Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

29.01.2010 14:00

Re: LOS a záložní pistole

Tak tak.... jak píše 4mike! Až budete kdokoliv z vás dosahovat z běžnou, sériovou, zbraní stabilních výsledků 90 až 95% na LOSech, nebo řekněme že se budete pravidelně umisťovat v první 10až 15tce, pak je teprve nasnadě řešit vylepšení,ladění, stávajícího nářadí, popřípadě dalšího vybavení jako jsou pouzdra atd... Peníze které tímto zatím za vylepšení zbraní ušetříte doporučuji investovat do střeliva a tréninku :wink: .
Toliko alespoň můj názor s kterým samozřejmě nemusí každý souhlasit.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

31.01.2010 14:50

Re: LOS a záložní pistole

Dej komukoliv v té první „10až 15tce“ běžného sériového Kevina nebo revolver na pět nábojů a budeš je stabilně na všech Losech v 90 až 95% hledat na posledních příčkách, pokud je soutěžení kvůli „soutěžně technické nedostatečnosti“ své zbraně nepřestane bavit už po pár závodech.

Drtivá většina všech lidí, kteří chodí na soutěž by měla rádo aspoň malou naději, že se někdy umístí, ale pokud nastupují do soutěže s naprosto nevhodnou zbraní, která jejich šanci na medailovou pozici omezuje na situaci, kdy na startovní čáře jsou jen tři závodníci, tak je to silně frustrující. Běžné sériové zbraně jsou prakticky všechny, ale pouze některé poskytují možnost dostat se na bednu.

Takže nepište kraviny o nějakém procentuálním využívání schopností zbraně nebo , že je potřeba nejprve umět střílet. Nejprve je potřeba si důkladně promyslet co chci střílet, potom čím je vhodné to střílet a pak, až je potřebné (vhodné) vybavení doma už jen střílet s střílet a jezdit na závody, protože je rozdíl střílet kvůli bodům a v tom, že si jdu jednou, dvakrát picnout nějakou soutěž kvůli zvědavosti nebo pro seznámení. Pak je opravdu jedno s čím tam ten člověk jde.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

31.01.2010 19:18

Re: LOS a záložní pistole

Castecne mas pravdu, ale LOS prece neni jenom o tom, abych byl mermomoci na bedne. On zas tak velky rozdil v tech zbranich neni, vsechno to jsou komercne dostupne seriove zbrane, bez nejakych zasadnich uprav. Je fakt, ze pokud nekdo na to nema a muze si dovolit jenom vykotlane DUO, tak holt na bedne nebude a bude muset strilet JENOM pro radost. Ale tak to v zivote chodi, s tim nic nenadelas.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

31.01.2010 20:09

Re: LOS a záložní pistole

pláč na téma nemám na krochnu beru jako naprosto zcestný. za cenu průměrnýho telefonu se dá koupit ucházející pistole. a LOS je dělanej tak, aby se s ucházejícím vystačilo. a jestli si někdo myslí, že na obranu stačí krochna, se kterou na LOS neuspěje, tak si může bejt jistej, že až bude mět se bránit, bude lepší kapesní nožík

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

01.02.2010 9:00

Re: LOS a záložní pistole

Nejde ani tak o finance, ale spíš o ten výběr. Toto fórum čtou i lidé, kteří sice zbraň mají, ale zatím více v trezoru než na střelnici. Dva takové znám. Bohužel mi jeden z nich říkal, že má pocit, že pokud nemá zbraň určité značky, tak je mimo mísu a na závody nemá cenu jezdit. Ptal jsem se ho kde na to přišel a on mi řekl ať si to tu na střelectví přečtu :twisted: .

Proto jsem psal, že nejdřív je důležité si promyslet co chci střílet a potom se dívat po vhodné zbrani. jestli se pořídí v obchodě nebo přes inzerát je jedno, ale nevhodně zvolený model může časem začít vadit. Raději koupit jetou G26 než Kahr nebo Ruger LCP. Pak má asi opravdu cenu finanční rozdíl Kahr – G 26 prostřílet (ve prospěch G) :wink:

Los je prima soutěž, ale jen soutěž a někdy může mrzet, že mám dobrou zbraň na obranu, ale už ne tak vhodnou na závodění a přitom stačilo před nákupem jen trochu myslet. To je ale individuální a komu nevadí nebo si může dovolit mít doma více zbraní, tak to řešit nemusí. Bylo to myšleno spíš pro lidi, kteří se střelbou začínají.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

01.02.2010 9:18

Re: LOS a záložní pistole

Carlito píše:Dej komukoliv v té první „10až 15tce“ běžného sériového Kevina nebo revolver na pět nábojů a budeš je stabilně na všech Losech v 90 až 95% hledat na posledních příčkách, pokud je soutěžení kvůli „soutěžně technické nedostatečnosti“ své zbraně nepřestane bavit už po pár závodech.
............

ach ti teoretici, vloni nám v dospělým revolveru nařezal Mario s pětiraným 2" Taurem


Reklama

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

01.02.2010 9:37

Re: LOS a záložní pistole

To znamená jen to, že Mario a jeho Taur patří do těch 5ti – 10ti%, jinak platí výše uvedené :) .

Nebo jinak. Nastřílíš stejně nebo lépe s válcem na pět nábojů :wink: ?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

01.02.2010 10:33

Re: LOS a záložní pistole

to znamená, že na stages postavených hlavou není kapacita výhodou

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

01.02.2010 11:22

Re: LOS a záložní pistole

Carlito píše:.. Bohužel mi jeden z nich říkal, že má pocit, že pokud nemá zbraň určité značky, tak je mimo mísu a na závody nemá cenu jezdit. Ptal jsem se ho kde na to přišel a on mi řekl ať si to tu na střelectví přečtu :twisted: ...


Řekl bych, že pokud nezačne, může mít zbraň jakou chce, třeba i závodní speciál, stavěný přímo pro něj a stejně bude mimo mísu. Lepší je začít s tím, co mám doma. Jednak se s tím naučím zacházet i v "krizových" situacích (a o to jde u LOSu zejména), za druhé zjistím, jestli mě to vůbec baví natolik, že se tomu chci věnovat častěji a potom buď to budu dělat pro zábavu s tím co mám nebo investuju a koupím si něco "lepšího". Případně zjistím, že jsem talent a i s tím kevinem a pod. jsem schopný se občas na bedně umístit.
Je to otázkou priorit. Buď to dělám pro sebe, svůj dobrý pocit a baví mě to. Nebo jsem jako někteří mí známí, že pokud nevyhrávají, tak je to prostě nebaví a mají pokažený celý den (netýká se to lidí na tomto foru a střílení vůbec) :twisted:

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

01.02.2010 12:28

Re: LOS a záložní pistole

4mike: Nechytej se prosím každé příspěvku ze kterého cítíš fiktivní útok na svou osobu jako tonoucí Titanicu. Samozřejmě nejde jen o kapacitu ale třeba o spoušť, délku záměrné, hmotnost atd.

Nemyslím si, že situace např. při MĆR LOS byly stavěny bez hlavy. Nebyla by sranda vypálit čtyři rány a jít domů. Je lepší zvolit vhodné vybavení a o tom se tu bavíme. Nejde o nic jiného než si předat navzájem své zkušenosti, probrat a prodiskutovat své názory tak, aby si někdo další z toho vzal to co se mu hodí.

Bezpředmětné „odpaly“ na příspěvky, které možná neodpovídají tvému názorovému postoji tu nemají co dělat a na to by měl dohlížet právě moderátor. Tak se začni chovat jak se má nebo (pokud s tím máš problém) dej svou funkci k dispozici někomu méně radikálnímu.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

01.02.2010 13:06

Re: LOS a záložní pistole

Carlito vynech laskavě osobní rovinu !! reagoval jsem na Tvůj výrok, nikoliv na Tvou osobu


pro Tebe a ostatní, kteří si myslí, že bez IN bouchačky budou na LOS ztraceni a navěky znemožněni:
je to jak píši a pokud mi nevěříte, kontaktujte s dotazem TraToma, či někoho, kdo zná LOS líp než z rychlíku
samozřejmě že teoretický handicap existuje, v praxi se však LOS "bez hlavy" vyhrát nedá ani s 2kg kvérem na 30 ran za 50kKč, čili potenciál střelce je nadřazen zbrani (pokud nestavěl stage idiot)
čili gongy na 30m mají stěži co s obrankou společného a pokud např. neumí slabou rukou, je celkem fuk, jak dlouhou má záměrnou

sten
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 05.10.2006 12:04
Bydliště: doma

01.02.2010 14:37

Re: LOS a záložní pistole

carlito:

no nevím nevím pří pročítání tohoto vlákna jsem se musel přihlásit, abych ti trochu osvětlil situaci LOSU atd...
pokud si koupíš fenomén mezi zbraněma v jakékoliv divizi je to šlechetné a určitě výrobcům té oné úžasné všestrané zbraně uděláš nesmírnou radost v propagaci jejich výrobku, ale tím to začíná a končí.
LOS je především o rychlosti, přesnosti a hlavně zachování hlavy při řešení zcela banálních záležitostí.

4mike má naprostou pravdu a nejeden závod jsme spolu stavěli a pískali pod praporem Zděnka Malánika a i on ti může sám velice dobře popsat, když se spojí brněnský kočičák a pražskej hajzlík a postaví situaci i lidi vehlasného kalibru a majitelé všemožných zbraní s mejdraším tuningem si vylámou zoubky na obyčejné situace, která se za bežných okolností bez stresu a timeru dá střelit i jednuškou v rekordním čase.

Jakož to důkaz si klidně podívěj do LOSího poháru a podivej se do kategorie záložní pistole a sam zjistíš, že to není o kapacitě, velikosti atd... , ale o návštěvnosti LOSích závodů a zjištění, že i obyčejný terč na 0,5M se dá přehlédnout, nevyřešit, je to jen o navozeném stresu případně fizyckého zatížení střelce-zbran to zvládne vždy pokud ji střelec správně a včas použije.

Od toho je právě LOS, jakož to rozmanitá střelecká soutěž, aby se lidé dokázali sžít a ovládat tu zbran, kterou doma vlastní nejlépe tovární výroby tudíž já tvrdím "KDO CO NOSÍ TÍM TAKÉ STŘÍLÍ"

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

01.02.2010 14:39

Re: LOS a záložní pistole

Pro ty co nečtou pozorně nebo nepochopili (neporozuměli) o čem jsem psal.

1. Na tom abych měl cool nebo in zbraň mi nejde ani nikdy nešlo, protože prestiž značky a od ní odvozené ceny nepovažuji za důležité a je každého věc kolik do své zbraně nasype zlaťáků a jestli to má smysl.

2. Technický handicap některých zbraní (sportovního nářadí) není bohužel pouhá teorie a taky se to netýká jen střeleckého sportu. Ano jsou machři, kteří dokážou víc než běžná většina a jejich náskok pak vyváží nedostatečné vybavení, ale to platí také jen do určité míry. Vystřílel by Týc titul kdyby měl DUTY? To je otázka, ale určitě by byl asi spokojenější s Duty při každodenním nošení.

3. Jediné o co mi jde a šlo je, že jsem chtěl zdůraznit důležitosti výběru zbraně, která bude sloužit jak pro sport, tak pro běžné nošení a to pokud možno tak, že bude maximálně použitelná v obou rovinách. Jestli bude stát korunu nebo milion je fuk. Na prvním místě je účelnost. To že se tato diskuze zvrhla jiným směrem je fakt smůla a škoda, protože informační hodnota je 0 0 nic.

4. Aby někdo poznal co LOS obnáší není potřeba jezdit rychlíkem. Ono stačí třeba dobře přečíst pravidla a zúčastnit se pár závodů, pokud možno na různých střelnicích. Potom musí být každému kdo má hlavu jasné, že je to jen soutěž, která má svá pravidla a jen velmi málo z toho se dá asi v reálu použít. Spousta situací se plánuje tak, aby to nebylo pořád stejné a hlavně aby to mělo „šťávu“ a že to není „reálné“ nikomu nevadí. Hlavně, že se všichni baví.

edit:
Především ono "KDO CO NOSÍ TÍM TAKÉ STŘÍLÍ" právě moc neplatí, protože by spousta lidí neměla šanci uspět. Proto se střílí s EDGE, TS, G26 a jiné. A o tom to vše je!

Prosím zdůrazňuji… Není to závist! Je to jen o tom, že pokud nechci střílet jen pro zábavu ale pro výsledky, musím mít odpovídající vybavení. Samotný talent jaksi nepostačuje.

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

01.02.2010 15:14

Re: LOS a záložní pistole

Možná nebudu se ZRe úplně in, ale začal jsem s Holkem 820 2" s více než 4kg v DA na spoušti a dařilo se mi. Dařilo se mi i zachovávat chladnou hlavu. Dnes střílím s SW 19 2,5" v DA a na spoušti mám asi 2kg a mnohdy se stydím co vyvádím... vynechané terče, semtam mišák atd. Prostě jsem byl nazačátku víc soustředěnější a méně zbrklý. A o tonm to je. Pokud se člověk naučí střílet a bude do terče posílat pouze 2 rány a nevykropí na 8 ranné stage dva šuplíky z G, nepotřebuje na LOSu nic extrovního. Byl jsem mnohdy svědkem jak střelci z IPSC pohořeli kvůli taktice...

Nechci tvrdit, že technika nedává výhody, ale pokud je závod postavený v duchu LOS, jsou výhody vylkých šuplat a 6 a víceranných válců či dlouhých záměrných (90% situací se řeší bez použití hledí)snížena na minimum nebo úplně smazána.
Rozhodně bych si zbraň pořídil primárně podle potřeb nošení a LOS bych řešil druhotně. Možná pak člověk zjistí, že mu nízká kapacita či slabší náboj nedává ani v reálu lepší šance. Je ale otázkou, jestli je to pro něj důvod nosit něco většího.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

01.02.2010 16:34

Re: LOS a záložní pistole

Carlito: Tyc nestrili LOS, ale IPSC. Ovsem divizi "production", ve ktere jsou povoleny jenom minimalni upravy na zbrani. Strili se Shadowem, coz snad neni zas tak draha, ci specialni pistole, s tou by mohl klidne do LOSu a nikdo by ani nemrknul. Ovsem musel by si poridit normalni pouzdro, ta soutezni v LOSu nejsou povolena.

Jinak vse jiz bylo receno. Ano, lepsi zbran mi da urcitou vyhodu, ale opravdu jen minimalni. Rekl bych, ze v radu maximalne 5%, cili kdo nastrili 60%, by s lepsi zbrani mozna nastrilel 65%, atd. Cili opravdovou vyhodu mu to da jenom az se dostane na spicku, kde rozdil 5% ho muze dostat treba ze 6. mista na 3.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

01.02.2010 16:51

Re: LOS a záložní pistole

To s Týcem byl jen příklad. Jinak nevím, jestli těch pět procent je opravdu pravda. Pokud si vezmu G26 a Kevina, tak věřím tomu, že časový rozdíl na šesti terčích dejme tomu na patnácti metrech bude díky kapacitě a charakteristice spouště o hodně větší. Ovšem uznávám, že to jsou teoretické spekulace a vliv chyby při nevyřešení terče, procedury, či jiné věci to vše může posunout jinam.
Takže rezignuji, vzdávám se, kapituluji :? . Nedůležitější je hlavně to, když se kouří z hlavně 8) ! Vše ostatní je nepodstatné.

Uživatelský avatar
Pettson
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07.01.2010 19:50

01.02.2010 18:03

Re: LOS a záložní pistole

Nějakou dobu jsem tu nebyl, a teď koukám, jakou veselou diskuzi jsem svým nevinným příspěvečkem rozpoutal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No pánové moc jste mi nepomohli, soulasím s Carlitem - informační výtěžnost téměř 000 nic.
To nejdůležitější co jsem se dozvěděl je, že u G26 se tolerují 12-ti ranné zásobníky, byť je u ZPi zjevně v rozporu s pravidly, protože jako první se má používat standartní zásobník, což je ten přímo dodávaný ke zbrani, a jiný než 10-ti ranný zásobník jsem voriginálním balení od Gastona ještě neviděl.

Ještě než mne nějaký senior označí za slabomyslného teoretika, říkám předem, že velmi děkuji každému, kdo si dá práci postavit jakoukoli soutěž, protože soutěže jsou fajn a skvělý trénik a vždycky si to užiju bez ohledu na umístění.

Loučím se, je třeba méně plkat a víc dělat díry do papíru. V úctě Váš Pettson.

jbiker
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 351
Registrován: 13.11.2006 22:03

01.02.2010 22:30

Re: LOS a záložní pistole

Mám pocit, že tahle diskuze se už točí, s odpuštěním, kolem ho...a ! Pokud se někdo cítí už před první soutěží frustrován, ať raději nikam nejezdí. Frustrovaný začátečník = zaděláno na průser. Pokud se stydí za starou otlučenou nebo na LOS nevhodnou bambitku, fakt nemá proč. Přijede, pokouká, vyzkouší - nebaví OK, baví - trochu potrénuje, koupí bouchačku schopnou konkurence klidně i za cca 10 - 12 tisíc, (případně botku +2 za pár korun - "kupodivu" originál Glock). Ale nemusí to být samozřejmě nutně G26. Na závody jezdí opakovaně i tací, kteří si to užívají s Kevinem, vědí, že nevyhrajou, pořeší si svejch pár závad, pokecají, popijou (Birell nebo kafe, pro rejpaly) a v pohodě a spokojeně odjedou domů. Nevím, co na tom, Carlito, pořád řešíš.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

02.02.2010 9:02

Re: LOS a záložní pistole

jbiker. Já nevím co řešíš ty. Raději si to pozorně přečti, než budeš něco odepisovat, protože potom bys zjistil, že to co si tu teď napsal, já tvrdím taky.

Kdo chodí střílet pro zábavu – ok, stačí mu třeba předovka.
Kdo chce ulovit co nejvíc bodů – musí mít zbraň, která mu to umožní.
Kdo chce mít jen jednu zbraň a chce lovit body a ještě ji chce mít i na běžné nošení – měl by před nákupem pouvažovat, která zbraň mu to umožňuje a tomu podřídit výběr. Jinak po pár závodech zjistí, že bude muset přezbrojit a to stojí čas a někdy i peníze.

Nevím jak jasněji bych to už napsal! Mimochodem jsem včera koupil nové číslo SR a je tam článek s Vinduškou. Doporučuji si ho přečíst. Hlavně ty pasáže o vybavení.

Pokud to tedy někteří z vás nechápou (myšleno ty, kterým není lhostejno na kterém místě se umístí) a mají rádoby fundované řeči o ničem, tak si pořiďte o dvě třídy horší krochny a běžte závodit. Třeba vám potom ke štěstí bude stačit teplý párek a kafe a na body dosáhnete jen díky svému skvělému střeleckému umu.

Takže soudruzi zlomte úderník! Já končím, nemá totiž cenu jít hlavou proti valu.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

02.02.2010 10:32

Re: LOS a záložní pistole

Doporučuju zejména přečíst si pasáž o vhodnosti IPSC pro běžný život - Cituji : " Tvrdím jednu věc: IPSC nemá - stejně jako jiná střelecká disciplína - nic společného s praktickým použitím zbraně. ALE je to asi jediná disciplína, která naučí člověka nejkomplexněji ovládat zbraň, rychle měnit plán, střílet ze všech možných poloh a za všech možných situací, na různě se pohybující terče, a to nejen z místa, ale i za pohybu, řešit závady a mnoho dalších věcí, a to všechno v časovém tlaku. Široká variabilita situací nutí střelce improvizovat a rychle se přizpůsobovat.........

Pod to všechno bych se podepsal.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků