Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

27.10.2011 11:09

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Ať ty zásobníky rozebere (pokud to jde) a pošle po částech ?

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

27.10.2011 20:33

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí


loptosko
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 62
Registrován: 23.08.2007 0:43

17.10.2012 19:46

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Vidím, že ste si tu z dovozom s cudziny zažili srandu. Ja som mal asi šťastie. vydražil som na hermann historica revolver kat. D - historický. oni chceli odo mňa potvrdenie, že u nás je to zbraň kat. D., tak som od policajtov vypýtal list, v ktorom bolo prakticky prekopírované znenie zákona. ten list som dal preložiť do nemčiny u súdnej predkladateľky, to som naskenoval a poslal im e-mailom a asi za tri mesiace som mal doma balíček aj s revolverom. všetky papiere vybavila hermann historica, v balíku som mal ešte kopiu nejakého nemeckého policajného lajstra. toť vsjo.

Uživatelský avatar
martas_v
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 314
Registrován: 04.08.2008 10:23
Bydliště: Blízko Pardubic

15.01.2013 22:08

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Potřebuju prosím poradit:
Rád bych si z Německa přivezl zbraň kategorie C - pušku opakovací. Na policii u nás mě řekli, že pokud to bude zbraň vyrobena po roce 1938 a nebude mít na sobě civilní značky (platnou zkusebnu), tak je to podle zákona vojenská zbraň a nemohu ji přivést. Je to pravda, nebo je to jenom další nesmyslná buzerace?
Diky

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

16.01.2013 0:23

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Přiznám se, že nechápu logiku toho tvrzení. Podle zákonné definice "Vojenská zbraň - střelná zbraň, která je určena k vedení námořní, letecké nebo pozemní války." Tudíž bych spíš chápal, kdyby se za takovou považovala opakovačka předpisového vzoru vyrobená PŘED rokem 1938 - a když už, tak 1945.
Jinak jakákoliv puška ztrácí charakter vojenské zbraně průchodem civilní zkušebnou - je jenom otázka, zda to musí proběhnout před dovozem (německá nebo rakouská zkušebna se dá celkem snadno zařídit) nebo stačí po dovozu před registrací.
P.S. Mmch. zbraň kat. C bez platné zkušební značky beztak můžeš registrovat jenom ke sběratelským účelům - a nesmí se z ní střílet.

blackadder
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 25.11.2010 11:11
Bydliště: Opava / Valmez

16.01.2013 9:30

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Já myslím, že je to v pořádku, zbraň pokud má být zaregistrována jako C, tak musí mít civilní ověřovací značky, ale zkušebna (pokud by zbraň neměla německou) by se kdyžtak dala udělat i u nás ještě než ji půjdeš přihlásit, ne? Myslím, že není nic jednoduššího než si u prodejce předem ověřit, že příslušná flinta má civilní zkušebnu.


Reklama

jožinzbažin
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 11.04.2008 21:50
Bydliště: slovácko

16.01.2013 20:26

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

zbraň bez civilní tormentace přivést můžeš .Prostě tě s ní pošlou do Prahy na tormentaci.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

16.01.2013 20:29

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Zbraň musíš do 10 dnů od převozu přes hranice (nebo nabytí vlastnictví u nás) na policii odnést zaregistrovat a zbraň vzít s sebou. Tam tě vyzvou, abys ji odnesl na zkušebnu.

O 1938 nemůžu nikde nic najít, tak jedině, že by to bylo z Německého zákona a že by to mysleli, jakože ji nemůžeš z německa vyvézt spíš než k nám dovézt. Jinak nevím.

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

02.03.2013 12:18

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Lidi, nevíte kde najít seznam úředních překladatelů do Němčiny? Řešim vývoz do Německa a byl sem upozorněn, že dovozní povolení musí být přeloženo do Češtiny pouze úředním překladatelem. jen nevim kde ten seznam najít :D

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

02.03.2013 12:25

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí


Uživatelský avatar
flame
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 183
Registrován: 12.03.2012 17:24

22.04.2013 13:56

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Nema nekdo zkusenosti s nakupem a dovozem zbrani z frankonia.de ? Psal jsem jim nekolik emailu sice anglicky, protoze nemecky umim jen pozdravit a bohuzel neodpovedeli :/

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

25.04.2013 10:03

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Lidičky potřebuju poradit. Stále řeším prodej zbraně do Němec. Bohužel je to velice zdlouhavé. Na PČR mi bylo řečeno, že potřebuji plnou moc, abych mohl zařídit vše potřebné za kupujícího (může přijet jen o víkendu). Jenže ten človíček mi poslal plnou moc, která není ověřená od notáře. To asi nebude stačit, že? Jinak Pán už má zařízený dovozní povolení od Německý policie.

Uživatelský avatar
Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 10.04.2008 10:35

25.04.2013 10:21

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Zavolej si na konkrétní oddělení PČR a zeptej se, jestli to stačí. Nejsem si jist, ale u nás v rámci ČR by snad měla stačit taky neověřená...?
Záleží na požadavcích té které služebny, dokážu si představit, že někdo na tom bude nezbytně trvat a někdo to nebude vůbec řešit.

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

25.04.2013 10:27

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Hmm... tak oni chtějí ověřenou od notáře, že jí tady nechám úředně přeložit... panebože proč to dělaj tak složitý. Mě spíš jde o to, jestli na služebně můžu argumentovat, že by jim měla stačit neověřená.

Uživatelský avatar
Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 10.04.2008 10:35

25.04.2013 11:09

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Kdo ví, snad jedině nějaké vyjádření z prezidia, nebo podobně - ale nejspíš se budeš muset podřídit a dodat požadované doklady.

Uživatelský avatar
Anaxien
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 24.08.2010 22:19

16.05.2013 22:10

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Potřeboval bych poradit. Zalíbil se mi na Egun-u poplašňáček do sbírky, tedy zbraň kategorie D a u nich "frei". Borec měl u aukce napsáno posílání do EU a na můj dotaz ohledně výšky poštovného reagoval tak, že do česka neposílá, protože nezná zákony... uff S tím sem se už také setkal i u obchdníka, který chtěl po mne zaslat místní legislativu. PoraĎte mi prosím, jam mám němci ukázat příslušný náš zákon, že ty startovací pistolky jsou u nás od 18-ti let, tak aby tomu porozuměl a věřil, že je to tak a nevymyslel jsem si to? Díky

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

17.05.2013 8:58

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Anaxien: jak přesvědčit germánského obchodníka či prodejce:
Soft verze, téměř zadara, vytisknout (.pdf) příslušnou část našeho zákona (nebo vyjádření MV) a prostě přeložit do němčiny.
Hard verze, odhaduji tak za 500+500 Kč, nechat si vypracovat od soudního znalce oficiální stanovisko k téže věci, na papír s razítkem, a to pak nechat oficiálně přeložit s razítkem překladatele.
Ale na poplašňák je hard verze zbytečně složitá, na složitější případy se hodí. Soudní znalec nedělá posudek, pouze konstatuje, co říká náš zákon, tak je to za levný peníz.
Poslední varianta je nákup přes prostředníka - německého obchodníka, který zná naše zákony. Ale tomu musíš zase zaplatit nějakou provizi + je tam jedno poštovné navíc.

Uživatelský avatar
Anaxien
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 24.08.2010 22:19

17.05.2013 9:15

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Ano, to jsem měl právě na mysli. Nexistuje nějaká stránka, kdy by ty zákony byly i v jiném jazyce (německy hlavně..), aby i němčour mohl jen kliknout a zjistit? Zkusím mu ten zákon poslat s odkazem na gogole translator, ale ten to překládá většinou pěkně hotentotsky... Nebo to případně nemáte někdo přeložené,plízzz? JSem jen engliš friendly :-)

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

17.05.2013 10:12

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

bez právní závaznosti máme ještě tohle
https://en.wikipedia.org/wiki/Gun_polit ... h_Republic

Uživatelský avatar
Anaxien
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 24.08.2010 22:19

31.05.2013 12:19

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Děkuji pomohlo!

Ale narazil jsem na další zajímavý problém.. Vyhlídl jsem si pistolku, co nemá PTB německou značku (volně prodejné od 18ti) ale přesto je to jasné, že je to startovací pistole. Jelikož to nemá to PTB, tak prodejce má asi bobky to poslat jen tak, tak chce po mě dovozní povolení - EU Addendum 21, které je zmíněno pár stránek dříve v tomto vlákně. Tak jsem volal na mé obvodní oddělení zbraní, kolik že mne to bude stát, nechat si vyplnit ten formulář a když slyšel že to chci na startovací pistolku, tedy kat.D, tak se mi málem vysmál a striktně mi odmítl cokoli vystavit, jelikož D je volně prodejné od18ti. Ok, říkám, tak to tam napište, dejte razítko a spokojenost... Ale prý na D to nevystavují... Uff, nevíte co s tím?

Díky

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zahraničí (dovozy, vývozy, legislativní odlišnosti)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků