Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

19.12.2008 15:27

Sidewinder: Mam takovy dojem, ze se tu ted hadate o nic. Shiva to jasne vysvetlil, osobne jsem se z toho poucil, a timto mu dekuji. Vzdyt nerika nic jineho, nez Ty, akorat to rika jinymi slovy a, jelikoz se na to diva z jineho uhlu, ma trochu jine priority. Ale v zasade mate oba pravdu, a rozdily mezi vami jsou nepodstatne.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

19.12.2008 16:32

Sidwinder
nezlob se na mne, ale opravdu o zbranich toho moc nevis. Stavba malorazky je stejny proces jako stavba kazde jine zbrane. Proste se pres o necem cemu nerozumis a proto protoze to rikam ja.
Kdyby to bylo jen kvuli podavani naboju, tak proste Anschutz bude delat vsechny zavery se sachtou a k tomu bude davat podovaci rampu, tim se vyeliminuje poskozeni olovene strely. Tvoje vyjadrovani vuci me osobe nebudu komentovat.
Vzhledem k tomu ze se zabyvam (na rozdil od tebe) strelbou z velkoraze a to od BR az po loveckou tak i z malorazky v podstate stejny rozsah tak to dovedu posoudit i z te druhe strany. :-) takze vim, co kdy a jak naboj nakopava a jaky to ma vliv na na presnost.
Ale nechci tu nikoho konfrontovat. Jde jen o to, ze si myslis, ze malorazka je neco extra a jineho. Proste to tak neni.

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

19.12.2008 17:54

Hoši, hoši!! Anschutz dělá většinu zbraní systému 54 právě jednoraných z toho důvodu, že pravidla "klasické sport. střelby" jsou tak danná. Můžete použít v soutěži pušku se zásobníkovou šachtou, ale je dovoleno nabíjet pouze po jedné ráně. Tolik asi vše. OK!

MIK27
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 02.12.2008 23:40

19.12.2008 18:15

Co bych podotkl k té "mizivé" - ono je to jako, když se dva lidé s čerstvým řidičákem hádají, že auto prvního s 40kW je slabší nežlli auto druhého s 44kW, ale jinak jsou shodná.. Ano, papírově ano, ale vzhledem k schopnostem budou nastejno jelikož ani jeden nevyužije maximální potenciál.. A takhle to vidím u těch závěrů - pro někoho může být soustřel horší o 1mm kritický a druhý to ani nepozná..

Ale zajímalo by mne jak se liší systém nabíjení u rampy a šachty? Pokud je rampa výhodnější z hlediska poškození nábojů, používá se např. i vojenský zbraní (třeba SCAR, G36)? Má rampa nějaké nevýhody?

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

19.12.2008 18:46

Asi jsme podcenili znalost ci pochopeni nekterych pojmu. Zasobnikova sachta je otvor v pouzdre zaveru do ktereho se strka zasobnik. Pri podani naboje ze zasobniku klikou (zaverem) dochazi k narazu a namahani na naboj hlavne v predni casti kde strelou narazi do komory ci tela zaveru, zalezi jak je zbran konstruovana. Pokud pouzijem "podavaci rampu" nevim jak je spravny nazev (follower) tak udelame z opakovacky zbran jednoranou. Bud je to "falesny" zasobnik, ktery zacpe zasobnikovou sachtu nebo je to nastavec do zasobniku, to "zacpe" diru pro zasobnik a umozni ti vkladat naboj rucne. Nekdy se pouzivaji upravene zasobniky ktere pak umoznuji strilet ze zasobniku a po vystrileni munice ze zasobniku se vklada naboj rucne do okynka. Nevyhodou je, ze kdyz clovek zapomene pocitat kolik vystrilel naboju, tak mu prazdny zasobnik nezarazi pohyb kliky ale umozni mu kliku zamknout. Strelec pak v domneni ze ma nabito, odmackne zbran naprazdno.
Bezne se tyto zasobniky pouzivaji pri soutezich odstrelovacu, kde se strili ve dvojicich a zamerne se davaji polozky o vice ranach nez 10 aby strelec
1. musel vymenit zasobnik
2. nebo vyndat a nabit zasobnik
3. nejrychlejsi zpusob co se pouziva nejcasteji, je ze tymovy kolega (spotter) po vystrileni naboju z takto upraveheho zasobniku, naboje strelci vklada do okenka manuelne.
Nedorozumeni vzniklo asi v pripade kratkych palnych zbrani, kde "rampa" jestli se nepletu, se jemenuje vodici cast hlavne u komory, ktera vede naboj ze zasobniku do komory.

MIK27
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 02.12.2008 23:40

19.12.2008 19:07

Aha, tak tohle chci u své zbraně(opakovačky)... Jen sem nevděděl, že se to jmenuje rampa..

Hmm, zajímavé, nikdy sem neslyšel, že by Spotter nabíjel střelci manuálně.. Dá se to použít i v boji či je to jen sportovní griff?


Reklama

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

19.12.2008 19:43

Vetsina zahranicnich soutezi pro ozbrojene slozky (vojaci a policisti) opravdu simuluji jejich praci a spoluprace v tymu je zasadni cast vycviku. oba jsou odstrelovaci ale z duvodu praktickeho jeden ma odstrelovaci flintu, svou osobni zbran a druhu ma semiauto (nebo jinou std. zbran) a svou osobni zbran. tudiz je potreba aby vladla naprosta souhra, bezchybna komunikace atd.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

19.12.2008 19:55

Ohledně podavačů zde foto, sice velkorážný
Obrázek
Obrázek

, ale system je obdobný, názorně je vidět pak, že náboj může bejt v pohodě delší než pojme zásobník

MIK27
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 02.12.2008 23:40

19.12.2008 21:22

Shiva píše:Vetsina zahranicnich soutezi pro ozbrojene slozky (vojaci a policisti) opravdu simuluji jejich praci a spoluprace v tymu je zasadni cast vycviku. oba jsou odstrelovaci ale z duvodu praktickeho jeden ma odstrelovaci flintu, svou osobni zbran a druhu ma semiauto (nebo jinou std. zbran) a svou osobni zbran. tudiz je potreba aby vladla naprosta souhra, bezchybna komunikace atd.


To ano, s tím nemohu nic jen souhlasit (mam to jen načtené..) a taky sem o tom psal.. Snad v tomhle tématu.. Ale doopravdy jsem neslyšel o tom, že buddy nabíjí střelci přímo do komory - to už musí být pěkně sehraní.. a máme tu hnedle námět na další disciplínu na MaO :) Vždy co jsem viděl a slyšel, měl dlouhou zbraň s poloautomatem a dávkou či salvou a dalekohled..

Škoda, že je málo informací.. Člověk aby je vyvažoval zlatem..

MIK27
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 02.12.2008 23:40

19.12.2008 21:23

Není třeba citovat předcházející příspěvek včetně obrázků. :shock: Pzd.


Stejně to jsou nádherné věcičky :) Domě by mě za to do nedávna (než sem se odstěhoval :D) zpohlavkovali ale tady to říct můžu :) Vše má být co nejjednodušší a co nejfunkčnější..

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

19.12.2008 22:11

Well, PODAVAČ je ten správný český wýraz! :shock: :D

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

19.12.2008 23:07

Asi mi nějak unikají souvislosti. Bavíte se tu o tuhosti závěru. Tudíž můj pojem " zásobníková šachta" znamená že pouzdro závěru má odfrézovaný spodek pro uložení zásobníku. Logicky je zřejmé, že celistvé pouzdro musí být lepší než vyfrézované. Můj subjektivní názor je, že zde (ČR) není jedinec, který dokáže použít zbraň s takovou precizí aby mohl případné chyby v nástřelu odkázat na" špatnou tuhost pouzdra závěru". Zásadní prvek je munice!!

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

20.12.2008 8:20

... a ten mezikus mezi botkou a podlahou... :twisted: :D :lol:

StanleyCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 18.06.2008 21:30
Bydliště: Brno - venkov

21.12.2008 20:20

To srovnani je stejne jenom hypoteticke, protoze nelze srovnavat dve ruzne zbrane a pak svest rozdil na to, ze jedna ma sachtu a druha ne. Jedine by se musela otestovat jednoranka a pak tam nechat udelat diru jako v opakovacce a pak znovu otestovat ;-)

Uživatelský avatar
Sidewinder
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 371
Registrován: 10.07.2005 16:29

22.12.2008 23:19

Presne tak .. asi kazdemu je jasne, ze mezi dvema jinak stejnymi pouzdry zaveru je pevnejsi to pouzdro bez zasobnikove sachty.. o tom nepochybuji. Ale pochybuji vazne o tom, ze by to bylo potreba resit u zbrani raze .22lr.

To shiva: S argumentem "je to tak, protoze to rikam ja" se nespokojim, anschutz je taky blbost, tak prosiim o jasnejsi dukaz.. treba nejaky hodnoverny clanek o vlivu tuhosti zaveru na soustrel malorazky.. staci i jakakoli zminka z jine diskuze.. proste neco konkretniho

Uživatelský avatar
Sidewinder
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 371
Registrován: 10.07.2005 16:29

26.12.2008 10:38

Myslel jsem si, ze zadnou odpoved nedostanu, coz alespon neprimo potvrzuje ma slova o tom, ze resit tuhost pouzdra zaveru u malorazky je nesmysl.

ToShiva: Kdyz nejsi schopen sve buliky podporit necim konkretnim a hmatatelnym, tak je priste radeji neves!

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

26.12.2008 10:55

Proste si nedas pokoj, jsi jen hloupej a neznalej kluk.
diskuze s tebou je ztrata casu. a je mi uplne jedno kdo s cim strili a kdo si co mysli.
Kdo ma zajem tak si informaci overi, dokonce jsem jiz psal kde a u koho. ty chces neustale konfrontovat a vyvolavat spory. O zbranich nic nevis a tak diskuze s tebou je proste unavujici.
Nebudu reprodukovat mnoha hodinove diskuze (protoze nejsou na papire, tak stejne to bude pro tebe zaminka, ze si vymyslim) s puskari co se zivi stavenim presnych zbrani. Strilej si dal s BR flintou vasi MaO ty pseudoostrelovaci a pokud si chces neco overit, tak si zdroj najdi sam.

Uživatelský avatar
Sidewinder
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 371
Registrován: 10.07.2005 16:29

26.12.2008 11:32

:lol: :lol: Jasne .. mnohahodinove diskuze ktere nejsou na papire :lol:

No je videt, ze diskuze je opravdu o nicem..

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

26.12.2008 12:53

Pro ty kteri se opravdu zajimaji o to co vse ovlivnuje presnost malorazky (od prumeru zavitu na hlavni, pres bedding, lapovani hlavne az po spoustovy system, tvar uderniku, kde odpaluje zapalku, apd) doporucuji si precist 3 knizecky od Billa Calfee sepsane v rozmezi let 2001 az 2004. 1. Bill Calfee Evaluations, 2. Calfee Articles ARA News, 3. Calfee Articles, ARA News.
Publikace vubec neresi zavery se zasobnikovou sachtou.
Calfeeho zbrane (moc jich na svete nebeha) jsou zbrane ktere vyhravaji BR souteze. Myslim ze je celkem nepodstatne jestli nekdo zpochybnuje praxi overena fakta nebo ne.

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

26.12.2008 13:33

očekával jsem, že se zde po vyčištění a přesunech budete vyhýbat osobním invektivám a že to pochopili opravdu všichni - bohužel jsem přecenil selský rozum a IQ některých zde přispívajících - bohužel

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků