Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

25.10.2006 16:48

já na norníku leštil všechno, na spoušti je necelý 2 kila. Smirek koupil v drogerii.Vlhčil olejem

JirkaB
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 16.09.2006 22:33
Bydliště: Liberec

31.10.2006 0:45

Prosím..na ozub kohoutu a hranu záchytu (sear) se zásadně nesahá amatérskými prostředky. Úpravami těchto ploch/hran, pokud mají správné úhly (obvykle ano) se nedocílí žádného snížení odporu. Pokud se poškodí (pouze úmyslně) nebo jsou z výroby špatné (to už musí být tedy extra šmejd), zúhlování ponechat puškaři, který umí, nebo zahodit.Hrany lze poškodit při opakovaném padání kohoutu.Snížení odporu spouště lze docílit uvolněním (leštěním) rámečku spouště v rámu,dosedací plochy přerušovače, vyjmutím blokace úderníku, případně uvolněním celéhom pohybu kohout/záchyt na čepech. Pak se přihýbá listová pružina - obrázky lze najít na netu.Ale nesmí se to přehnat.Také se laboruje s bicí pružinou a to současně s vratnou.Vypadá to banálně ale doporučuji nechat odladit třeba ve FAO v Olomouci, Zendla, Martínka nebo podobných puškařů. Zažil jsem pár nehezkých případů při nefunkční pojistce nebo padání kohoutu u klonů 1911 - vše domácí úpravy. Jinak jemné šmirgly v obchodech pro autolakýrníky (běžně 800-1000) ale pro leštění jsou optimální lapovací papíry (nástrojárny) nebo fólie pro leštění optických vláken (velkoobchody pro optické záležitosti počítačových sítí). Plochy se leští na tvrdé podložce (sklo).

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

31.10.2006 23:50

Mno...ja cely odpoledne leštil jak divej, ale jedinny čeho jsem docilil jsou leskejší součástky :lol: a pravda hladší chod spouště.
Odpor mi ale přijde pořád stejnej...Takže asi nakonec za litr do alfy no :roll:

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

31.10.2006 23:54

trošku musíš rozlišovat jestli při spouštění překonáváš tření či tlak pružin
tudíš jestli tam jsou 4lb jen od pružin, šmirglem míň nedocílíš

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

25.11.2006 21:52

Pravdu díž garfielde :D
Nechal jsem to pár set ran sednout a pak jsem přiohnul listovou pružinu (ty větší dva prsty) o pár mm dozadu a voila...na spoušti rázem nějaký drobný přez 2 kila, takže spokojenost a ušetřenej litr 8) :lol:

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

04.12.2006 20:11

A protože člověk nejni nikdy uplně spokojenej, ještě jsem smirglem leštil ozub na kohoutu...a leštil a leštil...až tam bylo ani ne kilo a půl, krásná jemná bodovka.
Ale bohužel až tak jemná, že když jsem opravdu zlehka namáčkl a spustil, padnul kohout na ozub místo aby praštil do úderníku. :shock:
Takže jsem ten zoubek musel zase pilníčkem trochu víc zdrsnit a o něco pod ním prohloubit drážku. Už to zas fachá jak má, soušť 2kila.
Ale škoda, ta bodovka byla fakt jedovatá :twisted:

Nevíte někdo kde a za kolik se dá sehnat obyčejnej kohout?
Abych si s tim mohl pořádně zaexperimentovat...nerad bych si totiž zmrvil tenhle :x


Reklama

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

14.12.2007 18:35

To Bulls

nic proti tomu, ale to co děláš je nejlepší cesta k velkému maléru. Na ozuby se nešahá pokud nemáš specielní přípravek na nastavení správných úhlů (primární i sekundární). Pokud neznáš jak to funguje. Dále pokud chceš jít hodně dolů kolem kila tak potřebuješ velmi kvalitní jak kohout tak i záchyt. Pokud to smloíš na levné MIMce, tak akorát uděláš to, že strhneš tvrzený povrch a pak čekej až se to za čas ojede a bouchne to samo od sebe neboť materiál je pak měkčí. Jen pro Tvoji informaci. Pokud chceš kvalitní set -kohout, záchyt a velice důležitý přerušovač tak např. od Cilinder and Slide to máš za cca 180 USD komplet a vyladěné. Nebo díly od EdBrown, Wilson Combat Nowlin apod. K tomu aby se to dalo opravdu naladit potřebuješ aby jak kohout tak zácht byly ze stejného materiálu a přibližně stejné tvrdosti.
Jinak už jsem pár 1911tek postavil a doma mám předělaného Kimbra a jeden projekt. Ale bez přípravků a znalosti je to čistá sebevražda a nebo velký průšvih. Ani profik jakVenca Martínek, Zendl, nebo i lidé u terých jsem to studoval ( Taddy Jacobson, Tuner) si nedovolí na to sáhnout bez patřičných přípravků konkrétně na úhly,hrany a plochy. Teprve když uděláštyto úpravy pakmse ladí další věci jako tříprstovka, bicí pruža, atd. Pokud si myslíš, že stačí jen tak ohýbat prjednotlivé prsty tak jseš na omylu. I tady je dobrý přípravek na seřízení -obdoba mincíře protože hodnoty mezi levou a prostřední nohou by měly být rozděleny cca na polovinu a tady se pak dolaďuje odpor a také plynulost chodu spoušťového systému. Doporučujin jít na stránky Brownells a tam se podívat jak se co dělá a co je k tomu potřeba. Nechci se Tě nějak dotknout, ale doufám, že Tě nikdy nepotkám na střelnici s takhle upravenou krochnou jak si zde vylíčil.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

14.12.2007 18:53

Osobně bych celej spoušťák od Norinca hodil do koše a koupil novej. Na odpor kolem kila už to chce lehčenej okhout, sear a disconector, jako třeba tento set: http://www.speedshooter.com/product_detail.cfm?ID=EX1S

anebo to poskládat podle svýho gusta. Na STI jsem dával tento kohout: http://www.speedshooter.com/product_det ... ID=WCPI401

tento sear: http://www.speedshooter.com/product_detail.cfm?ID=EGW6

a tento disconector: http://www.speedshooter.com/product_detail.cfm?ID=EX7

Při použití listovky od EGW a trochy ladění a ohýbání mám na spoušti kolem kila a kohout nepadá.

Nutno podotknout že při takové výměně spoušťáku obvykle přestane fungovat pojistka, takže je potřeba koupit novou a dopasovat, nebo na tu starou kápnout trochu matrošu a napasovat ji tam znovu.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

14.12.2007 19:31

To alfy
souhlasím

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

14.12.2007 23:06

Bulls: Díly se daji sehnat i zde: http://shootersconnection.com/store/index.php?cPath=108
Tím, že nakoupíš drahé kvalitní díly ovšem nevzniká předpoklad, že po jejich osazení a doladění dalšího budeš mít na spoušti např. kilo. Může se stát, že pro tvou pistoli budou zcela nevhodné z mnoha důvodů.
Jinak dej na yoky!

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

15.12.2007 1:26

Bulls
open tady naznačil jednu možnost, která se opravdu může klidně stát. Ono záleží na tolerancích, rovinách ploch správném vyvrtání děr (aby byly souosé) atd. Jen to dokresluje, že jak si mnozí myslí, že je to jen taková skládačka tak to opravdu není. Ono naházet do pistole součástky není až takový problém. Ten nastává, když to pak nefunguje a nebo funguje jinak než by mělo. Jen pro ilustraci mne překvapilo, jaké jsou rozdíly mezi záchyty v rozměrech a pak když se sejde pár dílů a každý má jinou toleranci tak to je honička, Už jen to, že zpravidla po výměně záchytu a kohoutu je nutné doladit palcovou pojistku a zpravidla začít s novou mnohé napovídá.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

15.12.2007 9:05

Stačí vyměnit kohout a pojistka už nejistí.... Když jsem původní STI kohout nahradil kohoutem od Douga Köeniga, tak jsem musel pro zachování funkčnosti "posunout" rámeček vpřed (kohout má trošku jinou geometrii) a díky tomu pojistka byla krátká a při zajištění a stisknutí spouště to padalo na pojistnej ozub. Když jsem potom vyměnil sear, tak to přestalo jistit úplně, chybělo tam tak 0,5mm matrošu....

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

19.12.2007 18:33

Na úhly kohoutů existuje takovej přípravek, kam se to prostřednictvím čepů "upne", naúhluje a kamennými brousky, jeda po ploše brousí. Je to tak svinská práce, že u nás už to dělá jen Jirka a já už bych se do toho fakt nepouštěl, otravná a zdlouhavá práce. Už taky jen proto, že na trhu je spousta kohoutů a jejich záchytů, co jsou parádně nabroušené a je to hned, jen vybrat k tomu přerušovač s kulovou plochou, zkontrolovat zda nezůstává viset, pak si pohrát s prožinama a je tam 0,5 kg - jo taky to jde, ale ne u těžkého závěru na silných pružinach jako má třeba ráže .45ACP. Prostě vše co souvisí se spouští a je to pohyblivá část volit co nejlehčí kvůli setrvačným hmotám a stále to ještě bude kazit závěr svými rázy vpřed.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

19.12.2007 18:52

On ten přípravek je taky docela drahej, takže běžnýmu uživateli se to nevyplatí kupovat.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

19.12.2007 22:31

záleží na tom, kolik zmrví kohoutůůůů, pak by se to možná vyplatilo....

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

20.12.2007 13:00

Podle mě se spíš vyplatí koupit nějakej slušně naúhlovanej. A takovýto kohouty si za cenu toho přípravku můžu koupit 3.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

21.12.2007 2:45

To alfy
jen pro orientaci. přípravek na záchyt a kohout je dobrý např od fy Marwel cca 130 USD a ktomu je potřeba pár kvalitních brousků cca 40 USD. Pak je dobrý přípravek Stoníng fixture I ale je to jen na záchyt cena cca 160 USD.

Ta nejlepší cesta je skutečně koupit vyladěné "trio" ale čím kvalitnější tak taky pěkně drahé např sportovně laděné trio od Cylinder and Slide mne vyšlo na 180 USD - bez dopravy. Samozřejmě jsou i levnější sety, které na normální zbraň úplně stačí cca 110 USD. Při svém ladění jsem také kdysi vylehčoval spušť a pompár letech jsem dospěl k názoru, že pro zbraň normální na nošení je lépe větší odpor tak kolem cca 4. A přesto stím jde nádherně nastřílet. pokud jde o tříprstovku tak mi úplně vyhovuje Wolff a s trochou úprav dlouhá léta žádný problém. Velice je důležité i to aby součástky byly ze stejného matroše a měly zhruba stejnou tvrdost. Mohu říci, že za tu dobu co používám CaS trio tak na ozubu kohoutu ani na záchytu nejsou vymačkané plošky. Nicméně nepohrdám ani součástkami MIM, ale ty nejsou vhodné pro další úpravy-poruší se povrch a pak to měkne. Ale stejně drtivá většina i kvalitních zbraní používá některé součástky vyrobené MIM technologií. Ono totiž, když se dobře vyrobí a je dodržen přesný postup výroby a tady někdy bývá problém-viz Kimbry před cca 3 lety tak pak jsou mnohdy odolnější než oceli.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

21.12.2007 12:56

No já když jsem se po tom přípravku díval, tak jsem ho našel kolem 200 USD (a v ten okamžik mě to přestalo zajímat), přičemž opravdu slušnej kohout stojí kolem 80 USD. Ten set CaS jsem tuším někde viděl i za 140 dolarů, takže potom dle mýho názoru ten přípravek opravdu nemá smysl kupovat. Ale kdo jej chce, ať si ho koupí :)

Třípackovku používám EGW, mám ji v STI , nacpal jsem ji i do Kimbera a naprostá spokojenost. Díky ní se mi podařilo posunout spoušť o třídu výš. Původní třípackovka co byla v Kimberovi byla taková jakási....divná....tvrdá......nešlo s tím nic moc udělat

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

21.12.2007 18:02

To Alfy
EGW má velice dobré součástky a o té pruže jsem četl. Taky ji vyzkouším. Jinak souhlas pokud se týká přípravku. Koupil jsem přípravek na Kimbry na mušku a hledí a stejně jsem to použil jen cca 4x. S tou pružou z Kimbra souhlas. Taková nějaká divná a dost tvrdá. Někde ji ještě mám. Jediné co jsem uděla, že jsem odstranil celý Schvarz systém. Dlouho jsem různě zkoušel vymezovat vůle mezi dlaňovkou zdvihátkem a blokací, ale moc se to nedařilo, tak jsem to vyndal. Kimber na to asi taky přišel a v některých modelwech např. Warrior je nedává vůbec a ani v rámu pro to nedělá drážku. Jenže beztoho bazmeký by to nemohl prodávat v Californii. Tam na zajištění zbraně mají hlavní slovo právníci a někdy vymýšlí pěkné kraviny.

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

25.08.2008 13:30

Jeste jedna otazka, kdyz uz se to tu tak pekne rozproudilo - poohlizim se po nove pistoli a hledam neco s nadprumernou hodnotou trigger-reach (bohuzel nevim, jak se to jmenuje cesky, je to nejmensi vzdalenost mezi zadni stranou pazbicky a spousti). Protoze mam ruku dlouhou a hubenou, zbran mi zapadne hodne hluboko a potreboval bych spoust asi tak na urovni vetsiny SA/DA pistoli s kohoutem dole - po natazeni bohuzel ujede centimetr az dva dozadu a jsme tam, kde jsme byli. Nebo jak tohle resite? Moc se mi nechce tam neco lepit nebo to podobne prznit, leda snad vyfrezovat novou spoust, ale to je z rise snu. DA nepouzivam, stacilo by SA.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků