Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

21.11.2008 22:10

no místo leoparda to znám i s žirafou ale správně je to s leopardem

není to totiž o velikosti, ale složitosti ulovit, proto tam chybí třeba hroch nebo antilopa losí.

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

21.11.2008 22:14

Sám jsem v Africe nelovil, podle vyprávění kolegů lovců je údajně nejsložitější ulovit leoparda (levharta) a nejvíc nebezpečný je kaferský buvol.

Uživatelský avatar
EL PANELL
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 632
Registrován: 11.12.2006 21:21
Bydliště: Kinjapoore

21.11.2008 22:18

co když na vás jde ten buvol? kam mířit? jestli má hunter ještě nějakej obrázek, kromě toho lva.

FOX: žirafa snad není nebezpečně útočící zvíře, akorát váhám, jestli je horší leopard, nebo hroch.
nemáš nějaký fotky z afriky?

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

21.11.2008 22:21

Nevím jak v Africe,ale co se týče lovců lidožroutů v Indii, tak jsem našel názor je levhart je horší než tygr,když už jednou začne...

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

21.11.2008 22:22

No když jsem byl před osmi lety v JAR, na leopardy byla odměna 500R což na tehdejší dobu a cenu peněz nebylo málo, tak jsem se chtěl vybavit SLR a jít na lov kde jsem věděl že roztrhali ovce, kamarád Gerhard mi to rozmluvil a jsem docela rád, protože další den tam našli roztrhaného lovce, a tak jsem byl rád že jsem to nebyl já.

Jinak fotek je plno, ale ono se to nezdá, je těžké fotit subcompactem foťákem něco pořádně, i když se tu a tam zvíře objeví blízko, buď nestihneš fotit nebo máš dost jiných starostí, najdu markétina buvola....mmt

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

21.11.2008 22:23

EL PANELL: fotky vlevo na rozklik http://www.shakawasafaris.com/big-game-hunting.html


Reklama

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

21.11.2008 22:29

TA cedule:

Obrázek

Takhle se většinou povede vyfotit zvíře:

Obrázek

Skarabeus, nevěřili byste jak je velký, tělo jak krabička sirek:

Obrázek

A ještě pár buvolů:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

21.11.2008 22:45

Lov big five: http://www.youtube.com/watch?v=-PhSvdoG ... re=related

Přiznám se, že mě velká pětka ani moc neláká. Když vidím padat tak krásný a majestátní zvíře jako je slon, je to pro mě skoro svatokrádež... :-)

Kupříkladu lov vysoké v Čechách nebo večerní kachní tah mě bere daleko víc...

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

22.11.2008 3:50

SW_FOX píše:To už je samozřejmě jiná pohádka, letos v létě (tamní zimně) jsme se v Addo s Market šli podívat na želvu všude samá cedule že bacha na lvy, dojdem k želvě, ta na nás zasyčela, a v křoví za ní zapraskalo, tak rychle jsem v autě ještě nebyl.....


Byls letos v Addo? A kdo je Market? Proč se to tu jmenuje "menší" africké ráže? 450 N.E. je podle vás "menší"? A co je tedy větší? :D :D

Pokud jde o lvy, vzpomínám si na dva případy, jeden se stal blízko Krugeru, kde nějaký kafr ukradl solární panely z baráčku u farmy. A jak si je tak táhl k houší, vyřítil se odněkud lev, kafra zabil a odtáhl i s kabely do houští. Inu - spravedlnost...:)) Případ 2 z lionparku, japonští turisté, nadšení pohledem na smečku lvů, vystoupili z auta a chtěli se s nimi pokamarádit. Výsledek - dva mrtví, několik ošklivě zraněných.... Bylo t v době premiéry lvího krále.... :D

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

22.11.2008 4:03

EL PANELL píše:co když na vás jde ten buvol? kam mířit? jestli má hunter ještě nějakej obrázek, kromě toho lva.

FOX: žirafa snad není nebezpečně útočící zvíře, akorát váhám, jestli je horší leopard, nebo hroch.
nemáš nějaký fotky z afriky?


big 5 = lev, levhart, nosorožec, slon, buvol, jak už tu zaznělo. Levhart je opravdu horší jak lev. Lidožravý levharti jsou děsný potvory, mazaný a kur.. nebezpečný. I dohledávat postřelenýho levharta je horší jak lva. Lev většinou zalehne do houští ve stopě, zaútočí když se přiblížíš a většinou útočí se zařváním, takže varuje. Jasně že v přírodě nic neplatí absolutně. Levhart je mrcha, udělá smyčku, zalehne mimo stopu po větru a útočí bleskově a potichu jak duch. Navíc, levhart přirozeně loví primáty, takže ví, jak na tvory s naší anatomií, takže člověka obvykle zabije rychleji a spolehlivěji než lev, který je ochotný zdržovat se žužláním nohy, zatímco levhart jde rovnou po hlavě a po břiše... Jsou to potvory flekatý. Nicméně levhart je nebezpečný hlavně když je postřelený nebo zparchantělý lidožrout. Hroši jsou nebezpečný furt, tam stačí, že se mu přimotáš do cesty z pastvy a nadělá z tebe fašírku. Znám kluka, kterýmu hroch urval nohu ve stehně, když přistával s lodí u břehu. a tak. Na žirafu musíš mít akorát pořádnou flintu, kůži má až 6 cm tlustou a kosti jak pancíř.

Buvola myslíš když útočí nebo normálně? Normálně na nízkou komoru, ale když útočí, je to trochu potíž. Mozek je tutovka, ale u buvola je potíž v tom, že u hlavy má z rohů tzv. boss, takovou jako přilbu. A mezi ní je dost málo místa na to, aby ho člověk spolehlivě trefil. Můžu vyfotit jednoho pěknýho starýho pána, co mi visí na zdi a dát to sem, je to dobře patrné. S dvojákem bych poslal první pod, abych přerazil krční páteř a druhou do toho mista. S kulovnicí by záleželo, jak by byl ještě daleko. Buvoli jsou potvory, jak ty levharti. Darmo se jim neříká černá smrt.

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

22.11.2008 4:05

Obrázek

buffel dle přání, ne ten ze zdi :):)

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

22.11.2008 4:13

SW_FOX píše:No když jsem byl před osmi lety v JAR, na leopardy byla odměna 500R což na tehdejší dobu a cenu peněz nebylo málo, tak jsem se chtěl vybavit SLR a jít na lov kde jsem věděl že roztrhali ovce, kamarád Gerhard mi to rozmluvil a jsem docela rád, protože další den tam našli roztrhaného lovce, a tak jsem byl rád že jsem to nebyl já.


Pokud to byl lidožrout, tak udělal chybu, že šel sám. Levhart chodí jak duch, najednou tam prostě je a umí překvapit zezadu. Taky chodí pozdě v noci. Častá chyba lovce bývá, že schrupne a u lidožrouta se taky občas probudí tím, že na něj levhart hupsne... blbý.... ale jestli to nebyl lidožrout, tak zvláštní, zvláštní... Btw, je to tři týdny mi psal známý, co má farmu na Limpopo, že mu tam kocour žere zvířata, ať přijedu a střelim mu ho. že platí cestu a bydlení, jídlo a chlast.... Tak jsem mu odepsal, že jsem v čechách a jestli platí cestu i odsud, že fakt jedu... no, tak asi ne. :D :D Na druhou stranu jiný známý našel mrtvou levhartici na cestě a byla ocucaná. Tak se psy hledal a druhý nebo třetí den našel tři koťata. Vzali je domů a na flašku. Jedno uhynulo, už bylo moc slabý, ale dvě přežily, samec a samice. Vyrostly a žijou volně v buši, ta samice je plachá ale samec, když chytne paviána, přinese ho páníčkovi pořád ukázat, aby se pochlubil, a pak si ho teprve odnese na strom a sežere.....

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

22.11.2008 4:19

Panell> Jaký fotky bys rád?

Fox> Ty 2m byly z auta, předpokládám... Nebo už Markét nechceš? :D :D

Child> Big 5 je něco jako Everest nebo K2 pro horolezce. Tedy pokud se loví opravdu, klasicky, poctivě a po staru. Dostat odstřelovýho slona není žádná sranda. A pokud je to starý samec, kterému vypadly poslední stoličky a teď už ho čeká jen smrt hladem, svědomí bych měl v pořádku. I takový krokodýl navzdory obecnému přesvědčení je hodně o umění lovce. Ale tím nechci degradovat jeleny a lov na ně, obojí miluju.

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

22.11.2008 12:58

Ale jo, tohle já všechno vím a mockrát jsem to slyšel. Jenomže big five je trochu moc, jsem asi posera. Asi by mě bavilo víc lovit antilopy a pakoně, u big five bych se bál, že něco podělám a poraněný zvíře zlikviduje mě i průvodce. A pokud někdo střílí buvoly na 300m z auta, tak to zase není lov, ale jenom střelba na vzdálený cíl. To mě taky neba... :-D Než big five tak bych radši do Mongolska na kozorožce. To je sice taky střelba na vzdálený cíl, akorát že trochu jinak... :-D

A vůbec, je to všechno jenom teoretiozování. Musím se do Afriky konečně podívat, potom budu tvrdit, jestli by mě velká pětka bavila, nebo ne. :)

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

22.11.2008 22:11

Child> Nooo, tak horký to zas neni. Průvodce, resp. přesněnji PH (= professional hunter) je i od toho, aby dal bacha, aby tě něco nezabilo. Zraněný nebo mrtvý klient je dost velký průšvih. Jde o to poslouchat a dát si říct. A musím ze zkušenosti říct, že to není až tak pravidlo, hodně lidí si myslí, že když platí, můžou si dělat co chtějí. Ačkoliv to i chápu, tak tady jde o život a určitá kázeň je třeba. Něco málo tom vím, mám zkoušky a certifikaci na průvodce a rangera. Na 300m z auta... hm, je to tom co kdo chce, kde to chce, kolik to stojí a kdo je co ochoten udělat. Jsou místa, kde žijou ohromný starý buvoli, ale v takovým porostu, kde nevidíš dál, jak na 40 metrů. Nebo lvi. Není lev jako lev. Lov na starýho divokýho lva je super, ale třeba v Jižní Africe těžko najdeš divokýho lva mimo parky a rezervace. Takže prakticky všichni lvi lovený v SA jsou v zajetí na farmě odchování lvi normálně ze cvingru, který se před příjezdem bílého velelovce vypustí do ohrady a před tím se jim dá pořádně nažrat, že se ani hnout nemůžou a do toho žrádla se jim přidá sedativum. Takový lev je rád, že vidí, natož cokoliv dalšího. Lovec přijde, lva střelí, pokud to pokurví, tak než zfetovaný lev zjistí co se děje, tak ho dostřelí, pak se s ním vyfotí a může doma známý ohromovat historkami jako lovil lidožrouty. Prostě hnus....Ostatně znám jednoho, co má na zdi lebku a kůži ze lva ze ZOO a vykládá historky podobné.... Jako všechno, je to o lidech okolo... Ale nic ti nenutím, pokud je tvoje parketa drobná nebo kozorožci, tak je ti přáno a lovu.... :D

Uživatelský avatar
EL PANELL
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 632
Registrován: 11.12.2006 21:21
Bydliště: Kinjapoore

22.11.2008 23:48

Hunter: fotky třeba takový nějaký jako sem dal FOX. buffola jsem myslel útočícího.....

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

23.11.2008 0:20

panell>tak na buvola jsem odpovídal. A fotky, no snad nedostanu za OT... :) Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

23.11.2008 0:21

Mám i výrazně lepší, ale ne tady a po ruce. Můj život nomáda s sebou nese určité nevýhody...

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

23.11.2008 10:38

To je krásný prasátko na tom posledním obrázku..... škoda že to nežije v našich hvozdech :cry:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

23.11.2008 11:38

No já jsem spíše rád.To bys musel na procházku po lese tahat jiné železo než pistoli.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků