JZ
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 01.04.2006 20:11

28.06.2010 14:15

naháňková kulovnice pro leváka

Lesu zdar, řeším dilema koupě kulovnice na naháňky, jsem levák... Z výběru semiauto kulovnic, bohužel, je vše nad moje finanční možnosti, uvažoval jsem o lever action od Marlinů, ale slyšel jsem názory pozitivní i hodně negativní, navíc,na tradice u nás je to přece jen trochu kovbojskej disajn.To samé platí i pro různé pocivilněné vojenské automaty, Sa58 mám, ale ne do lesa. Další variantou je klasická repetýrka s levorukým ovládáním (Zastava?...). Dvojáky a kozlice raději ne. Cenově se musím dostat do 20t.,ale protože na osamělé lovy mám kvalitní ZG47, u této zbraně mi jde hlavně o pohotovost druhého a dalších výstřelů, robusnost (do tlaku i na štont, počasí...), ale precize odpovídající použití, rána z ruky do 50m. Ráží se nyní nesvazuju. Můžu tímto oslovit levoruké lovce o vaše názory, zkušenosti a tipy? Předem moc děkuju.
...doufám, že už podobné vlákno není, nenašel jsem ho...

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

28.06.2010 15:50

Re: naháňková kulovnice pro leváka

Lovu zdar, mrkni sem kolego, Procházka v Rakovníce má dostatečnou nabídku zbraní pro leváky. Kolegyně z vedlejšího MS si tam kupovala Rösller Titan v levostranném provedení a je dosud spokojena:

http://www.terc-zbrane.cz/index.php?id= ... uhe-zbrane

Uživatelský avatar
jolky palky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 30.08.2007 21:15
Bydliště: KH kraj

07.07.2010 15:23

Re: naháňková kulovnice pro leváka

Úctivá poklona pane,
ja to vyřešil tím, že jsem si koupil leváckou Zastavu M70 a teď akorát dolaďuju puškohled.
Jelikož to bude kvér i do psího počasí tak to vidím na REDFIELD 3-9x40 na weaver liště a budu to měnit s kolimátorem.
Tak jsem to provedl já. Protože kdybych si zprznil svou milovanou TIKKU tak mě klepne.

JZ
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 01.04.2006 20:11

08.07.2010 11:20

Re: naháňková kulovnice pro leváka

No, já si to uzavírám stejně. M70 v levém provedení vidím jako dobrou volbu, na weaver OKO. Jen řeším problém kde a jak sehnat Zastavu bez napínáčku. Ten německý, který pomalu paušálně mají, mně přijde jako velmi nešťastná volba. Na nanáňky ho jednak nepotřebuju a když se nenapne je v lučíku před spouští minimálně místa a chod samé spouště je taky dost , pro mne, nezvyklý. Takže budu kupovat M70LK, ale sháním bez napínáčku.

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník