Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

26.03.2015 21:17

Re: NAA revolvery

Podíval bych se po zahraničních forech, jak ty výklopné válce fungují a jakou mají životnost, součástky už jsou dost malé a bude to trpět.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

27.03.2015 0:01

Re: NAA revolvery

Doufal jsem, že se dostanu na střelnici v pondělí, ale asi z toho nic nebude. Očekávám velký světelný a zvukový efekt z krátké hlavně. Už se nemůžu dočkat :twisted:

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

27.03.2015 12:15

Re: NAA revolvery

Gunman - už mě něco podobného taky napadlo. Výklopný válec do strany sice urychlí nabíjení, ale může to být i příčina možného namáhání součástek a celého mechanismu, protože zbraň je titěrnější.

Bohužel v Čechách těch verzí s výklopným válcem asi mezi lidmi moc nebude a pokud ano, tak rozhodně s tím nikdo nebude kulometit, aby se ukázalo, po kolika výstřelech začíná být namáhání znát.

Počítám ale, že pokud by z toho někdo střílel jen 22 lr a nedával do toho příliš silné náboje, že by to mohlo vydržet dost dlouho.

Pelanj - Nevadí, až ho pokřtíš na střelnici, tak pak napiš všechny dojmy a výsledky. Já to taky tak udělám zhruba za týden, kdy bych měl mít doma svého Bleka.
Tvůj NAA se mi líbí v tom, že k němu není potřeba pouzdro, protože vlastně pouzdro je už jeho součástí a zároveň rukojetí :D Já se v současnosti poohlížím po vhodném pouzdru na NAA Black W. Jasno mám jen v tom, že chci aby to bylo vnitřní pouzdro, nejlépe na klips a aby mělo nějaké jištění proti vypadnutí zbraně z pouzdra.

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

01.04.2015 20:12

Re: NAA revolvery

Tak už mám svého NAA Black Widowa doma. Mám ho v ráži 22 lr a u té prozatím zůstanu.
Na první pohled je to pěkně zpracovaný. Díky černé gumové pažbičce, se to docela dobře drží. Subjektivně je to držení asi jako když držíte Taurus 85 UL s původními pryžovými střenkami. Mířidla jsou velká, snadno rozeznatelná.

Jedná se o SA systém, takže před každým výstřelem se musí natáhnout kohout. Natažení jde velmi dobře. Kohout je sice malý, ale díky zdrsnění je jeho natažení hravě snadné. Stejně tak i spouštění, které jde sice s odporem ale plynulým a ne příliš velkým. Když to srovnám třeba s deringery Cobra, Davis apod, tak je natahování i spouštění velmi příjemné. Natažení jde snadno zvládnout jednou rukou a nemáte strach z nejistého úchopu. Ta pažbička dělá fakt hodně.

Při střelbě je zbraň klidná a vše funguje jak má. Doufám, že totéž budu moci napsat po 1000 výstřelech.

Jinak přesnost jsem zkoušel zatím jen na 6 metrů. Je to fakt obranná zbraň na malou dálku. Ale i tak byl soustřel slušný, aspoň tedy pro mě. Střílel jsem jednoruč i obouruč a na těch 6 metrů by se soustřel vešel do kruhu o průměru asi 10, cm. Všechny zásahy byly relativně blízko u sebe a vytvořily pěkný soustřelový kruh, jenomže asi 15 cm nad místem, kam jsem mířil. Když jsem tedy začal mířit o 15 cm níž, tak už to chodilo tam, kam jsem chtěl.

Věřím, že se časem naučím střílet aspoň s touto přesností na 10 a možná i 15 metrů. Když se mi to podaří, budu spokojen.
Střílel jsem néboje Lapua, ale časem vyzkouším střelivo i od jiných výrobců.

Je to pěkná věcička a hned mi ten revolver přirostl k srdci. V příštím mém příspěvku zveřejním jeho fotku a prozradím i přezdívku, kterou jsem mu dal :-)

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

02.04.2015 18:13

Re: NAA revolvery

Tak tady je pár obrázků. Výška hledí se dá nastavit pomocí šroubu, který jím prochází. Takže díky tomu bych mohl přesnost ještě trochu vylepšit. K těmto zbraním existuje několik druhů pažbiček - dřevěné, plastové a v různých velikostech. Mně se líbí ta původní gumová.

Na první pohled je to líbivá zbraň, alespoň pro mě. Při přihlašování se policejní úřednice smály, že to vypadá jak zapalovač. Já to nechal být, rozhodně bych se té věcičce ale nesmál. Při střelbě jsem i zkoušel, co to prostřelí. Náhodně jsem posbíral pár dřevotřískových destiček, postavil je za sebe a střelil.

NAA hravě prostřelil 6 cm tlustou stěnu z dřevotřísky. Střelivo bylo Lapua 22 lr. Bohužel mě tento test napadlo udělat až přímo na střelnici, takže jsem tam moc materiálu neměl. Někdy příště se na to lépe připravím a vyzkouším, co tenhle můj "Dovádivý Blek" = Black Widow, dokáže :-)
Přílohy
CIMG4825.JPG
CIMG4822.JPG
CIMG4821.JPG

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

06.04.2015 13:30

Re: NAA revolvery

Tak jsem konečně protáhl svůj skládací NAA. Dal jsem 50 JHP SB. Cca na 10 metrů se dá v pohodě udržet v černém na pistoláku. Měl jsem dva selhače, jeden na podruhé vystřelil, druhý jsem musel otočit. V obou případech jasný otisk kohoutu, takže to připisuji střelivu.

Střelba velmi příjemná, na blízko se míří dobře. Zpětný ráz skoro není. Ideální zbraň na nošení kdykoliv a v jakémkoli oblečení. Vhodnost kalibru je diskutabilní, ale lepší, než nic.

Když člověk chytne grif, tak i nabíjení není tak otravné. Akorát to chce určitě nějaký futrálek, bordel z kapsy by se mohl dostat do mechanismu. Za ty prachy super hračka:)

Ještě dodatek - kouhout spuštěný mezi komory je naprostá jistota. Mechanismus chodí fakt precizně. Trochu mi to připomíná revolver Tramp SA od pana Dresslera.


Reklama

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

08.04.2015 23:19

Re: NAA revolvery

Na youtube je zajímavý test tohoto minirevolveru s municí Aquila SSS. Pro ty co nevědí o co jde, je to nejvýkonnější subsonic, střela má 60 grn a 100 J! Je proto hodně dlouhá a z krátké hlavně revolveru je značně nestabilní. Účinek v želatině je víc než překvapující… S přesností to ale asi nebude žádná sláva.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

09.04.2015 9:09

Re: NAA revolvery

S tohoto revolveru ma 100 J ?
Vzhledem k tomu ze revolver máme na firme tak vim ze v žádném případě .
Tohle jsou parametry pro pušku .

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

09.04.2015 10:09

Re: NAA revolvery

Pochopitelně jde o tabulkové parametry, nicméně doporučuju si to video vyhledat, účinek v želatině byl překvapující... Rozhodně, alespoň podle videa nešlo o nějaký flusbrok...

k tabulkovým údajů, bývají obvykle vztaženy i délky hlavně
docela pochybuji, že to výrobce udával pro 2" cvrčka
4m

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

29.04.2015 13:06

Re: NAA revolvery

Energii a rychlost střely u svého NAA taky rád přeměřil, ale hradla nemám. Vše časem ale zkusím na střelnici, občas tam hradla někdo donese.

Jinak jsem u Bleka snížil hledí, aby byla lepší přesnost a povedlo se. Střílel jsem nejdál na 15 metrů, což je zhruba emerických 50 stop. A na mezinárodním pistol.terči jsem byl nejhůř v sedmičce, což je pořád ještě černý kruhový střed. Vystřílel jsem přes 50 ran něco jednoruč, občas obouruč.

Podobně jak psal kolega, tak i já zaznamenal 2x selhače. Otisk na zápalce byl, ale zbraň nevystřelila. Na druhý pokus už OK. Nejspíš to je střelivem. Možná příliš tvrdá zápalka? Jestli se to teda dá definovat jako tvrdá zápalka. Střelivo bylo nové, konkrétně podzvukové Lapuy 22 lr.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

29.04.2015 14:28

Re: NAA revolvery

Jen malé doplnění, dalších 45 ks SB celopláštů, ani jeden selhač. Jenom jednou se mi stalo, že se válec nechtěl otočit, musel jsem ho vyndat a vrátit zpět. Po příčině jsem nepátral, respektive nebylo nic na první pohled vidět.

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

29.04.2015 23:38

Re: NAA revolvery

Napadá mě možnost, čím by to mohlo být. Během střelby se mi něco podobnýho zatím nestalo. Ale přihodila se mi ta věc, že jsem vystřílel celý válec, vyndal ho a hilzny vyklepal ven. Potom jsem si chtěl zkusit, jak se bude kohout otiskovat na již vystřelené patrony, takže jsem prázdné hilzny nabil zpět do válce. Dvakrát jsem "nasucho" vystřelil a na potřetí to nešlo. Prostě jedna hilzna byla mírně povylezlá a znemožnila další střelbu. A jak píšeš, na první pohled to bylo v pořádku, ale pravdou je, že o nějakou desetinku ta hilzna přečnívala.

Vyřešilo to vyndání válce a pořádné zasunutí do komory. Ono se to nezdá, ale tyhle malý NAA vosičky jsou sestrojený docela natěsno. Aspoň mi to tak přijde. A nejspíš si ta zbraň teprve zvyká na zátěž a časem si to "sedne."

Jinak nošení svého NAA Bleka jsem vyřešil vnitřním pouzdrem od Dasty na dvoupalcový revolver. Musel jsem ho ovšem upravit pomocí jehly, nitě a nůžek, protože bez úpravy by v něm NAA moc plaval. I tak to ale považuju za prozatímní řešení a nechám si vyrobit kožené na zakázku.

proun
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 25.01.2009 23:51

11.05.2017 10:08

Re: NAA revolvery

Ahoj, jak u vašich revolverů vypadá vývrt? Vyděl jsem kdysi jeden standardní model v ráži WMR s delší hlavní a provedení vývrtu bylo velice hrubé, s výraznými stopami po obrábění a hlavně nepravidelné. Zajímalo by mě, jak je to u dražších modelů.

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

22.06.2017 12:13

Re: NAA revolvery

Jak je to s drážkami u ostatních modelů, to nevím, ale ten můj má drážky pravidelné a jasně viditelné, avšak velmi jemné. Svému účelu to slouží dobře.

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

15.11.2017 16:47

Re: NAA revolvery

Ahoj, mám nejkratší NAA na .22WMR. Drážky jsou přesné a jasně viditelné. Jen krátké stoupání, tedy střela asi moc nerotuje. Přesnost jakž takž, na 5 m vše do kruhu o průměru 30 cm, pokaždé trochu jinam, možná by to chtělo i víc tréninku. Mám jen válec na WMR. Zajímal by mne rozdíl mezi válci na .22 LR a .22WMR. Délka bude stejná, ale jaký je rozdíl v komorách? Zkusil jsem 5 ran LR vystřelit z toho válce WMR. Pocitově daleko příjemnější a hlavně o mnoho přesnější střílení. Ale co to udělá z komorou? Já nic zvláštního, po těch 5 ranách nezjistil. Normálně to šlo vyčistit a dál střílet WMR. Ale co dlouhodobější střílení? Nemáte někdo na prodej ten válec na LR? Hezký den přeje Žábra.

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

24.11.2017 18:14

Re: NAA revolvery

Ahoj, tohle asi bude odpovšď na mou otázku rozdílu mezi válcem 22 LR a 2 WMR: https://www.youtube.com/watch?v=NlE4jjFsMOU

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

29.10.2018 20:04

NAA revolvery

IMG_5691.jpg
IMG_5687.jpg

Dnes jsem ve vencil revolvery a vzal ven i toho malého cvrčka.

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Malorážky, flobertky, vzduchovky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků