Hadrburg
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 102
Registrován: 31.01.2009 23:12

06.01.2014 20:54

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Slukař píše:Tuším, že v Maďarsku nebo Polsku jsou perkusní revolvery pořád ještě volně prodejné. Je možné, čistě teoreticky, si ho tam volně koupit, přivézt ho do Čech a tady ho do 5 dnů zaregistrovat jako zbraň kategorie C?

Jak v Maďarsku nevím, ale v Polsku ho určitě volně nekoupíš. V Polsku jsou přísnější zákony než u nás.

JiriE
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 08.10.2012 13:52

14.01.2014 13:29

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Dotaz:

Nechavam si v SRN delat pistoli a nyni resim nakupni povoleni + predbezny souhlas s dovozem . . .

Jde mi o to, ze zbran kupuji jako komplet se dvema hlavnemi. Samozrejme z ceskeho pravniho pohledu to bude zbran + hlaven. Jde mi o to, ze v SRN se co jsem pochopil neresi seriove cislo te hlavne (zadny to nema). Tak jestli s tim u nas bude/nebude problem a zda-li musim nemeckeho puskare presvedcit k tomu, aby na ten lauf nejaky vyrobni cislo dal? Vse bude mit jinak nemeckou zkusebnu/zkusebni znacky+nejakej papirovej protokol o zkouseni.

Poradite?

Diky J.

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

14.01.2014 18:19

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Přece pokud teď "řešíš nákupní povolení + předběžný souhlas s dovozem", tak to řeš v rámci téhož :wink:
Nakonec ti stejně půjde spíš o to, aby všechna administrativa proběhla v klidu, tedy podle místních zvyklostí tvého spádového oddělení, a názory na fóru ti moc nepomůžou.

john.hawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.04.2008 7:49

15.01.2014 15:48

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Nabízím odvoz v rámci služební cesty do Německa - Berlín dvakrát do týdne..
Kdo by měl zájem napište SZ..

Lagardere
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 27.10.2013 10:19
Bydliště: Pardubice, HK a okolí

31.01.2014 10:55

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Mám takový problém. V Německu jsem si vyhlídl 98k a P08. 98k byla vyrobena v roce 1944 a P08 v roce 1940. Oboje zbraně mají platnou civilní zkušebnu. Když jsem si chtěl na policii vyřídil dovozní povolení, narazil jsem, protože mě bylo řečeno, že se jedná o zakázané zbraně (padlo tam i označení Krvavé zbraně. Moje argumentace, že zbraně mají civilní zkušebnu neuspěla a byl jsem dokázán na vyhlášku 210/2012, která říká:

Zbraně s hladkým vývrtem a ráží menší než 20 mm, další zbraně a samočinné zbraně s ráží 12,7 mm (ráže 0,50 palce) nebo menší, příslušenství a rovněž pro ně speciálně určené součásti:
a. pušky, karabiny, revolvery, pistole, samopaly a kulomety;
Poznámka: bod SVMe 1 a) se nevztahuje na:
a. Muškety, pušky a karabiny vyrobené před rokem 1938;
b. repliky mušket, pušek a karabin, jejichž originály byly vyrobeny před rokem 1890;
c. revolvery, pistole a kulomety vyrobené před rokem 1890 a jejich repliky;

Kdyby zbraně byly vyrobeny do roku 1938, tak s tím není žádný problém. Setkal jste se s tím někdo? Na policii mě poradili najít si prodejce zbraní, který má povolení vozit zbraně.

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

31.01.2014 11:30

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Hehe, to je dobré.
Už samotný ten rok 1938 uvedený ve vyhlášce je nějaký úlet, podle mne tam z logiky věci musí být 1890.

Tvoji lokální orgáni nebo jejich lokální metodici si bohužel v příloze této vyhlášky nepřečetli také poznámky uvedené hned pod tebou citovaných textem, tzn.:
...
Poznámka 1: Bod SVMe 1 se nevztahuje na zbraně s hladkým vývrtem používané pro lovecké a sportovní účely. Tyto zbraně nesmějí být určeny speciálně pro vojenské použití, ani nesmějí být samočinné (umožňovat více než jeden výstřel najedno stisknutí spouště).
....
Poznámka č. 5: Bod SVMe 1 se nevztahuje na revolvery a pistole kromě samočinných, určené a schválené k prodeji jak v České republice dle českého obecně závazného právního předpisu, tak zároveň obdobně k prodeji v zemi dovozu, byť byly původně speciálně konstruované nebo přizpůsobené pro vojenské použití, a jejich speciálně konstruované součásti, pokud nejsou tyto součásti upotřebitelné pro jiné pistole a revolvery, než kterých se týká tato poznámka. To neplatí, pokud konečným uživatelem mají být ozbrojené síly, bezpečnostní sbory a další subjekty, podílející se i nepřímo naplnění úkolů vnější či vnitřní bezpečnosti státu.


Podle mne opakovačka a pistole s civilní zkušebnou přesně patří pod tyto vyjímky, a není to vojenský materiál.

Tak jim vytiskni tu celou vyhlášku, označ tyto pasáže a běž se dohadovat.
Naposledy upravil Wdog dne 31.01.2014 11:37, celkově upraveno 1


Reklama

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

31.01.2014 11:34

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

A taky předtím napiš email na ministerstvo vnitra (odbor bezp.politiky / zbraně) paní Mgr. Bačkovské, ať ti pošle výklad tohoto ustanovení.

obp@mvcr.cz

Jo a taky mne napadlo, že bude možná lepší na tvoje lokální orgány tu žádost o dovozní povolení a zbrojní průvodní list poslat poštou doporučeně, společně s citací té vyhlášky a případně výkladem MVČR. Na přepážce ti jsou schopni nabulíkovat cokoli, co si zrovna usmyslí, ale korespondence už má vyšší váhu, v případě dalšího odmítnutí trvej na písemném vyjádření.

Lagardere
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 27.10.2013 10:19
Bydliště: Pardubice, HK a okolí

31.01.2014 11:55

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Napsáno na MV, potom sem napíši, jaký výklad mě poslali. Děkuji za radu, bohužel mě chtěli mít rychle z krku, tak mě odbili.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

31.01.2014 15:49

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Je to pí...na, podej žádost a jestli ji chtěj zamítnout tak písemně.

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

01.02.2014 19:09

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Wdog píše:Už samotný ten rok 1938 uvedený ve vyhlášce je nějaký úlet, podle mne tam z logiky věci musí být 1890.
Podle mne opakovačka a pistole s civilní zkušebnou přesně patří pod tyto vyjímky, a není to vojenský materiál.
Obávám se, že v obou případech je to jinak:
1. Rok 1938 asi někdo v EU považuje za předěl mezi starými/předválečnými a novými/současnými zbraněmi.
2. Opakovací puška není pistole ani revolver, takže smolík.
Akorát nechápu, jak ve světle této vyhlášky probíhá obchod se zbraněmi vojenských vzorů, kterých má (nejen v Česku, i jinde v EU) kdekdo plnou skříň a pořádají se s nimi soutěže.

Lagardere
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 27.10.2013 10:19
Bydliště: Pardubice, HK a okolí

05.02.2014 19:48

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Předem chci poděkovat všem, kdo mě přispěli radou. Rád se s vámi podělím, jak jsem se dostal s úředním šimlem daleko. Napsal jsem na MV, požádal jsem je o vysvětlení. Při čtení odpovědi jsem se musel mnohdy mírně pousmát, předkládám zkrácenou verzi:

Kód: Vybrat vše
Zákon č. 38/1994 Sb., o zahraničním obchodu s vojenským materiálem, ve znění
pozdějších předpisů (dále jen „ZZOVM“), se vztahuje na zahraniční obchod
s vojenským materiálem, kterým se podle jeho § 2 odst. 1 písm. b) rozumí též „dovoz
vojenského materiálu na území České republiky z jiného než členského státu
Evropské unie“. Za vojenský materiál se přitom podle § 5 ZZOVM považují „výrobky,
jejich součásti a náhradní díly, které jsou vzhledem ke svým charakteristickým
technicko-konstrukčním vlastnostem posuzovány jako zkonstruované nebo
přizpůsobené pro použití v ozbrojených silách nebo bezpečnostních sborech, nebo
jsou hromadně v těchto složkách užívány k zabezpečení úkolů obrany a bezpečnosti
státu“. Konkrétní seznam a specifikace typů vojenského materiálu však obsahuje
prováděcí právní předpis (vyhláška č. 210/2012 Sb., na kterou též odkazujete),
aktualizovaný na základě na základě Společného seznamu vojenského materiálu
Evropské unie (aktuálně se jedná o Společný vojenský seznam Evropské unie
2013/C 90/01).
V případě pušky Mauser 98k se na základě těchto seznamů jedná o vojenský
materiál, neboť výjimka uvedená v Poznámce 1 k Bodu SVMe 1vyhlášky č. 210/2012
Sb.) se vztahuje pouze na zbraně s hladkým vývrtem hlavně.


A doporučení pro mě v případě, že bych na Mauserovi trval:

Kód: Vybrat vše
1. postupovat podle ZZOVM sám, tento postup je však skutečně s ohledem na
zakoupení jediné zbraně velmi náročný,
2. požádat o realizaci dovozu držitele povolení pro zahraniční obchod s vojenským
materiálem (jde o řadu obchodníků, kteří jsou současně držiteli zbrojní licence pro
nákup, prodej nebo přepravu zbraní nebo střeliva), nebo
3. pokusit se nalézt k zakoupení jinou pušku tohoto typu vyrobenou před rokem 1938
(na pušky a karabiny vyrobené před rokem 1938 se skupina SVMe 1 seznamu
vojenského materiálu podle vyhlášky č. 210/2012 Sb. rovněž nevztahuje).


Dostávám se k vyjádření k P08:

Kód: Vybrat vše
S ohledem na skutečnost, že jak Česká republika, tak i SRN jsou členskými státy
C.I.P. a dotčené zbraně mají být – jak uvádíte – schváleny k civilnímu použití (tj.
označeny civilními ověřovacími značkami), bude se tato výjimka na pistoli P08
vztahovat. Tuto zbraň lze tedy (při splnění ostatních podmínek podle zákona o
zbraních a právních náležitostí v SRN) dovézt na základě zbrojního průvodního listu
bez nutnosti postupu podle ZZOVM.


Velmi mě pobavilo, že si mohu přivést P08, ale Mauser ne. Oboje bylo vyrobeno za 2SV, oboje má civilní značky. Tak co teď? Vzít si tento dokument a jít za policií a pokusit se domluvit a přivést si jenom P08? A pokud chci Mausera, nechat si ho přivést někým, kdo má licenci (pokud o někom slušném, spolehlivém víte, prosím do PM)?

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

06.02.2014 11:17

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

To je velmi zajímavé, už samotná ta konstrukce roku 1938 jako rozhodujícího je pěkná číčovina, samotného mne to velmi zajímá.
Prostě podle našeho zákona o zbraních můžeš nabývat určité zbraně, ale oni ti nějakou obskurní vyhláškou toto znemožňují.
Můžeš se prosím ještě optat na formulaci " ..se vztahuje na zahraniční obchod
s vojenským materiálem, kterým se podle jeho § 2 odst. 1 písm. b) rozumí též „dovoz
vojenského materiálu na území České republiky z jiného než členského státu
Evropské unie ... “
je to asi třetí řádek té první odpovědi, jestli se celý zákon vztahuje na obchod ze zemí mimo EU, tak by dovoz kvéru z Německy by se toho neměl teoreticky týkat ...

Jinak prakticky sis odpověděl sám, P08 po menší hádce u vás na zbraních dovezeš sám, pušku jen přes obchodníka.

Je to ovšem nebetyčný bordel, pokud by si do vyhlášky ty moudré hlavy dali třeba rok 1910, tak by individuálně nešlo dovézt skoro nic. A proč 1910? Inu proč ne, je to stejné jako rok 1938.

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

06.02.2014 19:32

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Všechno špatně, zpátky na stromy :(
§ 2
(1) Obchodem s vojenským materiálem se pro účely tohoto zákona rozumí
d) transfer vojenského materiálu uvnitř Evropské unie.

adam1
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 02.02.2010 9:23

16.12.2014 8:24

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Zdravím všechny, koupil ja sem v Německu Walther ppk, ale teď dostal email, ze musím za poštovní 130€, poraďte me, co mam dělat! Opravdu poštovní tak draho?

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

16.12.2014 9:38

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

adam1: A to jsi si dříve nezjistil všechny náležitosti ohledně toho jak to sem dostat? Inu inu, i tak se to dá dělat...

Málo to není, ale podle toho jak to znám já by to mohlo odpovídat modelu - od prodejce který neposílá do zahraničí k firmě která je ochotná se o to postarat, tato firma vyřídí exportní papíry a odešle k tobě. WaffenBock tuším chtějí asi E 65 za dopravu, za vyřízení papírů si vezmou taky kolem tří pětek a uvnitř Německa meziposlání je taky tak nějak. Takže pokud je to tento model, tak těch 130 éček vcelku odpovídá. Co s tím? Jednoduše. Nekupovat. Nebo nekupovat jeden kus. Realizovat dovoz třeba tří najednou. Za pušku, revolver a pistoli - každé od jiného prodávajícího, jsem za "shromáždění" železa u jediné firmy, vyřízení exportu a následné zaslání do matičky Prahy zaplatil celkem asi 160 eur.

Jo a mimochodem doporučuju si pořídit ještě dostatečnou zásobu prášků na nervy, protože i když WaffenBock uvádí doručení tuším do 10 dnů, tak já čekal skoro dva měsíce. Dva měsíce během kterých jsem se snažil prudit mailem i telefonem, nicméně neefektivně, neboť dotyčná firma na mé maily a telefonáty sr.la jak na placatej šutr. Nemusím říkat že jsem ty dva měsíce potřeboval kleštičky na nehty pouze na nohy jen proto, protože už nemám tak ohebné tělo.

MusasiM
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 06.04.2014 18:53
Bydliště: Hradec Kralove

16.07.2015 15:57

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Dobrý den,máte někdo konkrétní zkušenost s dovozem zbraní ze Švýcarska?Zajímají mě konkrétní postupy apd.Díky za info.

jenvas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 122
Registrován: 09.06.2012 21:54
Bydliště: Havlíčkův Brod

09.02.2016 20:32

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Ahoj všem. Proplížil jsem se vláknama a nemohu sehnat odpověď. Z Rakouska chci pořídit Mannlicher 95, rok 1915. Zbraň je původní a nemá civilní zkušebnu. Jakou máte zkušennost? Na zbraních mi odmítli vydat ZPL jelikož se jedná o zbraň, na kterou je třeba vyjímka pro sk.A. Nikde v zákoně jsem nenašel, že by pro dovoz takové zbraně byla treba vyjímka. Alespoň ve 119/2002 se o tom nepíše. Rovněž vyhláška ZZOMV č. 210/2012 neurčuje tuto ubraň jako vojenský materiál. (<1938). Tedy otázkazní: pokud PČR odmítla vydat z tohoto důvodu ZPL, jednala protizákoně? Případně dováží nekdo zbraněz Rakouska? Děkuji za reakci.

Uživatelský avatar
j.v.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 72
Registrován: 23.02.2015 13:18

09.02.2016 21:45

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Neměli spíš na mysli skupinu ZP A? Protože pokud nemá zbraň tormentaci, můžeš ji přihlásit jedině jako sběratelskou. Každopádně bych si od nich vyžádal písemné odůvodnění a poslal jej na ministerstvo, ať se k tomu vyjádří.

heh
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 11.09.2014 12:52

14.03.2016 10:48

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Ahojte, nekupoval tu někdo na http://brownells-deutschland.de/ na AR15
komplet bolt nebo BCG? Zajímalo by mě, jestli je třeba v projít papírováním jako při koupi zbraně v zahraničí.

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

14.03.2016 11:46

Co jsem na ně koukal, tak ceny o dost horší než při objednávce ze států i po započítání cla a dph a snad posílají jen po německu.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zahraničí (dovozy, vývozy, legislativní odlišnosti)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků