TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

14.03.2018 23:27

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Alangorax píše:je to "jen" šišatý ovál s motorem :)

Ten se dělá právě dost blbě, snad vyosením hřídele, ale i tak se mi více líbí řešení ala obrážečka:
https://www.youtube.com/watch?v=zTRnv5IGOD0
Navíc se lehce překonfiguruje na jinou ráži:
https://www.youtube.com/watch?v=VC5PlMHAV_U

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

11.04.2018 15:39

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Zdravim.
Chci se zeptat. Vy, co prebijite puskove nabojnice a koupite uplne nove nabojnice Lapua. Prebijite do nich hned bez uprav, nebo i u novych nabojnic kalibrujete krcky, frezujete zapalkove luzka a zatravky?
Diky za odpoved.

Jirik.fx
Komerční inzerent
Komerční inzerent
 
Příspěvky: 143
Registrován: 06.02.2016 18:29

11.04.2018 17:10

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Já to láduji bez úprav. Ti pečlivější (a následně asi přesnější) ofrézují krčky zvenku. Překvapilo mě když jsem musel u 6,5 x 47 zvětšit vnitřní průměr krčku trnem, protože byl příliš úzký a při usazování střel jsem je deformoval. U ostatních ráží bylo vše v pohodě.

JR.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 14.07.2013 9:23

11.04.2018 21:46

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Záleží na tom, jak přesně chceš, aby to lítalo. A taky na tom, z jaký sestavy to budeš střílet. A neméně na tom, jakej střelec za tou puškou bude ležet. Jinými slovy dotáhnutim střeliva do perfektního stavu získáváš milimetry, ale pokud to vystřelíš například z továrního Remingtona (nechci se nikoho dotknout), ztrácíš centimetry, atd...

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

22.05.2018 7:52

Re: .223 REM - přebíjení

pelanj píše:Mohl bych poprosit o tip na nástroj pro úpravu krčků po zakrácení? Univerzální bazmek od Lee, který skvěle funguje na 308 (odhrotování zevnitř a z venku), je podle mě na 223 moc malý - hlavně z venku, zevnitř to vypadá OK. Místo začištění vnější hrany se mi nahrne materiál a je tam takový kroužek okolo. Dík.

Já si na zapravení krčků koupil Lee de luxe power quick trim s matricí pro příslušnou ráži - zatím jsem zakrátil cca 500 ks 357 mag a na zkoušku pár samopaláků a funguje to (zatím) dobře a rychle. Na jeden zátah to nábojnici zkrátí a odstraní otřepy z krčku, jedna nábojnice je komplet hotová za pár vteřin. Všechny z toho lezou pěkně zapravené a hlavně stejně dlouhé (každou po úpravě ještě přeměřím šuplerou).

Bujkot
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 226
Registrován: 08.02.2009 12:58

15.05.2019 8:52

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Ahoj, pouzivate nekdo ke zkracovani 223 rem, ve velkych objemech zkracovacku od Dillon precision RT1500? Montuje se s motorem na lis, moje predstava je takova ze hylzny v Dillonu 650, prozenu jednou hlavou s osazenou full matrici a za ni zkracovackou a pak na druhe kolo s druhou hlavou pojedu “plneni hylzen” zapalka, prach. Hlavni otazka je zda je treba to po zkraceni odgrotovavat nebo je to zkraceno ciste?
Pouzivate nekdo v Dillonu 650 swagtool od Armanova, nebo podobny? Je to trn ktery odstranuje zakrymplovani zapalky.


Reklama

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

15.05.2019 20:40

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

RT1500 je vymyšlená tak, že není potřeba odgrotovat, řez je čistej. Ale zase je názor, že trošku mačká krčky, tak je za ní vhodné dát ještě jednu matrici s expandérem nebo Lyman M die. Na 223 potřebuješ sníženou hlavu do lisu. Swager jsem zavrhnul, používal jsem RCBS a stejně občas nějaká zápalka nešla dolisovat. Navíc je to dřina. Frezuju na 2x RCBS military crimp remover + KM fréza na lůžka a je klid. Akučkou to jde celkem rychle.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

16.05.2019 10:40

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Vejr: S jakou zápalkou se ti to stalo? Po použití RCBS swageru v jednooperáku jsem nezažil problém se zápalkováním.

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

16.05.2019 11:24

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Mám dotaz, co mi poradíte? Chystám se přeformovávat .223 rem na 300aac blackout problém je že jediné dostupné nábojnice které jsou u nás k tomu vhodné mají crimpované zápalky. Potřeboval bych poradit nejlepší funkční pokud možno zároveň "nejlevnější" cestu jak crimpování odstranit. Swaging nebo frézování lůžka??? Pořídil jsem si smal primer pocket reamer kit od Hornady - funguje "dobře" až na to že struží i obvodovou stěnu lůžka (po celé délce-hloubce) a po opracování jde zápalka natlačit do lůžka, sice silou ale prstem!!! takže nedrží. Je swaging lepší?, a dá se pořídit něco jako RCBS primer pocket swager combo-2 - ale pouze pro malé zápalky aby to bylo zároveň levnější??? :-)

Bujkot
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 226
Registrován: 08.02.2009 12:58

16.05.2019 12:12

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

No tak jsem dnes objednal tu zkracovačku RT1500, nízkou hlavu neměli tak hold jedna hliníková půjde ufrézovat. Zároveň jsem po včerejším odkrimplovávání zápalkových lůžek vrtačkou objednal i sadu na Dillon 650 na swagování rovnou v mašině, tak až to vyzkouším napíšu nějakou zpětnou vazbu. Děkuji za upřesnění, že ta zkracovačka maká a není třeba odgrorovávat.

Bujkot
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 226
Registrován: 08.02.2009 12:58

16.05.2019 12:15

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Na to RCBS primer pocket swager combo-2, jsem koukal na youtube a produktivita práce a manipulace fakt bída. To se mi víc líbí Dillon Super Swag 600.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

16.05.2019 18:29

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Tak vzhledem k tomu, kolik úkonů obnáší úprava z 223REM na 300BLK, tak těch pár sekund na jednooperáku s RCBS combem jsou to poslední, co by mu asi mohlo vadit. To je můj názor.

Super swage 600 je cenově dost jinde jak to RCBS Combo a stále je to manipulace po jedné hilzně, takže výhoda proti Combu?

Na tvojí zkušenost se swagováním přímo na modré potvoře jsem zvědavý. Dillon kvůli tomu prý neuznává lifewarranty. Zároveň se mi ale nepodařilo nikde dohledat fotku poškození lisu díky swagovátku, a i na US serveru, kde jsem si to pročítal, o žádném zdokumentovaném případku nikdo neví.

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

16.05.2019 19:48

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

RT1500 umí strouhat .300BLK z .223 rem na Dillonu rovnou. Problém dělají silné stěny některých hilzen.

Rudi2079: to máš blbou frézu, nesmí frézovat do boku. Používám tohle https://www.reloader.cz/pro-luzka-malyc ... ch-zapalek bere pouze čelně a krimp dělám tímhle, bere pouze okraj https://rcbs.com/Products/Case-Preparat ... ver-2.aspx

Bujkot
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 226
Registrován: 08.02.2009 12:58

16.05.2019 20:05

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Rozdil mezi RCBS a Dillon super swag, je dost brutalni v ohledu rychlosti, u Dillonu napichnes hylznu na trn a zaklopis a zmacknes paku. Kdezto u RCBS se musis trefit do matrice a jeste na ten formatovaci pazmek zespodu, kdyz jsem videl jak se s tim perou, tak je to drahe i zadarmo.

Asi idealni reseni na swagovani 223 by byl Dillon 1050, ten ma na to vestaveny nastroj a je hodne tuhy, ale za jak dlouho se ta 650, kterou Dillon nedoporucuje rozpadne vlivem swagovani? A co se rozpadne? Praskne ten zinkovy odlitek, ktery drzi shellplate? Tak objednam nahradni dil. Rozdil ceny 1050 vs 650 je enormni a zmenit u 1050 hlavu ze zkracovace s full matrici na plnici hlavu je otazka spousty penez i casu u 650, vyhodim 2 koliky, tycku prachovace a jedu druhou operaci nebo treba 300aac.

Swagovac dnes odeslali ze Slovinska tak hadam ze z kraje tydne dorazi.

Ja na 300aac nenasel kloudne hylzny, ktere by se po zkraceni a zihani nemuseli jeste okrouhat krcky, protoze byli silne. Hrozna prace, ale vysledek fajn.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

17.05.2019 10:20

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

No, fór je v tom že já se s RCBS kombem do matrice netrefuju. To jsem velmi brzy přišel na ton že je to hovadina. Ne, dá se to dělat rychle a prakticky poslepu. Hilznu s ukazovákem na kraji ústí podávám rovnou nahoru. Prstem ucítím trn a bezpečně na něj hilznu navleču, zároveň malíkem sklepnu hotovou hilznu z lisu do krabičky. Drčím navlečenou hilznu na trnu aby nespadla a zespod do ní najedu tím swagovacím trnem. A je to. Jaképak trefování se do matrice.

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

17.05.2019 12:47

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Grimpo: Mohl bys mi prosím změřit průměr toho trnu v "matrici" který se zasouvá na dno nábojnice (.223) v místě kde se dotýká dna nábojnice? Děkuji.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

17.05.2019 14:01

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Jasně. Resp. pokusím se nezapomenout. Bude to něco kolem 5mm.

Edit: Takže to je 5,5 mm.

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

18.05.2019 9:51

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Grimpo:
Díky, mohlo mě to napadnout že to nebude víc jak 5,5mm (.223) :-) . Beru to tak že RCBS combo doporučuješ. Shlédl jsem několik videií na youtube a s tím combem mi to připadá stejně jako "Bujkotovi" že je to pomalé/pracné - u .223 hůře se nasazuje hilzna na trn minimální vůle mezi trnem a vnitřním prostorem krčku prům. trnu 5,5mm a následně vijet nahoru s pístem lisu a trefit se roztahovacím trnem do lůžka.

Viděl jsem že existuje něco jako horní sheel holder který se našroubuje místo matrice na jednooperáku ,do držáku se dá sheelholder potřebné velikosti a do sheelholderu na pístu lisu se vloží dlouhý trn na malé nebo velké lůžka. Potom se už jen pohodlně a rychle mění nábojnice v sheelholderu na vrchu lisu kde je spousta místa - (proto tak rychlé/pohodlné).
No jo jenomže tento systém je nedokonalý v tom že samotná nábojnice drží pouze v drážce klasického sheelholderu který je dost volný a má poměrně velké vůle. A při takovém swagování se často silou vyvíjenou na roztažení zakrimpovaného lůžka zničí celá nábojnice. Kdežto u RCBS comba je roztahovací trn pevný a má velkou plochu proti které se ve dně nábojnice zapírá oceloví trn a tím zabraňuje jakékoliv deformaci.
závěr:
Takže ve finále jsem se rozhodl pořídit doporučované RCBS primer pocket swager combo -2 No a předpokládám že když na tom chci dělat především už hotové (přeformátované) 300 BLK tak by to mohlo jít podstatně rychleji a snadněji 7,8mm vnitřní průměr krčku nábojnice vs 5,5mm průměr protitlačného trnu , a ktomu nábojnice víc jak o 1cm kratší předpokládám že by to mohlo jít znatelně rychleji než s .223 ???

Bujkot: Ja na 300aac nenasel kloudne hylzny, ktere by se po zkraceni a zihani nemuseli jeste okrouhat krcky, protoze byli silne. Hrozna prace, ale vysledek fajn.
- U nás dostupné a nejvhodnější Fiocchi (G.F.L.) nebo G.G.G. a ty jsou obojí crimpované :-) jééé to zní jako Grimpovanéééé :D , ale nemusíš stružit krčky. Síla stěny je max. 0,0113" vyčetl jsem to na us fóru max. síla stěny se používá 0,0114" . 0,0115 a + už se nevleze do komory nebo závadí na samonabíječce (Ar).

Díky za rady, určitě mi to pomohlo v rozhodování , ale stejně pořád neznám odpověď na otázku: Co je lepší? Swaging nebo stružení lůžka-crimpu??? a proč???

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

18.05.2019 10:05

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Vejr: Díky za radu, teď pro změnu vyzkouším swagování , a když to bude moc pomalé nebo mi to nepůjde tak bych vyzkoušel tvoji variantu na stružení crimpu.
Ale momentálně se přikláním k možnosti : Materiál neubírat!

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

18.05.2019 11:58

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Swagování při uchycení za drážku v nábojnici - tak toto také lze, viz. swaging v lisech Dillon 1050 a 650. Původně jsem přemýšlel o úpravě svého Loadmastera a swagovacím trnu pod pozicí č. 2. Ano, vím, nejspíš bych ho časem LM poškodil shellcarrier, nebo shellplate, nebo něco jiného (čert to vem), ale pokoušet se o to nebudu právě z důvodu, že zatímco vybrání v shellhodleru (od RCBS) pro jednooperák mám 8,5 mm, tak v LM shellplate jsem naměřil 8,7 mm. Tento rozdíl stačil k tomu, aby při FL formátování smallbase matricí se hilznám utrhl rantl a zůstaly zaseklé v matrici. Předpokládám, že v takovém shellplate by se hilzny vytrhly i při pokusu o swaging lůžka.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Výroba střel a příprava nábojnic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků