Uživatelský avatar
trabi_fun
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1002
Registrován: 03.10.2008 14:21
Bydliště: Praha

10.02.2012 11:38

Re: Náboje se střelu SNAIL

Nemyslim si, ze by z CZ 75 by mel byt problem prostrelit 6mm plech, kdyz z Kevina v 9M jsem prohvizdl 5mm plechovou desku. Je pravda, ze se nejednalo o zadny zuslechteny material, ale o obycejny kotlak na vzdalenost cca 3m. Stejne jako v 9L tak i tlaky v 9M musely byt "za rohem" - rana neskutecna, vyhazovak obtiskl do dna milimetr hlubokej zasek a lauf byl po 5 ranach zajetelenej hlinikem az beda...tyto testy probehly u VL v dilne a info pro polycejni organy: nemam zadne toto strelivo ani ve sbirce :!:

GOD
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 15.08.2008 12:59

10.02.2012 13:38

Re: Náboje se střelu SNAIL

ne ne, ja myslel, že nakrmit 75ku 330MPa a zobrat do do ruky.

o priebojnosti nieje dovod pochybovat. Tie rýchlosti jej zodovedajú.
Len som chcel upozornit že nech je priebojnost akokolvek dobrá, nezodpoveda to CIP.
a ked som pri tej kritike. Všimli ste si že z vz.52 strielal 7,62x25 FMJ s Pb jadrom?


Ked chcem porovnavat priebojnost tak porovnavam z porovnatelnym. Tzn.: priebojne s priebojnymi. Ale pre laika je aj porovnanie s FMJ zaujimave

dalšia vec: ktory vyrobca balistiky tam narve 11ku ocel?
a zhodnotenie raniveho učinku - post -terminalnej bal. je trochu slabe, aspon mydlo alebo Pe/Pa,...

GOD
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 15.08.2008 12:59

17.02.2012 20:19

Re: Náboje se střelu SNAIL

tak trochu menim nazor. Myslim, že vpripade minimalnej uzamykacej vole by tie tlaky nemuseli byt taky problem.
Dnes som videl čo spravi 350MPa na nabojnici v tlakomernej hlavni, a zas tak zlé to nebolo. Prach bol doslova nalisovany strelou - dokonca zapružil.
ale bolo by zaujimave kolko MPa by to dalo za 30 a 40 stupnov celsia.

Předchozí

Obsah fóra / Střelivo / Střelivo ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník