Tukan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 29.12.2005 22:43

30.05.2006 22:13

Něco na nošení občas ale i přesnou střelbu - problém

Omlouvám se za neustále opakování tématu typu" co doporučíte", možná je to trapné, ale podle mě to řeší mnozí mírně pokročilí a začínající střelci.

Tedy:
Jakou byste doporučli pistoli na:
1) občasné nošení, ale nic ve velikosti služebních zbraní
2) aby byla zároveň dost přesná na střílení na střelnici, do terče, popperů, nebo na nějaké event. závody typu LOS?
3)Ráže 9mm Luger( nebo Browning)
4)Je hloupost si pořídit na takovou zábavu např. CZ 82 v 9mm Browning?
5)Je blbost nechat si na ni nainstalovat tritia? Jak se ta pistole nosí?

Nebo mám přidat a jít do Glocka 19? (není mi ale moc po chuti)
Máte jiný typ? Díky za pomoc z bezvýchodné situace, kterou řeším.
Tukan

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

31.05.2006 6:50

Zapomněl jsi na jednu důležitou věc a to je kolik do toho chceš investovat.

Ten stejnej problém sem řešil taky když sem získal ZP, občasný nošení, přesná na střelnici. Zvolil jsem USP compact. Všechny Tebou napsaný kritéria splňuje. Pak mě nějak chytla sportovní střelba a zjistil sem že compact není to pravý ořechový, tak sem byl nucen koupit velký USP....

DO Glocka bych osobně nešel, protože mě nevyhovuje jeho spoušťák. Ale to je čistě věc názoru a zvyku.

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

31.05.2006 7:57

Tukan: na 9mm Br bych asi osobne zapomnel hnedka a soustredil se spise na 9mmL.

Ad tritia - vis vubec, co od nich chces? Osobne ti mohu rici, ze to rozhodne zadna "hitparada" neni a dle meho nazoru spise vyhozene penize.

PS. proc ti neni G po chuti ? Zkus se vice rozepsat.


alfonss: spoust se da doladit tak, ze bys ji ani naznakem nepoznal ze je od GLOCKa - viz. uzivatel s nickem IkaR na mujglock.com

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

31.05.2006 8:43

Tukan
výše uvedená kriteria splní snad 1/3 bouchaček
na blbnutí a semotamo nošení mám G26
na nošení a semotamo blbnutí mám 2" revolver
tritia si nejdřív na něčí zbrani vyzkoušej, ať od toho zbytečně moc nečekáš

asi Ti nezbude než to se obvykle radí všem dotazujícím, oběhnou si střelnice a odzkoušet co nejvíc lze

P.S.
1)nebylo by od věci uvést bydliště v profilu, neboť existují lidé co by Ti možná nabídli zbrań k otlapkání, jen nemají tušení z kterýho kouta ČR jsi.
2)na ráži pod 9para zapomeń pokud si hodláš někdy prásknout obranku tak se slabší ráží popper nepadá moc ochotně (pokud vůbec)

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

31.05.2006 10:49

Na popper je občas i 9 mm Luger málo, pokud není přesně vyváženej. I na obranu se tahle ráže doporučuje jako minimum.

ALFONSSi, jak se ti nosí velký USP? Zdá se mi "papírově" dost široký.

Uživatelský avatar
dydla
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 648
Registrován: 16.12.2004 14:18
Bydliště: Kolín

31.05.2006 11:42

Něco na nošení ale občas i na přesnou střelbu ...

To Tukan : dle tvých otázek v prvním příspěvku se - to je můj názor - nabízí pouze Glock 17,spíše však Glock 19. Spoušť se dá opravdu seřídit na krátký chod a kolem 1,5kg , a zda miřidla s tritiem -myslím že se mohou hodit ,ale nezbytná rozhodně nejsou .Jen nevymýšlet žádné složitosti,ráže 9mmL a dívat se, čím střílí ostatní . D.


Reklama

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

31.05.2006 13:13

FINSON: Já nevím, já sem velký USP nikdy nenosil, mám je jen na sport s 6ti palcovým laufem :D Nosím jen malý. Široký je dost, to je pravda, ale při použití snad nejlacinějšího nylonovýho pouzdra od Dasty se nosí velice pohodlně.

SATAN: Já věřím že se dá spoušť Gčka poladit k nepoznání, ale neztrácí to pak při nošení jakousi pasivní bezpečnost způsobenou vysokým odporem spouště? Přece jen tam ta manuální pojistka chybí :D
Na sport bych si to vyladit nechal, ale na nošení....

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

31.05.2006 14:23

ALFONSS: Aha. A co všechno s tím šestipalcem střílíš?

Jinak na tritia jsem se chtěl taky zeptat, udělám na to samostatný thread.

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

31.05.2006 15:23

To všichni

:D To Alf a ostatní, Já myslím, že poladěná spoušť Glocka je už docela únosná a na pasívní bezpečnosti nic nemění - osobně jsem při nošení s kouhoutem dole pojistku nikdy nepoužil. Laděná spoušť u Gčka znamená, že se vymění táhlo s pružinkou - popř. se to doladí , spoušť má pak lineární chod, dá se i trochu zkrátit chod. Sníží se odpor. Ale pořád to zůstává poměrně dlouhá spoušť odporem větším než má klasický SA/DA mechanismus. Jenže je to o zvyku a o tom, naučit se při spouštění nepouštět spoušť až na doraz zpět, což zase u jiné pistole nejde. Pokud se tohle naučiš, tak se s tím dá střílet hodně rychle.
Tukan : ptáš se co nosit a případně s tím střílet - měls nebo máš Alfu, o její kvalitě už něco víš, nebál bych se tedy Defenderu v 9 Lugeru. :D

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

31.05.2006 15:31

Re: To všichni

Leda píše:.....naučit se při spouštění nepouštět spoušť až na doraz zpět, což zase u jiné pistole nejde.


ale jde

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

31.05.2006 15:40

Leda: o výměně stojny u Gčka vím, dá se tak docílit 2 kg na spoušti. Ale bylo zde napsáno něco o 1,5kg a zkráceným chodu a to už bych se při nošení u nadrcnuté zbraně docela bál.

FINSON: No teď už prakticky nic :D Střílel sem s tím velkorážnou mířenku, jednou jsem s tím byl i na popperech. Je to velice přesná zbraň s odnímatelným závažím (provedení Match).
Od té doby co jsem se začal srát do IPSC mi mířenkářský pistole doma leží bez užitku :(

Tukan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 29.12.2005 22:43

31.05.2006 16:42

Díky za všechny příspěvky.
Investovat chci max. 20.000, víc určitě ne.
Čistě na střelnici mám tu Alfu iron combat v 45 ACP, ta je skvělá, ale na nošení moc není. pak mám stařenku(ale ve skvělém stavu) CZ 27, ta by byla vhodná, ale vadí mi na ní starý a tím pádem ne moc bezpečný mechanismus(chybí blokace zápalníku), malá kapacita a blbá ráže 7,65(kdyby aspon byly k dostání jiný náboje než celopláště)
Chci něco šikovnýho menšího, mezikandidáty jsou Alfa defender, G19, .....dál moc nevim, jestli exdistuje třeba nějakej model sigu, kterej neni moc drahej a velkej, obecně preferuju zbraně s kohoutem.

A ty tritia?.... myslel jsem že v noci je to výhoda, je gfakt že jsem s nima nikdy nestřílel, budu si je muset vyzkoušet.

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

31.05.2006 19:49

...

Tukan: ještě bych uvažoval o CZ 75 compact v nějaký verzi, třeba i s tím hliníkovým rámem. Možností je celá řada, i ta 83ka v 9 Br není špatná, ale cena náboje není nic moc.
K tomu spouštění, jde čistě o zvyk, na rychlý střílení preferuju bodovou SA spoušť. V SA/DA režimu to je jiná - ale stejně mi to vyhovuje líp nž SfA, nicméně je to o zvyku, mockrát jsem si vystřeli z G17tky - taky bych si zvyknul a popravdě řečeno, je to dle mého názoru zbraň téměř 100% spolehlivá, ale to je řada dalších taky. Jako vždycky - Tukanovi neporadíme - musí si poradit sám :D

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

01.06.2006 10:14

alfonss píše:SATAN: Já věřím že se dá spoušť Gčka poladit k nepoznání, ale neztrácí to pak při nošení jakousi pasivní bezpečnost způsobenou vysokým odporem spouště? Přece jen tam ta manuální pojistka chybí :D

Tak to tedy slysim poprve, ze by misto pojistky mel GLOCK vysoky odpor na spousti :shock: :shock: .
Pokud je mi znamo, tak jedinou pojistkou je ci neni prst na spousti - chci strilet, mackam spoust, nechci strilet mam prst polozen podel luciku. S odporem spouste to nema vubec nic spolecneho. Nehlede na to, ze na spousti je spoustova pojistka.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

01.06.2006 12:50

Tak proč teda americkejm policajtům upravujou glocky aby měly hodně vysokej odpor? aby ti blbci při nízkým odporu nestříleli když nechtějí, ne?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

01.06.2006 13:01

jestli to nebude tím, že většina jejich poldů donedávna nosila revolvery a tudíž jsou na těžší spoušť zvyklí :D

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

01.06.2006 13:13

a nebo nejakou malou lehkou 1911ku v hliniku a v 45acp :)

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

01.06.2006 13:32

PiDiBi
a já si myslel že jsem Ti ten prodej konečně rozmluvil :D

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

01.06.2006 13:42

alfonss píše:Tak proč teda americkejm policajtům upravujou glocky aby měly hodně vysokej odpor? aby ti blbci při nízkým odporu nestříleli když nechtějí, ne?


A my jsme americti policajti? Pripadne jinak - jsou oni nejak obecne smerodatni ci zavazni pro cely svet? To ze byli na neco zvyknuti neznamena, ze se da tvrdit, ze tuha spoust je pojistka - znova opakuji - chci strilet mackam spoust, nechci strilet, prst na spousti nema co delat.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

01.06.2006 14:15

"Já věřím že se dá spoušť Gčka poladit k nepoznání, ale neztrácí to pak při nošení jakousi pasivní bezpečnost způsobenou vysokým odporem spouště? Přece jen tam ta manuální pojistka chybí "

nevím jestli z tohoto vyzní, že jsem tvrdil že tuhá spoušť je pojistka.....

možná sem to ale blbě formuloval,myslel sem to tak, že 1911tku taky nikdo nenosí s nataženým kohoutem a odjištěnou pojistkou. Když poladíš Gčko na 1,5kg, tak je mi to díky nemožnosti zajistit trošku proti srsti. Ale to asi bude věc názoru.

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků