Sterilo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17.09.2012 15:32

19.03.2014 22:13

Re: Mosin Nagant

Slyšel jsem taky o tom, že se dostal svinec do závěru a úderník kvůli tomu zůstal venku, při pohybu závěru dopředu došlo k odpálení náboje ještě před uzamčením. Prý to odpálilo i jeden další náboj ve schránce + poškození obličeje střelce :!:

Uživatelský avatar
MadHamster
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 18.07.2012 11:08
Bydliště: Havířov

19.03.2014 22:24

Re: Mosin Nagant

h1x píše:Zjištění: pokud pomalu a s citem popojíždím závěrem dopředu a hlídám si dno nábojnice abych ho stále plynule tlačil před sebou, tak finální zamčení proběhne v pořádku. Pokud si tohle nehlídám a při větší rychlosti naberu dno nábojnice, ta potom odskočí směrem ke komoře a po dovření závěru dojde k problému se zamčením. Mám pocit, jako by ten náboj v prvotní fázi pohybu závěru o něco drhnul, ale nemůžu přijít na to o co. Nějaká další dobrá rada, a nebo nápad?

- další věc které jsem si všimnul. Když vytáhnu závěr ven, tak je to takové celé rozhrkané a má to kilometrové vůle.


1) Vem uchošťouru a projeď s ní hlavu závěru kolem vytahovače, pokud to někde drhne uchošťoura se o to trhne, to samé platí pro okolí komory.

2) To že závěr hrká při vytažení do zadní polohy je normální, volně v luftě není nic co by "uzamykalo" součástky na místě(drží to po kupě díky tomu že musíš zatáhnout za pružinu abys závěr rozebral), má to výhodu v tom že na závěru můžeš bez většího dopasování cokoliv kromě hlavy závěru a vytahovače

Sterilo píše:Slyšel jsem taky o tom, že se dostal svinec do závěru a úderník kvůli tomu zůstal venku, při pohybu závěru dopředu došlo k odpálení náboje ještě před uzamčením. Prý to odpálilo i jeden další náboj ve schránce + poškození obličeje střelce :!:


Tohle se stává i u blbě vyčištěných samonabíječek, má to občas "veselé" následky v podobě plně automatické střelby s občasným výstřelem mimo komoru

Uživatelský avatar
Ikewoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 01.11.2012 23:23
Bydliště: Praha (občas Brno nebo UH)

19.03.2014 22:52

Re: Mosin Nagant

dan230: nějak to nechápu. Jak se mu dostal náboj před náboj? Každopádně jestli za to mohlo zakecání tak je to chyba v bezpečnosti manipulace, ne pušky :D

Sterilo: to musel být kvalitní binec, u kosy apod bych to pochopil s volným úderníkem, ale u mosina by musel cestou dopředu přeskočit spoušť (esli někdo ladil a zkracoval chod spoště tak to vyloučené fakt není) neb jest spojen pevně s maticí...

Já bych sovětského soudruha zese neviděl tak nebezpečně

Sterilo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17.09.2012 15:32

19.03.2014 23:02

Re: Mosin Nagant

Řikal to správce střelnice, kde se to stalo, těžko říct....

Uživatelský avatar
lukulus1
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 134
Registrován: 03.02.2011 7:09
Bydliště: Milovice, okr. Nymburk

19.03.2014 23:11

Re: Mosin Nagant

to h1x: Podle mě je to ve vytahovači nábojnice, je příliš na těsno a pokud nabereš nábojnici, která má širší okraj tak potřebuje větší tlak aby ji zachytil. Stává se mi to občas taky a pak když kouknu na nábojnici tak ten okraje je dole viditelně otlačený.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

20.03.2014 0:08

Re: Mosin Nagant

Náboj před náboj se mu dostal jednoduše. Natlačil ho do komory, ale neuzamkl závěr, takže nepřeskočil vytahovač za okraj (protože si to asi blbě sedlo už při vystrkování náboje ze schránky) a při otevření závěru zpět náboj v komoře zůstal. No a když znovu posouval závěr dopředu, nabral další náboj a tlačil ho do obsazené komory špičkou proti zápalce. Obvyklá konstrukční závada prvních opakovaček, G88 ji má taky :)

To, že úderník zůstal venku jsou kecy, úderník je pevně spojenej z maticí vzadu a ta je při otevření závěru posunutá vzad a opřená výstupkem o zadek závěru. A i kdyby měl zmačklou spoušť, tak tak rychle závěr zamykat nebude, aby to po tom excentru klouzlo tak rychle, že odpálí. Nehledě na to, že když v této situaci úderník trčí před čelo závěru je víc jak z 90% uzamknuto, tedy se mimo výstřelu nestane nic.


Reklama

h1x
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 329
Registrován: 25.01.2009 17:27
Bydliště: Brno

21.03.2014 0:08

Re: Mosin Nagant

Problém vyřešen :idea:!! V první řadě chci poděkovat všem, kteří se mi snažili pomoci. Všichni kteří tvrdili, že problém způsobuje vytahovač měli pravdu. Stačilo lehce líznout čelo vytahovače a už zamyká skoro pokaždé a pokud se mu nechce, tak již není potřeba vynaložit takovou sílu. Podle p. Pekaříka je problém v nezajeté zbrani, kdy ještě vytahovač není pořádně ochozen. Takže ještě jednou díky. Zítra zaregistrovat a potom hurá na střelnici :twisted:.

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 29.04.2012 13:11

21.03.2014 17:46

Re: Mosin Nagant

ale vrtá mě hlavou jak to,že závada se projevovala pouze u posledního náboje a ne u každého?

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

21.03.2014 19:14

Re: Mosin Nagant

jinej úhel náběhu.

h1x
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 329
Registrován: 25.01.2009 17:27
Bydliště: Brno

21.03.2014 19:41

Re: Mosin Nagant

včera jsem byl poprvé na střelnici a musím říct, že mi pro začátek 20 ran stačilo. Střílel jsem se sklopeným bodákem a zásahy byli mírně vlevo. Na 50m se mi to většinou podařilo udržet v černém, ale to bude o zvyku, příště to bude určitě lepší. Rozhodně je střelba s Mosinem zážitek.

Střílel jsem Barnauly, ale mám doma pár kousků vojenských (žlutá a stříbrná špička). Co z Mosina chodí nejlépe, kromě přebíjených? Vzhledem k tomu, že toho z Mosina oproti jiným zbraním tolik nevystřílím, tak jsem si říkal, že bych možná bral ty Barnauly. Jsou dražší, ale zase nemají rtuťové zápalky, ale nevím, jak jsou na tom s přesností oproti ostatním nábojům.

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

27.03.2014 23:04

Re: Mosin Nagant

Je lepší starej carskej Mosin s hranatým pouzdrem závěru než druhoválečný s válcovým? A co se ceny týká? Kolem roku 1906?

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

28.03.2014 19:40

Re: Mosin Nagant

Ano, staré s hranaté jsou precizněji obrobeny, protože na to byl čas. Materiálově jsou stejné. Otázka je co je lepší dnes. Musí se zvážit míra opotřebování a historická - sběratelská cena, jestli se o tom u těchto pušek zatím dá vůbec mluvit. Obě provedení mají své kouzlo. :)

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

29.03.2014 1:18

Re: Mosin Nagant

Což kouzlo mají obě, to určitě :) Ale to hranatý pouzdro se mi líbí snad ještě víc :) Akorát přemýšlím o ceně, jestli se točí za větší peníze než druhoválečné.

hlina
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 24.10.2010 16:47
Bydliště: val.mez

29.03.2014 7:44

Re: Mosin Nagant

carské mosiny bývají dražší,než druhoválečné. teda alespoň co jsem viděl.

Uživatelský avatar
lukulus1
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 134
Registrován: 03.02.2011 7:09
Bydliště: Milovice, okr. Nymburk

01.04.2014 11:57

Re: Mosin Nagant

V sobotu jsem poprvé střílel ty čínské 7,62x54r a přišlo mi jako by byly slabší než jakékoli co jsem měl do teď. střílel jsem z 1944. Máte někdo podobnou zkušenost? Měl jsem sebou i pár bulharských a proti nim to bylo tak o 10% slabší.

Karel K.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 579
Registrován: 11.10.2006 14:57

03.06.2014 9:08

Re: Mosin Nagant

Zabýval se někdo prosím osazením úsťové brzdy na Mosina? (milovníci klasického vzhledu zbraně prominou)
Našel jsem pouze výrobek od NC star, což je upravená brzda z AK s bajonetovým závitem zajištěná 2 šrouby M3 proti posunu, to držet fakt nebude.
Hledám funkční brzdu se závitem nebo na kleštinu, která nebude vypadat jako ukradená z tanku :D , vzhledově podobné třeba brzdě na z SVT.

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 29.04.2012 13:11

03.06.2014 18:15

Re: Mosin Nagant

a je to vůbec nutné ? :shock: nepociťuju,že by střelba z něho byla tak nepříjemná,že bych musel řešit brzdu.

Karel K.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 579
Registrován: 11.10.2006 14:57

04.06.2014 15:20

Re: Mosin Nagant

Asi je to věc osobního názoru, ale moje modré rameno je toho mínění, že ano :D , že je brzda dobrý nápad. Jenom sháním info, jestli někdo něco takového řešil.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

04.06.2014 15:28

Re: Mosin Nagant

Místo instalace brzdy bych se nejdřív podíval na střelecký postoj a založení pušky do ramene. Mosinu jsem bez problémů střílel jen v triku.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

04.06.2014 16:24

Re: Mosin Nagant

Kentan: Vstoje i vsedě je to ok, ale když jet to vleže...

Karel K.: A co to vyřešit koženým pouzdrem na botku, na dně s vložkou z pěnové gumy či filcu? Já jsem si takovou vyrobil, se šněrovacím "rozparkem" na spodní straně pažby a během střeleb si to průběžně přehazuju mezi puškama... a je to bez zásahu do zbraně. A pokud to někde na soutěži nebudou chtít povolit, není problém sundat.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků