fugaga
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 155
Registrován: 25.11.2006 1:46

01.07.2007 12:15

DaveG17 píše:Shiva: jak kde. Ne, že by byly právně, ale například Cabelas.com Ti matrice do ČR nepošlou, i když jsem jim sáhodlouze vysvětloval, že to není "nic proti ničemu".


No a mne cez Cabelas neposlali ani Case lube kit od RCBS. Neviem prečo.

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

18.02.2008 17:32

Nyní i já se mohu podělit se zkušenostmi. Lis jsem začal vybírat začátkem listopadu. Po dlouhé době pročítání všeho možného a shánění informací všude možně jsem si jeden lis vybral, 4Mike mi umožnil se na něj podívat a zkusit si jak pracuje (patří mu můj velký dík).
Nechtěl jsem objednávat nic po částech, ale komplet všechny vifikundace složit a hotovson. T byl kámen úrazu, protože většina obchodů nechtěla posílat matrice a někdy i celý lis a nebo si napočítali všemožné přirážky. Nakonec jsem našel jeden obchod (nevím jestli není proti pravidlům sem psát odkaz, tak kdyžtak předám v PM), kde jsem objednal vše. Bez problémů jsme se domluvili na poštovném, způsobu platby a jakékoliv dotazy byly zodpovězeny během jednoho dne.
Objednával jsem Lee Classic Turret, 9L 4-dílné matrice, .30 Carbine 3-dílné + žehlící matrici, prachovač pro-auto, váhu, delaborační kaldívko a další 4-děrovou hlavu na lis. Lis byl v sadě pro 9L a k tomu byly ještě nějaké krabičky na náboje a další serepetičky, které se hodí. Dohromady za 247,6 USD plus 91USD poštovné (USPS Express Mail) dohromady 338,6 USD.
Po obdržení peněz a následném odeslání zásilky jsem dostal číslo zásilky a mohl ji tak kontrolovat. Za den odlétal z Chicaga za další dva dny byl u nás na celnici tam se zdržel 14, to už jsem tam zavolal, že to není normální a potom co jsem dostal 6 dalších telefonních čísel, kam mám volat jsem se dozvěděl, že na něj asi zapomněli a že je vskutku u nich. To byl pátek v pondělí ho odbavili a volali, že jej poslali. Ve středu ho podle čísla dostala pošta a ve čtvrtek byl doma.
Když to sečtu a přepočtu všechno vyšlo na 6061,- Kč čistá ruka. Na tuhle cenu bych se u nás nedostal. Snad, co jsem napsal dává hlavu a patu a někomu to pomůže:)

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

18.02.2008 17:38

Tak jsi si usetril ca 800kc o proti tomu kdyby jsi to objednal u mne. :-)
pravda, mam malonko delsi dodaci lhuty, pokud to nemam skladem (na sklad moc neberu).

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

18.02.2008 20:49

Já vím, i jsme si psali. Jen jsi říkal, že další objednávka bude někdy v březnu tak jsem zkoušel a narazil na tohle. Ale tohle mě i bavilo. A 800,- dobrejch, třeba na 1kg S-020-02 :)

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

18.02.2008 21:43

v poho. jen konstatuji
je docela mozne ze by to bylo levnejsi, vychazim z ceny MO co jsi napsal.

reloader
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 377
Registrován: 27.12.2005 21:16
Bydliště: Brno

20.02.2008 15:55

to Shiva: co všechno je možný si u tebe objednat? Dovážíš i pistole nebo jenom dlouhý?


Reklama

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

20.02.2008 16:06

Reloadere, co tak napsat Shivovi PM ? :!:

Uživatelský avatar
LECO
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 11.06.2004 8:47
Bydliště: skoro Brno

22.02.2008 17:41

Petzold píše:Reloadere, co tak napsat Shivovi PM ? :!:

Proc me to taky zajima co vsechno umi a dovazi a jaky ma ceny a dodaci terminy a zaruky atd.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

23.02.2008 10:39

Protože by to bylo bráno jako komerce a to sem rozhodně nepatří. To si řešte přes PM

teapack
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 06.01.2011 9:10
Bydliště: Havlíčkův Brod, Třemošnice, Praha

09.02.2011 20:21

Re: Nákup lisu v USA přes net

Zdravím, také připojím svou zkušenost s nákupem z USA. Předem říkám, že velmi pozitivní..
Dlouhou dobu jsem uvažoval nad koupí lisu (LEE Classic Turret Press + Matrice 4dílné DeLuxe 9mm + Zápalkovač lee safety prime large and small + Prachovač LEE Pro AutoDisk + Disk Riser)
Ceny u nás mi přišly víc, než nerozumné (kolem 7800Kč za tenhle komplet), proto jsem zabrousil do amerických obchodů.. krom cabelas, midway jsem objevil http://factorysales.com kde jsem vzhledem k nízké ceně zboží a zároveň online výpočtu poštovného věci objednal..
Cena byla za komplet i s poštovným 4985Kč.. (umožňují platbu paypal, což mi nějak nefungovalo, ale platba kartou byla ok)
Do osmi dnů bylo vše doma, zboží se vešlo do bezcelního limitu (cca 200dolarů, poštovné mi nepočítali) , tak jsem nic navíc neplatil..
tudíž, pokud někdo uvažujete o koupi nějakých produktů LEE, obchod http://factorysales.com mohu jen doporučit

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

11.02.2011 12:41

Re:

DaveG17 píše:Barry: záleží, co chceš - teď jsem koupil kompletní přebíjecí výbavu Lee u tohohle člověka http://stores.ebay.com/Midwest-Reloading-Supply velmi dobrá komunikace, ochotný, co řekl to splnil. Nějaké restrikce ohledně matric a pod. vůbec nepřišly na přetřes. Ale vede asi jen Lee a RCBS.


Jak to vypadá s tím Midwestem? Já si objednal většinu věcí přes jiné dealery z eBay, u tohohle
jsem chtěl vzít matrice a lis, koupil jsem je, napsal mu ohledně platby za nákup a poštovné do
ČR, zatím ale čekám dva dny a nikdo se neozval.

EDIT: Tak už napsal, všechno v pořádku zaplaceno.
Poštovné sice stojí, co dvě třetiny zbytku nákupu, ale i tak jsem oproti
nejlevnějším obchodům v Česku ušetřil skoro 25% celkové ceny.

Super ceny i poštovné má taky tenhle prodejce, zvlášť pokud
nakupujete víc věcí najednou, pak se platí jen jedno poštovné.

Lachy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 122
Registrován: 29.10.2008 19:15
Bydliště: Mladá Boleslav

28.02.2011 20:10

Re: Nákup lisu v USA přes net

Přidal bych svoji zkušenost:

Objednával jsem lis a spoustu příslušenství z USA, http://www.factorysales.com. Objednal jsem v neděli 13.2.. Cena objednávky Byla 199,24 USD + 88 USD poštovné, bezcelní limit v době objednání dle kurzu vycházel na cca 204 USD.
Platil jsem vše kartou.
Ve středu 23.2. mi přišel dopis z celního ouřadu, ať jim nějak prokážu kolik jsem za onen balík platil a co v něm je, paradoxně mi poslali kopii faktury z factorysales, kde měli vše rozepsané. Tak jsem ji zpátky poslal tu kopii, ale už naskenovanou a "prinscreen" z mého el. bankovnictví, kde jsem měl vyobraznu onu platbu kartou. Pro jistotu jsem jim rozepsal za co jsem kolik zaplatil.
Dnes jsem jim na oběd volal, vzal to ochotný chlap s tím, že vše bylo ve čtvrtek odesláno a nebude třeba platit clo ani dph - ani ne za 20 minut u mne zazvonila pošta...

Suma sumárum:
objednáno 13.2., vše doma 28.2., a i přes veliké poštovné mohu jedině doporučit, ceny mají bezkonkureční...

edit: bezcelní limit je v současnosti 150 Eur

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

28.02.2011 20:23

Re: Nákup lisu v USA přes net

Abych doplnil zkušenost s Midwest - poštou šel lis s matricema přesně deset dní,
bohužel ale chybělo pár dílů z prachovače. Napsal jsem mu a prý je hned pošle.

Southwest217 odeslal zhruba ve stejný čas, ale použil levnější International Letter, takže
to tu ještě není a poslední záznam v trackingu je "processed through sorting facility".

cente
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 203
Registrován: 27.12.2008 14:40
Bydliště: Slezsko

15.08.2011 21:04

Re: Nákup lisu v USA přes net

mám zájem si objednat na factorysales tuhle sestavu (LEE Classic Turret Press + Matrice 4dílné DeLuxe 45acp + Zápalkovač lee safety prime large and small + Prachovač LEE Pro AutoDisk + Disk Riser)cena zboží je 180$ poštovné 102$ celkem 282$ tak to mě asi čeká clo a DPH o kolik se mi zvedne cena nebo dá se to nějak obejít?Nemám tušení jestli tenhle obchod je ochotný uvádět cenu pod 200$ jsem v nakupováni v USA totálni začatečník :( dík za rady

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

15.08.2011 21:26

Re: Nákup lisu v USA přes net

Přečti si tohle vlákno individualni-a-oficialni-dovozy-z-usa-bezcelni-limity-t377.html a tam najdeš odpověď
Každopádně od dubna jsou snížený bezcelní limity myslím že na 20$ takže jdeš do cla a tím páde do DPH skoro s každým balíkem.
Obejít to lze prý jedině, že ti to tam někdo koupí a pošle to jako soukromý balík. Osobně jsem to nezkoušel tak nevím jestli to funguje.
Naposledy upravil Bradek Džon dne 16.08.2011 22:29, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
spawnik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 29.11.2008 11:04
Bydliště: Kvasice

16.08.2011 10:26

Re: Nákup lisu v USA přes net

cente:velice podobnou kombinaci jsem si z factorysales.com taky objednával ještě před změnou zákonu. Obchod jsem si nechal z prostředkovat od zasilkovasluzba.com, pan Josef, který to vyřizuje je velice ochotný a mám s nimi ty nejlepší zkušenosti, zkus se domluvit přímo s ním zda by DPH a Clo nešlo nějakým způsobem obejít.

Uživatelský avatar
sairon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 15.02.2011 13:23
Bydliště: Mladoboleslavsko

16.08.2011 15:23

Re: Nákup lisu v USA přes net

DPH se platí i v případě dárku mezi soukromými osobami. Limit pro osvobození od DPH je €22, což je kolem $30. V případě dárku je to €45, ale bude tam asi ještě větší otrava prokázat, že je to opravdu dárek. A celníci nejsou blbí... Blbá je ovšem pošta, která si za zadržení balíku nechá zaplatit 96 Kč (a to i pokud to bude neoprávněné a balík bude osvobozen od DPH), v případě, že to máš do Prahy daleko a nechce se ti čekat na celní poště, tak vyplázneš 180 Kč za vyřízení celního řízení.

Cena se ti zvedne o DPH vypočtené z celkové ceny, tedy z $282, a poplatek poště - 96 nebo 180 Kč. Clo se ale platit nebude, protože je hodnota zboží do €150. Pokud poštovné při kombinaci pošta do USA + přeposlání vyjde levněji, můžeš o tom zauvažovat, co jsem se ale díval, tak cena poštovného na FS není nějak moc přemrštěná a Zásilková služba nebude až taková výhra - DPH se při současných kontrolách nevyhneš. Zásilková služba sice nabízí službu VAT Buster, o její výhodnosti ale trochu pochybuji, jelikož jdou balíky přes ČP a pokud se někdo špatně vyspí a zadrží ti všechny balíčky na poště (byť všechny splní $30 limit), každý se ti o stovku prodraží...

Moje rada - objednej to normálně z FS, počkej, až ti z pošty přijde doporučený dopis a pak podle uvážení buď podepiš plnou moc a odešli společně s výpisem z PayPalu a fakturou, případně si najdi volné dopoledne, vytiskni dokumenty a zajeď si do Prahy na Plzeňskou na poštu Praha 120. To ale jedině pokud jsi z Prahy nebo okolí a nespěcháš, jinak se ti vyplatí připlatit si 90 korun a nechat to na poštu. Při osobním vyřízení to máš hned a levněji, při zprostředkování si připlatíš a nikdo ti nezaručí, za jak dlouho to bude vyřízené (dříve to byly prý týdny až měsíce). Pokud se odhodláš jít na tu poštu, doporučuji nebrat si s sebou zbraň, někdy to tam je fakt na palici, že by se z toho jeden picnul :lol:

#atreid
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 122
Registrován: 31.12.2009 16:10
Bydliště: Brno

16.08.2011 19:29

Re: Nákup lisu v USA přes net

z FS jsem si před zvýšením limitu objednal spoustu věcí, včetně lisu.
poštovné bylo "pár drobných", zásilka došla za cca 6 dní ... tedy mnohem rychleji, než z českého shopu (stejný den jsem objednával něco z alliancze a došlo to o pět dní později).. v jednom balíčku něco chybělo, poslali to bez probémů zdarma znovu - byly to dvoje matrice.
tenhle obchod můžu jenom doporučit.

Uživatelský avatar
Petr75
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 09.12.2007 21:47
Bydliště: Praha

16.08.2011 20:40

Re: Nákup lisu v USA přes net

Čekám balík od Brownells za asi $70, tak dám vědět, jak to prošlo poštou. Od snížení limitu jsem zatím objednával jenom dva balíky, ale oba byly pod $30, takže jenom prošly a DPH jsem neplatil.

Uživatelský avatar
Nitroš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 370
Registrován: 03.09.2009 22:54

17.08.2011 11:25

Re: Nákup lisu v USA přes net

Od http://factorysales.com jsem už obědnával několikrát a vždy bez problému cesta do ČR 8 dnu jen jednou se stalo že se to protáhlo na 12 z dúvodu že neměli na skladě to co jsem chtěl tudíž obědnávku vyřidili hned jak to mněli.Jinak co se tyče Česke pošty škoda mluvit pokaždé jsem mněl u nich balik cca měsíc jen jednou se stalo že 2 týdny DPH jsem platil pokaždé je to takhle do 22eur se neplatí nic od 22 do 150eur se platí DPH a nad 150eur se platí DPH+Clo!!!

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků