Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

13.02.2014 15:20

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

No a právě se dostáváme do diskuse, která by spíše měla směřovat do právnické praxe. Výklad zákona může být a bohužel někdy je díky chybnému výkladu špatně pochopen. A je to tak, že je do doby - " než se něco stane "....., tak to lidé většinou zneužívají a nedodržují.
Každy tady má svoji pravdu, myslím si, že tu nevládne žádná demagogie. Na druhou stranu, pokud budu chtít dodržovat nějakou myslivecko-loveckou etiku a tradici, tak ji budu muset prosazovat na úkor technokratických lovců, kteří se s mysliveckým zákonem u nás nechtějí ztotožňovat. Měli by si uvědomit, že bez zkoušek z myslivosti by nemohli chodit s nabitou puškou do lesa, takže by se měla projevit určitá sebereflexe.

Díky Lovec_1 za upřesnění. Tvych názorů si cením a jsou mi blízké. Zkušenosti ti zavidím, :oops: a přeji ti je .
Lovu a lesu zdar.

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

13.02.2014 15:39

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

lovec_1 píše:
Lopez píše: ......A nevím, jestli ještě v Německu platí, že na vysokou pod osmičkovou ráži jít nesmíš ?


Min. priemer strely 6,5mm , min. hmotnost 10,0g.


Radsej som sa pozrel do aktualnej verzie zakona, opravujem sa, takze u Nemcov plati:

srncie - min. dopad. energia 1000J vo vzdialenosti 100m
vysoka - min. priemer strely 6,5mm a zaroven min. dopad. energia 2000J vo vzdialenosti 100m
poloautomaticke zbrane - max. 2+1 (to je europsky zak. standard)
kratka zbran - len na dostrel a min. ustova energia 200J

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

13.02.2014 17:25

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Lopez píše:No a právě se dostáváme do diskuse, která by spíše měla směřovat do právnické praxe. Výklad zákona může být a bohužel někdy je díky chybnému výkladu špatně pochopen. A je to tak, že je do doby - " než se něco stane "....., tak to lidé většinou zneužívají a nedodržují.
Každy tady má svoji pravdu, myslím si, že tu nevládne žádná demagogie. Na druhou stranu, pokud budu chtít dodržovat nějakou myslivecko-loveckou etiku a tradici, tak ji budu muset prosazovat na úkor technokratických lovců, kteří se s mysliveckým zákonem u nás nechtějí ztotožňovat. Měli by si uvědomit, že bez zkoušek z myslivosti by nemohli chodit s nabitou puškou do lesa, takže by se měla projevit určitá sebereflexe.

Díky Lovec_1 za upřesnění. Tvych názorů si cením a jsou mi blízké. Zkušenosti ti zavidím, :oops: a přeji ti je .
Lovu a lesu zdar.


Nezlob se ale toto mě připadá jako blbost.Bohužel není jiná možnost získání loveckého lístku než přes kurz na omsu (pro obyčejného civilistu).Tedy je nutné se naučit to co chtějí aby si u zkoušek ovládal.Po získání papíru tě nikdo nemůže nutit k ničemu.Nemá ti co kecat do oblečení,do zbraně jakou používáš...pokud je vše v souladu se zákonem.Věř,že spousta lidí by si nejraději udělala lovecký lístek bez přičinění omsu,ČMMJ a konečně i halali,která tě pojišťuje na dobu trvání kurzu. Takže sem prosím netahej kecy o nějaké sebereflexi,etice...

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

13.02.2014 19:23

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Nedá mi to a musim se zeptat jak je to s tou "tradicí"?
Jaká zbraň je tradiční k lovu.Přesněji jak musí být zbraň stará(konstrukčně,materiálově) aby byla tradiční?Už jsme se zde schodly že např. luky které jsou k lovu používány teprve cca. 40 000 let,tradiční zbraní nejsou.Moderní "plastové" zbraně taky tradiční nejsou.Nejsou to ani samonabíjecí zbraně.Také mně zajímá kdo určil co je tradiční zbraň a co není a nezajímá mě to z pohledu zákona ale čistě z pohledu myslivecko-loveckých tradic.

Uživatelský avatar
pepek vyskoc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 29.11.2010 10:14
Bydliště: praha

13.02.2014 20:39

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

to se dá asi vyložit všelijak, já to vidim tak, že zbraň je vizitka lovce a často je dobře vidět jaký k tomu má dotyčný vztah, jestli je to magor co si jde zastřílet, nebo k tomu má vztah..
k tomu luku už jsme to rozebíraly, pokud je někde dost dravců kteří zraněný zvíře dodělají tak ok. kdyby se našel někdo kdo by dokonale ovládal luk a uměl se pohybovat v dobře známém terénu tak budiž.
Mě by se líbil lov větrovkou s tlumičem, taky s tim nic neudělám..

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

13.02.2014 21:02

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Prominou mi moji nechápavost,ale co prosím tě znamená "zbraň je vizitka lovce a často je dobře vidět jaký k tomu má dotyčný vztah"?
Znamená to že lovec s Blaserem s pažbou z kořenovice za 80k má k myslivosti lepší vztah než lovec se ZHčkem za 5k?!Nebo jak tedy vypadá ta echt tradiční zbraň pravýho a nefalšovanýho lovce?


Reklama

Uživatelský avatar
pepek vyskoc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 29.11.2010 10:14
Bydliště: praha

13.02.2014 21:57

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

uznávam že jsem to třeba úplně netrefil, ale rozhodně bych do toho netahal zase peníze!! to že je zbraň vizitka beru jako hotovou věc, a vůbec to nemíním z pohledu nějakého pravověrného tradičního myslivce, naopak, jsem toho názoru že by se mělo jít s dobou ale s nějakým aspoň minimálním estetickým cítěním..

Např. vylepšit si staré otlučené ZH samolepkou :mrgreen: :lol:

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

13.02.2014 23:37

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Krásnoočko, nemá cenu polemizovat o kurzu, to jsou taky plané kecy. Sám si ho asi dělal, pokud nejsi profesionální vyštudovaný lesák. Jestli ho nebude dělat OMS, bude to dělat někdo jiný, který zase nepůjde pod vousy někomu jinému.
Jsme hodně OT, asi to tady nevyřešíme.

Uživatelský avatar
pepek vyskoc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 29.11.2010 10:14
Bydliště: praha

13.02.2014 23:56

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

andy, tak mě napadá, zdalipak ty lovíš ryby lukem :mrgreen: na ryby je daleko vhodnější než na spárkatou..
jen že jsem jednou prohodil že bych nakulil kaprovi malorážkou a rybáři se z toho mohly pos..t co prej to sem za dementa :lol:

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

14.02.2014 0:14

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Lopezi, všechno souvisí se vším... Absolvoval jsem kurz už poněkud poznamenán praxí a když jsem slyšel ty žvásty v rámci střelectví, tak ze mě byl někdy soudruh lektor poněkud na prášek... Následující informace mi byli skutečně přínosem:
- jak v ZHčkách praskají úderníky a jak je vyměnit - názorná ukázka
- nejlepší je pro začátek v myslivosti kulobrok a nejlíp v 7x57R
- brokovnice 12 je kanón pro bouchaly co neumí střílet a myslivec má 16
- .308 Win. je vojenská ráže a v Evropě mnohde zakázaná
- čtyřče, troják, trojáček (dodnes se musím podívat co je co)
- jaký je rozdíl mezi jakou pažbou, anglická, bavorská, americká a bůh ví ještě jaká
- jaký je rozdíl mezi francouzským a německým napínáčkem
a mnohé další...

Pro praxi skutečně podstatné věci.
No a pokud tam příde nepoznamenané dítě (dělali s námi LL kluci, co jim bylo 17) a na praxi se dostane k nějakému důchodci - magorovi - tak věř tomu, že nechápeš co z borce, který by měl mít mysl otevřenou začne padat za moudra o tradicích a o tom čím a jak je a není etické lovit.

Uživatelský avatar
pepek vyskoc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 29.11.2010 10:14
Bydliště: praha

14.02.2014 2:47

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

no to je opravdu skandál :roll: , my co máme v živé paměti školní docházku (nemůžu zapomenout)to ale berem s větším nadhledem,.
krom toho třeba s tou brokovnicí bych i souhlasil, teda myslim si že kdo není trotl tomu to může být úplně jedno a v účinnosti podstatný rozdíl není být to na mě tak celý brokovnice na drobnou stejně zrušim- nevim jaký má význam házet bažanty do vzduchu abychom ho naplnily olovem které pak budem plivat

Radek.T.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 12.12.2011 7:55

14.02.2014 6:56

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Jde jen o peníze :( (v tom vyhazování bažantů). Kolega byl v nejmenované bažantnici(pouze jako honec se psem). Jednoho střeleného bažanta si počítali za 600Kč, samozřejmě bez zvěřiny. Ta se pak dál prodá nám obyčejným lidem. Ale to je známo, že peníze hýbou světem.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník