Molovo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 04.05.2008 18:37

13.05.2008 14:53

Nastřelení, výběr munice

Ahoj, tak jsem trochu postoupil tydenim procitanim for, potreboval bych si ujasnit par veci

chystam se najit "munici" pro svou zkm456, ted jsem ve fazi shaneni vseho mozneho munice..

1) kolik kusu od kazdeho? (souvisi jak strilet) pochopil jsem 25-30 ran z vycistene pusky a pak X x 5 ran na terce "nacisto"..

staci 100 kusu?(vic?), kolik je X? (10 "tercu"?), jaky terc? (nebo je to "jedno" a jen zalezi na "kruznici"?

2) jak resit sarzi? na krabicce si opsat jake to je strelivo pripadne kupovat nekde kde maji nahodou vic set naboju kdyby to nahodou sedlo?
(muzete hodit par nazvu co bych mel? geco vim, eley standard?, co SaB HV-vim ze je to asi srot, ale me to litalo na 25 pekne...:-)
cenu neco kolem 1-3 kc? 7 korun v tehle chvili myslim zatim nedocenim:-)

3) v tehle chvili jeste nemam "vsechny" upravy hotove (pripadna vymena dreva, optiky) ale vychazim z toho ze budu strilet stejne podminky tak by to melo "eliminovat" vliv tohodle.., na "kovu" se zadne upravy delat zatim nechystam
(ano?)

4) udelat nejaky "odpoledni" test? vsechno najednou (dejme tomu 10 druhu munice?) nebo pokazde jen jednu munici? (vim o cisteni mezi) moje otazka - vite o miste nekde na Vysocine (brno?) kde by to bylo mozne aniz bych musel platit stav "za minutu" atd? to by se mi to odpoledne dost prodrazilo ))(nemam dat problem par penez za cely den napr, ale nerad bych platil 200 za hodinu za cele odpoledne..)

5) hradla: nemam, jsou nutna? (resp. nechaji se nekde pujcit? nevim kolik to stoji...

6) mam v tehle chvili k dispozici relativne levne strelnici 25 metru tunel - ma to smysl na tom "hledat" strelivo? selsky rozum rika ano, ze jde o to najit "grupy" ktere jsou nejlepsi...

omlouvam se za delsi post, doufam ze to neni zmatene...

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

13.05.2008 15:14

O testování vhodného střeliva do malorážek tu psal hodně Shiva. Je to ve vláknu o Suhulce 150 mrkni na to, je tam asi vše, na co ses ptal.
Já mám také 456 a mně i pár známým z toho velmi dobře chodí náboje Lapua. Dobré jsou Lapua Standart Club a ještě lepší jsou Lapua "nemůžu si vzpomenout" Club:)

Molovo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 04.05.2008 18:37

13.05.2008 15:53

diky

Flash píše:O testování vhodného střeliva do malorážek tu psal hodně Shiva. Je to ve vláknu o Suhulce 150 mrkni na to, je tam asi vše, na co ses ptal.
Já mám také 456 a mně i pár známým z toho velmi dobře chodí náboje Lapua. Dobré jsou Lapua Standart Club a ještě lepší jsou Lapua "nemůžu si vzpomenout" Club:)



ja jsem spoustu for cetl (i o suhlce).. ptal jsem se podle meho nazoru na veci ktere jsem tam nenasel (nerikam ze sem blbe nekoukal).. ale napr.
- ma cenu nastrelovat na 25 metru?
- strilet vsechno najednou (jeden den)
- ma smysl nekde shanet hradla ? (nebo pri me "neurovni" a nakupu naboju do 3 kc je to zbytecne?)
- jake jsou napr. naboje co propaguje p. Varga? (Schonebeck Magazine- sypačky napr..)

ptam se mozna trochu polopaticky, ale nerad bych delal neco zbytecne (uz takhle jsem znamy prukopnik slepych ulicek):-) takze se nejake veci snazim eliminovat )

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

13.05.2008 17:00

Můžu psát za sebe nejsem v tom nijak zběhlý.
- Podle mě na 25m to cenu nemá. I s otevřenými mířidly bych šel rovnou na 50.
- Jeden den, proč ne. Pokud dodržíš to čištění.
- Na hradlech můžeš poznat, pokud střela poletí výrazně pomaleji nebo rychleji. Budeš vědět, proč je rána někde mimo. Já, ale například použil hradla jen při přebíjení. Malorážku jsem nastřeloval bez nich.
- Náboje od p. Vargy jsem nezkoušel.

Uživatelský avatar
danone58
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 18.12.2007 19:51

13.05.2008 17:47

-Také si myslím,že nastřelovat na 25m nemá cenu.
-Osobně jsem testoval cca. 3druhy střeliva po celé krabičce za odpoledne. Stejně potom únava dělá své a výsledky jsou horší a hořší. Po těchto testech teď kupuju: eley standart , eley club a federal gold medal. Pro moji hobby střelbu jsou dostačující. Ale je možné,že Tvé 456 bude chutnat jiné zobání. Holt zkoušet a zkoušet.
-Hradla jsou fajn,ale pro hobby střelbu nejsu nutná. Je to o finančních možnostech.
Včera jsem Ti psal do SZ tak tam mrkni.

Uživatelský avatar
CZ_Iceman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 27.06.2007 21:58
Bydliště: Rychvald

13.05.2008 18:17

Jestli Ti taky muzu trosku poradit , protoze ted jsem mel stejny problem se suhlkou-najit strelivo byl celkem kumst.
Nicmene ve vsech ZKM co znam chodi velmi dobre LAPUA Standard Club, Super Club a Eley. V moji ZKM jsem jeste testoval RWS Rifle Match a taky dost dobre. Od kazdeho streliva bych koupil cca 200 kusu (mi zacla suhlka strilet s RWS az po cca 3 nebo 4 krabkach). Vyse uvedene strelivo az na Eley jsem taky pri testech strilel pres hradla a tak muzu s cistym svedomim rict, ze napriklad Lapua Standard Club ma velmi vysoky rozptyl ustovych rychlosti pokud me pamet neplete tak nejnizsi ustovku v jedne 20 ranne serii jsem mel 292m/s a nejvyssi 338 m/s a tohle uz se na vysledku projevi teda radne. Zrovna ted jsem hazel vysledky mereni co jsem dnes delal na hradlech se strelivem RWS do tematu o Suhl 150 tak se tam treba koukni. Osobne budu trenovat s RWS rifle match protoze za cenu o neco vetsi nez sypacky Lapua mam strelivo , kteremu vice verim.


Reklama

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

13.05.2008 19:20

Re: diky

Molovo píše:
- ma cenu nastrelovat na 25 metru?

NE

Molovo píše:- strilet vsechno najednou (jeden den)

Zalezi jak moc budes unaveny. Je potreba mezi jednotlivymi vyrobci vycistit flintu. Staci protahnout par hadrikama. Vrele doporucuji krytou strelnici. Pokud nemas moznost, tak si porid alespon par praporku (lehkych) co ti budou ukazovat jak fouka a nestrilet kdyz fouka.


Molovo píše:- ma smysl nekde shanet hradla ? (nebo pri me "neurovni" a nakupu naboju do 3 kc je to zbytecne?)

Opet zalezi co vlastne od toho testovani chces. bez hradel nebudes vedet jestli upadla rana je tvoje chyba nebo chyba naboje.


Molovo píše:- jake jsou napr. naboje co propaguje p. Varga? (Schonebeck Magazine- sypačky napr..)

Kvalita naboju preci nezalezi od prodejce, ale od vyrobce. Dost dobre nechapu otazku.

jinak na vsechny otazky bylo jiz odpovezeno drive (mnou minimalne 2x)

Jinak je vzdy dobre strilet po vycisteni (zhora uvedenem) tak 10-15 ran na "zaspineni" a pak 5 grup po peti ranach. Z toho by jsi mel poznat ktere naboje z TVE flinty chodi dobre a ktere ne. Nema cenu si doporucovat. KAZDE FLINTE SEDI NEJEN JINY VYROBCE ALE I JINA SERIE

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

13.05.2008 22:38

Se sypačkami Schonebeck Magazine se dají dělat slušné výkony. Na soutěži LM60 v Ostroměři, s nima 14-ti letá holka dosáhla 595b! Položky 100, 100, 99, 99, 98, 99, puška Walther (200) v Al pažbě. Její výkon není nahodný, vloni dala 596b.
Malorážkové náboje resp. série se musí hledat pro konkrétní lauf. To se tady ale stále opakujeme.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

20.05.2008 9:26

Molovo
1/ na 25m si jen srovnám optiku abych pak na 100m nebloudil
2/ necituj předcházející příspěvky

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

23.09.2013 6:01

Re: Nastřelení, výběr munice

Ahoj chlapci. Můj dotaz sem asi nepatří, admin nechť do přesune.
Jsem naprostý začátečník v "ostrých" zbraních, mám poprvé malorážku. Zároveň se zbraní jsem koupil směs střeliva. Chtěl jsem laciné náboje a nějakou krabičku dražších na vyzkoušení. Prodejce mně dal i krabičku Stingrů. Mají delší nábojnici, celkovou délka je stejná jako REX nebo Geco. Je to v pořádku? Já jsem už z každého druhu desítku vystřílel, ani jsem si ničeho nevšiml, až jsem doma prohlížel nábojnice.Soustřel je o hodně lepší, než u klasických nábojů, o 15 cm výš. Ale to chápu, mají zřejmě vyšší obsach prachu a kratší střelu. Ale ta nábojnice mně vrtá hlavou.

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

23.09.2013 15:06

Re: Nastřelení, výběr munice

Je to v pořádku , co jeto za zbran , obecně když budeš střílet od každé značky par naboju nikdy to nebude ono .

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

23.09.2013 20:13

Re: Nastřelení, výběr munice

Je to malorážka ZKM 451, model 1 z roku 1950.
Náboje REX mají šarži přelepenou návodem k použití. Ale na boku je ještě ČSSR. Rozptyl pak byl asi třikrát horší, než u těch Stingrů, nebo GECO. A protože jsem zvyklý z předovek všechno vážit, zajímalo mě, jaký je váhový rozptyl nábojů. Stinger a GECO nevykazovaly žádnou toleranci u těch deseti nábojů, co jsem vyčlenil na zkoušku. Naše Standardy a REXy měly odchylky ve váze, ale nejhorší byly Remingtony. A také rozptyl nebyl dobrý, asi jako u těch REXů. Je to asi blbost, vážit náboje, že? Já byl zvědavý.

pepe123456
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 29.12.2009 20:47

30.10.2013 1:01

Re: Nastřelení, výběr munice

tak stingery jsou lovecké náboje(měkká špička, dutinka apod..) stejně jako Velocitor atd..

mě lítaj rozhodně líp než běžné náboje za 1-1,50... na 50 metrů - jsou to hodně rychlé (aby měly energii na dopadu), soustřel taky dobrý..

proti sb-standard nebe a dudy, ale když jsem zkusil eley sport, tak soustřel byl lepší - ale zkoušel jsem jen pár ran, takže žádná hodnota..

takže tipuju - dražší patrona, navíc určená k lovu a potřeba energie, proti běžné levné malorážné patroně bude lepší...
pochybuju ale že sportovní střelci kteří hrajou na milimetry na 50-100 metrů střílí Stingrama... zas tak přesné nejsou (ani nemohou díky dutině..)

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

30.10.2013 7:52

Re: Nastřelení, výběr munice

Rozptyl Stingerů i Velocitorů se nad 50 metrů prudce zhoršuje, na 100 lítaj Velocitory kolem 7cm a Stingery jsou ještě horší. mám to ověřeno z několika flint.
Blecha: jestli můžu radit tak se vyprdni na REXy i Renimgtony, kup Lapuy, bud sypačky nebu Magazine v krabičkách, vypucuj flintu a střílej. Až Ti nebude stačit přesnost tak si tady najdi vlákno o výběru malorážkový munice. Je tam všechno popsaný včetně toho jak a kdy čistit a nebo nečistit flintu.



22-lr-t980-500.html

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník