Uživatelský avatar
gewarosse
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 521
Registrován: 11.04.2006 12:22
Bydliště: Praha

10.04.2007 8:34

MC 21

Jaké jsou zkušenosti s touto zbraní?Myslím verzi v úpravě pro totalitní XIV. správu SNB (předchůdce současného Útvaru rychlého nasazení PČR).

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

10.04.2007 17:27

Byla to první nelovecká brokovnice se kterou jsem si střelil.Tehdy jsem byl unešen.Dnes by asi nestačil tuším 4 ranný zásobník.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

30.10.2009 21:45

Re: MC 21

Tak exgewarosseho MC je už u mne a docela mne překvapuje, ještě jsem z ní nevystřelil, ale je to solidní stroj, jako většina sovětských flint.Nemáte k tomu někdo nějakou dokumentaci? Třeba návod nebo rozstřelový obrázek? Zejména mne zaujalo,jak si s tím hraji,že stačí dohodit náboj do otevřeného okénka prakticky jakkoliv ,stisknout záchyt závěru ,ozve se zarachocení a mechanismus si pěkně náboj srovná do komory,sekl se zatím jen jednou,když jsem jí držel skoro vzhůru nohama,tedy spouští nahoru...

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

02.11.2009 15:37

Re: MC 21

Jaká je nelovecká úprava tehdejších červených baretů netuším, ale párkrát jsem se s ní setkal na lovech. Je to klasická ruská pracovní brokovnice, mlsná na náboje 24g, vystřelí, ale nepřebije, od 28g výše pracuje spolehlivě. Měl jsem chvíli v držení jednu s dlouhou hlavní, zásobník upravený z 5-ti na 12 ran. Fantastická záležitost, neuvěřitelný zabiják a žrout patron. Krytí jsem na papír nezkoušel, zato na vyhozenou láhev od Becherovky, kdy po zásahu skeetovým nábojem 28g šel k zemi zelený prach. Ne zelené střepy, zelený prach. Báječně kopala do ramene, závěr typicky rachotil, člověk měl pocit, že střílí z AK. Patrony vyhazovala spolehlivě, prostě pracant dobrý v té době buď na kachny, husy, popř. s dostatečně plnou peněženkou na naháňku na prasata. Nic pro ženy nebo lidi drobnější postavy, tahle flinta vyžadovala pořádného chlapa :D Flinta se později prodala, dodnes prý působí někde na libochovicku. S tak dlouhou hlavní avýborným krytím by byla dobrá zřejmě na trapové střílení.
Osobně bych s ní na lov nešel, jsem věrný své kozlici, ale z čistého nadšení do zbraní jsem dodnes nadšen tím, jaký potenciál ta flinta měla. :twisted:

marnet
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 20.12.2009 13:45

23.01.2010 22:40

Re: MC 21

Mám tuto loveckou zbraň přes rok a půl.Patřím mezi příznivce dlouhých hlavní(pokud se vyrábějí),což MC 21 splňuje.Součástí jsou 4 výměnná zahrdlení(choke)0,0,0,5,1,0 a paradox(pro jednotné střely).Vloni jsem vyzkoušel krytí s polovičním zahrdlením(0,5)náboji S&B Fortuna 36 g pr.broků 3,5 mm,Streukreuz 34 g pr.broků 2,75 mm a jednotnou střelu special slug.U všech těchto nábojů jsem byl s krytím(rozptylem) spokojen.Spolehlivost všech nábojů(papíráky,plasťáky)100%.Na střelnici(lovecké kolo,baterie)se dostanu 2-3x za rok a používám zde náboje s náplní 28 g.Nepatřím k výborným střelcům,nanejvýš průměrným.Z dvaceti"asfalťáků jich trefím maximálně 10.Jeden z předchozích příspěvků popisuje na její citelný zpětný ráz,já jej prakticky nevnímám(v porovnání s dvojkou,kozlicí,jednuškou stejné ráže)a to vážím"jen"75 kg.Dotyčný uživatel zřejmě zapoměl na to že se jedná o samonabijecí zbraň(automat) u které značnou část energie spotřebuje nabíjecí mechanismus zbraně brzděný vratnou pružinou,navíc její hmotnost je 3,70 kg.Z důvodů delší hlavně a mojí tělesné hmotnosti jsem si ji pořídil.Kromě několika kachen,zajíce(působím v oblasti,kde jsou jeho stavy nízké)se mě na naháňce na černou zvěř podařilo ulovit na jednom místě 2 selata(32 a 36 kg).Vzhledem k zákoným omezením nabíjím dva náboje do trubicového zásobníku a třetí náboj do nábojové komory(2+1)někdy dokonce 1+1 na střelnici.

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků