Uživatelský avatar
raddym
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 17.04.2007 17:46
Bydliště: Praha

20.06.2007 16:39

mark: to by se hodilo, ale asi bych se neudržel a tou brokárnou je nakrmil, tudíž bych šel sedět.

bejt slušnej občan se děsně nevyplatí, kdejakej ksindl vám krade věci, ale běda když mu něco uděláte. a i když si de nakrásně sednout, tak je za chvíli zpátky a můžete zase čekat co se vám ztratí.

jeden takovejhle výtečník, cca 11x trestanej, nám vykrad chalupu. vlez vokýnkem do sklepa, rozštípal dole dveře a pak už vesele nosil věci ven z baráku. ukrad kde co, dokonce i starý holinky, košile a takovýhle blbosti. nás samozřejmě nejvíc bolely ztracený vrtačky, kango, flexa, vibrační bruska a podobný nářadí, který obratem prodal cigošům na další distribuci(byly to věci od bosche a narexu, žádný čínský O.K. werky za pár šupů :cry: ). z baráku to nosil asi 3 dny, mezitim sežral ve sklepě konzervy a vychlastal naší zásobu piv, vína a destilátů. naštěstí, když tlačil do lesa sekačku na trávu a bycikl ověšenej kuframa, tak ho viděla pani, co venčila psa a protože se jí to tak uplně nezdálo, tak zavolala místní poldy, ty vzali pejska, kterej toho hajzla vyčmuchal a udělali to, za co sou placený.spokojenost.

škoda byla vyčíslená asi na 80 000, ale ten grázl u soudu řek, že ukrad jen to co u něj policajti našli (tj. co nestačil prodat) a soud mu uvěřil a zkrouhnul to na cca 40 000 :evil:

představte si že vykradení naší chalupy byl jen jeden ze 47 trestnejch činů , ze kterejch byl obviněnej - všechno krádeže + neoprávněný řízení motorového vozidla (řídil kradenýho žigula bez papírů). některý činy byly fakt kuriozní, například ňáký babičce štípnul 35 let starý rádio (pro něj neváhal rozlámat těžký dubový dveře), nebo jindy mosaznej krucifix, kartáč cigaret a 300 výtisků Milevskejch listů z místní trafiky a podobný rafinovaný loupeže.

pointa - dostal 2 roky a už je dávno venku. určitě to pro něj musel bejt strašnej trest, vzhledem k tomu, že v base strávil asi čtvrt života. vsadim se, že od tý doby učinil pokání a je z něj slušnej člověk, kterýmu stát dal najevo, že zločin se opravdu nevyplácí :?

no nic, spravedlnosti bylo učiněno zadost, nebo ne?
nechci nikoho navádět, ale jestli chcete stavět do baráku pasti, máte moje požehnání, protože kdyby to měl odnést takovejhle ksindl, jako nejmenovaný zloděj Tůma, co se nám l.p. 2002 postaral o zpestření několika všedních dnů, tak pro něj slzy ronit nebudu.

na závěr vtipná douška: naše znovunalezené věci v policejním skladu v Písku vyplavila to léto 1000letá voda.

tipovací otázka: dočkáme se od našeho milého zloděje náhrady škody?

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

20.06.2007 17:19

Pánové, chápu vaše rozhořčení a ještě víc pana Muzikanta. Provar je v tom, že past kterou si uděláte proti nenechavcům:
1) odporuje zákonu
2) nemáte pod kontrolou její funkci

Kdyby byla podobná věc legální, lehko by se mohlo stát, že vám do chaty vleze manželka, která na deaktivaci samostřílu zapoměla nebo hloupé dítě ze sousedství. Nelze líčit pasti na lidi, i když v mnohých případech je jejich použití morálně ospravedlnitelné. Průserů by z toho bylo něurekom.
Jako lepší varianta se mi jeví třebas kamera a nástražný systém s nějakým pepřákem nebo nesmývatelnou barvou...:D Ale to je jenom okamžitej nápad. Nemělo by to někoho zranit.

Uživatelský avatar
raddym
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 17.04.2007 17:46
Bydliště: Praha

20.06.2007 17:34

child:

ad 1) co je na pasti na medvědy zákonu odporující? neznám zákon, kterej zakazuje je mít doma. to že je natažená za dveřma je jen netradiční forma uskladnění :twisted:

ad 2) to je bohužel největší nevýhoda všech pastí

nesmývatelná barva: nejlepší je rozok dusičnanu stříbrného, na kůži zanechává hnědý fleky, kterejch se zbavíte jedině tím, že je necháte odrůst. vyzkoušeno (doslova) na vlastní kůži. problém je v tom že určitá skupina obyvatel, známá svým benevolentním přístupem k cizímu majetku, po potřísnění touto látkou nejeví barevné změny :twisted:

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

20.06.2007 18:30

No, primárně jsem měl na mysli vynález pana Muzikanta...:D

Ale abychom byli konkrétní - pokud by měl lump dobrého právníka, nastaly by potíže. Jde totiž o to, že tam může být prokazatelné, že jsi železa na medvěda nastražil s úmyslem někoho zranit. A tam už to smrdí průserem.
Možná by o tom věděl více SW_FOX?

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

20.06.2007 18:40

Ale houby... Kdysi to resil nejakej pravnik v MF Dnes. Borec mel zajistenyho Favouse tim, ze tam mel decku s hackama na ryby. Nenechavej zmrd si sedl a doktori ho z toho 2 hodiny vystipavali. Pruser...

Pravni rada :?: DEJ NA AUTO NALEPKU, ZE JE TO JISTENO SPECIALNIM ZARIZENIM. That's All Folks :!:

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

20.06.2007 18:44

Dobrá dobrá....to já beru. Ale jak to dopadne, když si vyrobíš z lešenářský trubky houfnici?... :lol:


Reklama

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

20.06.2007 18:45

No jak asi :?: Pro chaticku(min. jeji strechu) pujdu k sousedovi na zahradu... :twisted: :D

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

20.06.2007 18:52

Zároveň se střechou posbíráš i biomasu, ve kterou se proměnil poberta... :D

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

20.06.2007 19:06

raddym: mela by stacit soda, fleky pak nebudou :)

shi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 09.05.2007 19:24

20.06.2007 20:54

vrb píše:kdo nemá rád krev, dát do flašky od rumu mořidlo na dřevo s rumovou příchutí a umístit dost nápadně.


Bohužel tohle by se taky obrátilo proti tobě. Kdosi na netu popisoval, že měl ředidlo v lahvi od chlastu. Homeless se vloupal, vychlastal a otrávil. Majitel chaty měl průšvih jako hrom, protože na něj prý vytáhli jakýsi předpis zakazující mít podobné tekutiny v láhvích označených tak, že by mohlo dojít k záměně. Ač se to zdá těžko uvěřitelné, tak z toho právníci vyrobili "ublížení na zdraví z nedbalosti" ...

Kdybys měl v láhvi od rumu mořidlo s rumovou příchutí, tak by ti nejspíš hodili na krk úmyslné ublížení na zdraví a to by ses teprve divil.

Víc se mi líbí ten nástražný systém s kamerou a dálkovým spouštěním. To by se jako nutná obrana nejspíš chápat dalo 8)

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

22.06.2007 0:58

Co takové zařízení, které by po sepnutí rozsvítilo v ložnici, a pak se ze záznamu ozval zvuk závěru brokovnice s příjemnou hláškou "pojďte dál, jste očekáván" :lol:

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

22.06.2007 8:52

to bude fungovat jednou mozna ani to ne (mysleno na chate)

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

22.06.2007 11:32

Děda - svérázný a veselý to člověk - to jednou vyřešil tak, že tam dal dopis ve stylu "drahý zloději, místo abys mi tu ničil zámek a nádobí, které pro tebe stejně nemají cenu, tak mi radši zavolej a ty prachy raději prochlastáme" a přidal číslo na mobil :D
Až babča mu to zatrhla...

Uživatelský avatar
DK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 14.11.2006 10:56

22.06.2007 12:19

Ačkoliv bych nejradši na zabezpečení naší chaty použil něco jako PMN nebo radši Claymore :twisted:.
Tak kvůli zákonům, který chráněj víc zloděje než okradené se budu muset spokojit s narafičenim něco těžkýho nad dveře. Nebo se nechat inspirovat pastma co používal Vietcong.

BTW. Víte, že se dá improvizovaná pěchotní mina vyrobit z kousku prkínka, hřebíku, kousku trubičky(bambusu), a jedné (nejlépe puškové) patrony :?: :twisted:
Samozřejmě, že jde celá sestava pro větší srandu vylepšit menším množstvím libovolné trhaviny :idea: :twisted: :twisted:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

22.06.2007 14:42

DK píše: Tak kvůli zákonům, který chráněj víc zloděje než okradené se budu muset spokojit s narafičenim něco těžkýho nad dveře.


Nejlépe skleněnou kouli s nějakou pěknou žíravinou, nebo aspoň koncentrovaným peroxidem vodíku. Případného romského zloděje by to krásně vybělilo :D

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

22.06.2007 15:25

Tak takhle se získává ten titul Bc? :shock:

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

24.06.2007 23:11

DK: Jmenuje se to cvrček, ale o funkčnosti bych si dovolil pochybovat. Jestli máš nějaké info že to vůbec kdy fungovalo, tak mi ho pošli. na začátku přebíjení jsem zkoušel jaké deformace vydrží pistolová zápalka a musím přiznat že se mi ji v lisu odpálit nepodařilo.

To s tou flaškou ředidla je teda nářez... to by se jeden z toho posral koukám... no, asi bude nejlepší elektronika co ti pošle sms na mobil. a pak zavolat na policajty, že máš v chatě zloděje, ale že nemusí spěchat protože jsi mu prostřílel nohy a on řve v krvi na zemi. jinak ti tam včas nepřijedou... přece nebudou spěchat chránit majetek slušného člověka.. jo takhle ochránit lumpa aby mohl dál škodit...to tam budou hned

Uživatelský avatar
Vik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 16.04.2006 15:40
Bydliště: Brno

24.06.2007 23:48

A dostanes naučtovanej vyjezd zachranky kterou iniciativne zavolaji, a zavrou te za podani nepravdive informace uredni osobe /

Uživatelský avatar
DK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 14.11.2006 10:56

25.06.2007 9:37

ad Vrb
Tu informaci o improvisovaný mině mám z manuálu USMC Mines and booby traps (bohužel ho nemám po ruce) Jsou v něm popsaný různý improvisovaný nástrahy, který používal Vietcong. Zajímavý čtení.

Pokud jde o otrávenou flašku tak neni nad methylalkohol (dřevný líh) smrtelná dávka 6g od špiritusu k nerozeznání. Účinkuje velmi rychle. Nejprve člověk oslepne a pak umře, ošklivá smrt, velký riziko záměny.

Pokud jde o elektroniku tak, vzhledem k tomu, že ten "náš" zloděj vykrádal naší chatu asi tejden, tak nejlepší řešení by bylo zajet si tam osobně a vyřikat si to s nim za pomoci buckshotů :twisted:

rimmer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 69
Registrován: 08.01.2007 12:16

26.06.2007 8:59

Ukradli mi na chalupě z kůlny kolo. Bylo starší, to se dalo přežít, jenže jsem tam měl i komplet TERRU a tak jsem se bál, že se pro ní vrátěj. Udělat nástražný systém za pomocí trámu s hřebíky, provázků, drátů a lešenářské trubky tak, aby byla aspoň trochu šance, že ho to praští, není vůbec nic jednoduchého. Rozhodně né jako když běží Rambo lesem a za běhu dělá jednu past za druhou. Já tím strávil víkend včetně opravy vypáčených plechových dveří. Chlalupu jsem už prodal...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Události

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků