Uživatelský avatar
TraTom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 339
Registrován: 25.07.2007 14:35

12.10.2009 16:45

Re: Lov velbloudu v Australii

Můžu Tě ujistit, že rozhodně nejsem ochránce ochránců zvířat a na blití z toho bylo i mě.

O tom jak vypadá stádo ovcí během zásahů ráží (tipuju) 50BMG nebo 20mm asi netřeba popisovat...

Na pár honech jsem přeci jenom byl, takže mám dost jasně nastavená měřítka, jak by se to mělo dělat.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

12.10.2009 18:54

Re: Lov velbloudu v Australii

No jatka na louce, no. Když plácneš mouchu, která tě jen otravuje a jinak neškodí, také se při patřičném pohledu zvedne kufr :mrgreen: Ale nechme toho :wink:

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

13.10.2009 1:19

Re: Lov velbloudu v Australii

Koukám, že si na chvíli zmizím a debata se tu nějak zvrhla. Abych upřesnil co jsem původně myslel, trochu rozvedu svůj názor...

Alfonss> Ty jsi nějak drsnej. Mě rozhodně nevadí mrtvý zvířátka. Ostatně kdybys měl na hromadě aspoň ty, co jsem zabil já vlastnoručně, měl bys celkem chvíli co jíst, myslím. Takže necítím potřebu živit se vločkami. Chápu že a proč je třeba ty velbloudy postřílet a že to není pro zábavu. Já chápu, že je třeba postřílet i ty slony. To ale ještě neznamená, že mi to dělá radost. Ostatně taky jsem napsal, že pokud mi za to někdo zaplatí, klidně tam budu s flintou chvíli se potulovat. To co jsem ale napsal bylo, že to rozhodně není nic hezkého, s lovem to nemá nic moc společného a rozhodně to není zrovna zábava, pokud člověk není zvrhlý sadista. Za tím si stojím. To že to je třeba udělat je jiná věc, pokud to vezmu čistě jako řemeslo, tak OK. Ale bavit se tím je zas něco jiného. Jo, člověka to dokáže strhnout, ovládne ho vzrušení ze zabíjení a je jako liška v kurníku, to se stát může, ale radost z lovu je něco jiného a z něčeho jiného.

UFO> Helikopotvora jo nebo ne, to už je detail. Já mám raději způsob, kdy vrtulník/y nahání zvěř na skupinu střelců na zemi. Ovšem nakolik je proveditelný v Austrálii si netroufnu soudit. Jinak má řadu výhod, alespoň podle mě. Vozit maso někam jinam je podle mě nesmysl, náklady na jeho zpracování a dopravu by pravděpodobně přesáhly benefity. Jestli je reálné zpracovat je jinak, třeba na kafilerní produkty, v tomto případě opět nevím. Sloni z redukcí se tak zpracovávají.

Sean> Sorry, píšeš, že by sis docela zalovil, ale štítíš se sáhnout na ulovenou zvěř... To není ale lov, to je střelba na živý terče. Jako lovec bys měl vědět, co si počít s úlovkem a umět ho zpracovat. Pokud je to třeba, ať to tělo v přírodě shnije, ale primárně by měl člověk rozumně využívat přírodu jako svůj zdroj a zvěř lovit proto, aby jí zužitkoval. Redukční odstřely jsou jiný příběh, a i proto tvrdím, že to není lov.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

13.10.2009 9:27

Re: Lov velbloudu v Australii

HUNTER- sáhnout na ulovenou zvěř problém není, ale vyvrhnout, stáhnout a rozhodit ulovený kus je prostě mimo schopnosti- dokonce i teoretické. Dokonce si nejsem jistý, jestli se tohle dá někde teoreticky nastudovat, spíš bych to viděl na praxi. Bohužel lidi, kteří mě znají mě nůž do ruky raději nepůjčí a spokojí se s tím, když jim ulovený kus pomůžu naložit do auta a při zpracování asistuji tak, že podávám nástroje a svítím jim baterkou :D Za to dostanu kus masa v sáčku, který si už doma v kuchyni v klidu nařežu a uvařím. Taková spolupráce se líbí i mě- člověk si posedí v přírodě, odpočine si a pokud to vše jde dobře, tak má dobrý oběd.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

13.10.2009 11:33

Re: Lov velbloudu v Australii

Hunter: střelených zvířátek jsem viděl stovky (a tu cifru myslím vážně), neméně jsem jich sežral a přitom nejsem zvrhlej sadista ani nic jinýho.

Ale bavíme se zde o nutným odstřelu velbloudů kteří jsou v dané lokalitě nežádoucí a očividně se nejedná o klasický lov typu "sedni na posed, čekej na zvěř, rozpoznej ji a pak střel".
Velbloudi jsou v dané lokalitě asi problémem, tudíž se likvidují jiným způsobem a hromada lidí tady hned začne pindat a moralizovat že je to (díky zvoleným prostředkům) zabíjení pro zábavu. Já prostě jen tvrdím, že velbloudovi je to jedno jestli ho ulovíš tradičním způsobem, nebo jej zastřelíš vrtulníkem pro prachy, nebo jej rozstřílíš gattlingem. Velbloud bude mrtvej a asi mu bude fuk, jestli ho sežere myslivec, nebo mouchy...

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

13.10.2009 12:06

Re: Lov velbloudu v Australii

To spatne ctes, nacelniku, protoze o tomhle konkretnim pripade tu asi nikdo nenapsal, ze je to zabijeni pro zabavu. To uz by bylo jako litovat kralicku v australii, tak spatne jsme to zase nemysleli :D


Reklama

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

13.10.2009 12:23

Re: Lov velbloudu v Australii

Takže celou dobu tady plodíš OT, když je to o velbloudech jo?

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

13.10.2009 12:26

Re: Lov velbloudu v Australii

Presne tak 8)

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

13.10.2009 12:32

Re: Lov velbloudu v Australii

:wink:

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

13.10.2009 14:02

Re: Lov velbloudu v Australii

alfonss> to číslo nemám důvod nevěřit, já jich tak nějak tolik sám střelil, zatím... A v tomhle máš pravdu, ty velbloudy je třeba postřílet a ano, bude jim jedno, co se s nimi pak stane. Taky jsem netvrdil, že se to udělá z posedu :) Jen jsem se vyjádřil k tomu, že pokud někdo neví, jak tohle funguje, nemusel by se mu takový výlet líbit. A nechme už toho.

sean> No, někdo má, někdo nemá.... :D :D

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

08.12.2009 4:28

Re: Lov velbloudu v Australii

kolik stojí takovej velbloud někde kde na nich jezdí? nebylo by lepší je pochytat a dopravit třebas lodí někam kde se dají využít? (vyměnit za ropu) Po světě se vozí přes půl zeměkoule mnohem větší nesmysly než velbloudi.

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

08.12.2009 11:46

Re: Lov velbloudu v Australii

vrb: To je skoro nemožné, zrovna nedávno jsem viděl dokument o závodních velbloudech, ve kterém bylo řečeno, že Arabové používají v podstatě výhradně domácí zvířata z ověřených sáhodlouhých rodových linií.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

08.12.2009 11:52

Re: Lov velbloudu v Australii

Strelit a sezrat... :)

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

09.12.2009 9:43

Re: Lov velbloudu v Australii

ufo: a) když by to platili, tak klidně full-auto nebo houfnici :-) jen by mě nikdo nesměl nutit k tomu pak chodit.
b) když ono to stádo se ti splaší a pěšky ho nedoženeš. Vrtulník ... s ohledem na potřebnej počet odstřelů je naprosto nereálný posadit kafemlejnek někam na kopec a šmajdat pěšky
c) to bys musel položit koleje. Umíš si představit chlaďák na půl milionu velbloudů? To máš pěknejch pár lodí.

Sean: No nevim. Půl milionu velbloudů ti dingové neuklidí přes noc, takže otázka je, co pár stovek nevhodně střelených kusů udělá s povrchovou vodou. Dále s ohledem na potravní bohatost se dá předpokládat, že se přemnoží drobní mrchožrouti jako právě dingové, a až střelení velbloudi dojdou, dostanou hlad. Možná se vrhnou na taktéž přemnožené králíky, ale třeba taky ne. Spousta z nich nejspíš domigruje do blízkosti měst, a australáci budou děcka vozit do škol v zamřížovaných dobytčácích.

Hunter: Mno nevím jestli bych chtěl ze země střílet do stáda na mě běžících velbloudů.
A jedna věc je slovené zvíře rozbourat, druhá sanovat půl milionu střelených velbloudů. Umíš si představit tu obrovskou hromadu? Mě se z toho ježí výrůstky na páteři.
Na slovené zvíře taky nemám problém sáhnout a rozebrat ho (i když moje znalosti zvířecí anatomie sahají jen ke kaprovi a králíkovi a asi bych si troufnul i na srnčí a černou). Jenomže velbloud je práce na celý den, pak další den kopeš díry na vnitřnosti, a na kůži abys měl auto. A dejme tomu že jich během týdne střelíš 25. Dalšího čtvrt roku to budeš uklízet a pokládat koleje, abys kůže odvezl.
Radši ani nedomýšlet důsledky, když se kousek od řeky povede střelit blízko sebe třeba 200 kusů. Ekologická katastrofa na krku.

Phantom: Jedině nahnat do veliký ohrady, kde na druhým konci bude masokombinát. jenomže ta ohrada bude velká asi jako Vršovice.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

09.12.2009 14:41

Re: Lov velbloudu v Australii

NEKRO- rekl bych, ze lovci bizonu v 19. stoleti po sobe taky nejak extra neuklizeli- misto vrtulniku dorazili vlakem, postrileli bizony, nalozili kuze a jelo se dal. Bordel po nich musel zustat pekny, ale nikde jsem necetl, ze by z toho byla nejaka ekologicka katastrofa.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

09.12.2009 15:29

Re: Lov velbloudu v Australii

Sean: Pokud je to v pustině, kde se s kontaminací vody dokáže fauna poprat, tak to problém není. Střel a nech ležet velblouda u vodního zdroje a zlikviduješ město, ani nevíš jak.

A co se týče té tzv. "redukce stavů". Je to invazní druh, takže ve volné přírodě je ho tam nutno vybít a vyhladit do posledního. Všichni ekofašos v poslední době řvou jak podebraný kvůli zavlečeným druhům (viz jen v evropě africká včela a čínské berušky, u nás portugalští křižáci, atd.), a tohle jim najednou vadí? Pokud to nejsou pokrytci, neměli by mezi rozmáznutou beruškou a zastřeleným králíkem nebo velbloudem dělat rozdíl.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

09.12.2009 15:41

Re: Lov velbloudu v Australii

Velbloudu je 600k, ma se to strilet z vrtulniku, tak si myslim, ze ti velbloudi budou nekde ve vnitrozemi, coz je prave pustina- V Australii mas par velkych mest na pobrezi a pak dlouho nic.

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

10.12.2009 11:30

Re: Lov velbloudu v Australii

Včera sem někde zaslechl, že úřady už mají 50% odlovu velbloudů splněno. :-)

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2445
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

10.12.2009 19:38

Re: Lov velbloudu v Australii

TraTom píše:Přiletěla tam kobra či něco podobného a pokropila to rotačním kulometem.
Nemám nic proti nutnému odstřelu, ale tohle bylo fakt na blití.

Jo jo, všechny ty kozy by určitě umřely s mnohem lepším pocitem, kdyby
tam měsíc trajdali tři chlapi s kulovnicema a lovili je pěkně po myslivecku... :D

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

11.12.2009 3:42

Re: Lov velbloudu v Australii

stejně to nechápu... tam to likvidujou úřady a je to spojené se značnými náklady... v africe na podobnou havěť lidi platí statisíce za lovecká safari, a to z toho nic nemají, jen ránu do živého... by se na tom dalo slušně i vydělat, kdyby Australani nebyli potomci obyvatel Velké Británie.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník