Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

10.09.2010 8:49

Re: Zkouška odborné způsobilosti s vlastní zbraní

No jestli to dela takhle, tak doporucuju jinyho cviciho. Na spusteni kohoutu ma druhou ruku!

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

10.09.2010 9:53

Re: Zkouška odborné způsobilosti s vlastní zbraní

Jednak má 2 ruce a jednak já si nevzpomínám, že bych u zkoušky vypouštěl kohout. Naopak byla striktně vyžadována rána jistoty do bezpečného prostoru.
EDIT: Alespoň před 10ti lety to tak bylo. Třeba se něco změnilo.

jernom
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 07.12.2009 21:22
Bydliště: Brno

10.09.2010 9:58

Re: Zkouška odborné způsobilosti s vlastní zbraní

je to jak kde, já musel vypouštět...

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

10.09.2010 14:13

Re: Zkouška odborné způsobilosti s vlastní zbraní

jak už tu zaznělo, pokud vypouští kohout za použití jedné ruky, tak při tomto procesu bych stál radši vždycky za ní a ona ať má hlaveň do bezpečného prostoru. Nevim jak ostatní, ale mě to vždycky každý ukazoval a učil jedna ruka na spoušti a druhá obsluhuje kohoutek. Aby si přítelkyně u zkoušky náhodou nevystřelila, to by pak asi neprošla :shock:

Uživatelský avatar
vlasten
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 27.11.2009 11:18
Bydliště: Praha a široké okolí

10.09.2010 14:32

Re: Zkouška odborné způsobilosti s vlastní zbraní

Pokud se nemýlím, tak letos na nějakém LOSu v Opařanech měla jedna dívčina DQ, když vypuštěla obouruč, kohout jí z levé ruky vyklouznul a šutla si. A při zkoušce se ruce mohou hodně potit. IMHO je lepši vypuštět jednou rukou a palc slabé ruky dát pod kohout jako pojistku - při nejhorším to trochu zabolí. :D

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

10.09.2010 17:28

Re: Zkouška odborné způsobilosti s vlastní zbraní

Vlasten: Když tam ten prst narveš pořádně, tak to ani nezabolí, nesmíš kohout nechat "rozeběhnout", ale brzit ho od začátku.
Gewarosse: To je fakt divný.


Reklama

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

10.09.2010 19:23

Re: Zkouška odborné způsobilosti s vlastní zbraní

Kohoutkové zbraně vypouštím palcem slabé ruky na té plošce kohoutu, co padá na zápalník. Vypadá to blbě, je to nepohodlný, ale nestříknu si 8)

Uživatelský avatar
Voux
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 293
Registrován: 14.06.2004 22:59
Bydliště: Praha 4

13.09.2010 17:13

Re: Manipulace s kohoutem jednou rukou...

Při vypouštění kohoutu palcem ruky držící zbraň při nechtěnym výstřelu:
1. může závěr pistole pohybující se vzad vyvrátit a zranit palec střílející ruky
2. zbraň u výkonnějších ráží může střelci vyletět z ruky vlivem silně oslabenýho úchopu kvůli palci přesunutýmu za kohout (nabitá a odjištěná zbraň co lítá vzduchem nikoho z přihlížejících rozhodně nepotěší)

Takže zásadně vypouštět palcem nestřílející ruky. Při správnym přiložení ruky ke zbrani nedojde k vyvrácení palce při náhodnym výstřelu a v takovou chvíli má střelec nad zbraní dobrou kontrolu díky neoslabenýmu úchopu zbraně.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

13.09.2010 19:11

Re: Manipulace s kohoutem jednou rukou...

Doufám, že Radek07 promine, že jsem vytáhl z jeho videa to vypouštění kohoutu. Současně doufám, že promine i ta střelkyně (jinak smažu): http://ulozto.cz/5826338/vypousteni-kohoutu.wmv

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

13.09.2010 19:28

Re: Manipulace s kohoutem jednou rukou...

g-relax: tohle není moc dobrej příklad, protože vypouštěla kohout palcem slabé ruky tak jak se to má dělat - jen ji to vyklouzlo = BUM a DQ

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

13.09.2010 19:48

Re: Manipulace s kohoutem jednou rukou...

Steiner: Podle mě nedržela pořádně pistoli oběma rukama. Proto si myslím, že je to vhodný metodický příspěvěk, aby si každý uvědomil, že může dát NV, pokud se plně nesoustředí. Ono to samo od sebe nevyklouzne :!:
A hlavně nevypouštěla přes palec. Ona kohout pouze přidržovala palcem.

FouET
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 20.03.2010 11:00
Bydliště: Teplice

13.09.2010 21:15

Re: Manipulace s kohoutem jednou rukou...

Můžete mi prosím vysvětlit (jako pro blbého) jak se bezpečně vypouší kohout obouruč? Chápu, že palet nestřílející ruky strčím mezi kohout a úderník, ale stejně ho pak musím vytáhnout, takže mi smysl moc nedochází. Ale neumím si představit, jak může být vypouštění druhou rukou bezpečnější. Ano, při výstřelu si nevyvrátím palec, ale podle mě je mnohem pravděpodobnější, že mi kohout "ujede" než při jednoručním vypouštění.

Edit: Aby to nevyznělo špatně. Opravdu mě to zajímá, nekritizuji.

Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

13.09.2010 21:41

Re: Manipulace s kohoutem jednou rukou...

takhle že by se měl bezpečně vypouštět kohout :shock: to je snad sranda ne? a video tím důkazem, podle mě nejblbější způsob....
Bratra sice také učili vypouštět kohout levou rukou, ale to tím způsobem že levou uchopí a vypouští kohout palcem a kloubem ukazováku s tím, že kloub a palec je i částečně před kohoutem = větší bezpečí před vyklouznutím, ale i tak tu vidím nebezpečí vyklouznutí, nestisknutí jak je třeba apod... on občas ten prst na spoušti může krapet předběhnout uchopení a sevření kohoutu... k tomu zpocené ruce, stres...

Já se naučil vypouštět přes palec a myslím si že je to promě nejbezpečnější způsob a jednou ještě z čerstvými papíry při sušení sice bez nábojů se mi už povedlo si do druhého palce cvaknout, hold nějaké nesoustředění a ukazovák byl krapet rychlejší a kohout už jsem palcem nějak nezbrzdil, ale druhý palec byl už dávno na svém míste než jsem vůbec pomyslel na vypouštění.

2FouET zkusto a uvidíš jestli más s čím, není na tom nic podivného samo že ten palec co je mezi vytáhneš :mrgreen: ale: prvně jej tam dáš, pak teprve začneš řešit samotné vypouštění, fór je v tom, že teď už si v klidu mačkáš spoušť a palcem stejné ruky držíš kohout, (pokud by ti hned na začátku vyklouzl narazí na palec a nic se neděje), když začneš spouštět a kohout už se blíží k přiloženému palci tak:
A, už dávno cítíš, jestli kohout držíš správně a máš ho pevně chytnutý (kdyby ne vyklouzne ti na začátku)
B, když už ho spouštíš a pustil bys ho někde v půlce a druhý palec bys oddělal, kohout by už neměl mít sílu náboj odpálit (tohle ať popíše někdo terminologicky zdatnější, mě se nechce :D)
C, palec druhé ruky oddělávaš postupně jak se přibližuje kohout
D, navíc prostě ten palec na kohoutu v tom spouštění už pustit ani fyzicky moc jednoduše nejde, alespoň u mého způsobu držení spouštění a zbraně co mám... nehledě na výše uvedené

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

13.09.2010 21:48

Re: Manipulace s kohoutem jednou rukou...

přidávám foto z brožury "Manuál obranné střelby" autorů Pavel ČERNÝ a Michal GOETZ:
vypousteni_pres_palec.jpg

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

13.09.2010 21:59

Re: Manipulace s kohoutem jednou rukou...

Neznám nikoho kdo by vypouštěl kohout tímto způsobem.byť je možná propagovaný ,ale v praxy dost neproveditelný.Ale znám jednoho co na HK vypouštěl kohout tak , že ho držel palcem a ukazováčkem levé ruky a pravou mačkal spošť.No a jednoho zimního večera vypustil radiator.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

13.09.2010 22:13

Re: Manipulace s kohoutem jednou rukou...

Tak už znáš jednoho. :) Proveditelnost Ti případně předvedu na nějakém Losu.

Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

13.09.2010 22:22

Re: Manipulace s kohoutem jednou rukou...

nápodobně, dělám to tak furt a běžně a nechápu co by na tom mělo bý nepraktického a neproveditělného :shock:
Jinak jaké jsou další možnosti? (vypustme zbraně bez kohoutu a vypuštěcí páku :) ) To co učili bratra v Brně také nebude to nejlepší viz chudák radiátor, (to jsem si ostatně myslel) slečna na videu tam jen neměla radiátor jinak by dopad stejně :D , takže jen jednou rukou či druhým palcem a tady já volím druhý palec.

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

13.09.2010 22:55

Re: Manipulace s kohoutem jednou rukou...

Palec a prostředník (slabé ruky) drží kohout, ukazováček je v prostoru mezi kohoutem a úderníkem. Zmáčknu spoušť a nechám si jakoby "skřípnout" ukazováček. Pustím spoušť (prst putuje opět mimo lučík) pomalu vyndávám ukazováček z prostoru mezi kohoutem a úderníkem. Kohout se zastaví na ozubu.
Takhle to praktikuji já u své CZ... Ale možností je samozřejmě mnoho.

Uživatelský avatar
kibicz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 25.04.2008 18:23
Bydliště: Cajzlograd

13.09.2010 22:59

Re: Manipulace s kohoutem jednou rukou...

Donutili jste mě vytáhnout kačenu z trezoru a zjistit, jak to vlastně vypouštím - jednou rukou: palec střílející ruky je na plošce kohoutku, která naráží do úderníku. Nějak nepozoruji možná rizika, zato ta oboupalcová metoda na obrázku výše mi přijde poněkud komplikovaná - moc prstů na malém prostoru a to vede ke zmatkům..
Ale je pravda, že já obvykle vypouštím jen na ozub.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

13.09.2010 23:24

Re: Manipulace s kohoutem jednou rukou...

v podstatě ta metoda jak to dělá ta holčina na tom videu by byla v pohodě, kdyby to nedržela jak prase kost a ten prstíček tam jen nepoložila, ale držela ho na místě silou a pokud možno levou ruku fixovala ostatníma prstama ke zbrani, aby jí to neujelo. doporučil bych to trénovat s prázdnou nábojnicí osazenou zápalkou. (náboj bez střely a prachu)

Další

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků