Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

30.09.2010 12:45

Re: LOS, IPSC, atd.

Jak jsem už říkal... v IPSC rádi střílíme a jsme rádi, že někdo pro nás staví závody. Nemáme rádi, když někdo plive po práci jiných. Pokud se ti nelíbí, jak někde staví závody, není nic jednoduššího, než na ně nejezdit. Určitě tím našemu sportu prospěješ víc, než když si budeš neustále vylívat srdíčko na Pandoře.

Uživatelský avatar
KMK
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.07.2010 20:53
Bydliště: Praha

30.09.2010 14:00

Re: LOS, IPSC, atd.

Tak z kvalifikovaných závodníků byl nejlepší a dle pravidel je tedy mistr ČR.
Jak jsem psal výše. Byla asi trochu chyba to otevřít. Pak by se zabránilo těmto úvahám.

Já když vyhraji klubovej závod u nás(max. 20lidí), tak mám také radost i když vím, že existuje na 100% mraky střelců, kteří to střelí podstatně lépe než já.

No a to, jak se to má jmenovat, to je skoro jedno. Důležité je, za jakých podmínek se může střelec na ten závod dostat (5 závodů do 50.místa).

ogy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 04.11.2007 21:23
Bydliště: Ostrava

30.09.2010 15:10

Re: LOS, IPSC, atd.

Když přijedu k Vám na klubovku a náhodou vyhraju, řekneš mi, že jsem nevyhrál, protože jsem nebyl na minulých pěti klubovkách?

Macek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 24.11.2008 14:05
Bydliště: Hranice na Moravě

30.09.2010 16:26

Re: LOS, IPSC, atd.

Po tom všem co tady čtu nezbývá než dodat : Už se těším na svůj první LOS :wink:

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

30.09.2010 16:36

Re: LOS, IPSC, atd.

Ogy: ano, pokud to bude napsané v propozicích závodu. Miloš Muller nemůže být mistr republiky LOS, protože tento závod nestřílel (nesplnil kvalifikaci pro závod "Mistrovství ČR LOS 2010" dle propozic). On střílel jiný závod a ten vyhrál ("Otevřený závod při Mistrovství ČR LOS 2010").

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

30.09.2010 17:22

Re: LOS, IPSC, atd.

Pochopil bych kdyby byl vyškrtnut z důvodu jiné státní příslušnosti. Mistrovství České republiky je pravda soutěžní klání střelců-obyvatel ČR, tudíž nějaká jiná nominační kritéria z toho dělají kvalitní taškařici, holt daň za jednoduchá pravidla a snahu vymýšlet něco odlišného oproti zaběhnutým regulím...


Reklama

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

30.09.2010 18:01

Re: LOS, IPSC, atd.

Nektere lidi fakt nechapu! :roll:

Pravidla jsou jasna: O titul Mistra CR soutezi pouze kvalifikovani strelci. Co je na tom k nepochopeni? Ze bylo dovoleno si zastrilet i nekvalifikovanym, na tom nic nemeni.

Pouceni pro organizatory: Priste mohou strilet pouze kvalifikovani, jako to vzdy byvalo. Aspon to bude rychleji odsejpat. :wink:

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

30.09.2010 18:11

Re: LOS, IPSC, atd.

alfonss: to jsem rád, že si můžu přijet zastřílet 3.10. IPSC superligu v Žalanech. Kvalifikaci splňuju, neb jsem občanem ČR. :roll:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

30.09.2010 18:13

Re: LOS, IPSC, atd.

Pokud budeš mít zaplacené příspěvky, klidně dojeď :wink:

A na superligu můžeš klidně přijet i pokud jsi švéd, tatar nebo ukrajinec a budeš hodnocen normálně v pořadí.

Mistrovství ať okresní, krajské, republiky, či evropy je trochu jiná písnička...

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

30.09.2010 21:49

Re: LOS, IPSC, atd.

To je zajimavy. Dokud bylo MCR jednoznacne uzavreny a smeli jen kvalifikovani, nikoho nenapadlo rict ani BUUU.
Jen se poda prst s tim, ze se umozni za urcitych okolnosti ucast i jinym, hned se z podaneho prstu chce cela ruka, co? Zajimavy je, kdyz nekdo k podane ruce by i rad jen prstik navic a jeste se nabidne, ze s tim prstikem pomuze, udela se z nej nejvetsi IPSC hajzl pod sluncem. Alfe, asi by sis mel ujednotit konzistenci nazoru.
Co se tyce kvalifikace - vystrilena C trida i nepripada jako dane kvalifikacni kriterium?
Co se tyce zahranicnich - ano, zahranicni strelci jsou v zavode vyhlaseni, ale Mistry republiky CR se nikdy nestanou (vzpomen na lnsky rok, vyhral Marian Vysny, ale Mistr CR byl Adam Tyc) - proc? Protoze se vyhlasoval jednak cely zavod a jednak mistrovstvi republky... A ted mi rekni - CO JE NA TOM JINEHO???
Na oboji je treba byt "Cesky strelec" a na oboji je potreba splnit kvalifikacni podminku !!!

Sorry, Alfe, beru Te jako vyborneho strelce, do nedavna jsem i Tve nazory vicemene bral, ale tady si sam argumentujes proti sobe a predhazujes fakta, ktera ale ve skutecnosti mluvi proti tobe.

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

30.09.2010 23:23

Re: LOS, IPSC, atd.

Hosi, zklidnete hormon, prosim.
Kdyby si tady takhle nekdo jiny poustel hubu na spacir, uz by mel banana! Pravidla fora plati jen pro nektere? :D

Mistrovstvi v teto podobe - jako otevrene se mi nelibi. Taky bych chtel byt mistrem CR jako vitez zavodu, ne jako druhy... Myslim, ze otevrenost mistrovstvi byla motivovana nakladnosti strelnice. M CR LOS jde dobre postavit i na skromnejsi strelnici. A ze na nem budou jen kvalifikovani bude taky ku prospechu. Uz jen proto, ze vsichni budou ocekavat LOSi situace a staveci nebudou v pokuseni z toho delat IPSC (uz davno ani ne oblecene).

Situace nebyly spatne, dobre jsem si zastrilel pres nic moc pocasi, vsichni organizatori odvedli kus prace. Tak bych prosil nezucastnene, at se do nich ne..rou. Je to krome honeni ega nanic (a v rozporu s pravidly fora).

A jeste malickost, az se vypusti tajne, pro spoustu z nas LOS ztrati puvab a zase si budem zakladat neco noveho. Mne daleko vic vadi, kdyz tajna neni, nez ze nemuze byt 100% objektivni. Copak otevrene jsou? Taky ne, jen jsou mnohem min zajimave.

Uživatelský avatar
KMK
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.07.2010 20:53
Bydliště: Praha

01.10.2010 0:35

Re: LOS, IPSC, atd.

ogy: Pokud bych tě pozval na naší klubovku a ty bys vyhrál, tak nevím, proč bych to měl popírat. Pokud se, ale někdo NEKVALIFIKUJE na MČR, tak nebuže být mistrem ani kdyby střlel jako Bůh!!! To je snad jasné uplně každému, kdo to tu čte!!! Bohužel krom tebe :-(

ogy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 04.11.2007 21:23
Bydliště: Ostrava

01.10.2010 10:04

Re: LOS, IPSC, atd.

KMK píše:To je snad jasné uplně každému, kdo to tu čte!!! Bohužel krom tebe :-(
Odpusť si ten konfrontační tón! Co je mi jasné a co ne, nech na mě. Když si pozorně přečteš mé příspěvky, zjistíš, že jsou neosobní a k věci.

Znovu napíšu to co jsme psal už výše - přejmenujme MČR na Finálové kolo Poháru LOS, pak bude podmínka pěti pohárovek dávat smysl!

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

01.10.2010 10:16

Re: LOS, IPSC, atd.

Souhlasím s PaFem a též žádám o zklidnění emocí. Přednostně by se tu měli vyjadřovat, k průběhu závodu především účastníci. To, že někdo byl vyhlášen Mistrem ČR přesto, že měla až druhý nejlepší čas/výsledek není nic proti ničemu, jelikož to nebyla jedniná podmínka pro vítězství. Další byla právě ta kvalifikace. Myslím, že je to naprosto jasné. Na druhou stranu se přimlouvám za to, aby stříleli jen kvalifikovaní. Dává to tomu mistrovství onen punc vyjímečnosti, náročnosti či jak to lépe vyjádřit. Člověk se o účast musí posnažit, nelze ho prostě jen "koupit".
Také si myslím, že by se už mohlo přestat motat IPSC a LOS dokopy. Mají toho společného asi jako auta a motocykly... IPSC je "čistý" sport a koho to baví, prosím. Proti gustu... S LOSem to já vidím trošku jinak a záleží na každém, zda k tomu přistupuje jako jen ke sportu, či v tom vidí i trošku něco jiného. Pravidly se to dá jen těžko obsáhnout a ošetřit. Tady je to na svědomí a poctivosti každého. Detaily nemá moc smysl rozbírat, už to tu zaznělo jinde. A už vůbec by se tu něměly ventilovat nějaké osobní spory!

My tajné děláme a dělat budeme, neb krytá střelnice je na to ideální. Myslím, že "pro" jednoznačně převažují proti "proti". Totéž si myslím platí i pro MČ.

Kritika, konstruktivní kritika, je vždy žádoucí. A pokud kritizující navrhne i nějaké řešení, je to skoro ideální.

Na závěr bych si dovolil slova klasika: "Chceš-li být v životě štasten, musíš si zvyknout na dvě věci: nespravedlnost doby a křivdy lidí."

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

01.10.2010 10:19

Re: LOS, IPSC, atd.

ogy píše:
Znovu napíšu to co jsme psal už výše - přejmenujme MČR na Finálové kolo Poháru LOS, pak bude podmínka pěti pohárovek dávat smysl!


Nemyslím, že by až tak bylo důležité, jak přesně se to jmenuje, když podmínky jsou jasně stanoveny. V tomto případě to jsou opravdu slovíčka a nikdo se přeci nerozhoduje s účastí dle názvu závodu, ale po seznámení s pravidly a propozicemi...

ogy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 04.11.2007 21:23
Bydliště: Ostrava

01.10.2010 10:42

Re: LOS, IPSC, atd.

Ale název je právě velmi důležitý! Pokusím se vysvětlit: U závodů typu "liga", "superliga", "pohár" je z názvu zřejmé, že se jedná o vícekolový závod, kde obvykle pro hodnocení jsou důležité výsledky z x kol. Opakem jsou závody "klubovka", "závod", "mistrovství", které jsou jednorázové a neočekává se tak omezení počtem odstřílených kol (a už vůbec ne jiné a nižší soutěže), u takových soutěží rozumím pouze omezení národnostním (jak psal výše Alf) a nebo bezpečnostním z důvodu náročnosti střeleckých situací.

ogy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 04.11.2007 21:23
Bydliště: Ostrava

01.10.2010 10:54

Re: LOS, IPSC, atd.

...nehledě na titul vítěze soutěže, je přece rozdíl mezi "Mistr ČR" a "Vítěz finálového kola Poháru LOS", že?

Uživatelský avatar
Samuraj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 440
Registrován: 05.05.2004 12:43
Bydliště: Brno

01.10.2010 10:59

Re: LOS, IPSC, atd.

fascinuje me, s jakou svereposti se v nasich koncinach drzi kultura remcani, napadani a ojebavani pravidel za kazdou cenu :roll:

1/ Pro ty, co remcaji, "ze to bylo spatne":
- byla pravidla stanovena dopredu? BYLA...
- ucastnili se ne-nominovani MCR z vlastni vule a se znalosti vyhlasenych pravidel? Pokud jsou svepravni, tak snad ANO
- ucastnili se nominovani s vedomim, jaka jsou pravidla (vc. toho, ze je na bedne dle pravidel nemuze o potencialni titul Mistra CR pripravit "nahodny kolemjdouci", ktereho LOS jako disciplina nezajima a behem roku absolvuje jeden jediny zavod? Pokud jsou svepravni, tak snad ANO
- jeden z predchozich argumentu otocim: Tesil by jednoho nejmenovaneho titul Mistra CR v LOS, kdyz se o LOS vlastne nezajima a jeho "prinos" teto discipline je jediny absolvovany zavod v roce?!

2/ Pro ty, co zpochybnuji pravidlo nominace:
- pravidlo bylo dano pri zahajeni rocniku, kazdy se zajmem o LOS to vedel a mohl se rozhodnout, zda mu stoji za to strilet prubezne a snazit se splnit nominacni kriterium
- mate pocit, ze nominacni kriterium je snad nejaka specialita ci vymysl LOSu? Staci zadat do googlu relevantni klicova slova a vypadnou desitky odkazu na sporty, kde je to stejne
Napr.:
Mistrovství ČR v požárním sportu píše:Každoročním sportovním vyvrcholením je mistrovství ČR v požárním sportu družstev HZS ČR (profesionálních hasičů) a mistrovství ČR družstev sborů dobrovolných hasičů (dobrovolných hasičů). Právo účasti v těchto mistrovstvích soutěžící získávají v postupových kolech a do mistrovství se kvalifikují nejlepší družstva a s nimi i nejlepší jednotlivci.

3/ Pro ty, co napadaji princip otevreneho mistrovstvi:
- byly zavody vyhlaseny samostatne (Zavod MCR a Otevreny zavod pri MCR)? BYLY...
- pokud by tyto zavody byly organizacne oddeleny a strilely se na stejnych situacich napr. tentyz den po sobe ci v sobotu jeden a v nedeli druhy - byl by to taky problem?
- jaky je potom rozdil oddeleneho vyhodnoceni vysledku formalne oddelenych zavodu konanych na jedne sade situaci?

4/ Pro ty, co LOS nestrili, ale maji potrebu jej v jednom kuse kritizovat:
- pripomina mi to situaci zhrzene milenky - uz sice davno nepicha, ale ma potrebu porad toho bejvalyho propirat a kydat, jak by mel co delat :roll:
- kdo se zajima a chce byt prinosem pro danou disciplinu, ten se ji aktivne ucastni, at uz v jakekoli roli (krom planych kecu na netu...); kdo nechce, at si resi sve discipliny a sve knizeci rady si necha pro sebe

Uživatelský avatar
Samuraj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 440
Registrován: 05.05.2004 12:43
Bydliště: Brno

01.10.2010 11:14

Re: LOS, IPSC, atd.

fakt by me zajimalo, kdo resi semanticky rozdil v nazvu titulu...
- ten, ktereho LOS bavi, dela to pro zabavu, dobrou atmosferu, zdokonalovani sebe sama nebo
- ten, ktery se potrebuje titulem honosit?
a pred kym vlastne?
- pred temi, co LOS delaji (tudiz znaji pravidla a vedi, co titul obnasi a za jakych podminek jej dany mistr mohl dosahnout) nebo
- pred temi, co o LOSu nevi nic, ci velmi malo a oslni je pouhe oznaceni "Mistr" bez blizsiho kontextu?

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

01.10.2010 11:27

Re: LOS, IPSC, atd.

cmk píše:Co se tyce zahranicnich - ano, zahranicni strelci jsou v zavode vyhlaseni, ale Mistry republiky CR se nikdy nestanou (vzpomen na lnsky rok, vyhral Marian Vysny, ale Mistr CR byl Adam Tyc) - proc? Protoze se vyhlasoval jednak cely zavod a jednak mistrovstvi republky... A ted mi rekni - CO JE NA TOM JINEHO???


Myslím že na to Ti již odpověděl Ogy. Státní a kontinentální mistrovství se řídí obvykle nějakými pravidly. Vy jste dělali defacto finále poháru LOS, protože když vyškrtneš ze závodu, kterému říkáš "Mistrovství ČR" čecha.....

Chápu snahu o originalitu, co se týče situací a stylu střelby, tak se vám to myslím i docela daří, ale co se týče organizace ....nevím zda vymýšlet vymyšlený je ta nejlepší cesta...

Je to ale váš boj :wink:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků