Uživatelský avatar
frantisek
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 162
Registrován: 03.04.2008 19:58
Bydliště: město Hliníkovo

05.04.2013 19:40

Re: MA - semiauto UZI

Ve stredu jsem si byl v MA pro druhou UZI a vybiral jsem ze 4 kusu - vakl mely vsechny. IMHO to ani u novych kusu nebyla zadna slava.

ad. soustrel na 50m. Terc jsem ani nefotil, nebylo se cim chlubit: UZIna sla na strelnici z ruky do ruky, a nikdo se nedostal lepe nez popisuje glock1719 - tedy rozhazene po celem terci. S oporou.
Z volne ruky toho sly do terce tak 2/3, zbytek mimo.

Uživatelský avatar
frantisek
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 162
Registrován: 03.04.2008 19:58
Bydliště: město Hliníkovo

07.04.2013 13:48

Re: MA - semiauto UZI

Tak referencni terc. Co je derave, slo z UZI na 50m s oporou. (nejsem extra strelec :oops: )

Cerne zalepene je stejna vzdalenost, stejna raze - zbran byla karabina RugerPC9.
Přílohy
UZI_50m.jpg
50m s oporou

Uživatelský avatar
AREYOU
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 288
Registrován: 18.02.2012 19:41
Bydliště: Brno

07.04.2013 15:23

Re: MA - semiauto UZI

Ty soustřely UZIela, dost hrůza pánové :( .
Já osobně jsem měl Berettu CX4 storm a zapůjčené JRC (oboje 9x19) a při podepření zbraně jsem to měl nejhůře v devítkách a bez podepření jen na volno z ruky to teda z černého nešlo vše na 50 metrů.
Co jste použivali za střelivo tovární nebo nějaké přebíjenky? Neb mě třeba přebíjenky - olověná střela z Beretty taky moc dobře nechodila, FMJ přebíjenky už v poho, ale nejlépe mě to žralo SB 115grs, prostě těm karabinám chutnalo střelivo s lehkou střelou a pořadně naládováno.
Když vezmu, že z EVA co jsem měl možnost si střelit jen pár ran tak ten soustřel byl taky na 50 vše v černé (stříleno přes kolimátor), UZIel mě teda moc nepotěšil, škoda :cry: !

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

07.04.2013 15:48

Re: MA - semiauto UZI

CX4, EVO, JRC i PC9 střílí z přední polohy závěru.

Uživatelský avatar
frantisek
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 162
Registrován: 03.04.2008 19:58
Bydliště: město Hliníkovo

07.04.2013 19:11

Re: MA - semiauto UZI

AREYOU: jak pise Justinian. S flintou, co strili ze zadni polohy toho moc vic nedokazes.
V mem terci je 8 cernych zalepek - to slo z RugerPC9. Nahore a vlevo jsou protoze to byly SB 115gr. Kdyz si naladuju to, co karabine chutna (jak sam pises - lehkou strelu a hodne podsypat), bude to na 50m v devitkach (teda skoro, nejsem nicmoc strelec). V UZI jsem to jeste nezkousel, protoze jsem nekde zasantrocil drzak na 9L a nemam si jak udelat naboje :-)

petr45
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 74
Registrován: 09.07.2007 22:00
Bydliště: Stř.Čechy

07.04.2013 20:18

Re: MA - semiauto UZI

UZI je kropička, že budu na 50 m v devítkách jsem tedy od flinty za 12k nečekal. Mám ji na blbnutí a to svůj účel plní, v sobotu na LOSu jsem si to s ní moc pěkně užil :D Na přesné střílení jsou jiné zbraně, taky za jiné peníze. Někdo holt má rád moderní plasťáky, já mám radši zbraně s historií.


Reklama

nora
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 24.11.2007 19:01

07.04.2013 20:24

Re: MA - semiauto UZI

petr45: naproti tomu CZ61S Škorpion je ani ne za poloviční cenu a soustřelem neporovnatelný

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

07.04.2013 20:28

Re: MA - semiauto UZI

Nevím jestli je to hrůza, měl jsem ji v sobotu od Petra na pár ran půjčenou a byl jsem příjemně překvapený. Střílel jsem na asi 25m na hlavu LOSterče (ve stoje) a bylo tam hníždečko direk hezky u sebe. Škoda že to nikoho nenapadlo vyfotit. Pak z ní bouchali další a další a výsledek víceméně podobný. Obecně k tomu každý přistupoval s nedůvěrou a pak to nechtěl dát z ruky.

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

27.04.2013 18:57

Re: MA - semiauto UZI

Tak UZI mám už přes tejden doma. Stav zbraně hodně onošená, vobouchaný kryty miřidel, nakoplá muška, bakelitové střenky každá jinak velká a celá zbraň řádně prochcaná od oleje. Hlaveň je zřejmě novější než zbytek, skoro bych se nebál říct že možná i funglovka. Povrchovka měla divný odstín, takovej strakatej fosfát do zelena. Pořádně jsem jí vydrbal v acetonu a ejhle, pod tím sajrajtem se objevil celkem ucházející tmavě šedej fosfátovanej povrch. Střelba zajímavá. Ten závěr co v tom mlátí má přes 650g, ale i tak se to chová hodně kultivovaně s minimálním zdvyhem. Rozptyl mířeno hala-bala (jestli se dá posuzovat na 18m střelnici) se pohyboval cca 7cm. Ale musím říct, že s kolimátorem to bude výrazně lepší, protože přes ten dioptr se mi nekoukalo extra dobře, byl moc blízko u oka. Závěr, na takové to domácí žvýkání bez ambice na nějakou přesnou mířenkářkou střelbu, je to výborná hračka.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

27.04.2013 19:37

Re: MA - semiauto UZI

Nevím co kdo čekal, ale co psal Tom podepíšu. Střílel jsem na popry, do IPSC terčů od 3 do 50m. Ten dioptr se blbě přilicuje. Stalo se mi že jsem odstřílel dva terče zamířené chráničem mušky a divil jsem se proč lítá hlína z valu mimo terče. :shock: Přesnost dostatečná. Lovil jsem alfy, popry padali... Oproti pistoli se to výrazně méně ohřívá.

Z mého pohledu to má jednu nepříjemnou vlastnost, s níž si opravdu nevím rady. Nosil jsem na tréninky 200 nábojů. Teď jsem měl postupně 250, pak 300 a pak 400 a pořád se mi to zdá málo... Za chvíli jsou pryč... Je to nějaký nenažraný :mrgreen:

Jo, ještě bych zhodnotil tu páskovačku co k tomu ZS nabízí. Ta je k ničemu, do 25 náboje to jde OK i bez ni, ale pak je to boj s pružinou a ta páskovačka moc nepomůže. Prstem se to stlačit nedá, zásobník se tam na příč nevejde, takže jsem to mačkal vším co bylo po ruce, třeba kusem prkna.

Bude to chtít LULA loader... :roll:

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

27.04.2013 19:56

Re: MA - semiauto UZI

Když zapřu dno proti něčemu pevnému, tak se to dá naplnit bez pomoci, ale prsty teda zrovna nadšené nejsou.
Furt lepší než segmenťák ke Špaginu, jednořadé vyústění je zlo. :)

dh1
 
Příspěvky: 94
Registrován: 25.01.2007 15:20
Bydliště: Brno

04.05.2013 18:04

Re: MA - semiauto UZI

Jsem také šťastným majitelem této zbraně a s názory ostatních souhlasím, zvláště TOM to napsal přesně. Ale chtěl jsem se zeptat, jestli se někomu stalo, že mu vystřelí dávkou, konkrétně po dvou? Protože při prvním střílení minulý týden se mi zdálo, že se mi to jednou stalo a po druhém střílení už vím určitě, že ano. Reakce ostatních na střelnici ani komentovat nebudu :-) Odhadem tak při každém třetím nabití zbraně (střílím po třech), ale jen s náboji HIRTENBERGER 9mm Luger Sport 8,0g (123 grs). Bohužel jsem měl jen poslední krabičku. Dále jsem měl Magtech 7,5g 115, S&B 7,5g 115 a s těma to se mi to nestalo ani jednou. Nejsem žádnej odborník na zbraně, ale může mi někdo vysvětlit, čím to může být? Jestli je to opravdu tím střelivem? Samozřejmě dopředu píšu, že žádné úpravy na zbrani neproběhly, mám ji novou cca 14 dní ze Zeleného sportu.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

04.05.2013 18:14

Re: MA - semiauto UZI

Slabší náboj, nebo o něco přibržděný závěr, případně přeskočený záchyt. To se stát může. Pokud jsou dvě až tři, tak to ještě jde. Kamarád si blbě hodil buffer do PPSh 41 ZS, natáhnul závěr a když ho pustil, tak se nestačil divit. Ještě že jich měl v bubnu tak polovinu... :mrgreen:

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

04.05.2013 18:43

Re: MA - semiauto UZI

Chce to opravdu našláplejší munici.

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

11.05.2013 14:00

Re: MA - semiauto UZI

Ahoj,
našel by se dobrodinec, který by mě nechal z toho "domácího žvýkáníčka" vystřelit?
Ideálně někde v Praha a okolí.
díky moc
K

Uživatelský avatar
frantisek
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 162
Registrován: 03.04.2008 19:58
Bydliště: město Hliníkovo

11.05.2013 15:24

Re: MA - semiauto UZI

Klidne, jen nevim, kdy se zase do prahy dostanu - po vcrejsku mam na nejaky cas odstrileno :wink:
Kdyz mi hodis do \sz pripominku s mailem nebo tel, dam vedet cas a misto.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

06.06.2013 22:52

Re: MA - semiauto UZI

Ladil jsem nějaké laborace střeliva tak jsem to pustil i z UZI.
8g střela kolem 950-970 fps způsobovala vcelku pravidelně ratatatatata efekt. Byl to docela adrenalin udržet 7 ran přes hradla. Když to šlo přes 1000 fps, fungovala jek měla...

vaclavbullet
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29.10.2011 8:41

11.07.2013 12:48

Re: MA - semiauto UZI

Zdravím já už mám UZI S1 cca 3 měsíce kupovaná jak jinak u Zeleného sportu. Střílím pouze svoje přebíjenky 124 grs. LIMIT (bimetal) prach 4grs D032, zápalka SB. Má nastřílené zatím pouze cca 1500 ran.

Ze začátku se mi stávalo, že pokud jsem napáskoval celý zásobník tak to dělalo skoro u každé rány závadu... Pokud můžu doporučit tak si nové zásobníky napáskujte co to jde a nechte je "uležet" ( já jsem tam nacpal max 33 ran), aby se trochu pružina unavila... Potom už bylo vše OK a i páskování zásobníku je mnohem komfortnější...

Jinak o soustřelu tady toho bylo řečeno už dost a plně s tím souhlasím...

Co se týká zpětného rázu můžu srovnávat pouze s HaK mp5 a dle mého názoru je příjemnější zpětný ráz u UZI.

Přesnost je samozřejmě horší u UZI, ale myslím si, že poměrně velkou zásluhu na tom mají i použitá mířidla. Na střelnici jsme říkali, že u UZI se střílí přes hřebík :-D ( muška vypadá jak kdyby někdo uříznul kus hřebíku a navařil to tam)
Dost mě láká možnost použití Kolimátor... myslím, že by poté byla střelba o mnoho přesnější a i rychlost navedení zbraně by se dala lépe natrénovat...

Můžete se inspirovat např. tady já na to ještě nespěchám a to hlavně z důvodu, že začínám s myslivostí a nemám na to prachy:
http://www.uzitalk.com/forums/showthrea ... ail-Mounts

Pokud někdo má zkušenosti s umístěním kolimátoru na UZI tak sem prosím hoďte nějaké foto s komentářem... Celkem mě to zajímá... Myslím, že užitná hodnota zbraně by byla zase o třídu výš...

Jinak se mi ještě stalo, že jsem po pár dnech urval ten plastový "bazmek", kterým se zbraň zajišťovala a odjišťovala... Chyba, že to neudělali také ze železa... Bylo na tom plastu vidět, že to nějaký pátek někde leželo a nejlepší léta už má za sebou... Teď mi tam trčí jenom taková železná tyčka... Ale stejně to moc nepoužívám tak mi to ani tolik nevadí :-D Ale je to v záruce tak zajdu za prodejcem co mi na to řekne...

Takže já jsem zatím až na počáteční problém s nevychozenýma zásobníkama a teď s odpadlou pojistkou spokojený... Za tyto peníze za samopal jsem nic víc nečekal...

Jinak jsem se ptal v Otrokovicích v GUNCENTRU zda je možné si s UZI střelit LOS mimo soutěž a zatím to prý nejde, protože by to potom chtěl každá a rozhodčí by se z toho "posrali". Tak doufám, že to brzo půjde, protože to byl jeden z důvodů proč jsem si tuto hračku kupoval... :-)

Jinak ještě jedna zajímavost co se mi s UZI stala. Pořádal jsem pro větší skupinu lidí střelecký den kde jsem měl i UZI S1. Všichni si tuto zbraň chválili. Pouze dva muži arabského původu islámské víry nechtěli ze zbraně střílet, protože je to Izraelská zbraň a zabíjí to jejich bratry :-D Nechci působit nějak xenofobně, ale velmi mě to pobavilo a stala se mi tím UZI ještě sympatičtější než předtím :-D

eerr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 359
Registrován: 18.08.2006 14:34
Bydliště: cca Plzeň

11.07.2013 19:50

Re: MA - semiauto UZI

dh 1 : občas se to asi stává, půjčil mi jí na střelnici jeden kolega střelec a první rána, "jednorána" , druhá dvoj a třetí tří. Dál jsem to nezkoušel.
Myslím že přednosti UZIny se ukážou až při střelbě dávkou :twisted: , ale to jsme už někde jinde

jonnywilliams
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 116
Registrován: 07.02.2008 18:50
Bydliště: okr.Jičín

03.09.2013 19:54

Re: MA - semiauto UZI

V nové zásilce bude zelený sport prodávat UZI za 6400kč.Za ty prachy do něj jdu.V nabídce je i Samopal Rak,setkal se někdo s touto zbraní?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků