naboje
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 214
Registrován: 27.09.2010 19:08
Bydliště: Chrudim

25.01.2013 21:40

Nákupní povolení a nákup zbraně

Zdravim vsechny,
mam dva dotazy. Mohu mit jedno nakupni povoleni na dve stejne zbrane?
Mohu prodat zbran kategorie B jeste pred registraci?
Diky za odpovedi.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

25.01.2013 22:14

Re: Nákupní povolení a prodej zbraně

Na každou zbraň B musí být nákupko zvlášť.
Ne , protože dotičný od koho jsi koupil odevzdá na své fízlarně šedivák s tvími údaji.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

25.01.2013 22:17

Re: Nákupní povolení a prodej zbraně

Jedno povolení na dvě zbraně ne. Povolení je kusové, ne typové (bohužel).

Co se týče prodeje před registrací... nevím jak to vidí praxe (resp. jestli to bude/může policie ignorovat), ale ze zákona bych řekl, že nesplníš povinnosti

§ 42
(1) Fyzická nebo právnická osoba, která nabyde vlastnictví ke zbrani kategorie A, B nebo C, je povinna tuto skutečnost oznámit na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis, příslušnému útvaru policie do 10 pracovních dnů ode dne nabytí vlastnictví a současně předložit zbraň. V případě nabytí vlastnictví zbraně děděním (§ 66) počíná běh lhůty k ohlášení dnem, kdy rozhodnutí soudu o dědictví nabylo právní moci.

(2) Fyzická nebo právnická osoba, která převede vlastnictví ke zbrani kategorie A, B nebo C na jinou osobu, je povinna tento převod oznámit do 10 pracovních dnů ode dne převedení zbraně, není-li dále stanoveno jinak, příslušnému útvaru policie na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis, a současně odevzdat průkaz zbraně...


A vem v potaz, že obchodník, který ti ji prodal má rovněž povinnost toto ohlásit a sděluje komu ji prodal.

Osobně bych zbraň koupil, pak prodal (daroval), ale nepředal (jen bych uzavřel kupní/darovací smlouvu). Pak došel na policii, požádal o registraci na jednom šedivákovi a převod vlastnictví na druhém šedivákovi a nechal je, ať si ujasní, jestli budou vůbec fyzicky vydávat průkaz zbraně. A pak vyměnil zbraň za peníze. Ale říkám, že nevím, jen by to takhle mělo být z hlediska zákona správně. Ty dva šediváky bych chtěl mít v záznamu.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

25.01.2013 22:39

Re: Nákupní povolení a prodej zbraně

Zrovna minule jsem se na to samé ptal u nás na zbraních(o tom prodeji před registrací).Ohledně zákonosti si nebyli jistý ale,řekli mi že v praxi se nemají šanci o takovém prodeji dozvědět.Na šediváku by sice byli moje údaje ale jelikož jednotlivé inspektoráty zbraní a střeliva nejsou propojeny jedním systémem musel by je ten druhý inspektorát,na kterém by dotyčný zbraň ode mne registroval,zvlášť informovat co se běžně nedělá.

Edit. Teď mě tak napadá že mnou popisovaná věc by fungovala pouze kdybych zbraň koupil např v Plzni já byl z Liberce a prodal ji např.do Hradce.Pak by v tom jeli tři nezávislé inspektoráty které by spolu dost těžko komunikovali.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

26.01.2013 2:08

Re: Nákupní povolení a prodej zbraně

no, jako defaultně jo, ale pak se cokoliv stane a oni přijdou, kdeže máš zbraň č. ... proto sem psal, že bych trval aby ty dva šediváky v tý složce byly, i kdyby tvrdili že to není nutný :)

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

26.01.2013 9:17

Re: Nákupní povolení a prodej zbraně

Jendou je to prodane na tve jmeno a tvoje papiry, takze registrace a pak teprve nasledny prodej a prevod.


Reklama

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

04.08.2013 22:28

Re: Nákupní povolení a prodej zbraně

Ahoj, řešil jsem nyní prodej a současně nákup zbraně od toho co mou zbraň kupoval. Tedy vzájemnou výměnu. Měl jsem: nákupní povolení, průkaz zbraně, zbraň. Nákupní povolení jsme si navzájem spolu se zbraněmi vyměnili + jsme si navzájem podepsali dvě smlouvy ( 1 na mou zbraň a 2 na zbraň protistrany). Výsledek: oba jsme si odnášeli novou zbraň, průkaz staré zbraně ( prodané-vyměněné ), dvě smlouvy a nákupní povolení toho druhého.
Když jsem to šel na Praze 4 přihlásit dostal jsem vynadáno, že jsem si měl své nákupní povolení PONECHAT a pokud ho protistrana vyžadovala, měla si udělat kopii. Nakonec ho našli v PC (tu mojí nákupku) a zatím se to jeví (jdu tam zítra) dobře. Nákupku protistrany nechtěli a nechali mi ji, je jim prý k ničemu. Čekací doba na průkaz zbraně 14 dní.
Druhá strana přihlašovala zbraň v Brně. Tam dostala pochvalu, že to s těmi nákupními povoleními, tedy s jejich výměnou, byl SPRÁVNÝ POSTUP! A mou nákupku mu sebrali. Průkaz mu, tuším, vystavili na počkání.
Takže asi tak. Jinak, může mi někdo říci co myslí "kopáním" u revolveru TAURUS 85 UL?
Hezký den přeje Žábra, 73. :|

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

04.08.2013 22:57

Re: Nákupní povolení a prodej zbraně

Že v Brně seberou povolení, je známá věc, dokonce hojně diskutovaná, že je to rozhodnutí pro mě, takže mi to nemají co brát ... Každý to myslím řeší tak, že originál má doma a všem, kdo to náhodou chce, dá kopii.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

15.03.2017 18:04

Re: Nákupní povolení a nákup zbraně

Tak jsem měl dnes zajímavý zážitek na oddělení... Šel jsem si pro nákupku na něco zlýho, když už mě ta evropská vrchnost tak přemlouvá a vždycky jsem si do nákupek psal důvody sport, sběratelství a ochrana... Nikdy s tím nebyl problém, a skoro bych se vsadil, že nám to policie doporučovala i kdysi při zkouškách, když nám oznamovali úspěšné složení a rozdávali formuláře pro nákup první zbraně.

No a dnes mi pan nadpraporčík pravil, že mi tam to sběratelství klidně nechá, ale že nebudu moct nosit. Trochu jsem se zarazil, zamyslel, pak tedy říkám, jen ať to tam nechá, přišlo mi to totiž jako blbost. No a tak mi řekl, že s takovou zbraní se pak nesmí ani na střelnici. To už ve mě hrklo trochu a začalo se mi honit hlavou, co je to zas za novoty, tak jsem se taky na novoty zeptal a že prý ne, že to tak je pořád. No nakonec si říkám, nákupko si můžu příští týden podat stejně nový, tak to tam tedy škrtněte... Nicméně teď si říkám, co za tím je?

Ten samý příslušník ode mě už několikrát žádost o nákupko takto vyplněnou přijal a bez problémů a komentářů, stejně tak jsem pak dostal NP. Takže jednak nevím, kde se to v něm vzalo (nové opatření? Proč?) a druhák si myslím, že podle toho, jak je to psané v zákoně, se důvody uvedené v žádosti navzájem nevylučují, alespoň tak to chápu i ze znění zákona, takže vyjádření že to pak nemůžu nosit a nemůžu s tím na střelnici mi přišlo mimo.

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

15.03.2017 18:20

Re: Nákupní povolení a nákup zbraně

Řešilo se to už na vedlejším fóru. Je to proto, že jim to jinak CRZ nesežere. Mohou ale vydat na jednu žádost NP dvě, zvlášť na obranu s nošením a zvlášť na sběratelství. Takže buď můžeš po jeho to skrtnout nebo trvat na svém a případně, aby sis ušetřil odvolání se, tak mu rovnou říct, jak to dělají jinde s těmi 2 NP

Uživatelský avatar
Kalič
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 121
Registrován: 14.08.2010 20:14
Bydliště: Plzeň

15.03.2017 19:14

Re: Nákupní povolení a nákup zbraně

Za dvě NP zaplatíš 2 kolky. Já jsem psal VŽDY ochranu života, zdraví nebo majetku. A hotovo. Dost dobře nechápu důvod, proč nechat psát zbraň kat. B pouze na sběratelství. Ale to o nemožnosti sběratelskou nosit a střílet slyším taky poprvé. Snad jedině v případě, že neprojde zkušebnou. Pak jo.

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

15.03.2017 21:09

Re: Nákupní povolení a nákup zbraně

Není pravda. Platí se za žádost, tedy 1x kolky. Oni na to jen vystaví 2 papíry. 1x žádost a 1 rozhodnutí "můžete na obranu nosit" + 1 rozhodnutí "můžete to mít do sbírky"

Uživatelský avatar
Kalič
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 121
Registrován: 14.08.2010 20:14
Bydliště: Plzeň

15.03.2017 21:15

Re: Nákupní povolení a nákup zbraně

Tak to jsem taky nevěděl. Myslel jsem si, že 1 povolení = 1 kolek za úkon.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

15.03.2017 21:42

Re: Nákupní povolení a nákup zbraně

Problém se zadáním do CRZ bych pochopil, ale jeho argument nechápu... Poptám se na to, až půjdu pro nákupko...

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

17.03.2017 20:27

Re: Nákupní povolení a nákup zbraně

Takze jsem si na tohle nabehl dneska taky...
- sberatelstvi
- sport
- ochrana
Sberatelstvi skrtnete nebo nedostanete zbytek, skoro me praskla dalsi cevka v oku...
Argumentace o tormentacnich znackach a strileni nemela vyznam.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

17.03.2017 20:49

Re: Nákupní povolení a nákup zbraně

No, vzhledem k tomu, že mě to vždycky před tím procházelo, v minulým roce na několika NP, tak mi je to takový podezřelý, že teď najednou to je problém. V CRZ se snad nic zásadního nezměnilo v porovnání s listopadem minulýho roku... A řeči o tom, že s tím pak nemůžu na střelnici, když tam mám i sběratelství, nemají podle mého žádnou zákonnou oporu. Asi pošlu dotaz na MV. Nákupko jim u nás trvá tejden, takže ve středu se jich zkusím ještě přeptat, případně dám vědět.

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

17.03.2017 21:20

Re: Nákupní povolení a nákup zbraně

Pokud vám to stojí za to, dosáhnout svého, tak to podejte tak, jak chcete. Na námitky při podání řekněte, že to chcete podat takto a ať udělají rozhodnutí, protože vás bude zajímat oficiální zdůvodnění. Když by rozhodli v neprospěch (což není moc pravděpodobné, nemůže napsat do rozhodnutí "protože si myslím", budou se muset poptat a dohledat si to), tak se odvolat. Však proto tam při převzetí vyplňujeme, že se vzdáváme práva na odvolání. Ono toho práva jde i využít :)

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

17.03.2017 21:26

Re: Nákupní povolení a nákup zbraně

Jojo, to jim tam vždycky podepisuji a vždycky mě upozorňují. A jinak já to přesně jak říkáš chtěl udělat. Jen jsem se trochu zalekl, v období současných nálad s euro*, když mi tvrdil, že bych s tím nemohl chodit střílet a že to takhle je furt. Samozřejmě jsem si v hlavě promítl zákon a tušil jsem, že to tam oporu nemá, protože by se ty důvody k žádosti o nákupko neměly vzájemně vylučovat. Ale spíš ve mě ďoubal červíček, jestli to nesouvisí s něčím, co se třeba teprve plánuje, takže jsem nakonec dal na něho a vyškrtl. Fakticky tam to sběratelství nepotřebuju, psal jsem si ho z čistě alibistického a zřejmě i naivního důvodu, že až začnou omezovat, tak mám prostě víc argumentů :)

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

17.03.2017 23:49

Re: Nákupní povolení a nákup zbraně

Mně se to stalo taky. Před pár dny jsem kupoval Kalacha a do nákupky jsem uvedl sport, obrana, sběratelství a byl jsem přinucen to sběratelství vyškrtnout. Jako víceméně mi to bylo jedno a nepotřeboval jsem se dohadovat, ale bylo mi to divné. Proč bych to nemohl mít na cokoliv, když mám ZP ABCDE? Prý bych na sběr musel mít další žádost.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

17.03.2017 23:59

Re: Nákupní povolení a nákup zbraně

A další věc, co mě fascinuje, je názvosloví nutné užívat při podání žádosti o nákup na různé zbraně. Je v tom pěkný bordel. Údajně to má na svědomí Ministerstvo. Je toho víc, ale např. když si kupuju Kalacha, je to puška samonabíjecí. Ale VAR je kulovnice samonabíjecí. Já jsem kvůli tomu musel jet zpět od prodejce, protože to nepustí dál registr. A ani mi to nevyměnili, musel jsem koupit nový kolek a podat novou žádost. Jako nechápu, proč mi nemůžou vystavit nákupko na něco dle zákona. Já nevím krátkou kulovou, nebo třeba rovnou zbraň kategorie B. Stejně to nákupko dát musí.

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Registrace, převody, kategorizace CUZZS, ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků