Uživatelský avatar
jancz3rt
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 21.06.2009 12:50

22.06.2009 22:09

Nakup zbrane ze Slovenska

Ahoj vsichni,

chtel jsem se zeptat co vsechno budu potrebovat pro zakoupeni zbrane ze Slovenska a to konkretne napriklad Suhl 150 (kategorie C). Pokud se nemylim, tak NP neni treba. Jak mam postupovat? Budu vdecny za jakekoliv informace. Predem dekuji.

Honza

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

23.06.2009 7:41

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

budeš si muset vyřídir povolení na trvalý dovoz zbraně

a pokud to bude někde daleko tak možná i evropskej zbroják

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

23.06.2009 21:00

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Zajdeš na policajty, zažádáš o vydání Zbrojního průvodního listu, zaplatíš pětikilo a s tímto lejstrem pojedeš na slovensko, zbraň koupíš, přivezeš k nám a zaregistruješ.

Jen pozor na jednu věc, těch formulářů je více druhů, pokud Ti nedají celoevropsky uznávanej (což doufám už dávají všude), tak si zjisti, zda to bratia slovenští nebudou chtít ouředně přeložit do jejich rodného jazyka...

Evropskej zbroják slouží k úplně jiným účelům...

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

23.06.2009 21:31

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

iskat iskat
ale samo mne je to lahsie, ked viem, ze som take nieco pisal.
dovoz-zbrane-ze-sr-t1700.html?hilit=dovoz

ale 12 stran nie je tak vela na prehladanie

Kilek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 25.05.2009 15:22
Bydliště: Praha 7

14.09.2009 17:13

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Prave se to snazim zrealizovat s fyzickou osobou z SK, tak dam vedet.

Zatim jsem udelal toto:
1] vyplnil a podal ruzovou ŽÁDOST o vydání zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz, trvalý dovoz, tranzit zbraní nebo střeliva
http://www.mvcr.cz/soubor/14-pdf.aspx
2] podepsal prohlaseni na PCR o prepravnich podminkach, ze bude zbran pod neustalym dohledem a v orig.boxu, prevazena rozlozena (dve vyhotoveni...jedno zustane me, jedno PCR)
3] povoleni k nabiti zbrane mam jiz vyrizene z minula

...dam vedet, jak to bude pokracovat (doufam, ze pruvodni list bude EU a ne jen v CZ)

zaroven mam dotaz, budou Slovaci neco vepisovat do meho sedeho "Oznameni o nabyti vlastnictvi nebo prevodu vlastnictvi zbrane"?

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

14.09.2009 18:45

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Minulý týden jsem toto absolvoval z německa, minulý rok taktéž a za tu dobu se nic nezměnilo. Je třeba zažádat za 500,- o vydání zbrojního průvodního listu pro trvalý dovoz zbraně, k tomu policajti přidají i předběžný souhlas s dovoz zbraně nebo střeliva do ČR. ZPL je pouze v češtině, za žádnou cenu originál nenechávat prodejci, musí se vrátit u nás a slouží jako doklad po dobu transportu zbraně. Předb. souhlas je univerzální evropský formulář v čj/ang dle našeho zákona a dle unijní směrnice(má v rohu logo unie). Ke zbrani mi byl dále prodejcem dán jejich, pravděpodobně také unijní formulář (má v rohu logo unie), z jejich odboru zbraní, jen v němčině, ale asi se jedná o souhlas s vývozem zbraně, má stejné kolonky a stejný vzhled jako ten náš souhlas s dovozem. U nás na zbraních jsem předložil tyto doklady a doklad o koupi ( nějaký paragon nebo smlouvu) a za 15 minut jsem měl techničák. Předchozí vydání ZPL a souhlasu trvalo asi 2 hodiny.
Samozřejmě, pokud zbraň kat. B, rovnou zažádat o nákupku, pokud kat. C, nákupka odpadá.
Jinak, toto se zde řešilo již v několika vláknech. Doporučuji hledat, nebo si zavolat na své zbraně.


Reklama

omega
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 26.05.2008 18:45
Bydliště: Brno

15.09.2009 22:28

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Pokud je nákup zbraně uskutečněn na SK od fyzické osoby, před odhlášení zbraně z jejich evidence její majitel musí doložit zprávu z kriminalisticko - technické expertízy, že je vše OK, kam zbraň před prodejem dal ke zkoumání a tak pak leží na jejich policii v úschově až do doby než se uskuteční prodej. Takto to mimo jiné bylo, když jsem kupoval pušku z SK a bez tohoto postupu mi pušku prostě neodhlásili z jejich evidence.

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

15.09.2009 22:31

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Toto požadují i v případě nákupu komisní zbraně u obchodníka, nebo se to týká pouze použité zbraně od soukromé osoby?

Kilek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 25.05.2009 15:22
Bydliště: Praha 7

16.09.2009 11:59

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Diky za zkusenosti. Me na policii rekli na vyrizeni ZPL do druheho dne, ze si z nich snad delam srandu. Nakonec si na to vzali tyden, pry bezne 3 tydny. Podal jsem to a druhy den mi volali, ze potrebuji cislo zbrane (prvne rikali, ze ne nutne) a jmeno, adresu, datum narozeni a telefon prodejce. Coz mi prijde zvlastni, protoze na zadosti o ZPL je pouze osoba nabyvajici a prepravujici, coz jsem ja a tak jsem to take vyplnil a oni to v pohode prijali.

O te expertize jsem to radeji naspal prodejci, diky. Porad nevim co mam ocekavat na policii na Slovensku. Prijdu s majitelem, ukazu jim ZPL a oni mi predaji zbran? Co pokud bych si zbran chtel vyzkouset na strelnici? Mel bych?

Kilek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 25.05.2009 15:22
Bydliště: Praha 7

21.09.2009 16:07

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Vydali mi hotové ZPL (Zbrojní průvodní list), ale Předběžný souhlas s dovozem braní nebo střeliva do České republiky (o kterém tu taky byla řeč) mi nechtěli vydat, říkali, že je to pro interní potřebu policie. To jsem komentoval jako zvláštní, když je to v unijním formátu s logem a v Aj. Jelikož se nedokázali shodnout, tak mi nakonec dali alespon kopii. Ve středu napíšu, jak to dopadlo. Největší strašák je ta expertíza, zda mi zbran vydají i bez ní.

Kilek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 25.05.2009 15:22
Bydliště: Praha 7

21.09.2009 16:50

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

190/2003 Z.z.
ZÁKON
z 23. apríla 2003
o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 41
Trvalý vývoz zbrane a streliva

(4) Ten, kto chce trvalo vyviezť zbraň kategórie A, zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C, ktorá bola alebo je zaevidovaná na držiteľa zbrojného preukazu alebo držiteľa zbrojnej licencie, je povinný túto zbraň odovzdať policajnému útvaru, kde je zbraň zaevidovaná, na vykonanie kriminalistickej expertízy.

tohle jsem našel v SK zákoně..komplikace, ZPL mám na středu, tak to nemá šanci stihnout :/

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

21.09.2009 22:00

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Ten čas vývozu je pouze orientační. ZPL platí 3 měsíce.

Kilek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 25.05.2009 15:22
Bydliště: Praha 7

22.09.2009 14:35

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Diky Poli, přesvědčil jsem je (až na podruhé), aby posunuli to předběžné datum převozu ve stávajícím ZPL, že platnost je beztak 3 měsíce. Zbran jde zítra na Slovensku na expertízu. Dám vědět po ní. Už jsem přemýšlel, jestli to nevzdat.

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

29.09.2009 21:57

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

takmer vsetko to, co si postupne objavoval, uz tu bolo napisane - vid vyssie. Takze neduplikovanim vlakna si mohol tie prekvapenia usetrit.
a inac sa na prislusnom oddeleni dokladov odboru poriadkovej policie okresneho riaditelstva Policajneho zboru spytaj, ci staci cesky ZPL a tlacivo Unie, lebo podla zakona musis mat k dokladom v inom ako slovenskom jazyku, ktore sa maju pouzit v uradnom styku, preklad do slov. jazyka od prekladatela evidovaneho v slovenskom zozname sudnych znalcov a ...

www.justice.sk a dalej podla nazvov do jaspi a tam v mozille prepnut vlavo dole na standard html, lebo je to robene pre IE.

Uživatelský avatar
Babyman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 23.08.2006 21:06

16.10.2009 10:08

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Zbraň kterou nabízím v burze by se líbila občanu z SK. Tvrdí mi, že si udělá "zbrojny sprievodny list" a že si pro ní může zajet do ČR.

Jaký dokument mi dá, abych měl nějaké potvrzení?
Musím si něco vyřizovat i já?

Ještě jsem nic na Slovensko neprodával, takže netuším.

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

16.10.2009 12:10

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

vid moj odkaz vyssie, len sa prehodi SR a CR, a u Vas nie je balist. expertiza pred vyvozom, tusim.

martin-bezm
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 96
Registrován: 25.05.2009 18:58

03.01.2010 14:15

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Neví někdo jak je to když koupím novou zbraň na slovenskua dovezu ji do ČR jestli musím platit nějakou daň, clo a jestli ji musim dát do skušebny i kydž byla koupena v zemi eu ??

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

03.01.2010 15:57

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Když je odzkoušená podle CIP tak snad ne.

martin-bezm
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 96
Registrován: 25.05.2009 18:58

03.01.2010 17:03

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Jak to tak vypadá pojedu si koupit zbraň na slovensko pač mě to vyjde minimalně o 6000 levněji než u nás. Proarms má asi moc velkou marži.

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

03.01.2010 21:18

Re: Nakup zbrane ze Slovenska

Pro jakou zbraň, jestli to není tajný?

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zahraničí (dovozy, vývozy, legislativní odlišnosti)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků