Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

25.01.2012 9:08

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

A je to tu.
Oficialne potvrdene spokojnym majitelom!
Vynimocne vlastnosti inline predovky renomovaneho vyrobcu potvrdzuje aj sam jej majitel, ktory zistil spickovu presnost uz po 16-tich ranach a velmi rad sa zbavi tejto skvelej predovky za ponuknutu cenu.
http://aukro.cz/show_item.php?item=2078322086
Nabízím tuto předovou černoprachou pušku v prvotřídním stavu (fakticky nová zbraň) v ráži .50.Je opravdu velmi přesná, s možností přidání upevnění optického zaměřovače a miřidla jsou osazena světlovodnými vlákny.

Součástí je nabíjecí tyč, 36 kulí, 84 zápalek Remington (viz foto), praktický mosazný přesný dávkovač střelného prachu italské výroby, jedno balení - tj. 1kg střelného prachu. Dodáno s klíči (viz foto)

Neocenitelnou výhodou této zbraně je možnost snadného vstupu do hlavně z její zadní části. Ze zbraně vystřeleno 16 výstřelů, dle chybějících zápalek(viz foto). Ke zbrani dodán i originální manuál.

Jedná se o zbraň kategorie D, kterou je možné volně vlastnit od 18-ti let, což dražitel svým příhozem stvrzuje.
Přílohy
2078322086.jpeg
aukro.JPG

Uživatelský avatar
Legio
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 24.11.2010 16:07
Bydliště: Řícmanice

25.01.2012 12:13

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Co tím chtěl básník říci?

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

25.01.2012 14:54

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

že zase jeden, který si kúpil ten "kanón" bez ZP a zjistil, že to není tak jednoduché, tak to prodává a ještě kecá... :mrgreen:

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

25.01.2012 15:35

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Ahoj pánové.
Podle vzhledu je to zřejmě Tracker. Kamarád mně ho půjčil na rok, měl krásnou ořechovou pažbu na míru, puškohled. Hlaveň v perfektním stavu. Chce to zjistit, co a s čím létá nejlépe. Jemu to chodilo téměř jednou dírou a není to latina. Na poprvé je to vždy zklamání.
Nelíbí se mně jen ten zadek - matice závěru. Ale je to podle mého názoru parádně jednoduché a výborně vymyšlené. Jen čištění po střelbách je složitější s dnovým šroubem.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

25.01.2012 20:10

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Já trackera měl. Tu starší verzi s klasičtějšími miřidly a dřevěnou pažbou. Skončil jako všechny mé Ardesy - s vymlácenou hlavní. Lituju ale, že jsem ho poslal dál a nenechal jsem si do něj dát pořádnou hlaveň a nějakej kukr. Byla by z něj výborná flinta na blbnutí. Čištění bylo naopak super. Dnový šroub jsem měl omotán teflonovou páskou, takže šel krásně povolovat. Vysypal jsem zezadu součásti bicího mechanizmu, vyšrouboval dnový šroub, dozadu nacpal kus hadru (aby mi nic neteklo na zem) a hlaveň jsem čistil filcovým kartáčkem namočeným do vařící mejdlový vody.

Uživatelský avatar
Legio
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 24.11.2010 16:07
Bydliště: Řícmanice

25.01.2012 23:41

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

No já jsem ho právě měl také, ale už po tom co jsem koupil Vortek bych ho do ruky nevzal. Sice je Tracker jednoduchej na údržbu atd, ale u Vorteka je to ještě x krát jednodušší a kvalita zpracování je taky někde jinde.


Reklama

1190
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11.06.2009 14:30
Bydliště: Rakovník

25.01.2012 23:57

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

A je to tu zas.. "Vymlácená" hlaveň na Ardese.. Peggy tu psal, že u běžných perkusních replik je kvalita materiálu na odpovídající úrovni pro střelbu černým prachem nebo ekvivalenty a nemá smysl to řešit. Ale jak je vidět, tak tomu je jinak a řešit se to před koupí musí.. A je to až zarážející, že se dá nová puška na olověné střely ( byť za použití flastru) ostřílet v krátké době..To asi není něco v pořádku.. Staré malorážky ze střeckých klubů mají i po několika desetiletích hlavně jako nové a kvalita materiálu není určitě nijak vyjímečná..Řekl bych standard pro ráži .22LR. A funguje to..( mám mod.4 z roku 1959 ). Nečekal jsem kvalitu po stránce zpracování a s tím do určité míry související přesnost střelby, ale životnost by měly mít zbraně této kategorie přibližně stejnou.. Podle toho, jak někteří popisují své zkušenosti s hlavní od Ardesy, mi začínají připadat jejich výrobky jako čínská varianta "kvalitních bot", nebo kapslíkovky pro děti, kde dvakrát zmáčknete spoušť a něco upadne..Nedá se ale argumentovat nízkou cenou.. V Rusku také vyráběli a vyrábějí za symbolickou cenu a přece jejich zbraně budou střílet ještě za sto let..Nebo náš Drulov.. nezničitelná pistolka za pár kaček.. Tolik jsem se na toho Vorteka těšil a moje odhodlání je teď slabé jako nitka.. A ještě bych měl dotaz na Kentana.. Kolik řádově ( tisíců ) ran si vystřelil, než se dostala hlaveň do stavu, kdy se jí dalo říkat "vymlácená".. Vzhledem k mému rekreačnímu střílení bych se možná na takový počet ran nemusel dostat ani za 10 let a volba koupě by byla více jasná..

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

26.01.2012 0:14

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

já to už tady někde psal. Ardesa vydržela mých cca 1500-2000 ran. Všechno koule natvrdo (pistole), nebo těžký ogivály (puška). Pak se zhoršila přesnost. Patriotem jsem běžně střílel kolem 95 a najednou pod 90....... Na hlavních byl vpředu pozorovatelný "trychtýřek". Ono za tu cenu je ta životnost obdivuhodná, stačí se podívat kolik stojí kilo kvalitní oceli.

1190
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11.06.2009 14:30
Bydliště: Rakovník

26.01.2012 0:52

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Hmm, tak 1500 ran mi přijde úplné nic.. To je teda hrozná kvalita.. Jsem vysloveně sváteční střelec a z malorážky dám tak 1000 ran do roka a z perkusního revolveru, který mám chvíli, jsem zatím dal tak 150 ran. Když to převedu na pušku předovku, dlouho mi teda nevydrží.. A u Pedersoliho se toto ostřílení hlavní nestává?? Je tam opravdu takový rozdíl?? Kdysi jsem si prohlížel pušky od fy. ArmiSport a Pedersoli, které byly postavené hned vede sebe a neviděl jsem žádný podstatný rozdíl.. Nebo viděl..?? Možná že kovové části byly do dřeva zadlabány s větší přesností bez menších chyb u ArmiSportu..(Zajímavé, pokud má být Pedersoli jednička). Jinak kvalita kovových částí mi přišla stejná...Asi bude lepší jít do italské předovky a nemusí to být zrovna Pedersoli..To už ale nebude in-line se snadným čištěním..

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

26.01.2012 9:03

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Pozor, ono jde taky o způsob nabíjení a o účel.

Kule na tvrdo vždy nutně opotřebovává hlaveň, ale vytlučené ústí by spíš ukazovalo m.j. na opotřebení od nabijáku. Vím, že se i u originálů často podtáčelo ústí, aby se srovnalo, protože pro tečovku to má zásadní vliv.

Já od flinty nepotřebuju nástřel 95+, protože nestřílím terčovku. Nicméně trefit musím, a i moje puška už má něco naběháno (netroufnu si říct kolik, ale střílím s ní cca 15 let). Měnil jsem zámek,ale hlaveň zatím pro mé účely vyhovuje. A mám ji prostě v ruce a sedí mi (ale nemám jen tu jednu :wink: ).

Nelze srovnávat s moderními zbraněmi, i když i u těch je u některých udávaná životnost jen několik tisíc výstřelů (a narazil jsem i na řád stovek).

No a pokud to srovnám s originály, tak je potřeba si uvědomit, že většina předovek vznikla do poloviny 19. století, takže nebyly téměř vůbec k dispozici legované oceli, pouze a jen kujné železo a uhlíkatá ocel. Modernější materiály se vyvíjely překotně až v druhé pol. 19. století. Proto i životnost originálů nebyla nijek závratná, pokud byly skutečně používány. Existuji např. záznamy o tom, kolik pušek vystřídali lidé jako David Crocket a pod. Vliv na to měla samozřejmě i postupná a docela v té době rychlá modernizace.

Z mého pohledu jde tedy skutečně o přiměřenou kvalitu. Skutečně nemá cenu to řešit, ale taky nemá smysl se domnívat, že je to kus na celý život.

EDIT: ad 1190 - Při 150 ranách z revolveru je to při životnosti 2000 ran víc jak deset let ....

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

26.01.2012 10:37

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Spíš než od nabijáku což je mosazná tyč tehdy potažená plastem šlo o opotřebení způsobemé zařezáváním střel do drážek. Na Pedersolce a Kunovce, které mám 12 let a mají odstřílíno hodně přes 6000 ran (už to dlouho nepočítám) a nabíjím je úplně stejně, žádné změny na ústí nebo pokles přesnosti nepozoruju.

1190
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11.06.2009 14:30
Bydliště: Rakovník

26.01.2012 12:51

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Hmm a já si zrovna nedávno říkal, že zbraně jsou jedna z mála věcí, které vydrží člověku celý život :oops:. Mám doma TOZ35, kterou jsem si upravil k obrazu svému a za ty peníze ji určitě z ruky nedám dokud budu mít zbroják a pokud bůh dá, tak to bude ještě nějakých 20, možná 30 let :mrgreen:. Za ty peníze už bych asi lepší pistoli v cal. .22 nesehnal.. A stejně jsem si to představoval u té černopraché..( I když se nejednalo o Vortek, ale o Sharps..To je ale moc drahá záležitot..K tomu musím nějak "dorůst".. ). Ještě k tomu materiálu.. Na internetu se objevují prodejci hlavňovin v ráži .22LR a uvádějí jako materiál 11600 s pevností 600 MPa. U oceli pro plášťové střely 15230 ( 9 Luger, .45 ACP) uvádějí 800 MPa.. To není takový rozdíl.. Hlaveň pistole CZ75 by měla být z 15230 a měla by vydržet 15 tisíc ran. Někde ve Střelecké revue byla kdysi vyfocena CZ75 s tuším 70000 výstřely a pořád ještě střílela.. Pokud to budu chápat tak, že se jedná o standardní materiál pro výrobu i ve fabrikách a zbraně v ráži .22LR jsou takřka nezjičitelné ( Vždy jsem slíchal od starších, že na malorážce nemusím hlaveň zkoumat, že se nevystřílí), nejde mi pořád do hlavy, proč ty předovky tak málo vydrží.. To už by to snad museli vyrábět ze starých hřebíků nebo co..Při použití lepšího materiálu by se cena zvedla nanejvíš o 2 tisíce a životnost by byla někde jinde.. Tuhle výrobní politiku nějak nechápu..Asi si toho Vorteka ale stejně koupím.. Protože jak se říká.. " Člověk se musí spálit sám a chybama se člověk učí.." :P

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

26.01.2012 13:02

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

rozdíl v ceně materiálu "tvrdého" a "měkkého" je zanedbatelný. Ovšem strojní čas a opotřebovávání nástrojů je podstatně větší položka...

Holt to je ta dnešní "spotřební doba" :evil:

Uživatelský avatar
Saphyr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 136
Registrován: 26.02.2010 2:09
Bydliště: Letná

27.01.2012 1:02

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Black Powder píše:A je to tu.
Oficialne potvrdene spokojnym majitelom!
Vynimocne vlastnosti inline predovky renomovaneho vyrobcu potvrdzuje aj sam jej majitel, ktory zistil spickovu presnost uz po 16-tich ranach a velmi rad sa zbavi tejto skvelej predovky za ponuknutu cenu.
http://aukro.cz/show_item.php?item=2078322086


Jenom musim podotknout, že ta nizoučká cena je jen vyvolávací (je to aukce), ta se postupně navyšuje postupným přihoazováním potencionálních kupujících. Teď například této aukci zbývá do konce 5 dnů a cena už je 4500. Ironie prodávajícího dle mého pramení ze stejné nezkušenosti, jakou zatím oplývám já, ale dotyčný si zřejmě vůbec nic nezjišťoval, tak s nepřesností, plynoucí z nezkušenosti nepočítal.
( tím nechci říct, že jde co se presnosti týká o špičkovou pušku, vím co v této ceně asi čekat, ale extrémní nepřesnost je dle mého v 99 případech ze sta rukama a očima, v případě předovek i třeba tím nedostatkem zkušeností:) Po tom, co jsem v posledních pár dnech přečetl budu považovat za extrémní úspěch, jestli (první ranou z předovky v životě) aspoň trefím cíl:) Rukám a očím věřím (z krátkých i dlouhých zbraních něco nastříleno už mám, ale...Ale byla to všechno moderna..:)), ale nevěřím že hned zvládnu všechnu tu alchimii kolem:-D )

1190
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11.06.2009 14:30
Bydliště: Rakovník

27.01.2012 13:12

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Možná tu pušku prodává jen proto, že mu prodavač nabídl k pušce nevhodné střely..Sférické střely v ráži ".50" se pro hlaveň se stoupáním 700 mm určitě nehodí..

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

27.01.2012 13:50

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Taky mě to napadlo - koupil, zkusil, výsledek chabý - a prodává.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

27.01.2012 14:01

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Kulička musí létat obstojně z jakéhokoliv vývrtu... :roll:

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

27.01.2012 14:05

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Tomu bych moc nevěřil - kulička má chabé vedení a ve vývrtu s rychlým stoupáním se strhne - aspoň tak se to traduje.

No a ten chabý výsledek mohl být třeba jen proto, že nikdy předovky nestřílel ....

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

28.01.2012 7:49

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Tracker má mělké drážky a stoupání 1:33 (přesně si to už nepamatuji). Je dobré střely nakalibrovat, vytřídit váhově atd. namazat, navážka asi dva gramy A1. Ale opravdu i koule létají slušně, musí se ovšem vychytat davka prachu, flastr...

Uživatelský avatar
Legio
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 24.11.2010 16:07
Bydliště: Řícmanice

28.01.2012 9:46

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

1190 píše:Možná tu pušku prodává jen proto, že mu prodavač nabídl k pušce nevhodné střely..Sférické střely v ráži ".50" se pro hlaveň se stoupáním 700 mm určitě nehodí..


Možný to je. Já jsem k první in-line flintě taky dostal kule .498 a nešly tam nacpat skoro se žádným flastrem. Po pátým vystřelu už tam nebylo možné kuličku dostat vůbec. Ono to trochu ty začátky znechutí.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník