Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

09.12.2011 13:45

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

Ja jsem pro, aby zbrane viditelne mohli nosit jen zamestnanci statni policie + armada, ostatni vcetne kovboju (mestske policie) at ji nosi skryte stejne jako ostatni legalni drzitele ZP. Pokud vyjimka pro dalsi, tak potom vyjimka pro vsechny vcetne legalnich drzitelu ZP.

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

10.12.2011 14:36

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

DeadMan píše:...vzhled oněch vybraných příslušníků tedy uniforma něco jako URNA třeba čož vpodstatě převozci peněz již dnes pomalu splňují co jsem si tak všimnul

Fakt? Ja teda zadnej prevoz penez v UCP jeste nevidel.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

10.12.2011 16:16

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

Nějak tomu tvému příspěvku nerozumím?

Jelikož jsem se nějakou dobu pohyboval v nejmenované bance (něco jako zaměstnanec) tak jsem byl svědkem převozu peněz několikrát a dělali to G4S v typické opancéřované dodávce a jak jsem psal tak jejich uniformy a výstroj připomínaly laické věřejnosti příslušníky zásahovek už tenkrát teda skoro.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

10.12.2011 16:34

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

Obléct si kombinézu a navěšet se blbostmi může s prominutím každý debil.
Zbraň viditelně může nosit je Policie , Městcká Policie (bohužel) a příslušník stráže České národní banky nebo jak se to jmenuje a to jen ve službě.
Všechni ostatní to dělají na černo nebo i s tichým souhlasem Policie v místě působení.
Kdo to dál nechápe tak nevím jak udělal ZP.V Zákoně to přímo je.
§ 28
Oprávnění držitelů zbrojních průkazů

(1) Držitel zbrojního průkazu skupiny A je oprávněn nabývat do vlastnictví a držet pro sběratelské účely

a) zbraň kategorie A, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C, nebo

b) střelivo do zbraně kategorie B nebo C, nejvíce však 3 kusy téhož druhu, ráže, značky a výrobního provedení, anebo 1 nejmenší spotřebitelské balení.

(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn

a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu,

b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu náboje podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, nebo

c) nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C; střelivo a jednotlivé části nábojů nesmí nosit viditelně.

Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů smí jen osoba starší 18 let.

(3) Držitel zbrojního průkazu skupiny D je oprávněn při výkonu zaměstnání nebo povolání

a) nosit nebo držet zbraň kategorie A, B nebo C, na kterou má jeho zaměstnavatel vydán průkaz zbraně k účelům, pro které byla vydána zbrojní licence; k této zbrani je oprávněn držet nebo nosit i střelivo, a

b) nosit nejvíce 2 zbraně uvedené v písmenu a) a střelivo do těchto zbraní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném; zbraň a střelivo do této zbraně nesmí nosit viditelně.

Strážník obecní policie je oprávněn nosit zbraň viditelně při plnění úkolů obecní policie. Zaměstnanec České národní banky zajišťující fyzickou ochranu objektů této banky může zbraň nosit viditelně jen v souvislosti s plněním svých pracovních úkolů.

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,

b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně; toto střelivo je oprávněn také držet nebo nosit, a

c) nosit nejvíce 2 zbraně a střelivo do těchto zbraní; zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.

(5) Držitel zbrojního průkazu smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, nebo na střelnici, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku. Soudní znalec, který je držitelem zbrojního průkazu, je oprávněn držet zbraň a střelivo a střílet ze zbraně na střelnici za účelem vypracování znaleckého posudku.

(6) Držitel zbrojního průkazu skupiny F je oprávněn provádět pyrotechnický průzkum pouze jako zaměstnanec nebo podnikatel; pokud munice nebo střelivo nalezené při pyrotechnickém průzkumu ohrožuje bezprostředně život, zdraví nebo majetek, je držitel zbrojního průkazu skupiny F oprávněn provést jejich deaktivaci.

Uživatelský avatar
tuareg
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 17:29
Bydliště: EU

10.12.2011 16:43

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

Já myslím že tímto:" b) nosit nejvíce 2 zbraně uvedené v písmenu a) a střelivo do těchto zbraní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném; zbraň a střelivo do této zbraně nesmí nosit viditelně."
by se dalo toto téma ukončit

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

10.12.2011 18:57

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

DeadMan píše:Nějak tomu tvému příspěvku nerozumím?

Jelikož jsem se nějakou dobu pohyboval v nejmenované bance (něco jako zaměstnanec) tak jsem byl svědkem převozu peněz několikrát a dělali to G4S v typické opancéřované dodávce a jak jsem psal tak jejich uniformy a výstroj připomínaly laické věřejnosti příslušníky zásahovek už tenkrát teda skoro.


Aha, ale kdy to bylo? Proto jsem se ti snazil naznacit, ze soucasna vystroj je ve vzoru UCP (co pouziva americka armada nebo nekdy i Rehor z MPLB :-) ). V kazdem pripade, jak bylo napsano vyse, krome taxativne vyjmenovanych nikdo nema zadnou zbran nosit verejne.


Reklama

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

10.12.2011 20:29

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

No jak tak nad tím přemýšlím tak zjišťuju že ten čas strašně letí protože to bude už asi 8 let co jsem to viděl naposled (černé BDU) :shock:

Jinak to že nesmí vím jen mi to prostě u toho převozu nějak nevadí.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

10.12.2011 22:28

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

No já myslím, že není podstatné zdali pánové chodí pro peníze v monterkách nebo řeznických zástěrách.
Ale chci říct, že výjimečně :wink: s Deadmanem souhlasím a za určitých přísných podmínek bych převozním securiťákům nekryté nošení dovolil. Těmi podmínkami myslím řádné školení, cvičení a bezpečnostní prověrka tak jak je tomu u jiných ozbrojených složek. Ve finále kromě psychologického efektu pro okolí, není rozdíl v tom jestli má qér pod bundou, ve výstroji nebo na povrchu ve fobusu.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

11.12.2011 2:37

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

Žijte na zemi.S čeho by to ty firmy platily? Převozáci starý mazaci mají 85 Kč na hodinu a to jsou tam 10 let.Proč se při převozu hrát na kovboje , když je to jen komedie pro pojištovnu.
Příklad:
Vezu 5 mega.Jedou 3 lidi v neprůstřelných vestách , ozbrojení krátkou kulovou zbraní.Vozirlo má GPS sledování je spojeno s dispečinkem vysílačkou a min. dva človenové mají mobilní telefon.Vozidlo je během jízdy zamčeno .Hotovost v bespečnostním zavazadle.To je zamčené a připlé k ruce mrtvé muže nosiče.Zavazadlo je vybaveno barvícím modelem , sirenou a dýmovnici.Aktivuje se dálkovým ovladačem , tlačítkem na uchu kufru nebo vytržením pojistného řetízku.
V případě přepadení klidně a dobrovolně odevzdám zavazadlo , až jsou v patřičné vzdálenosti dálkáčem odpálím moduli dám cigáro a čekám na Policajty.Protože jsem dodržel všechny aspekty a podmínky pojišťovny která vše proplatí tak nevým prčo mávat pistolý a ještě ji nosit vidětelně.Profíci převozy dělají tak , že 99% veřejnosti neposná , že se jedná o převoz hotovosti nebo cenin.
Ale to většiny takzvaných agentur u nán není.V prvé řadě si uvjedomte za kolik to ti lidé dělají.Za pakatel.A tak tam nemůžete čekat nějakou profesionalitu.

Uživatelský avatar
Honzik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 254
Registrován: 24.03.2009 21:33
Bydliště: Chrudimsko

11.12.2011 19:13

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

Glock má pravdu. V oboru jsem chvíli pracoval a bránění nákladu střelbou ze služební zbraně jsem si nechával jen do akčních snů. Fakt to za to nestojí.

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

12.12.2011 11:20

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

Tak na co potom nosi vubec strelne zbrane :) mohou nosit strikaci, nikdo to nepozna :D a navic strikaci mohou nosit viditelne a nebudou porusovat zakon :D

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

12.12.2011 11:50

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

No, já si dovedu představit situace, kdy by se jim ostrá zbran mohla hodit... :? A to, že je(taková situace) málo pravděpodobná ji činí jen ještě těžší...
Ostraha v bance apod., která by měla být ve střehu 8hod, jelikož útok může přijít kdykoliv, i když je to velmi málo pravděpodobné, a přitom se šíleně nudí... Nedovedu si představit otravnější a namáhavější práci (chtěl-li bych ji vykonávat zodpovědně).

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

13.12.2011 23:36

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

Taky myslim, ze ostrahy maji mit zbran. Kdejaky pablb osleny moznosti ukrast prachy si o ne ani slusne nerekne a zkusi je sejmout. Otazka je, ze by meli dodrzovat skryte noseni s vyjimkou objektu se souhlasem majitele. Tech 5m od vchodu do dodavky bych jim nezazlival. Chodit s brokovnici na kafe by melo byt na vyhazov a prestupek!

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.12.2011 11:44

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

On to je přestupek.

Uživatelský avatar
Zdeněk G
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 12.10.2009 8:48
Bydliště: Vyškov, Ústí nad Labem

14.12.2011 13:15

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

Taky by mi přišlo logický, kdyby ochranka mohla viditelně nosit zbraň.

Přijde mi, že ta povinnost skrytého nošení (obecně) je z toho důvodu, že je předpoklad že veřejně nošená zbraň bude pro většinu běžných obyvatel kontroverzní, protože většina lidí tak nějak neočekává že civil může jen tak nosit zbraň kde jej napadne a není na to zvyklá.

Nadruhou stranu, v nějakých spojitostech to IMO lidé takto nevnímají. Jedním z případů je právě uniformovaná ochranka. Ta je koneckonců od toho aby něco chránila, i za použití násilí. Proto je uniformovaná aby bylo poznat co je zač. A každý tak nějak musí tušit že nějak ozbrojení nejspíš budou, ať již obuškem, pistolí nebo nadměrně vyvynutou muskulaturou, ať to je vidět nebo ne. Tudíž je irelevantní jestli nosí skrytě nebo veřejně.

Pochybuji že běžného člověka neznalého zbraňové legislativy by vůbec napadlo řešit že sekuriťák má u pasu pistoli, či chodí s puškou, případně třeba s kulometem, vyžadujeli si to situace.

Naprosto srovnatelný případ jsou třeba myslivci, kteří jdou z honu s puškami na oběd do hostince na návsi a pušky si tam někde prostě opřou nebo hodí do auta. U myslivce se taky tak nějak očekává že má pušku a těžko to někoho normálního pohoršuje.

Ani jedno se nesmí, ale normální člověk se nad tím nijak nepohorší.

Nechápu co člověka motivuje k tomu tohle jednání odsuzovat. Že to není v souladu s legislativou? Budete odsuzovat a práskat řidiče který nejede 30 u kdejákého výkopu 30kou označeného? Budete práskat a odsuzovat kolegu který pracuje přez obědovou pauzu a místo toho chodí domu o půl hodiny dřív? Nebo jeho vedoucího že mu to toleruje? Tohle všechno jsou činu v rosporu s nějakým zákonem.

Pokud se do zákona dostane že v případě že je člověk ozbrojen má mít na hlavě čepičku s růžovým větrníkem, který se má točit levotočivě, budete řešit že se někomu ten větrník točí doprava a není to v souladu s legislativou?

Je vůbec normální člověk, který píše stížnost nadřízeným sekuriťáka kvůli obušku u pasu?

Trochu zdravého rozumu.

Doeditováno: prošel jsem si to znovu, promiňte gunmane za tu narážku, s tou štábní kulturou souhlasím
Naposledy upravil Zdeněk G dne 14.12.2011 13:37, celkově upraveno 1

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

14.12.2011 13:25

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

tuareg píše:Já myslím že tímto:" b) nosit nejvíce 2 zbraně uvedené v písmenu a) a střelivo do těchto zbraní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném; zbraň a střelivo do této zbraně nesmí nosit viditelně."
by se dalo toto téma ukončit


Nedalo... Protoze dokud jsou v prostoru objektu, tak DRZI !!! I presto, ze to maj naladovany a neskryte, tak DRZI (pokud tak cini se souhlasem vlastnika nebo najemce).
NOSIT viditelne nesmi, DRZET viditelne smi !!!
Jak jsem uz psal na predchozi strance - problemova je cesta objekt <> auto.

Uživatelský avatar
tuareg
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 17:29
Bydliště: EU

14.12.2011 14:36

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

Ale pořád je to místo veřejnosti přístupné


Držení zbraně je tedy nutné chápat pouze jako stav, kdy osoba má zbraň, přechovává ji, ve vymezených prostorech, nepředpokládá se zde další manipulace se zbraní. Z výše uvedeného vyplývá, že střílení ze zbraně je potom nutné považovat za nošení zbraně

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

14.02.2012 9:36

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

Pro ty kdo nevěří vlastnímu výkladu zákona ZDE je výklad fundovaný ve formě otázka-odpověď od osoby nejpovolanější :wink:

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

08.08.2012 12:15

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

cmk píše:.......... DRZET viditelne smi !!!.......

viditelně držet vybitou v uzavřeném neprůhledném obalu :lol:

Uživatelský avatar
Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 10.04.2008 10:35

08.08.2012 15:58

Re: Může ochranka viditelně (neskrytě) nosit zbraň?

4mike: Zřejmě měl na mysli, že ačkoli "viditelně nosí", v objektu se souhlasem majitele se jedná z hlediska zákona o "držení" - ať už viditelně, nebo skrytě.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků