naboje
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 214
Registrován: 27.09.2010 19:08
Bydliště: Chrudim

16.12.2016 15:19

Re: Monokulár

Koupil jsem monokular 20x-60x 60 v Lidlu. Zvetseni 20x postaci bohate na pistolak, ktery je na 25 metrech. Terc na 50 m je dobre videt na nejvetsi zvetseni. Diry po .22. Prselo a bylo dost zatazeno a tmavo. Na vetsi vzdalenost jsem zatim kukr nezkousel. Za ty prachy je dobrej. Jen me stve na stativu to, ze se stale kukr na nem otaci. Ale to se da jednoduse poresit.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

16.12.2016 15:55

Re: Monokulár

Měli ho chlapi na střelnci.Za 2 roky ty platové čočky zežloutli.Vyhozené peníze.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

17.12.2016 0:29

Re: Monokulár

Já ho mám, to zvětšení 20x je maximální, co je upotřebitelné. Optika má tak velkou kulovou vadu, že víc to nedá. Na těch 50m to ještě jde. Inu za málo peněz málo muziky.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

18.12.2016 20:36

Re: Monokulár

naboje píše: Za ty prachy je dobrej. Jen me stve na stativu to, ze se stale kukr na nem otaci. Ale to se da jednoduse poresit.

Co se ti stále točí? Pokud celý dalekohled ve stativu, tak to utáhni tou rukojetí - sevře se vůči otáčení i naklápění a pokud se točí kolem své osy, tak na to je šroub na straně a ten aretuje otáčení v objímce, která umožňuje naklápění okuláru na potřebnou stranu.Předevčírem jsem si prohlížel v Lidlu 3 kusy,všechny rozbalené.Jeden nezaostřitelný, jeden tak asi za ty peníze :D ,ale ten třetí mne překvapil ostrým zobrazením a tak jsem ho vzal pro předovku, tu díru .45 s nim uvidím i na 200 m a svůj drahý HD pozorovák ušetřím usazování černoprachého čmoudu :wink:

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

01.04.2018 18:19

Re: Monokulár

V Normě jsem objevil ( 1 ks)monokulár Bresser 20-60x60, který podle některých dílců je produktem stejné fabriky co vyrábí ty Lídlovské. Liší se v zadní části s hranoly,který je oválný oproti kulovému. V příslušenství je navíc držák mobilních telefonů nasazovaný na okulár, se kterým se dá pohodlně fotit, nebo při vypnutí automatického vypínání displeje se dají pozorovat dírky v terči bez tulení k objektivu. Podstatný rozdíl je ve výkonu.Při základním 20x60 je ostrost stejná nebo mírně lepší než u mého povedeného kusu z Lídlu, ale při změně zvětšení zůstala ostrost zachovaná, jen obraz tmavnul v poměru ke zvětšení, což je samozřejmé. Za necelých 9stovek jsem ho tam nemohl nechat a ten svůj jsem s výraznou slevou prodal na 50ti metrovou střelnici, kde dobře poslouží. Podle jednoho kusu asi nelze soudit, ale co se týká pozorováku do 3000,-, je to rozhodně to nejlepší co jsem zatím viděl.

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků