František Fořt
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 02.05.2010 19:52

10.01.2011 23:58

Re: Mosin Nagant

Pánové, považuju za nutné tady říct, že před pár dny na střelnici ve Velvarech vybuchnul Mosin do obličeje jednomu mládenci. Nebyl jsem u toho, pouze slyšel a viděl zbytky předmětů od krve v sáčku. Kluk měl velké zranění víčka, obličeje i ruky. Náboj se odpálil při zavírání závěru a druhý na to konto bouchnul ve schránce.

Údajně to bylo způsobeno nevyčištěným závěrem a "nataháním" materiálu ze zápalek a jiného bordelu do závěru.

Jak jsem koupil, tak prodávám, ten úraz je fakt, řešila to samozřejmě i PČR. Bylo to pro mě velkým překvapením, že Mosin může takhle spustit.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

11.01.2011 0:37

Re: Mosin Nagant

František Fořt píše:Údajně to bylo způsobeno nevyčištěným závěrem a "nataháním" materiálu ze zápalek a jiného bordelu do závěru.


Františku nezlob se ale tohle zní jako nesmysl, pokud víš jak funguje klikový závěr u Mosina tak víš i to že zasviněná flinta tohle neumí. Toho kluka je mi líto :(

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

11.01.2011 0:51

Re: Mosin Nagant

Já slyšel o jednom mosinovi, kde došlo k odpálení náboje špičatou střelou dalšího náboje (ala G88)

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

11.01.2011 8:09

Re: Mosin Nagant

Taky bych to viděl na odpálení nevytaženého nevystřeleného náboje špičkou druhého (čemuž by napovídala exploze 2 nábojů) nebo na zpožďák, který vyšel akorát v okamžiku otevření závěru. Kluka je mi sice líto, ale je to nejspíš další příklad střílejícího splašence a nesprávné manipulace se zbraní.
Popisovaná závada (bordel v závěru) nemůže zpusobit výstřel při odemčeném závěru protože až do okamžiku uzamčení není náboj držen k závěru vytahovačem a může se volně sunout vpřed)

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

11.01.2011 8:40

Re: Mosin Nagant

Tak tak, to vypadá na spožděnej zápal. Jednou jsem to již u opakovačky viděl, naštěstí jen se slepákem, ale i tak je to ošklivé a bez lehkého zranění se to taky neobešlo. Je potřeba si na to dávat majzla a pokud dojde k selhané, tak chvilku počkat a pak teprve otvírat závěr a pokud možno s gezichtem co nejdál od qveru.

Combat
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 29.03.2009 19:43
Bydliště: Praha

11.01.2011 11:06

Re: Mosin Nagant

Byl jsem u popisovane nehody Mosina a doslo k ni pri zavirani zaveru.Takze ne zpozdeny zapal. Ze by ladena spoust????


Reklama

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

11.01.2011 11:53

Re: Mosin Nagant

Laděná neladěná, prostě to technicky není možné.
Leda by fakt špička podávaného náboje odpálila náboj v komoře.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

11.01.2011 16:45

Re: Mosin Nagant

Combat -došlo k tomu při zavírání nebo zamykání závěru? Pokud při zavírání pak připadá v úvahu asi jen odpálení náboje v komoře dalším nábojem a iniciace druhého náboje,pokud při zamykání pak přichází v úvahu přeladěná spoušť,ale stejně dokud není zcela uzamčen a vytahovač nezaskočí za rantl nedosáhne úderník na zápalku- je to nepravděpodobné.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

11.01.2011 17:51

Re: Mosin Nagant

Ještě je tu velice nepravděpodobná varianta přetrženého zbytku nábojnice v komoře (takže další náboj nezaleze) a přilepeného ostrého kusu tvrdého čehosi na zápalce právě zasouvaného náboje, který se vpředu zasekneo tu přetrženou patronu a při násilném pokusu o doražení ho odpálí to tvrdé svinstvo na zápalce. Ale to je tak pravděpodobné, jako že vyhraju první ve sportce, jako že nesázím...

Uživatelský avatar
Styblo31
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 28.03.2009 17:29
Bydliště: Praha

11.01.2011 18:28

Re: Mosin Nagant

K závěru že to mělo být způsobeno nastřádaným drobným bordelem uvnitř závěru měla dojít policie při následném ohledání trosek zbraně. Takhle mi to tvrdil provozovatel střelnice. Mosinky jsem měl, vím jak fungují a taky mě tohle vysvětlení nejde do hlavy. Co se nábojů týče, měly to být "Ekstry".

Každopádně, je to malér a doufám že postižený bude OK.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

11.01.2011 19:56

Re: Mosin Nagant

Ten drobný bordel mi nesedí.Mosin střílí vymáchaný v bahně.Stačí hledat na netu.

naboje
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 214
Registrován: 27.09.2010 19:08
Bydliště: Chrudim

11.01.2011 22:53

Re: Mosin Nagant

Zdar chlapi!
potreboval bych jednu informaci.Mohli byste prosim vas nekdo zmerit tloustku plechu nabijeciho pasku do Mosina?Diky moc za odpoved.

Uživatelský avatar
tuareg
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 17:29
Bydliště: EU

11.01.2011 22:58

Re: Mosin Nagant

Jestli jsem to dobře měřil tak 0,4mm

naboje
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 214
Registrován: 27.09.2010 19:08
Bydliště: Chrudim

12.01.2011 10:48

Re: Mosin Nagant

Diky moc za zmereni.Jeste bych potreboval delku pasku.Vim ze je to cca 5 naboju za sebou,ale nevim jaka je tam mezera mezi poslednim nabojem a koncem pasku.Predem dekuji

jirka119
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 223
Registrován: 09.03.2009 22:34
Bydliště: Český ráj

12.01.2011 19:37

Re: Mosin Nagant

Délka pásku 67mm.

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

16.01.2011 12:54

Re: Mosin Nagant

Reaguji na příspěvek Františka Fořta k události havárie pušky Mosin. Během víkendu jsem se na střelnici náhodně setkal s jedním známým kolegou - střelcem. Během hovoru přišlo i na událost ve Velvarech.
Kolega říkal, že k podobné havárii Mosina došlo již před několika roky i na jejich střelnici (MB-Škoda). K detonaci náboje došlo také při zavírání závěru. Tlak vyrazil nedozamčený závěr zpět vzad a vyrazil nábojovou schránku. Došlo i ke zranění pravé ruky střelce. Havárie byla prý způsobena přestárlým střelivem z 50. lét. Na vině měla být třaskavá slož v zápalce, kde stářím došlo ke krystalizaci (sublimaci) slože. Ta se pak stala velmi citlivou na jakýkoli otřes. Při nabíjení a zavírání závěru si střelec pomohl prudkým drcnutím dlaně na kouli závěru a tento impuls vyvolal detonaci slože a následný děj.

Uživatelský avatar
DoeJohny
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 10.03.2009 22:52
Bydliště: Prostějov a Neratovice

25.01.2011 11:14

Re: Mosin Nagant

Tak si to jedu ve čtvrtek z práce. Kolona se sune kolem ulice Slezská, náhle mne napad nápad, že co si pamatuju, je tam prodejna zbraní a střeliva. Odbočím, zastavím, vystoupím, vstoupím.... a byla tam. Lesklá, oblá, čekající... Je s kulatým závěrem (já mám stejně raději oblý tvary... :oops: ) , je z roku 1939, tedy starší než já (stejně jsem byl vždycky na starší :D ) , je s hvězdou na těle (na čele to maj jen princezny :lol: ). Hned v pátek jsem jí vzal na policii, aby nás oficiálně oddali (to není ůřední den, a jen vzpínání mých buclatých ruček v kleče před paní policistkou a slova že to byla láska na první pohled, obměkčily její tvrdé rysy...) a opravdu se tak stalo. Svatební noc jsem slavil tak, že druhý den nebylo vhodné lézt za volant, tedy jsme jeli na první vyjížďku až v neděli. Ve Velvarech jsme potkali stejný pár, seděli na vyhlídce u lavice a dívali se na 100m vzdálený zelený obrázek s kruhy. Byl tam s nimi ještě jeden (asi trojka? :shock: ) díval se s nimi, ale do dalekohledu, a monotonně odříkával čísla: 10,10,9,10,9,... Uchopil jsem ji trochu nervozně za tělo (je to moje první takhle dlouhá holka, do té doby byly jen kratší :) ) , položil loket na lavici a také se zahleděl na podobný obrázek s kruhy. Když jsem přišel blíž, zjistil jsem, že na obrázku jsou po celé ploše jakési dirky, naštěstí mne p. správce Mareš vybavil takovými jakoby kolečky, kterými jsem opět dal obrázek do pořádku. Po hodině dívání a opravování obrázku jsem zjistil, že z pěti direk v terči jsou čtyři v kroužku s devítkou. To už se stmívalo, tak jsem se rozhodl že pojedeme domů, Doma jsem si ji pečlivě očistil a osušil, no a pak už jsme šli unaveně spát, těšíc se na další výlet...

Dalo se to napsat i jednodušeji: také jsem koupil Mosinku, r. 39, kulatý pouzdro, střílí dobře. Ale není to pak moc strohý??? :D :oops:

Uživatelský avatar
xmenm05
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 355
Registrován: 23.06.2008 16:00
Bydliště: Olomoucko

25.01.2011 19:48

Re: Mosin Nagant

Mosinitis Nagans, vrcholné stádium ... vítej ... :) Léčit se to nedá, ale symptomy vlastně až tak nevadí ... nějaké foto (dlouhé dívky či zeleného pána) by nebylo?

Nedohodneme si na příští Jolku závod mosinek? Nějak mám pocit, že by to skoro stálo za to ... nějakej sranda-mač, když je nás tolik ... nechte si to projít hlavou, nezaplavujte to zde OT a až bude Jolka, já to zase vytáhnu ...

Uživatelský avatar
DoeJohny
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 10.03.2009 22:52
Bydliště: Prostějov a Neratovice

25.01.2011 20:25

Re: Mosin Nagant

to xmenm05:no já se bál aby mě nevyléčilo prvních pětadvacet kulí, ale dal jsem na rady ostatních, řádně založil do ramene a bylo fajn. Občas střílím černoprach, a ten když se dobře naláduje, tak kopanec je táhlej, ale fakt dokáže tělěm škubnout. (naprosto vážně jsem začínal na hákovnicích :twisted: )
ad fotky: slečna vypadá jako všechny ostatní, lesklá klika lakovaná pažba, nic co by stálo za to extra vypíchnout. Terč taky není nic k vytahování, první rány byly všude (platím si celej terč no ne? :lol: ). Zlepšení ke konci mě potěšilo, přesto jsem tu viděl daleko lepší terče. Jen si neodpustím poznámku: soustřel se okamžitě zlepšil a nástřel se posunul správným směrem ihned po nasazení bodáku...

Pavel Tringela
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 469
Registrován: 01.07.2007 14:23
Bydliště: JM,Vracov

12.03.2011 18:28

Re: Mosin Nagant


PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků