Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

22.11.2007 10:58

Akorát, že pokud budeš mít jen A, tak si z toho nevystřelíš, protože Tě to opravňuje zbraně pouze sbírat a držet, nikoli z nich střílet. Takže nejlépe B. E je na nošení a Mosina asi skrytě nosít nebudeš, anžtož (zejména 1891/30) bys ho nenacpal ani pod ten nejdelší kabát, pokud neměříš aspoň 220 cm. Kombinace A,B,E je univerzálně ideální.

Uživatelský avatar
HBWanderer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 168
Registrován: 20.01.2004 15:07
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

23.11.2007 10:43

Když bude mít ruskej vojenskej, té odpovídající délky, tak i dlouhou mosinku schová. :-))

Uživatelský avatar
jiml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 21.05.2007 17:07
Bydliště: PRAHA

29.11.2007 22:04

Tak, já tady ty "kecy" všechny přečetl a samozřejmě podlehl. Dnes jsem vyrazil do BVS a zakoupil Mosinku. Už nevím, kdo napsal, že pažba na téhle zbrani je pouze lépe přitesaná větev, inu v jednoduchosti je krása, je to láska na první pohled. Mám karabinu, model 1938 a za ty prachy jsem šťastnej i kdyby to nestřílelo, ale to snad bude.
Vývrt hlavně je čistý, ale už dost "vyžehlenej", taky nevím k čemu slouží ta tyčka pod hlavní, asi k čistění? Vypadá to jako nabiják :D
Tuhle karabinu tam prodávají znehodnocenou za stejné peníze jako ostrou, tak jsem si raději koupil ostrou s tím, že pokud to už na střelbu nebude, nechám ji znehodnotit a pověsím na zeď, tahle puška za to určitě stojí, nebo ne :?:

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

30.11.2007 11:05

Nepsal jsem sice ...lépe přitesaná větev.., ale pažba připomínající sochu kuše - a za tím si i nadále stojím (měl jsi někdy v ruce finskýho mosina, mausera K98 nebo ČZ24?). Nicméně z mých předešlých vstupů můžeš zjistit, že jsem mosina taky pořídil (i když jsem k tomu měl jiné pohnutky), mohu říci, že zatím nelituju. Co Tě vedlo ke koupi "kraťasa"? Dlouhej je klasika, delší přímka mířidel a míň kope (teda pokud je správně seřízenej). Ta "tyčka" pod hlavní je část vytěráku. Další část a madlo je potom v čištění. Do toho otvoru se zastrkuje čisticí hadřík.

Uživatelský avatar
jiml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 21.05.2007 17:07
Bydliště: PRAHA

30.11.2007 15:37

Děkuji za vysvětlení ohledně vytěráku, "kraťasa" jsem koupil, protože se mě tak nějak víc líbí :D , a navíc se mě zdálo, že je v lepším stavu, než ten dlouhej, což ovšem mohlo být jen zdání.

Uživatelský avatar
HBWanderer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 168
Registrován: 20.01.2004 15:07
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

30.11.2007 16:09

Jiml: Neboj, na tom se nemá pořádně co rozbít, tahle flinta vydrží opravdu brutální zacházení. Akorát může být trochu míň přesná, kvůli tomu "přežehlenému" vývrtu. Uvidíš, až vyzkoušíš, třeba to ani vůbec nebude poznat. A prznit to znehodnocením, to tě snad ani nenapadne. :roll: Jinak ta pažba není žádná esence estetičnosti, ale kupodivu se to špatně nedrží. Mě se z toho střílí dobře. Nafasovals k tomu i bodák?

Hardplayer: Tak s tím, že dlouhej míň kope, bych si nebyl tak jistej. Podle mě kope mnohem víc, protože tam jsou o něco větší tlaky.
Navíc dlouhej je sice klasika, ale je to tak nepraktickej kus dřeva a železa. :) Když to jen tak vyndáš z kufru a vybalíš na střelnici OK, ale jak se s tím má člověk tahat celej den, s plným vybavením, složit to do techniky... Kdyby to nebyl univerzální a nejklasičtější kvér na akce pro celou válku, tak hned kupuju karabinu nebo Špagina. :) Navíc já svoji mosinku dostal od táty k narozeninám, takže na ni pohlížím trochu jinak.

Ale je fakt, že německá přilba na hlavě německého vojáka před mířidly této zbraně vypadá fakt dobře. :lol:


Reklama

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

30.11.2007 16:31

Jednoduchá zkouška - vem si na střelnici obě, resp. někoho, kdo má tu krátkou a z obou si vystřel. Uvidíš, jak Tvoje teorie vezme rychle za své. :wink: Já jsem to koupil na střílení (Zbraně světových válek). Tam to nikam netahám, než z auta na střelnici a zpátky. Je fakt, že do malýho auta bych musel flintu dávat po dýlce a futrál se na Mosina taky blbě shání. Ale málo platný, dlouhá je dlouhá... :D

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

30.11.2007 18:39

vsetko pekne, jedna mozna chyba - kamarat ma M44, ked sme z toho strielali, tak po par ranach - asi 20 - s madarskym poloplastom MFS s ocelovovou nabojnicou - asi 15,- - 20,- Sk za jednu, sa nieco zaseklo a zaver sa vobec nedal otvorit, az po chvili sa to podarilo nejakym uz si nespominam akym sposobom (ale rucne, bez naradia) otvorit a preto sme radsej skoncili. Vobec sme nezistili co to zapricinilo.

MAX1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 02.11.2007 20:29

30.11.2007 21:56

Jestli potřebuješ futrál na Mosina,můžu poradít.Zajdi do krámu,kde se prodávají armádní přebytky a ptej se po futrálu na topografický trojnohý stojan.Kvalitní celtovina a spodek je z kůže.

Uživatelský avatar
jiml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 21.05.2007 17:07
Bydliště: PRAHA

30.11.2007 21:56

HBWanderer:
Bodák jsem k tomu nedostal. Firma BVS na svých internetových stránkách inzeruje k této zbrani jako příslušenství ponosový řemen a sumku na náboje. Musel jsem si o to říci, jinak by mě to nedali. Bohužel nabíjecí pásek/rámeček, a ani zbytek čistění k té "tyčce" pod hlavní nemají, mám tedy co shánět :(

Pak mám chlapi ještě dotaz, všude se uvádí, že tyhle pušky mají nábojovou schránku na 5 patron, ale buď jsem blbej, nebo něco dělám špatně, zkrátka do schránky se jich 5 nevejde. Předpokládám, že když voják nabíjel zbraň, tak z nábojového rámečku, (který nemám) a po uzavření závěru byl 1 náboj v komoře a 4 ve schránce. Pokud tedy budu nabíjet zbraň spodem do schránky, nebo horem, ale nechci mít náboj v komoře, tak jen čtyři kousky, souhlasí :?:

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

01.12.2007 1:27

presne tak, v pasku 5 naboju, jeden jde rovnou do komory

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

01.12.2007 1:32

momentalneanonymny píše:vsetko pekne, jedna mozna chyba - kamarat ma M44, ked sme z toho strielali, tak po par ranach - asi 20 - s madarskym poloplastom MFS s ocelovovou nabojnicou - asi 15,- - 20,- Sk za jednu, sa nieco zaseklo a zaver sa vobec nedal otvorit, az po chvili sa to podarilo nejakym uz si nespominam akym sposobom (ale rucne, bez naradia) otvorit a preto sme radsej skoncili. Vobec sme nezistili co to zapricinilo.

Chyba je ve střelivu s ocelovou lakovanou hilznou. Spousta lidí má zkušenost, že pokud se lakovaná ocelová hilzna připeče ke komoře, tak závěr prostě otevřít nejde. Zatím jsem na to slyšel jen dva návody. První je munici jen mírně mastným hadříkem otřít a je po problémech a druhý je nepoužívat střelivo s ocelovou hilznou.

gres
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 11.11.2006 1:47

01.12.2007 1:43

momentalneanonymny: ocelové hilzne sa v mosine lepia, stáva sa to aj mne, chce to poriadne buchnúť do záveru. Vraj pomáha jemne namazať hilzne motorovým olejom, potom idú lahko ale vraj záver trpí viac ako keď sú suché. Takže neriešim, používam suché a dlaň si už zvykla.

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

01.12.2007 1:46

Ano, olej mezi nábojnicí a komorou zvyšuje tlaky působící na komoru. Proto to právě musí být máznuté jen mírně vlhounkým hadříkem

MAX1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 02.11.2007 20:29

01.12.2007 10:22

Je tu ještě jedna možnost proč nejdou nábojnice ven.Když jsem používal náboje Multiagro tak v jednom balení byli naboje v místě kuželu deformovaný a všechny ůplně stejně.Na otevření závěru jsem musel použít trochu násilí.Zkus zkontrolovat náboje.

Uživatelský avatar
HBWanderer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 168
Registrován: 20.01.2004 15:07
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

01.12.2007 13:51

Harpplayer píše:Jednoduchá zkouška - vem si na střelnici obě, resp. někoho, kdo má tu krátkou a z obou si vystřel. Uvidíš, jak Tvoje teorie vezme rychle za své. :wink:

To jsem samozřejmě zkoušel. Všechno během jedné hodinky na střelnici a se stejnou municí. Jinak bych to sem nepsal. Podle mého subjektivního názoru nejvíc kope SVT, pak je dlouhá Mosinka, srovnatelná s karabinou SVT a nejmíň pro rameno bolestivá byla Mosinka 1944. Ale bavíme se o pocitech, který může mít každý trochu jiné...

HBWanderer:
Bodák jsem k tomu nedostal. Firma BVS na svých internetových stránkách inzeruje k této zbrani jako příslušenství ponosový řemen a sumku na náboje. Musel jsem si o to říci, jinak by mě to nedali. Bohužel nabíjecí pásek/rámeček, a ani zbytek čistění k té "tyčce" pod hlavní nemají, mám tedy co shánět

Pak mám chlapi ještě dotaz, všude se uvádí, že tyhle pušky mají nábojovou schránku na 5 patron, ale buď jsem blbej, nebo něco dělám špatně, zkrátka do schránky se jich 5 nevejde. Předpokládám, že když voják nabíjel zbraň, tak z nábojového rámečku, (který nemám) a po uzavření závěru byl 1 náboj v komoře a 4 ve schránce. Pokud tedy budu nabíjet zbraň spodem do schránky, nebo horem, ale nechci mít náboj v komoře, tak jen čtyři kousky, souhlasí


Tak předpokládám, že jsi dostal tu poválečnou koženkovou sumku, ta se dá normálně koupit od 120,-Kč. Pásky se shánějí hodně blbě, sám po nějakých pátrám, neviděl jsem je ani tady v Rusku. Řemen se koupit dá už kolem třech stovek, ale čím víc jsi toho nafasoval tím líp. To čištění bude podobně, taky se na ně dá kápnout. s tím bodákem se ani nedivím, ty jsou od 800 výš. No a jestli má správná Mosinka bejt dlouhá, jak se tady tvrdí, tak teprve s bodákem je to ta správná délka. :) Jinak ran opravdu jen pět, tj. do schránky se vejdou pouze 4, ať to tam budeš šlapat horem spodem, tak jich tam prostě víc nedostaneš. A ta jedna rána opravdu chybí, když je to v boji trochu akčnější. :D

Jinak na připečenou nábojnici to chce pouze hrubší násilí, pokud se opomene ta prevence... :)

MAX1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 02.11.2007 20:29

01.12.2007 14:49

Nábojové pásky na Mosina v evropě téměř neseženeš.Muj puškař pro mě sehnal 5 kusů až v americe ,kus za 80kč.Rusko je za humny ,a schánět se musí v USA.Blázinec.

Uživatelský avatar
EL PANELL
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 632
Registrován: 11.12.2006 21:21
Bydliště: Kinjapoore

01.12.2007 16:54

HBWanderer:
......Pak mám chlapi ještě dotaz, všude se uvádí, že tyhle pušky mají nábojovou schránku na 5 patron, ale buď jsem blbej, nebo něco dělám špatně, zkrátka do schránky se jich 5 nevejde. Předpokládám, že když voják nabíjel zbraň, tak z nábojového rámečku, (který nemám) a po uzavření závěru byl 1 náboj v komoře a 4 ve schránce. Pokud tedy budu nabíjet zbraň spodem do schránky, nebo horem, ale nechci mít náboj v komoře, tak jen čtyři kousky.......... Jinak ran opravdu jen pět, tj. do schránky se vejdou pouze 4, ať to tam budeš šlapat horem spodem, tak jich tam prostě víc nedostaneš. A ta jedna rána opravdu chybí, když je to v boji trochu akčnější. :D

Jinak na připečenou nábojnici to chce pouze hrubší násilí, pokud se opomene ta prevence... :)



Někde je nějaká chyba, rozdělej tu schránku, musí se jich tam vlézt pět, jak chceš nabít komoru s náboji ve schránce? případně schránku s nábojem v komoře? jedině spodem, ale to už je 1+5 :wink:

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

02.12.2007 1:37

zaver zasahuje castecne do schranky, pod nej se vejdou uz jen 4

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

02.12.2007 12:14

Pro příslušenství vyzkoušej Multiagro. Čištění, sumky, řemeny i bodáky k mání. Mimochodem, bodák za 600,-!

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník