TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

16.08.2017 18:07

Re: Mediální utkání

Soudruzi z Amnesty International píšou do senátu: Zastavte rizikovou novelu ústavního zákona o bezpečnosti
https://www.amnesty.cz/news/3979/amnest ... ezpecnosti

Golem
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 181
Registrován: 28.06.2008 23:29
Bydliště: severní Čechy

17.08.2017 3:17

Re: Mediální utkání

Z jiného fóra: I´m nasty International... :-)

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

22.09.2017 9:57

Re: Mediální utkání

http://zpravy.idnes.cz/zbrojni-pas-zbran-povoleni-ddt-/domaci.aspx?c=A170921_185950_domaci_mok

... aneb proč je zdraví neprospěšné, dívat se hned na začátku dne do novin. Vyplodit takovou snůšku kydů, to už chce fakt básnický střevo. A to to nemám zaplacené, četl jsem jen ten volně dostupný začátek.

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

22.09.2017 10:26

Re: Mediální utkání

tady je ta tendencni bulvarni sracka cela:

https://www.pressreader.com/czech-repub ... 4104631098

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

22.09.2017 11:24

Re: Mediální utkání

Tendenčně to samozřejmě zabarvené je. Ovšem je třeba také dodat to, co cvrliká spousta lidí z branže, že celý systém zkoušek je o h...ně. A tady to někdo napsal.

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

22.09.2017 11:43

Re: Mediální utkání

Ale pořád je to za a.) jedna paní povídala b.) systém který máme a je podle výsledků dobrý c) podstatně složitější než řidičák. Tak co by ještě chtěli?


Reklama

sponn
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17.02.2008 13:40
Bydliště: Kroměříž

22.09.2017 12:57

Re: Mediální utkání

Zajímalo by mě, jestli autor napsal podobný článek, třeba o autoškole, případně školení řidičů, nebo zkouškách ADR. Legálně drženými auty je zabito daleko víc lidí.

Uživatelský avatar
viralWinter
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.03.2016 19:54
Bydliště: Praha

22.09.2017 14:23

Re: Mediální utkání

Petzold píše:Tendenčně to samozřejmě zabarvené je. Ovšem je třeba také dodat to, co cvrliká spousta lidí z branže, že celý systém zkoušek je o h...ně. A tady to někdo napsal.

Samozřejmě, že cvrlikají. Současný systém jim zdaleka nesype tolik, co kolegům z - náročností zkoušek srovnatelných - autoškol...

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

22.09.2017 14:25

Re: Mediální utkání


Slezman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 16.06.2017 19:31

22.09.2017 14:51

Re: Mediální utkání

Dosti nestandardně formulovaná reakce, byť se mi líbí - s ohledem na blábol toho pisálka.
Ale přijde mi, že celý veřejný prostor včetně státních úředníků nějak směřuje k bulváru.
Vyjádření bych napsal ve stejném duchu a razanci, ale trochu jinak.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

25.09.2017 12:24

Re: Mediální utkání

Z jiného soudku. "Vznikne nová vrstva lidí, muslimští migranti se budou bouřit a nepůjdou uplatit" - Ondřej Neff

https://www.youtube.com/watch?v=zulbWiV6R1s

Uživatelský avatar
Jirka2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 13.01.2017 0:29

25.09.2017 13:03

Re: Mediální utkání

Vám opravdu přijde získání ZP složité? Dělal jsem zkoušky celkem nedávno. Je to jednodušší, než téměř jakákoliv zkouška na VŠ, například. Počet odpadlíků jen ukazuje na to, jaký "materiál" se dnes ke zbrani snaží dostat. I některým z těch, co prošli, bych do ruky nedal ani vidličku. Když si představím, že člověk co na pár metrů sotva trefí terč, může druhý den vyrazit s bouchačkou pod kabátem mezi lidi, jímá mě hrůza.

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

25.09.2017 13:15

Re: Mediální utkání

Vidíš a to si představ, že řidičák je ještě jednoduší udělat a mají ho skoro všichni nad 18. Někdy se tak bojím, že ani nevyjedu autem a zůstanu v garáži. Uvědom si, že spousta těch co udělají zbroják, po několika měsících to počáteční nadšení vzdá, protože je to těžká věc, musí sebou nosit zbroják a průkaz zbraně, nemůžou se napít alkoholu nebo si dát marjánku atd. zbraň pak skončí v lepším případě v trezoru nebo v horším v šuplíku. Jestli myslíš, že by k držení zbraně měla být nějaká výkonostní třída, tak to už tady bylo a nikdo po tom moc netouží. Co se týká úrovně zkoušky - záleží také jakou VŠ myslíš - některé se dají vystudovat i méně než za rok.

Uživatelský avatar
Jirka2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 13.01.2017 0:29

25.09.2017 13:42

Re: Mediální utkání

Udělat ŘP je rozhodně složitější než ZP. Jen samotný praktický vycvik trvá 21 hodin, což je srovnatelné s časem potřebným k nabiflování se otázek ke zkoušce ZP. S autem strávíte s instruktorem alespoň chvíli v provozu. U ZP nic takového není. Se zbraní můžete mezi lidi vyrazit s nulovou praxí s jakoukoliv střelbou a nulovou znalostí praktické střelby. Kdysi jsem býval voják z povolání. Moje původní profese je zbrojíř. Střílím pravidelně, a myslím že slušně. Přesto zásadně nenosím, protože vím, že nemám potřebný vycvik, znalosti ani návyky.

Slezman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 16.06.2017 19:31

25.09.2017 14:34

Re: Mediální utkání

To je škoda takové sebepodcenění. Třeba máte víc schopností než příslušník MP nebo PČR, který Vám přijede za 30 minut pomoci. Ta pravděpodobnost je zvlášť u Vás dost velká.
Nošení je vážná a odpovědná věc, ale někdy mi přijde, že na zbraňových fórech panuje představa, aby člověk nosil jen tehdy, kdy se jeho výcvik blíží pomalu členství v nějaké bezpečnostní složce. Přijde mi to někdy až přehnané.

talarich
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22.02.2016 12:13

25.09.2017 14:36

Re: Mediální utkání

Souhlasím, ale jenom částečně. Ani čerstvý držitel ŘP není připraven pro jízdu v ostrém provozu, a už vůbec ne v Praze. Nehledě na to, že já šel dělat zkoušky na ŘP po 5 hodinách jízd, protože můj učitel v autoškole to považoval za dostačující. A například s vozíkem jsem v autoškole nejezdil ani jednou. Ne nadarmo v některých zemích mají čerství držitelé ŘP dražší autopojištění.
Takže jedinou možnou úpravu bych byl ochoten schválit tom, že čerstvý držitel ZP by měl nějaké období pro dopilování svých dovedností. Například by tam byla lhůta 1 rok pro povolení k nošení. Takže by měl možnost mít zbraň pouze pro držení (a tím pádem i možnost cvičení na střelnici), ale nošení by dostal až po roce. Když vidím, co za typy se dnes dostává k pistoli, tak mám mírnou obavu. Nejde o to, zda mají dostatečně zvládnutou bezpečnou manipulaci nebo trefu do terče, ale spíš mi jde o ten jejich přístup. Tito lidé mají pocit, že když mají zbraň, tak se mohou začít chovat v některých situacích jinak než dosud. Ale to je zcela zásadní bezpečností chyba. Tito lidé najednou vyvolávají kolem sebe mnohem víc nebezpečných situací, než v době, kdy zbraň neměli. A tím nepřímo ohrožují i dlouholeté držitele zbraní.

Golem
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 181
Registrován: 28.06.2008 23:29
Bydliště: severní Čechy

26.09.2017 23:53

Re: Mediální utkání

Slezman píše:někdy mi přijde, že na zbraňových fórech panuje představa, aby člověk nosil jen tehdy, kdy se jeho výcvik blíží pomalu členství v nějaké bezpečnostní složce. Přijde mi to někdy až přehnané.

Nevím jakou složku konkrétně myslíš, ale obávám se, že významná část našich složkoorgánů má výcvik ve střelbě bídný, popřípadě ještě o něco horší. :cry:

Vzhledem k tomu, že náš zákon o zbraních není žádná horká nevyzkoušená novinka, je myslím nejobjektivnější vizitkou správnosti nastavení podmínek pro získání ZP to, co držitelé ZP páchají nebo nepáchají. A to bez ohledu na různé teorie a vize není špatné a nevidím tam důvod ke změnám. Pokud bych měl porovnat, jak často se cítím ohrožený řidiči a jak často se cítím ohrožený držiteli ZP, rozhodně bych řešil špatné řidiče.

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

27.09.2017 9:10

Re: Mediální utkání

Jirka2 píše:Vám opravdu přijde získání ZP složité? Dělal jsem zkoušky celkem nedávno. Je to jednodušší, než téměř jakákoliv zkouška na VŠ, například.
Ano. No a? Proč by u Pěruna měla být zkouška na ZP srovnatelná s VŠ?

Uživatelský avatar
Jirka2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 13.01.2017 0:29

27.09.2017 13:15

Re: Mediální utkání

Já pouze nesouhlasím s názorem, že zkouška na ZP je náročná. Není. A především je to spíš test krátkodobé paměti, než cokoliv jiného.
Čerstvý absolvent odchází od zkoušky se znalostí tloušťky bezpečnostního skla na vitríně v krámu se zbraněma. A snad umí nabít a vyčistit zbraň, aniž by se omylem zastřelil.
Reálně ale trefit neumí nic. Neprošel psychoptestama. Neví, kdy a jak může prakticky použít zbraň při sebeobraně. Jak se při tom chovat. Na jakou vzdálenost se dá něco reálně trefit a čím má střílet, aby nebyl nebezpečnější víc oklolí, než útočníkovi.
Takový ozbrojený člověk je na veřejnosti nebezpečný. A je ponecháno jen na jeho libovůli, zda se v tomto směru dovzdělá.
Mě se líbí izraelský systém. Zbraní je tam mezi lidma dokonce méně než v ČR. Ale je tam jistota, že každý držitel s ní umí dobře zacházet, neměl by být magor, a je připraven zbraň použít. Držitelé ZP v izraeli jsou z hlediska bezpečnosti prokazatelně přínosem.
Neříkám, že je teď situace u nás nějak katastrofální. Ale vadí mi, že jsou tu snahy jít spíš americkým směrem (ústavní právo, mraky zbraní mezi lidma pod minimální kontrolou) a nezvyšovat kontrolu a nároky na držitele. To je systém dobrý leda tak pro zbrojařskou lobby. Chovanec a podobní populisti se tohoto tématu chytli aby nasbíraly body před volbama a můžeme se jen domýšlet, jestli za tím není i tlak zbrojařské lobby. Naše bezpečnost je nezajímá.
Já se jen bojím, že když to takhle půjde dál, tak se tu jednou stane průser, a o zbraně pak přijdeme všichni.

Jarda K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 170
Registrován: 04.01.2016 16:22
Bydliště: Vlašim

27.09.2017 14:03

Re: Mediální utkání

Jste nějak fascinován psychotesty. Kolikrát ročně by jste je doporučoval?
Jak neví kdy použít? Toto JE součástí biflování otázek. Ale ano, třeba někdo nechápe psaný text. To může být problém (?).

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník