Uživatelský avatar
BUL
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20.01.2004 18:42

10.05.2004 19:04

Na co si dát při koupi nové/z druhé ruky 1911 pozor

Zde prosím pište své zkušenosti na co si při koupi 1911 ať nové nebo z druhé ruky dát pozor. Bohužel jsem se nedávno setkal s novou 1911, která díky špatnému uzamčení hlavně střílela nepřesně a jelikož je její majitel můj kamarád je mi to ještě více líto a dokonce, že to byl Bul, s který mě jako střelce nezklamal.

Uživatelský avatar
idiver
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 03.08.2006 10:15
Bydliště: Brno

27.11.2006 10:38

Panove (vlastnici 1911tek) mohli by jste (zarytemu revolverari) sem napsat JAK a CO zkontrolovat na klonu 1911tce kterou najdu v bazaru ?
Troufnu si checknout revolver ale tedka zacinam poskulovat prave po nejake pekne petactyricitce ale nevim co a jak se ma kontrolovat na pistoli. :roll:
P.S. Jestli to bylo jiz nekde/y probirano tak sorry a dik za odkaz.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

27.11.2006 11:31

Přečti si následující odkaz, bude Ti pak vše jasné http://www.m1911.org/technic24.htm

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

11.12.2006 12:27

Ještě jeden dotaz, kde a jak se kontroluje vůle uložení hlavně u 1911? Na CZ a G si troufnu, ale tyhle hračky jsou pro mě zatím neznámá.

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

11.12.2006 12:34

,,,

Takové asi to nejzákladnější je zatlačit palcem skrz výhozné okénko na komoru - nesmí se to hnout. Další věc je vůle u ústí - ta bude v případě úsťové matice podobná jako u jiných zbraní s výkyvnou hlavní. Když se to rozebere, tak se dá ještě lecos poznat z dolícování hlavně v závěru - v žebrech. Další věc může být třeba i nevyhovující délak řetízku - to se řeší snadno, ale někdy to může být dokurvený celkově - můj případ, závěr byl předsunutej asi o 1 mm - všechno fungovalo, ale jak dlouho ?? prostě to bylo na první pohled vidět vzadu u kohoutu - závěr s rámem nebyly zároveň.

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

11.12.2006 12:38

V uzamčenym stavu zatlačíš dolu přez výhozí okénko - neměla by se hnout. Maximálně může jít o pidimilikousíček, ale musí se 'pružně' vracet zpátky - prostě ti tlačit proti prstu, kterym ji tlačíš dolu. To je podle mýho pro spolehlivost i lepší, pač když je to opravdu na krev, mohla by např. kvůli bordelu jako prach atd. stávkovat (čistě moje úvaha, naživo jsem to neviděl).
No a pak zkusit zatlačit zepředu na ústí hlavně. To by se nemělo hnout vůbec, jináč jsou ojebané ozuby :wink:


Reklama

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

11.12.2006 12:45

možná jsem blbej ale když zatlačím na lauf zepředu tak musím poznat kulový,
neb ozuby jsou při uzamčení přeci namáhány ze předu, tudíž jejich opotřebení či vůli bych odhalil naopak jen tahem za hlaveň.
opravte mne pokud se mýlím, dík

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

31.01.2007 12:52


RBullCZ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 59
Registrován: 23.01.2007 0:21
Bydliště: Praha

11.02.2007 15:45

Kontrola kusu při nákupu - klasika, zkusit jak chodí spoušť, jestli fungují pojistky, jak lícuje hlaveň do závěru. Sundat závěr a podívat se jestli uvnitř je všechno správně, taky se podívat jak jsou vyfrézované vodící drážky na rámu i závěru...
Při kontrole funkce pojistek určitě vyzkoušet i blokaci zápalníku aktivovanou dlaňovou pojistkou. S tím zkušenost nemám, u Springa to nebylo, ale poradí ti určitě Yoky jak to správně vyzkoušet.
Hodně štěstí a ať se nákup podaří :)

Dodatek - zkouška pojistek:

1. natáhnout kohout, zajistit palcovou pojistkou a zmáčknout spoušť (kohout nesmí spadnout)

2. natáhnout kohout, palcová pojistka tentokrát dole, zmáčknout spoušť - ale nemačkat dlaňovou pojistku jako při normálním úchopu! (kohout nesmí spadnout)

3. selským rozumem mně napadá zkouška pojistky blokace úderníku - natáhnout kohout, palcová pojistka dole, správný úchop zbraně a zmáčknout spoušť - opakovat s různou rychlostí zmáčknutí spouště a taky s různě silným úchopem zbraně (a tak zjistit jestli není příliš malá tolerance dlańovky, nebo té blokace) - ve všech případech by tentokrát kohout měl spadnout.
Naposledy upravil RBullCZ dne 11.02.2007 16:37, celkově upraveno 2

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

11.02.2007 16:05

To Bull
máš pravdu jen bych doporučil, aby si kupující sebou vzal někoho, kdo tomu rozumí a nebude emočně ovlivněn. Radost a napětí z nové hračky nám občas zakryje schopnost úsudku. Přeci jen "nezúčastněná osoba" má určitý význam. Ale to říkáš o nutnosti zkontrolovat je svatá pravda. Důležité je mít možnost zbraň rozebrat (základní rozborku- ne tam rozházet zbraň do šroubku) adúkladně prohlédnout třba i ozuby, řetízek, vůle oka a hlavně, chod spouště , zda jde kohout natáhnout plynule a nechtá o záchyt. Kouknout na kolík jestli není otlučen od ozubu laufu. Skusit zda bez vratné pružiny jde závěr stejnoměrně po celé dráze. Zdanejsou moc velké vůle mezi závěrem a rámem. To sice nemá moc vliv na přesnost zbraně (cca 5%), ale docela dležité z hlediska životnosti zbraně. Mrknout zepředu na závěr zda není vnitřek mimo centr. Pokud jde o testy pojistek tak to je ptřeba znát jak se to chová a jak se to má správně chovat. Kontrola dlaňovky kdy odblokuje spoušť a zda se při návratu nezadrhává o spoušť. Jakou má spušť stranovou vůli. Zda nejsou nestejnoměrné známky otěru na hlavni (z různých stran). Jak jsou ozuby opracovány a jak sedí hlaveň v závěru-vůle v podélné ose. Kknnout zdqa je muška v rybině usazena ve středu závěru a co hledí, zds je taky ve středu - aspoň opticky. Někdy je snaha dosáhnout nástřelu lavně na střed tím, že se vystředí moucha popřípadě hledí a to pak většinou nevypadá dobře a signalizuje to nějakou nepřesnost z výroby. No to prozatím stačí. Jinak existujeí postupy co a jak otestovat aby to bylo skutečně funkční.

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků