cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

03.12.2013 11:08

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Plne zneni pravidel
Přílohy
pravidla_los_2014.pdf
(827.43 KiB) 644 krát

kabro
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 130
Registrován: 07.06.2007 16:40
Bydliště: Česká Republika

03.03.2014 22:31

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Ahoj střelci, poprosil bych Vás o radu.Nějak jsem v pravidlech nepochopil jestli je možné střílet větší kulovou zbraň (konkrétně samonabíjecí pušku) s kolimátorem nebo ne. Našel jsem tam tuhle větu:O připuštění zbraní a doplňků do závodu rozhoduje vždy ředitel soutěže, jehož slovo je konečné. .....a z toho bych usuzoval že záleží na pořadateli jestli povoluje kolimátory či ne? Nebo je to : "každý střílí s tím co má?" ....ale v tom případě jsou střelci bez kolimátoru částečně znevýhodněni si myslím. Tak jak to tedy je? Za případné odpovědi předem děkuji.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

04.03.2014 10:09

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Kolimator neni omezen. O svem zvyhodneni/znevyhodneni si kazdy rozhoduje sam.

kabro
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 130
Registrován: 07.06.2007 16:40
Bydliště: Česká Republika

04.03.2014 22:36

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Děkuji CMK za odpověď.
Závody v mířence střílím přes mechaniky,ale dynamiku rád s kolimátorem tak abych věděl co a jak,jelikož Los nebo Losík jsem ještě nestřílel,tak se možná i k tomuto dostanu.
Ono někteří nahlíží na kolimátor jako na obrovskou výhodu,ale ne vždy tomu tak je si myslím.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

04.03.2014 22:53

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Tak tak... Jelikoz neni poradne kde, tak kdyz uz se strili puska, tak vetsinou beztak na kratkou vzdalenost.
Kolimator v LOSu neni nevyhoda, ale ze by to byla super-velka vyhoda se taky rict neda.
Je to v podstate o poradateli, jestli chce a dokaze postavit zavod tak, aby dokazal vyhodu kolimatoru eliminovat. A je na zavodnikovi, jestli kolimator na pusce bude mit nebo ne...

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

07.04.2014 14:47

Re: LOS (lidová obranná střelba)

prosím vás koupil jsem Ruger SP101 2,25 přemýšlím, že se přihlásím na jediný závod co je trochu poblíž a to je 20.04. Žalany, že se vejdu do malého revolveru jsem si nastudoval ale potřebuju se zeptat, během řešené situace zbraň by neměla směřovat vzůru ani dolů / pravidlo o bezpečných úhlech / jako jak to udělat při přebíjení revolveru, nebo při tomto je to povolené ? Nějak si nedokážu představit jak přebiju, no vše je ještě podmíněno tím že mi přijdou rychlonabíječe z jůesej a na střelnici se s tím o víkendu dokážu rozumně trefit do terče :-)


Reklama

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

07.04.2014 15:18

Re: LOS (lidová obranná střelba)

U revolveru po vyklopení válce je povolena manipulace i mimo výškový úhel (náboj nemůže v tu chvíli být na rozdíl od pistole v komoře), ale samozřejmě platí že po celou dobu přebíjení je prst mimo spoušť.

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

07.04.2014 15:22

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Díky, já teda s revolverem vlastně žádný zkušenosti nemám ale tohle mi fakt dělalo starost :-), ještě se dovolím zeptat protože Žalany jsou už za týden, pokud mi nedojdou rychlonabíječe má cenu se účastnit, nemyslím kvůli pořadí ale abych nebyl za exoty až to tam budu ládovat po jedný :-)

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

07.04.2014 16:25

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Exotické to sice bude :-) ale proč ne, alespoň si to procvičíš.

FouET
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 20.03.2010 11:00
Bydliště: Teplice

08.04.2014 16:24

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Nebudeš první a určitě ani poslední. Jestli jsi LOS ještě nestřílel, neboj se to říct rozhodčím. Nekoušou.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

08.04.2014 16:52

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Je velký rozdíl mezi střílením do papíru, kdy máš čas a klid a střelbami LOS, kdy jsou všechny situace akční a dají se při nich simulovat skutečné příhody. Rozhodčí jsou přísní, dbají hlavně na bezpečnost, ale vždy poradí a hledí si začátečníků. Takže žádné obavy, všichni jsme jednou začínali.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

09.04.2014 11:40

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Jen uvedu na pravou miru to prebijeni revolveru.
Pravidla s zadnou zbrani neumoznuji mirit mimo bezpecny prostor.
Ze mozna trochu existuje tolerance u revolveru s vyklopenym valcem - no mozna... Urcite ne ale na zacatku prebijeni a na konci.
Když si někdo skloni revolver (s vyklopenym valcem) téměř pod sebe (aby mu tam ip padly patrony, nikdo mu asi nebude merit, jestli miril aspoň metr před sebe (pokud si vylozene nemiril na nohy), ale zavirani valce uz jedine zase se zbrani smerem k tercum (ci do bezpečného prostoru).
Vyhazovani naboju z otevřeného valce a zamireni panu bohu do oken také není spravne. Lidi by se to měli naucit vyhodit silnejsi ranou do tycky valce.

Přes to prese všechno (cim jsem Te mozna vystrasil) se neboj dorazit. Proste pujdes pomaleji, v klidu, budes si davat bacha především prave na uhly a bezpečnost a zjistis, ze zase takova veda to není...

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

09.04.2014 22:02

Re: LOS (lidová obranná střelba)

díky všem, za uklidnění i zneklidnění :) poctivě cvičím zatím úhly doma no tak to snad dám, chápu že jednodušší by bylo popadnout G a jít na LOS ale já si na nošení pořídil právě Rugera a G mám tak kdyby jednou něco, nějak mi to usnadnilo rozhodování ohledně náboje v komoře :-) tak chci střílet s tímhle abych si udělal představu jak se to dá použít v "reálu"

FouET
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 20.03.2010 11:00
Bydliště: Teplice

09.04.2014 22:47

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Úhly nejsou tak těžké. Je to spíš o pozornosti, než tréninku. U toho přebíjení samozřejmě ano.
Hlavně je důležité správně posoudit své možnosti a schopnosti. Ve svém squadu určitě budeš mít nefalšované sportovce, kteří to trénují roky. Nesnaž se s nimi měřit. Tam kde oni utíkají, ty přejdi. Hlídej si krytí a terče/neterče. Nehoň setiny vteřiny a raději si terč odmiř. Začátečníků bude nejspíš víc, tak se neboj lidí, kteří na tebe koukají. Hodně se ptej a poslouchej. Být na prvním závodě na konci výsledkovky není žádná hanba. Já jsem tam taky, a to už to/teprve střílím třetí rok :D

Registrace, propozice apod zde: http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/400/

FouET
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 20.03.2010 11:00
Bydliště: Teplice

14.08.2014 15:17

Re: LOS (lidová obranná střelba)

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/465/

Puškový LOS tuto neděli.

Milan Nes
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 164
Registrován: 16.11.2013 20:49

19.02.2015 16:52

Re: LOS (lidová obranná střelba)

je tedy korektní takto přebíjet revolver ? byl jsem k tomu nucen protože běžným vymáčknutím tyče se mi stávalo že některé SB nešly pořádně ven ale úderem dlaně se mi to nikdy nekouslo

snažím se trocha trénovat něž poprvé půjdu na závody :)

https://www.youtube.com/watch?v=oXUwI_d8JlA

FouET
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 20.03.2010 11:00
Bydliště: Teplice

19.02.2015 21:37

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Pokud zbraň zdvihneš až když bude válec vyklopen a zaklapneš už zase směrem k terčům, tak je to OK.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

05.06.2015 12:55

Re: LOS (lidová obranná střelba)

cmk stř dub 09, 2014 11:40 píše:Jen uvedu na pravou miru to prebijeni revolveru.
Pravidla s zadnou zbrani neumoznuji mirit mimo bezpecny prostor.
Ze mozna trochu existuje tolerance u revolveru s vyklopenym valcem - no mozna... Urcite ne ale na zacatku prebijeni a na konci.
Když si někdo skloni revolver (s vyklopenym valcem) téměř pod sebe (aby mu tam ip padly patrony, nikdo mu asi nebude merit, jestli miril aspoň metr před sebe (pokud si vylozene nemiril na nohy), ale zavirani valce uz jedine zase se zbrani smerem k tercum (ci do bezpečného prostoru).
Vyhazovani naboju z otevřeného valce a zamireni panu bohu do oken také není spravne.

Přes to prese všechno (cim jsem Te mozna vystrasil) se neboj dorazit. Proste pujdes pomaleji, v klidu, budes si davat bacha především prave na uhly a bezpečnost a zjistis, ze zase takova veda to není...


Nevim, jak jinak to napsat...

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

08.06.2015 11:29

Re: LOS (lidová obranná střelba)

revolver s vyklopeným válcem není schopen vystřelit
čili pokud se s tím neotočíš k divákům a rozhodčí nemá mezi ušima slámu, nechá Tě být

cmk
pánu bohu do oken s vybitou zbraní jež je stejně nebezpečná jako rev. s vyklopeným válcem míří v BZ při protahování boresnakem kdekdo, někteří si přitom i míří na ruce, jinak by toho hada nevytáhli
stejně jako si kdekdo míři pod 1m od nohou s nabitým kvérem při zasouvání do holsteru, či tasení

bartavoj
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03.09.2015 6:43

02.12.2015 10:13

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Zdravím,

nevíte někdo zda je na Los povoleno kapesní pouzdro na malou pistoli?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků