Uživatelský avatar
vopik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 27.08.2008 9:40
Bydliště: Plzeň-sever

07.02.2009 18:47

tak kontakt tam mám.......sice se nejmenuje Nikolaj Orlov :D ...ale mám velmi slušnou nabídku na SVD.....s úplatky počítám,....jen jak je to když to vlastně povezu přes slovensko,....a uznává se u nás jejich tormentace?? ....jde mi o praktickou zkušenost......když jsem se ptal na úřadě, tak mi v podstatě bylo doporučeno se na to vybodnout...prý je to mooooc složité ....

Uživatelský avatar
EL PANELL
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 632
Registrován: 11.12.2006 21:21
Bydliště: Kinjapoore

07.02.2009 20:04

na úřadě měli pravdu, přes slovensko musíš vyřídit tranzit, pak dej vědět, zda se ti ten obchod povedl a co to všechno obnášelo. a kolik ten dragunov stál. pokud je tormentační značka CIPová, tak by to měli uznat..... pořád ses ale nepochlubil, zda je to UA nebo RUS, tak mrkni na stránky zkušebny.

Uživatelský avatar
vopik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 27.08.2008 9:40
Bydliště: Plzeň-sever

07.02.2009 20:12

UA .....ale sháním kontakty i do ruska

rotmistr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 694
Registrován: 02.02.2009 13:10

07.02.2009 22:05

když už vyběháváš takové papírování tak snad udělat zkušebnu bude to nejmenši ne :D

ogy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 04.11.2007 21:23
Bydliště: Ostrava

22.11.2010 15:43

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Snažím se koupit AR-15 (Oberland Arms OA-15) přímo u výrobce v Německu, už jsem vše poslal (závaznou objednávku, nákupku, EU trvalý dovoz), bohužel po mě ještě chcou, cituji:
To buy in Germany you will need a german gun permit.

Mit freundlichen Grüssen / best regards

Matthias Hainich, ceo
Oberland Arms OH

Má prosím někdo tušení, vocogou? Co to je, kde a jak to sehnat? Díky moc za pomoc.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

22.11.2010 19:42

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Pokud ji povezes osobne, musis mit povoleni od nemecke policie pro pohyb se zbrani na nemeckem uzemi. Nejjednodussi je nechat si ji poslat pres spediterskou firmu do CR. Kamarad to tak udelal, bez problemu mu prisla az ke dverim baraku.


Reklama

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

22.11.2010 19:47

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Myslím že ti chce naznačit, že v čechách je jejich zastoupení, které ti to prodá za stejnou cenu jako na webovkách oberlandu ;)

Napiš mu že pokud naznačuje, že to máš koupit přes nějaké místní zastoupení, tak že to chceš koupit přímo od jejich firmy, ne přes zastoupení, protože české zastoupení tlačí ve 223 svůj produkt + že ten list co máš od našich policajtů (ten s vlaječkou EU) = EU Anlage No. 21. Náklady na jejich vývozní povolení jsou tušim 35 EUR, takže když mu řekneš že i tohle bereš na sebe + že si pro to osobně přijedeš (ev. že můžete použít Overnite - http://www.overnite-online.de, což je jedna z několika málo transportek po evropě s oprávněním na zbraně) tak si dá říct i nejzavilejší germán :D

ostrostrelec
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.10.2006 17:18
Bydliště: ZL

24.11.2010 22:53

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

ogy píše:Snažím se koupit AR-15 (Oberland Arms OA-15) přímo u výrobce v Německu, už jsem vše poslal (závaznou objednávku, nákupku, EU trvalý dovoz)...


Nákupní povolení jsi posílat nemusel, stačí EU formulář.
Každopádně dle mě je nejjednodušší poslat zbraň přes spediční firmu, ovšem je to 2 týdny, co mi bylo na PČR sděleno, že vyšla v platnost nějaká interní vyhláška, která toto zakazuje, údajně nebyl dodán seznam firem, které mají oprávnění k převozu, tak se to "zatím" vztahuje na všechny. Snad jsem si to zapamatoval dobře, vyhrazuju si právo na nepřesnosti výkladu. :wink:
Jinak vývozní povolení vyjde na 25 Euro ne 35.

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

25.11.2010 9:16

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Zatím tuhle vyhlášku řeší PČR tak (moje poslední dvojnásobná zkušenost na Pha10), že Ti dají podepsat prohlášení, že Ti to z Německa nebudou posílat přes českou poštu, která na to nemá oprávnění. Vpodstatě tím podepisuješ, že kdyby se cokoliv podělalo, jsi za to zodpovědný Ty...

Uživatelský avatar
preacher
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 14.10.2010 12:25
Bydliště: Kobylí

09.12.2010 7:52

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Nakup pistole ze zahranici (Slovensko).
Chtel bych se podelit o zkusenosti s nakupem a dovozem pistole ze Slovenska. Na strane nasi policie v tom nebyl sebemensi problem. Na zbranich v Breclavi jsem pracovnikum dal informace o zbrani a o majiteli. K nakupu jsou potrebne tri dkumenty: samozrejme obligatni "nakupka", dale pak preedbezny souhlas s dovozem zbrane ze zahranici a pak jsem jeste obdrzel zbrojni pruvodni list. Vsechno mi bylo vystaveno do druheho pracovniho dne a vydal jsem se na Slovensko. Tam uz jsme s byvalym majitelem zbrane byli ohlaseni a vsichni pracovnici, vcetne vedouci oboru o nas vedeli. (mimochodem, mit takovou sikovnou vedouci zbrani a streliva, tak ma cely okres zbrojak a doma plne trezory) Nicmene, prodej zbrane do zahranici neni na poradu dne moc casto, takze to bylo v podstate cekani a dohadovani ktere dokumenty musi vyplnit na Slovensku, kolik jeste zaplatit a hlavne se resilo, pres ktery hranicni prechod zbran povezu :-) . Mlady policista se ovsem ukolu zhostil "bravurne" a udaje z meho obcanskeho prukazu naklepal do PC za necelou hodinku. Hranicni prechod take vyplnil do formulare se slovy " idite kama chcete, vsak hranicne prechodu su aj tak zrusene". Po dvou hodinkach jsem mel vsechny dva doklady v ruce a upaloval jsem k domovu. Nakup zbrane v zahranici neni nic hrozneho a sloziteho, jen je potreba se obrnit trpelivosti a nenechat si nakukat, ze za vsechno se musi platit...

omega
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 26.05.2008 18:45
Bydliště: Brno

10.12.2010 20:15

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Nevím, jak kde ale, když je prodávána zbraň z SK fyz. osobou musí zbraň projít přes odbor kriminalisticko -balistické expertízy přináležející policii a to si musí prodávající zařídit a pěkně zaplatit. Třeba se něco změnilo, ale já toto musel s prodávajícím domlouvat,když jsem odtud kupoval zbraň.A ono to prodávajícím ubere chuti něco domlouvat, někam něco vozit, platit navíc a pak čekat na expertízu.Takže bez řádné fin. motivace to radši prodají v rámci svého státu.

Uživatelský avatar
preacher
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 14.10.2010 12:25
Bydliště: Kobylí

13.12.2010 8:38

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

omega: jasne, tohle vsechno bylo vyrizene, zbran byla ulozena na policii a cekala na noveho majitele...

Uživatelský avatar
theplaky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 132
Registrován: 16.11.2006 22:54
Bydliště: Slovakistan

02.02.2011 15:07

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

hmm Preacher, tak to ti uprimne zavidim, ze si to "u nas" dokazal vybavit vsetko za jeden den...

ja mam 2 osobne skusenosti (respektive 3) s nakupom zbrane v zahranici - obe v CR a v oboch pripadoch to "vrzgalo" (hned na uvod chcem podotknut, ze to sem nepsiem preto, aby som do vas bratia rypal, ale mozno to pomoze niekomu aby sa pripadnym komplikaciam vyhol - takze PEACE :wink: )

PRAHA (tusim 1. obvod - pri Vaclavaku):
- kupoval som samonabijaciu gulovnicu od sukromnej osoby. Na SVK som si vybavil vsetky potrebne papiere (zbrojny sprievodny list), nasledne som sa emailom dotazoval na prislusny policajny utvar v CR aby ma oboznalili s postupom z ich strany, aby bolo vsetko tip top na prvy vrz. Prilozil som zoznam dokladov, ktore im mozem predlozit (ZP, OP, Cestovny pas, zbrojny sprievodny list) a spytal som sa ci mam "vsetko". Odpisali mi, ze staci aby som prisiel, ze to bude stacit.
- a tak som sadol na vlak, celu noc som cestoval do Prahy, rano o siedmej sa stretol s predavajucim, dohodli sme sa na detailoch a hura k policajtom. Tieto zahranicne ziadosti vraj zvykne riesit "pani veduca", ktora bola rano "u doktora" a tak sme na nu cakali. Ked prisla, roztocil sa kolotoc okolo toho, ze oni maju na vybavenie ziadosti 30dni, atd atd a chceli ma posadit spat na vlak. Nastastie som so sebou mal aj vytlaceny mail od toho ich kolegu, v ktorom boli instrukcie podla ktorych som sa riadil - pani veducej som sa spytal, nech mi povie "co som ja urobil inak nez sa tu pise". Samozrejme na tento argument nieje nijaka logicka odpoved len to "ze si to s dotycnym kolegom vybavi" a ze mi to teda urobia na pockanie (za co som im mimochodom vdacny). Povolenie k trvalemu vyvozu vystavili, sadol som na vlak a flintu si doma prihlasil.

BRNO:
- v novembri min roku som si objednal revolver z alfa-proj. Slo o alfu steel sport v razi .38, ktoru nezvyknu drzat na sklade a tak je tam cakacka (v priebehu januara mala byt zbran pripravena k odberu). Pouceny skusenostou z Prahy som si zacal vybavovat povolenia v predstihu (= uz zaciatkom decembra). U slovakov som si vybavil zbrojny sprievodny list, no nakolko konkretna zbran, ktoru som si hodlal doviezt este nebola vyrobena, nepoznal som jej vyrobne cislo. Na SVK to nebol problem - kolonka sa nechala prazdna (na SVK to problem nieje, vysvetlili mi, ze vyrobne cislo ich v tejto faze nezaujima, nakolko zbran budu fizicky preverovat pri jej prihlasovani - nateraz im na udelenie suhlasu staci ak vedia typ, vyrobcu a raz).
- s takymto zbrojnym sprievodnym listom som sa vybral do Brna (mal som to vytelefonovane). Pridem k okienku, predlozim papiere ... a uz ma chceli opat posadit do vlaku! dovod? - PCR tam vraj to vyrobne cislo potrebuje, nakolko si musia zbran preverit v databaze kriminalistickeho ustavu (znie to logicky, ale ja som argumentoval tym, ze SVK strana, ako autor predmetneho tlaciva mi svojim potvrdenim tohoto tlaciva schvalila jeho kompletnost a uplnost - to ze tam im (cechom) chyba nieco v nasom (slovenskom) formulari som ja ako dovod odmietnutia odmietal akceptovat
- ak PCR nejaky udaj potrebuje, nech to povedia dopredu a nech si ho vyziadaju. Nieje spravne, ak sa po obsahovej stranke spoliehaju na udaje ktore im poskytnu slovaci na SVOJOM formulari - ak tak urobia, nemaju nasledne pravo spochybnovat formular, ktory bol SVK stranou schvaleny
- moju ziadost zamietli ... dovod: nepoznaju vyrobne cislo zbrane ktora este nebola vyrobena a na vybavenie ziadosti maju 31 dni, takze by som sem "stejne jeste musel osobne prijet" - zakon je zakon, prosim, OK, ta pani za prepazkou ten zakon nepisala, ona sa nim ma len riadit, tak ako ja a tak som viac vody neviril.
- co ma ale dojalo, bolo ked mi povedali, aby som sadol na vlak, isiel si tam dat doplnit to vyrobne cislo a "osobne" im to znova prisiel polozit na stol!!! - v dnesnej dobe, ked su emaily, skenery, faxy po mne pani chcela, aby som behal hore dole z jedneho statu do druheho a riesil problemy ktore vznikaju z dovodu byrokratickej previazanosti dvoch (zdanlivo) nezavislych pravnych systemov! ... to uz som sa neudrzal a spytal som sa pani narovinu, ako by tento problem riesila, keby som nebol zo slovenska, ale keby som bol z kanady! - mozem vam otvorene povedat, ze vzhladom na to, ako mate nastaveny zakon, NEHROZI aby si kanadan kupil kver made in CZE (... sami si zodpovedajte otazku, aky to ma vplyv na umiestnovanie vyrobkov vasich zbrojoviek na zahranicnych trhoch ... je kriza, vsetko je v srabe, ale odstranit bariery, ktore by vam pomohly nastartovat ekonomiku nieje prioritou)
- nakoniec sa mi podarilo pani ukecat, ze jej poslem mailom sken noveho zbrojneho sprievodneho listu doplneneho o udaj o vyrobnom cisle (=cakat nez sa zbran vyrobi, potom nakontktovat vyrobcu a az nasledne si dat vyhtotovit novy ZSL) a orginal jej dolozim o 31 dni ked si pridem (osobne) pre povolenie. (este bol v problem v tom, ze ako mi da pani vediet, ze povoelnie mi bolo udelene - lebo zahranicene hovory maju blokovane :roll: ... navrhol som napriklad ... email ... suhlasila (za co som vdacny)).
- za 14 dni si idem pre tu alfu ... napriek vsetkemu vynalozenemu usiliu a pokusom vsetko "pozichrovat" sa nemozem ubranit pocitu, ze to mozno neklapne :?

OLOMOUC:
- zbrojovka Holice ma vypredaj malorazkovych pistoli (drulovy) na siluetovu strelbu - za tie prachy NIC lepsieho nezozeniem a tak som si povedal, ze si jeden kusok doveziem.
- volal som do Holic, dohodol sa s nimi ,aby mi jeden drulov 90ku poslali do Olomouca (kde som studoval a kde "poznam ludi"). Dohodol som sa aj s predajcom -takze co sa nakupu tyka nebol problem.
- nasledne som zacal riesit veci okolo povoleni: slovaci OK, volam cechom do Olmiku, a zo sluchatka sa dozvedam, ze nieje problem dohovorit sa a urobit veci tak, aby som nemusel cestovat 2x, ze mi to urobia na pockanie, staci ked im dam iba vopred vediet kedy pridem - klobuk dolu pani! ... a toto je ten spravny pristup:policajt je ten, ktory vie co je mozne a co nieje mozne. A v Olomouci sa k tomu stavaju tak, ze ak niekto cestuje stovky kilometrov, tak pre neho urobi vsetko co je mozne. a za tuto ustretovost som im velmi vdacny.

... z mojej strany asi tolko

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

14.02.2011 19:09

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

No problémy jsou a budou nejspíš ještě větší. Když jsem loni kupoval déčkový zbraně v Německu, tak jsem měl ZPL a povolení k dovozu od policie. Na policii potom při přihlášení "zjistili", že zbraně nepodléhjí registraci a po cca 3 měsících mě je vydali. Nedávno jsem si byl pro povolení k dovozu zase déčka a už jsem byl odmítnut s tím, že mi dali výtisk stanoviska nadřízeného orgánu, že se na dovoz déček nevydává u nás povolení. Dokonce je to zpracováno i v němčině, ale nevím, jak by na to reagoval prodejce, který vyžaduje právě dovozní povolení se vším všudy, protože v Německu je to zbraň C a musí to jít přes jejich policii. Takže to je další problém. Ukazovali mě v zákoně, že na dovoz těchto zbraní skutečně nevydávají ono kýžené povolení k dovozu, takže je to vlastně v pořádku ale jak jsem již poukázal, jde o to, co na to prodejce a jestli tedy bude vůbec možné tyto zbraně vozit. Má to jedinou výhodu, že se ušetří poplatek 500 za povolení k dovozu a ZPL. :(

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

15.02.2011 0:09

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Dovážím teď 3 kousky (2x kat. B a 1x kat. C), vše na jednom formuláři za 500,- Kč - jedna žádost, více kusů, nevadí že je to od 3 různých prodejců, policie vydala 3x souhlas s dovozem (EU-Anlage) a němci spokojeni....

Kubator
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 18.03.2010 23:07

02.03.2011 22:23

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

No já jsem byl dneska na policii s žádostí. Dovážím dva kusy od dvou různých prodejců a paní se nějak netvářila že by mi měla vydat souhlas s dovozem na jednom formuláři dvakrát. Jdu tam v pondělí tak uvidíme.

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

02.03.2011 22:50

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Možná se pletu, ale pokud si tu žádost o import tak zhruba pamatuju (naposledy pondělí :lol: ), tvoje potíže asi pramení z toho, že tam je kolonka pro jeden přechod a jednu osobu na převoz, pak kolonky pro mnoho ks zbraní... To se nejspíš pak promítá do názoru oné osůbky, že jedna žádost na jednu zbraň...

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

02.03.2011 23:28

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Na jednu žádost můžeš dovézt 3 zbraně od různých prodejců. Na každou dostaneš zvláštní povolení, protože každý prodejce musí dostat to svoje. Trvej na tom, jinak budeš vyhazovat zbytečně další pětistovku. Já to tak dělal několikrát.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

04.03.2011 14:14

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Přesně tak, žádost je jedna (takže jeden kolek), můžeš jet i přes jeden (dnes už neexistující) přechod, nicméně vydat papíry musí na každý kvér zvlášť.

Kubator
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 18.03.2010 23:07

09.03.2011 22:28

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Tak mi to dali dvakrát jak jsem chtěl. Jak je to s tou DHLkou, mají nějaký pokyn že to můžou vydat jenom mně nebo to může skončit u sousedů, když mě nezastihnou?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zahraničí (dovozy, vývozy, legislativní odlišnosti)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků