Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

03.03.2012 19:45

Re: Mereni objemu nabojnice vodou,...

Prvně, není podstatné co dělám, či co jsem dělal, případně co jsem vystudoval a jaké vědecké tituly tíží mé jméno, jehož iniciály jsou právě JPP. Na to si tady doufám nehrajeme... 8) Takže jedna paní povídala to není... Když vím, snažím se poradit...

Pokud jde o mé zkušenosti s laborací ultra přesného mega dokonalého sub-sub-sub MOA střeliva, tak jen krátce... Taky jsem dělal všechny ty opičárny, od rozvažování střel a nábojnic do hmotnostních skupin, kalibrace, vážení a měření všeho co šlo (krčky, lůžka zápalky, zátravka atd), včetně práce na přesných matricích s nábojnicemi fire formed. Komponenty jen samá echt kvalita... nbc Lapua, CCI BR-2, střely MatchKing či SCENAR, prach vybraný s malými deltami, váženo na zrnka... Ano lítalo to pravidelně do 1/2 MOA což mě bohatě stačí a nikdy jsem se dál nehnal a měl pocit, že to ani jinak dělat nejde... Taková vyšlapaná sloní stezka... 8)

Až jsem jednou potřeboval rychle nabít lovecké .308 W, protože srnec už čekal :) Tak jsem sáhnul po tom co bylo první po ruce, což byli právě nbc o nichž tu Shiva napsal, že jsou sračka, stejné sračka zápalky, vzal jsem prach co jsem měl na plinking do .223, mrknul do tabulek, nastavil jsem od oka XL 650 a na rychlo namačkal 30 kousků se střelou Barness TSX.

Cestou jsem se stavil na střelnici, 1. rána - korekce, 2. byla tam kde měla být. Další 2 pro potvrzení, všechny 3 téměř jednou dírou. Ve vidině lovu jsem tomu nevěnoval pozornost. Srnce jsem střelil a když byl čas vzal jsem zbytek na střelnici, do 1/2 MOA byli všechny :mrgreen:

Takže od té doby se na určitá dogmata ve vztahu k výrobě ultra přesných nábojů pro střelbu do jedné díry prezentovaných hojně zde, ale i jinde dívám s nadhledem.

Když chce někdo měřit objem nábojnic ať ho měří, když chce někdo něco jiného - dalšího co mu pomůže k pocitu, že jiné cesty není, nechť... Děláme to přeci proto, že nás to baví, že :?:

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

03.03.2012 20:04

Re: Mereni objemu nabojnice vodou,...

Na 1/2 MOA ti pri trose stesti staci dobra serie tovarniho streliva co sedne flinte. to bych sem ani nedaval a neprezentoval jako vysledek
ultra přesného mega dokonalého
prebijeni.
ale pravda je ze clovek prebiji protoze ho to bavi.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

03.03.2012 20:27

Re: Mereni objemu nabojnice vodou,...

A vratime se zase k Mereni objemu nabojnice vodou,...

Uživatelský avatar
Balda
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 729
Registrován: 04.09.2005 0:56
Bydliště: 33UWS0325

04.03.2012 2:18

Re: Mereni objemu nabojnice vodou,...

Kolega chce pomoct při navážce na kilometr - má mechanické váhy na kterých se objem H2O nedá zvážit.
Jsem rád že se našel alespon někdo (Navip) kdo měl čas a zvážil H2O v nábojnici Sako.
Je tu hodnota od které se dá odrazit :!:

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

04.03.2012 2:32

Re: Mereni objemu nabojnice vodou,...

Promin, ale nejak mi unika zpusob vaseho prebijeni. Merit objem nabojnice vodou jsem nikdy nedelal do te doby, nez mi nesedeli udaje. A u 308 se mi to nikdy nestalo tak abych si toho vsiml.
Dobry zacatek je vzit si tabulky, podivat se jaky prachy jsou vhodne pro danou strelu a sypat, merit rychlost a cumet na dno nabojnice. Nejaky objem nabojnice a jeste k tomu cizi vubec nepotrebuju.
Evidentne staci aby si jeden vic vsimavy clovek koupil QL a zeptal se na mereni objemu. A stane se z toho tema na kterym stoji a pada presne strileni (alespon to tak vypada). za poslednich ca 10let se o tom nikdo nikde nezminil.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

04.03.2012 7:47

Mereni objemu nabojnice vodou,...

Shiva: taky se mi zda, ze tuto pomucku slouzici k vyvoji vlastnich wildcatu nekteri mirne precenuji :-)


Reklama

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

04.03.2012 11:07

Re: Mereni objemu nabojnice vodou,...

Neřekl bych ,že se nějak přeceňuje,prostě je to informace o možnosti QL o které se obecně nevědělo a když to glock1719 tady na fóru profláknul tak se to prostě probírá.Není to forum pro profíky ale v drtivé většině pro hobíky a ti se řídí radostí z nového a nemusí to vůbec být rozumově pro profíka uchopitelné.
Trochu O.T. A pro konkrétní použití 308W na 1km ,mám dojem že se většina střelců co chodí např. do Senice přiklonila ke 155 Scenar rozběhnutý na 880-900m/s a prach 2520 nebo VV540,550,stačí se podívat do manuálu. Jiný preferuje VLD 175 Berger.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

14.03.2012 17:40

Re: Mereni objemu nabojnice vodou,...

308 win na 1000m dosáhne i se střelou 170 lock base
ale objem nábojnice vodou jsem nemeřil, jen hradla a střílet....

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

15.03.2012 22:30

Re: Mereni objemu nabojnice vodou,...

Na 1000m dosáhne .308W s čímkoliv,stačí se podívat na tabulku maximálního dostřelu.Otázka je jakou má rychlost v těch 1000m a jaký dosáhne soustřel - tak se pochlub :D a ve volné chvíli si můžeš vodou zkontrolovat shodnost vnitřního objemu u svých nbc :lol:

Předchozí

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků