krtecek1985
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 07.04.2009 15:55

09.04.2009 15:59

EFMJ názor

Jen tak mimochodem, videli jste jaky hříbek udělá poloplášť nebo schválená Lapua cepp? deformace je skoro stejná jako u EFMJ.
hlavne náboj nekategorizovali jak mi napsal ten pyrotechnik ze zkušebny, tudíž nezakázali tak co není zakázáno je povoleno.
Nebo alespon v tomto státě to tak chodí.

A hlavne je to celoplášť a po roce co už nemám krabičku si nemuzu pamatovat co je na ni za obrazek a nikde neni zakona povinnost pro mne jako spotrebitele uchovavat si krabicky a nebo cokoliv overovat. Proste je to na prvni pohled celoplast a tak se k nemu i stavim.
Naposledy upravil krtecek1985 dne 09.04.2009 17:59, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
corwin22
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 17.10.2008 21:20
Bydliště: Praha

23.04.2009 21:26

Teoreticky pro PČR BIS a ostatní

Upřímně řečeno podle mého nakupte a neřešte.
Já sám nosím polopláště 100granů od SB(mám USP 9*19), ale je to jen kvůli tomu že jsem neměl u Brýmové dostatek peněz.
Sám si pro ně skočím hned po výplatě.
Jsem vlastníkem BDE a prodavač neměl problém s tím mi je prodat.
Tudíž, jak už řekl Sinták. Běžte a nakupujte dokud jsou.


Jo a taky jsem viděl jak vypadá střela po dopadu.
Jenže; vystřelíte kolikrát v životě při sebeobranné situaci????
Já vystřelím, tedy alespoň si to myslím, a pak budu řešit následující.
Tedy pokuď budu mít u sebe. A jestli budu potřebovat, a nebudu mít(bože dej ať se to nestane!), budu toho litovat do konce života.

Ať si myslím o Američanech svoje. To že je lepší být souzen dvanácti, než nesen šesti má něco do sebe. Nebo si myslíte opak?

A co vaše žena? Nebo přítelkyně? Vaše děti. Či pes....
Vy jim půjdete na pohřeb? Já tedy ne!!
Tedy alespoň pokuď nebudu muset.
Doufám že veškeré použití mé zbraně se odehraje na střelnici při závodech LOSu.
Ale...
Zamyslete se a uvidíte své priority.

krtecek1985
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 07.04.2009 15:55

24.04.2009 18:36

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

Souhlasím,

nikdo z nás asi nikdy nevystřeli nebo v to aspon doufame a když tak myslim že to pak bude uplne jedno cim stejne se rpi svym stesti trefim tak ze to bude fuk
je fakt radsi přijit o zbrojak bouchačku sbírky patron a kdoví co ještě ale neztratit rodinu nebo zdraví.
K cemu mi bude ze nezabiju hajzla a zkoncim na voziku nebo jako vdovec popřípadě půjdu na pohřeb vlastního dítěte.
Což nikomu nepřeju. je to hrozny znam to z rodiny a je tofakt strasny.
A hlavne budou opravdu zvlast resit No a potom strelivo
jak se argumnetuje ze znalec rekne kdyby pouzil FMJ mohl prezit, tak tomu se da zabranit tak ze budete dobre mirit a pro soudce jako obhajoba -ja nemam EFMJ abych nekomu ublizil ale[/color] abych chranil okoli. odrazena 9 luger je pekna svine sam jsem ji chytil na strelnici vracenou od chytace a pres kozenou bundu a silnou mikinu jsem mel jelito jako prase, jeste ze se o nej trochu rozplacka
vsichni asi víte co udela FMJ 9luger s fošnou. tak kmyslím že o kost se jen tak nezastacví proto chci lehkou střelu s nízkou průrazností a to EFMJ je.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

24.04.2009 19:49

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

Kdyz se rekne A melo by se rici i B. Bohuzel u nasich soudu muze to ze jsi pouzil EFMJ klidne znamenat ze si to odsedis natvrdo (vubec bych se tomu nedivil) a co pak tvoje manzelka, deti?

Sam pises ze tech situaci kdy clovek bude muset strilet zase tolik nebude (doufejme zadna) a pokud ano tak to jeste neznamena ze EFMJ bude znamenat takovou vyhodu ze se oplati riskovat to ze se z ni nakonec stane pritezujici okolnost (pripominam ze jsme v CR a vime jak nase soudy pracuji resp. uvazuji)...

Tedy souhlasim, jak pises: "Zamyslete se a uvidíte své priority".

PS: z vyse uvedeneho duvodu ja konkretne nosim 9mmL S&B SUBSONIC (navic kdybych mel vystlilet tolik EFMJ jako Subsoniku abych mel 99% jistotu spolehlivosti tak bych byl namizine :)

Uživatelský avatar
absolom
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 10.04.2009 21:19
Bydliště: Frydek-Mistek, I'm Wolf

25.04.2009 23:23

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

Ja osobne nosim ve svoji .45ACP EFMJ a doufam, ze nikdy nebudu musit strilet jinde nez na strelnici kde stejne hnijou v zasobniku ktery zase nahodim az odchazim domu. Na strelnici pouzivam FMC-SWC a popravde, myslim si ze tak dva lidi za sebou bych asi nechtene udelal, kdyz uz bych musil strilet a mel bych jimi naladovano a proto EFMJ jasna volba pri odchodu z domova.
No a popravde, radeji sedet a prijit o zenu, nez jit zene na pohreb, aspon tak to vidim ja.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

26.04.2009 14:04

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

absolom: ...opravdu jsi presvedceny ze tech situaci kdy pokud pouzijes "jen" obycejne strelivo namisto EFMJ zpusobi to ze tva zena/dite bude mit pohreb? Tedy ze jsi misto streliva s rizenou deformaci mel obycejne knedliky? Ja si naopak myslim ze je daleko realnejsi ze kdyz soud bude "navazkach" tak prihledne k tomu ze jsi mel "problemove" strelivo. Napr. ja bych se rad vyhnul i situaci ze ja jsem v krimu a zena/dite na svobode vydany napospas kamaradum/pribuznym odprasknuteho hajzla...

Navic uz drive se tu resilo ze pokud jsi z dane zbrane EFMJ nevystrilel alespon nekolik desitek pro overeni alespon 99% funkce, tak se vystavujes jeste vetsimu nebezpeci nez mit "jen" obyc. knedliky.

Ale nechme toho, patrne jsme i OT kdyz nazev vlakna je "Nakup EFMJ..."


Reklama

krtecek1985
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 07.04.2009 15:55

26.04.2009 19:13

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

Ono je to vsechno trochu problematicky, ano jde o to se dobre terfit, ale kdyz FMJ nevezme kost tak muzu zabit taky kohokoliv dalsiho, jde o to ze kdyz se to zastavi v hajzlovi, tak nebudu mit na krku vrazdu nezucastnene osoby ale maximalne nedovolene ozbrojovani za pouziti neschváleného střeliva nikoliv nelegálního tedy zaázaného, kdyz budu jednat podle nutné obrany a krajní nouze tak muzu pouzit vlastne cokoliv a nemohou mne obvinit z vrazdy. A hlavne soud rpihlizi taky k minulosti obzalovaneho, pokud jsi bezrpoblemiovy clovek co nepacha trestnou cinnost jako ze pokud mas ZP tak by jsi mel byt tak ti budou urcite verit vice nez tomu kdo ma rejstrik popsanej od shora dolu.

Kdyby asi pred ctyrmi lety mela policie EFMJ nebo neco podobneho nemusela při honicce za autem umrit mama co vezla kocarek, rpotoze ta strela by se bud neodrazila nebo nemela takovou energii aby ji zabila.
Proto pouzivaji ve vyspelych statech expanzi ne aby to devastovalo utocnika ale aby to neublizilo nekomu jinymu.

myslim ze kazdy bude v prvni moment resit hlavne to aby se mu nic nestalo a ne jaky ma naboje v zasobniku.

Uživatelský avatar
absolom
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 10.04.2009 21:19
Bydliště: Frydek-Mistek, I'm Wolf

26.04.2009 21:10

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

O to mi slo, ze proste EFMJ neprostrelim pravdepodobne utocnika, zatim co svojim knedlikem FMC-SWC .45 ACP z nejvetsi pravdepodovnosti prostrelim utocnika a udelam paseku za nim. A nemusi jit jen o lidi, vklidu muze na mne zautocit nejaky velky pes a s knedlikem je za nim prostor vcelku hodne nebezpecny, zatim co s EFMJ je pravdepodovnost, ze nekoho treba smrtelne zranim v prostoru za nim, daleko mensi.
Co se tyce spolehlivosti, pocitam ze Pufik mel na mysli podavani ve zbrani a vyhoz, coz mam odzkouseno ze funguje bez problemu, protoze FMC-SWC .45 ACP je podobny tvar strely a zatim ani jeden zasek za 600naboju (EFMJ jsem zkousel vystrilet jen jeden zasobnik tzn. 7strel, bylo mi lito s tim strilet do terce).

Wolf

EDIT: co osobne vim a mam odzkouseno tak na kamosove CZ v razi .45 ACP nechtela podavat ani EFMJ ani FMC-SWC, pri podani se vzdy zasekla a nedostala naboj do komory, musil se vyndat zasobnik a naboj vyklepnout ven.
EDIT: jo a ja strilim z Norinco 1911 A1 .45 ACP :)
Naposledy upravil absolom dne 26.04.2009 21:26, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

26.04.2009 21:19

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

Podavani ve zbrani jsem resil nasucho, protoze nemam penize ani EFMJ, ktere bych moh prostrilet :D Takze jsem si zabouchal na strelnici a pred cistenim prohnal par naboju 20x dokola bez problemu. Asi dokoupim jeste krabku a par jich vystrilim, snad se k tomu dostanu

Uživatelský avatar
corwin22
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 17.10.2008 21:20
Bydliště: Praha

01.05.2009 6:02

Jen jistota. A tohle není OT.

Dodatek k nadpisu:
Je to nutné pro každého kdo o tomto střelivu uvažuje-musí být ve správném vláknu.

Probírání tématu: "Vy jste v NO použily tito EFMJ a tím porušil zákon". Je dost bez předmětná.
Střelivo co je prodáváno u Brýmové jako Federal. Je v pořádku!
Pokuď má někdo posudek od zkušebny, který prokazuje opak, nechť ho předloží!

Pořád si stojím za tím že je to vhodná volba. Zaprvé by to nemělo zabít nikoho nezúčastněného!
A to je výhra o níž jde asi všem.
A jestli se dostanete někdy k soudu, protože jste při NO použily tohle střelivo EFMJ, tak se nejprve bude posuzovat jestli jste ho použili v rámci zákona o NO nebo KN.
Jestliže splníte podmínky dané tímto zákonem, tak vás nikdo nezavře, kvůli střelivu.
Na skutečnost že jste při NO, ať oprávněně, nebo ne, použily tohoto střeliva, se nikdo dívat nebude.

Opět podotýkám, na zkušebně s tím nikdo neměl problém. Jinak by se ani neprodávalo!!!
Nikdo nebude brát velkou pozornost. Pujde o správné použití.

To:Pufik
Promiň, ale buď tak laskav, a zanech své jinak dobré komentáře. Viz výše-tohle střelivo nikdo nebude řešit, pakliže jsi splnil podmínky o NO a nebo KN. Jinak Subsonic-dobrá volba-beze sporu;)

To krtecek1985:
Úplně přesně stejný názor sdílím i já.

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

01.05.2009 23:32

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

No, je celkem diskutabilní otázka nikomu jinému neublíží. Zde se počítá s faktem, že každá rána zasáhne útočníka a neprojde. O obou skutečnostech se dá pochybovat. Tedy pokud zasáhne a projde, je u EFMJ samozřejmě menší pravděpodobnost smrtelného zranění. Ovšem jak vyplynulo ze statistik střetů NYPD, zdaleka ne každá, ani každá druhá střela nezasáhne svůj cíl a to ani v případě velmi krátké vzdálenosti (přesná čísla si nepamatuji, ale byla značně překvapivá). Prostě střílet na ozbrojeného živého tvora není to samé jako lovit papír nebo popery. Tady by EFMJ mohla ukázat svůj účinek i na nezůčastněných osobách, omylem zasažených. Ale to jsem OT.
Zatím EFMJ nosím, pač zkušebna oficiálně neoznačila tento druh střeliva za zakázaný.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

03.05.2009 10:28

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

corwin22: ...to ze by vyber streliva na posouzeni NO ci KN nemel mit zadny vliv je samozrejme pravda, ano tak by to melo byt, ale pripominam ze jsme v CR a nase justice funguje tak jak funguje, nevim proc bych mel davat 60ti lete soudkyni s odporem ke zbranim (urcite bych takovou vyfasoval :) dalsi argument k tomu aby se priklonila k zaveru ze obrana byla zcela zjevne neprimerena neb jsem pouzil "specialni" (kdyz uz ne zakazane) strelivo s kterym bezne ani nestrilim. Proste pri nevhodne konstalaci hvezd (policie, zalobce, posudky, soudce) verim tomu ze muze tato "bezvyznamnost" vychlit jazycek vah v muj neprospech... KAzdy at si nosi co uzna za vhodne - mame demokracii preci (zatim)...

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

04.05.2009 12:35

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

Taková soudkyně je sice fajn, nicméně i pro ní platí právo vezdejší. Pokud budu dopředu kalkulovat s tím, že soud jedná protiprávně, tak je úplně jedno, co nosím, pokud vůbec, protože soud si sám určí oběť i výši trestu pro určeného viníka. Tedy za platnosti této teze je jakákkoli diskuze bezpředmětná nebo snad je v takovém prostředí možné dovozovat možné budoucí rozhodnutí soudu?!
Pokud se naopak budu držet práva této země, tak je vcelku jasné, že EFMJ není kategorizované. Co to znamená? V našem právním pořádku dochází ke kategorizaci POUZE při pochybnostech o zařazení střeliva, toto provadí VÝHRADNĚ ČÚZZS. Střelivo, která není kategorizované, není považováno za zakázané. Tedy ho mohu směle používat v intencích zákona. Je nutné také říci, že pokud by soud po případném použití požádal o kategorizaci danné munice a "zkušebna" jí zařadila coby "A", tak toto rozhodnutí platí až od okamžiku vydání a nikoli zpětně!


A edit: Ohledně demokracie v pravém slova smyslu bych si vskutku nedělal iluze............

Balvan
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 28.10.2008 17:58

05.05.2009 0:21

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

Myslím, že nemáš pravdu. Kategorizace ČÚZZS bude v tomto případě brána stejně jako například posudek soudního znalce, tedy posouzení stavu věci, nikoliv vytváření pravidel pro budoucnost. Když při stavbě spadne dům a zjistí se, že to byla chyba návrhu, tak za to taky pude někdo sedět a nebude to tak, že se akorát už nesmí stejná chyba udělat příště. Odpovědný člověk měl prostě vědět. Ty máš povinnost vědět, jaké střelivo používáš, tedy i do jaké kategorie spadá. Jsou-li tam pochybnosti, tak je máš předložit ČÚZZS k posouzení ještě před tím, než je začneš používat. Jediné, na co by jsi se mohl vymlouvat v případě, že by ČÚZZS rozhodl v tvůj neprospěch by bylo to, že jsi jednal v dobré víře, že se nejedná o střelivo zakázané, můžeš a v případě že to soud uzná jedná se o polehčující okolnost, nezaniká tím však trestnost. Jinak tvrdit, že střelivo, které není kategorizované není považováno za zakázané je poměrně dost velký úlet. Představ si, že by někdo vyrobil náboj se špičatou střelou z ochuzeného uranu a nenechal by to kategorizovat. Podle tvého výkladu náboj s takovou střelou by nebyl zakázaný, i když je to na první pohled průbojné provedení, tedy kat. A.

Podle mého názoru EFMJ není nelegální, protože má obě jádra z měkkého materiálu (že by střelivo do krátké nemohlo mít složené jádro se nikde v zákoně ani ve vyhláškách nepíše) a jedná se o střelu celoplášťovou, krytou tombakem, což obojí je výslovně povoleno. Tenhle druh munice má sice větší dočasný střelný kanál, ale podle nových studií prováděných pro armády nemá velikost dočasného střelného kanálu významný vliv na ranivost. Na tu má vliv fragmentace (zde prakticky nulová), potrhání tkání šokovou vlnou (s výjimkou jater se projevuje až při velmi vysokých rychlostí střel obvykle nad 800m/s) a přímá devastace čelní plochou střeli (střela se sice otevírá rychleji, ale výsledný průměr se podobný, jako u kvalitní poloplášťové střeli). EFMJ předává rychleji energii, ale zásadně nezvyšuje její ranivost, ale zato zvyšuje vyřazující efekt (větší předaná energie > větší bolest, ...).

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

05.05.2009 3:21

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

Nemyslim si, ze by byl ulet co jsem napsal. Pokud bys udelal prubojnou strelu, tak myslim, ze je v zakone zminena,takze michani jablek s hruskama snad neni nutne, zvlaste pokud je zde diskuze o munici s CIP. Je zrejme tedy, ze pochybnosti ( a pripadna kategorizace) v takovem pripade bude u munice, ktera neni naprosto zretelne "A"........a zrejme"A" je v zakone definovano (nicmene to nebrani, aby konkretni munice jeste nedostala "A" i od zkusebny). Takze potud s ulety.
Ohledne rozhodnuti zkusebny a platnosti tohoto rozhodnuti. Samozrejme NEMUZE platit zpetne, to jest principem civilizovaneho prava. A srovnani se stavbou kulha na obe nohy. Danna munice (pokud nebude kategorizovana jako "A" ci zjevne zakazana) je totiz bezne dostupna a povolena ( do mozne zmeny stavu), narozdil od porusovani stavebnich norem-to snad neni povoleno ani u nas (a pokud by se prislo na to, ze k prusvihu na stavbe doslo diky dodrzovani chybneho predpisu, zrejme by dotycny take z "opratky" vyklouzl). A mimochodem, pokud bych koupil napr.se ZP sk.E zakazanou munici ( na seznamu zkusebny) legalne, ktera by nebyla na prvni pohled "A", tak mi to prodejce nema co prodat a nejspis by zodpovednost sla za nim ( zakon mi coby uzivateli neuklada sledovat stranky CUZZS) a pokud by mi prodal munici, ktera je zjevne "A", tak bych ho mel spravne naprasit.....
A jen tak na okraj. Rozhodne tu nejsem, coby uzivatel proto, abych zodpovedne a jasne kategorizoval munici a dokonce za to byl odpovedny ( pokud neni viditelne mimo hranice zakona).........to by tu zkusebna nemusela byt, stacilo by ukazat prstem a rict, ze kdyz ma dotycny zbrojak, tak musi byt balistik.....
Zjednodusene, mam ZP abych mohl mackat spoust, nikoliv abych si hral na balistika nebo napr. konstruktera zbrani (a ani zakon to nastesti nepozaduje:-))))

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

05.05.2009 8:35

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

Panove, diskuze je to zajimava, ale zdrzte se prosim ruznych "radoby" prirovnani. Je trochu demagogicke ocekavat, ze kdyz nekdo bude souhlasit s prirovnanim, ze to automaticky znamena souhlas s nazorem na tu vec, o kterou se opravdu prete - zvlaste je-li to prirovnani mirne receno nepodobne tomu, o co se prete.

Muj nazor je jinak myslim znamy:
a) myslim, ze EFMJ (minimalne do rozhodnuti zkusebny) je legalni, jelikoz krome jednoho bodu vsechny ostatni splnuje na 100% (povolene vyrobni provedeni, neni prubojny, vybusny, vojensky) - s strelu ke zvyseni raniveho ucinku - no nevim, podle me 9ka EFMJ urcite bude mit mensi ranivost nez 7.62x39 celoplast, ktery je 100% bezproblemovy.
b) zakon rika, ze bez vyjimky muzu koupit pouze strelivo kat. B a C. Ja jsem strelec, nikoliv balistik. Pokud koupim nejake strelivo v krame, mam pravo se domnivat, ze nejde a strelivo kat. A a tudiz nedelam nic spatneho - neboli konam v dobre vire.
c) presto se nesmi zapominat na stav naseho soudnictvi - prokurator se bude snazit me usmazit uplne na vsem (je to jeho prace), takze je potreba pocitat s timto negativem, ac by melo byt nesmyslne
d) presto ja osobne EFMJ nosim, protoze bych nerad, abych pokud neselzu v psychicke a technicko takticke priprave, budu-li nucen strilet, vystrelim a trefim, tak bych nerad, aby mi zfetovany hovado rozkraplo jeste lebku zeleznou tyci, protoze par procent uspechu mi EFMJ prida
e) zamerne jsem napsal par procent, jelikoz EFMJ neni zazracne, netrefuje za me a i u EFMJ se muze stat, ze ac presny zasah, tak proste nebude okamzite ukoncujici boj.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

05.05.2009 8:50

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

Kdyz uz jsme u EFMJ ( :lol: ), nezkousel nekdo odrazivost od tvrdejch ploch? V porovnani napr. s JHP a CEPPama?

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

05.05.2009 9:05

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

CMK to myslim krasne shrnul do odrazek, se vsim souhlasim a je na kazdem z nas jakou vahu kteremu bodu da, napr. pro me ma bod c) vetsi vahu nez e) jelikoz jsem s ceskou justici jiz par srazek mel (nastesti nikoliv na lavici obzalovanych) a nestacil jsem se divit, toto s prihlednutim k verejnemu tajemstvi (ze pokud by doslo na kategorizaci EFMJ tak skonci jako "A") u me vyustilo v zaver EFMJ nahradit Subsonikama - a dodavam BOHUZEL.

opas
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 22.01.2004 0:30

05.05.2009 12:38

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

Já se zase utvrdil v názoru, že EFMJ určitě nosit. Byl jsem nucen před časem zastřelit psa (vesnická směska), cca 6-7kg.
Bližší okolnosti nejsou podstatné.
Po vystřílení 6 nábojů (6.35mm, FMJ) maximální rychlostí na vzdálenost cca 1-2m mezi hlavní a psem šikmo přede mnou (technika spray & pray) se ten zmetek otočil a po třech nohách docela rychle zdrhal a zůstávala za ním krvavá stopa.
Po cca 50m zpomalil, zamotal se, lehnul a než jsem vyměnil zásobník a došel k němu, tak už bylo po něm. Zběžně jsem viděl pět zásahů, z toho jedno škrábnutí, zásah do čelisti, roztříštěná přední packa a 2x hrudník.
Policie to neřešila, majitele jsem znal, ten uznal že ho neuhlídal a tělo psa si odvezl. (přestupek neohlášení střelby už je promlčený).
Hodně mě překvapilo, jak dlouho ještě dokázal fungovat po takové porci munice. Kdyby se místo útěku rozhodl mě kousnout, tak nemám šanci.

Přitom 6.35mm je sice slabá ráže, ale na psa téhle velikosti by měla být víc než dostatečná. Umím si proto představit, že FMJ (o něco větší ráže, ale taky o hodně větší protivník) může být na nasraného chlapa opravdu málo.
Takže když mám možnost udělat větší díru, jsem rozhodně pro, ono těch pár mm navíc může rozhodnout...

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

05.05.2009 15:03

Re: Nákup Federal EFMJ a pod.

Vim ze to sem nepatri a budu OT, ale zvladat 7mi kilovyho psa 6.35kou - nevim no.
Oboji je trochu pod urcitym standardem, na ktery jsem zvykly.
Muj pes ma 25kilo a nejmensi zbran ma razi 9mm Browning. Mozna proto to mam problem pochopit.

Ale uznavam, ze jako ukazka nesmyslnosti razi jako 6.35 nebo 22LR k obrane je to idealni.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Pistolové a revolverové střelivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků