kolesart
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 04.10.2006 7:51

06.02.2014 9:31

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

ostava len jedno...pockat az ta cela garnitura vykape alebo si obstarat na spolocne akcie nejake zkk,ZH+ 7x57 v SB ale individualne lovit uz s cim uznam za vhodne, zo zbrane a lovu mas mat radost ne stres a nechuť...


PS: ma nekdo znalost o firme ktora vyraba funkčne "repliky" napr. opakovaček ako Mauser K89 alebo garand a pod?...vyrobenych z "dnešních" kvalitnych materialov ?

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

06.02.2014 15:01

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Tak příště přijď do hospody s lukem a šípama nebo s pazourkovým oštěpem a začni za nedodržování "mysliveckých tradic" jebat pro změnu ty zkameněliny.

Zvěři je asi dost jedno čím ji trefím, dokud zhasne rychle a čistě a bez trápení, nebo ne?

Uživatelský avatar
pepek vyskoc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 29.11.2010 10:14
Bydliště: praha

06.02.2014 23:04

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

luk není pro lov dovolen, a má to dobrý důvod..
nechci být konzervativní, ale jít na lov s nějakou plastovkou a ještě schvalně mi přijde docela úchylný, přesný zásah a rychlé usmrcení ano, ale proč ne něčim co má úroveň

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

06.02.2014 23:33

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Proč nemá plast úroven?
Moje plastová pažba stála víc některé tradiční pušky ve dřevě i s optikou.
A kupovat si pušku ve dřevě jen proto , že abych ji měl je pro mě blbost.

Uživatelský avatar
pepek vyskoc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 29.11.2010 10:14
Bydliště: praha

07.02.2014 0:25

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

protože je to nějaký svinstvo vstříknutý do formy, neosobní, hnusný,uniformní, cena v tom nehraje roli..
je to jen muj názor, že puška na lov by měla mít ,,duši" podíl ruční práce nejlíp, a tim ani nemyslim kýčovité rytiny
každopádně hádám že tu pušku používáš protože ji máš i pro sport a dobře ji znáš, to považuji za dobrý důvod, nechci moralizovat

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

07.02.2014 8:24

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Aha, takže všichni budou nosit takový flinty jaký se líběj Tobě :roll:


Reklama

Uživatelský avatar
pepek vyskoc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 29.11.2010 10:14
Bydliště: praha

07.02.2014 10:05

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

ale nikdo přece nic takovýho nepsal, jen sem napsal svuju názor, a jentak mimochodem mezi loveckými není moc co by se mi líbilo.
Je to samozřejmě každýho boj, abych ještě ustoupil, myslim že na redukci přemnožených prasat bych to snad použil taky

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

07.02.2014 11:24

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Jsem hodně dlouho váhal jestli sem mám napsat svůj příspěvek, když se mne myslivost netýká, ale když čtu tu pokračující debatu, tak mi to nedá... Kdo mne zná, ví že jsem všechno jenom ne kamarád plastů. Ale proč bych, u všech svatejch, se měl stydět nebo snad dokonce být terčem nějakých invektiv v momentě, když si vezmu třeba na tu naháňku něco méně tradičního než ostatní, něco pro daný účel třeba daleko praktičtějšího, případně snad kvůli tomu ještě nedejbože někomu něco cálovat v hospodě? Co to je za grupy kde se tohlo praktikuje?

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

07.02.2014 12:54

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Grimpo, abys tohle pochopil, musíš zabřednout mezi lihové lidolovce, skupiny srnomrdů, kteří se zformovali začátkem padesátých let z uvědomělých, zemědělců, případně dělného lidu mdlého rozumu a spodních sociálních skupin. Celý život hospodařili na cizím a mnohde se jim to daří i dodnes... Co se jim daří, je vychovávat si v duchu svých "tradic" následovníky, takže dnes potkáš mladého kluka, který bolševika nezažil se stejně zatemněným mozkem...

Platí mezi nimi několik zásad, mimo jiné, že oni jsou lesa/pole páni a nikdo ostatní tam nemá co dělat. Jedinej pes je ohař nebo jezevčík a jediná flinta je otřískané ZHčko, nebo nějaký rus a kdo má ZGčko, ten je král. Jediné auto je Lada Niva, nejlíp bez SPZ a technické. Jediná barva oblečení je zelená, nejlíp z armyshopu nebo od vietnamců.
Nic ostatního se neakceptuje, respektive neodpouští. Cokoliv čím vybočíš z řady jednotného šiku je záviděno, pomlouváno a následně označeno za odporující tradicím...

Už se to naštěstí nedrží všude, ale pořád jsou ještě místa, kde se tomu nevyhneš... 8)

kolesart
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 04.10.2006 7:51

07.02.2014 13:04

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

svatá pravda velebnosti...ale zaujimave je ze ak by niektory z nich k prachom prisiel a kupil saigu v plastu bude superstar a misionar zavadzajuci new mode a nikomu to odrazu nevadí :o))

Radek.T.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 12.12.2011 7:55

07.02.2014 13:11

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

To je běžná praxe, co se odlišuje to je nemyslivecké, ať je to zbraň nebo ústroj. Minulý rok u nás na naháňce cca. 110 účastníku. Druhý den, koukám na netu jak jeden účastník (host) vylepil fotky kolegy se Simonovem a nehorázně to odsuzoval. To, že druhý kolega s tím stejným na této naháňce ulovil pět prasat to už se nezmínil. Tak jsem to tam rozepsal a byl konec diskuze. U nás se to zas až tak nehrotí, naštěstí. Ale jako mladý myslivec jsem si vyslechl keců, že nepiji, atd. Proto jsem přestal řešit jejich připomínky a zařídil se podle svého. Lepší člověk s odstřelovačkou, který ví co si s tím může dovolit, než nalitý pantáta se zhačkem.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

07.02.2014 15:37

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

pepek vyskoc píše:luk není pro lov dovolen, a má to dobrý důvod..
nechci být konzervativní, ale jít na lov s nějakou plastovkou a ještě schvalně mi přijde docela úchylný, přesný zásah a rychlé usmrcení ano, ale proč ne něčim co má úroveň


Mohl by jsi mi prosím zdělit ten "dobrý důvod" proč není dovolen luk k lovu?
Nejen že se jedná o nejstarší střelnou zbraň která se k lovu zvěře používala o nějakou tu tísícovku let dříve než někdo oběvil střelný prach,ale hlavně se mě (a nejen mě) jeví lov lukem jako daleko etičtější!Ono střelit srnce na 100m z posedu kulovnicí s optikou je trochu jiná liga než nechat přijít zvíře na 15-20m k sobě a pak ho lukem trefit na komoru.(Proti střelbě kulovnicí z posedu vůbec nic nemám!:D) Tohle už pochopily v dosti zemích.Bohužel u nás to jaksi uslo.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

07.02.2014 16:18

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Obrozený srnomrd - rozuměj ten co po roce 1989 zahodil rudou knížku - se upnul k "tradicím" české myslivosti, z nichž udělal modlu. Ale jen on si vybírá co se mu z nich hodí...

No a lov lukem a oštěpem se mu zrovna nehodí. Prý to není etické a zvěř by mohla trpět. A prý by se hodně pytlačilo, protože to není slyšet... A vůbec, nejsme indiáni v emerice...

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

07.02.2014 16:41

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Nedělej si z toho srandu!To je vážná věc! :lol: Kolega pepek zněl jako že ví o čem mluví tak mě to zajímalo
bo mi ještě nikdo nedokázal říct jedinej relevantní a nevyvratitelnej důvod toho zákazu!

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

07.02.2014 17:21

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

a/myslím,že by si někteří účastníci měli přečíst,jaký jsou zakázaný způsoby lovu.
b/ byl jsem s T 3 varmint na naháňce, plastová pažba a nikdo s tím ze 40 účastníků problém neměl.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

07.02.2014 18:37

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Ale já si z toho srandu nedělám.
Důvod proč u nás není povolen lov lukem, kuší, oštěpem případně předovkami je ten, že zvěř by mohla trpět a nebyla by usmrcena pokud možno co nejrychleji...

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

07.02.2014 19:10

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

A to je právě nevětší nesmysl.Při dobrém zásahu zhasíná zvěř mnohokrát mnohem rychleji nežli při stejném zásahu puškou.Jak jsem psal víše to už v mnoha zamích pochopily dokonce i bratři slováci.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

07.02.2014 19:46

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Pláčeš na špatném hrobě, vidíš sám jaký je pokřik kvůlli plastové pažbě a chtěl bys prosadit luk. :lol: Racionální argumenty proti neexistují, ale ty "tradice"....

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

07.02.2014 19:51

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

Já to samozřejmě chápu.Sice nejsem nimrod ale jsem rybář a tam je to naprosto stejné akorát v bledě modrym.A že se ty tradicionalisti zhlukujou zrovna u rybářů a myslivců a ne třeba u hasičů?! :lol:

Uživatelský avatar
pepek vyskoc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 29.11.2010 10:14
Bydliště: praha

07.02.2014 19:55

Re: Lovecké zbraně s méně tradičním systémem v naší myslivosti

co sem to rozpoutal :roll: tak předně ty tradice a tramtadydada mě taky neberou, poznámky jpp si teda nebudu brát osobně,
lov lukem už tady bylo řečeno víceméně, neni to legrace, znám jen hodně málo lidí co by na to měly a ti by ho radši nepoužily

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník