Uživatelský avatar
PN
 
Příspěvky: 216
Registrován: 21.12.2006 16:20
Bydliště: Praha

22.12.2009 21:36

Re: LOS a záložní pistole

Hele, možná je to blbej nápad, ale co udělat na LOSu něco jako je handicap při golfu? Prostě člověku spočítat, kolik bodů/vteřin/ran/něčeho je za "parem" soutěže ve svém nadprůměrném kole a tohle číslo mu od výsledku odečítat. Tím se pro účely jednotlivé soutěže srovnají rozdíly mezi střelci (vyhraje ten, kdo na svoje poměry zastřílí nejlíp) a pro dlouhodobé hodnocení stačí srovnat handicapy.

Stejně jako nejlepší golfisti hrají bez handicapu, tak nejlepší střelci střílejí jiné soutěže bez handicapu, na absolutní časy, tj. IPSC apod.

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

22.12.2009 22:14

Re: LOS a záložní pistole

já bych žádný handicap nedával. pro nás, co to střílíme pro zábavu a proto, že se chceme zlepšovat v zacházení se zbraní to nemá smysl, nám je to toitž vcelku jedno. a ti ostatní ať si kazí svoje zdraví zbytečnými stresy, když je přestřílí někdo, kdo si vzal lepší speciál nebo nedejbože starou čízou (protože kdo umí, ten umí a nastřílí i suchou větví) :twisted:

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

22.12.2009 23:27

Re: LOS a záložní pistole

Tenhle napad by asi vic lidi otravil nez potesil.Ja vzdycky strilim proti sobe, ale handicapovan byt nechci :D

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

23.12.2009 10:18

Re: LOS a záložní pistole

Patrně máme pravdu všichni a jak říká Alf, bylo by to jen picání, které by časem ztratilo na atraktivitě. Ohledně toho trychtýře – v Losu to výhodu určitě nemá, jen se to nedá moc pohodlně skrytě nosit a jde o to, že např. doma nosím Kevina, ale na závody jedu s TS, protože s Kevinem moc parády neudělám. Tomu ale žádná úprava pravidel nezabrání a myslím si, že momentálně je Los ve své současné podobně víc než dobrý a něco měnit by bylo jen na škodu. Jen by to chtělo od střelců víc sportovní cti, protože opravdu znám takové, co si na IPSC moc neškrknou, tak jedou na Los, kde mezi běžnou střeleckou veřejností mají možnost vyniknout a ještě se chlubí tím, jak to těm bábovkám natřeli (nemám tímto na mysli nikoho z tohoto fóra – to jen abych předešel zbytečným podrážděným reakcím), no a z toho je pak smutno u srdce.

Snad tedy Los zůstane Losem a bude to i nadále soutěž pro širokou střeleckou veřejnost, kde si dotyčný může vylepšit soužití se svou zbraní, kde může zjistit své rezervy a kde víc než soutěžní rivalita vládne přátelský duch. Bylo by velké neštěstí, kdyby to zdegenerovalo v něco jako IPSC. Něž prosím zase někdo začnete podrážděně odpovídat, najděte si třeba na netu, co IPSC bylo původně. Děkuji.

Howg

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

23.12.2009 11:08

Re: LOS a záložní pistole

Kdyby bylo IPSC tím, z čeho původně vzniklo, dnes by již neexistovalo. Je to čistě sport a nic víc, s jakoukoliv obranou nemá nic společného.
Až dojde k lámání chleba a bude se zakazovat, myslíš že zakáží dříve střelbu do papírů o tvaru ořezané piče, nebo bude více závadný terč s obrysy postavy oblečený do kabátu?
IPSC se schválně odpoutalo od jakýchkoliv forem náznaku obraných situací - proto třeba ten zákaz nošení maskáčů a taktických oděvů pro civily. Nikdo nechce, aby bylo IPSC spojováno s jakýmkoliv zabíjením. Prostě jen sport.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

23.12.2009 16:20

Re: LOS a záložní pistole

trychtýř netr\chtýř, to je celkem fuk. pokud si nekdo chce picnout jinak než na stojáka na střelnici, je to vždycky užitečný. když někdo má ambice bejt za každou cenu na bedně, nekažte mu tu radost. jestli někoho vidina lepších výsledků dožene k tomu, aby se šťoural v pistoli ve snaze nějakých zlepšení, je to podle mě naprosto legitimní. pro naše český podmínky se z IDPA stal LOS. LIDOVÁ střelba. že to trochu ztrácí lidivost tím, že se tam někdo chová nevhodně, zachovejte se demokraticky a pošlete ho pryč. že střílí lepší bouchačkou mu nevyčítejte. je sice dlouho, co jsem byl na nějakejch závodech, ale když se bude víc čumět, na to, jak se kdo kreje a prostě dodržuje všechny pravidla, ony se ty rozdíly ve zbraních poměrně dost setřou. zachovete tu lidovost tím, že se budete starat o to, aby vám tal střelba přinášela radost, ti z vás, co máte drahý zbraně se nechlubte, projevujte čilý zájem o pistolky nižších cenových relací a ono se to opět vrtí do polohy setkávání lidí, kde střelba bude jen doprvodná záminka. To potom bude Lidová střelba taková, jak si ji představuju. už slouho se střeleckých podniků neúčastnim, takže nevim, jaká nálada na nich panuje. ale obecně prosím, buďme milí na okolí, co to jde.


Reklama

Uživatelský avatar
xjam
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 28.10.2007 22:42
Bydliště: Uherský Brod

23.12.2009 22:03

Re: LOS a záložní pistole

Krampusův příspěvek podepisuji v plném znění! Lépe bych to nenapsal... :)

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

24.12.2009 15:33

Re: LOS a záložní pistole

Ja ano - vety bych zacinal velkymi pismeny. :D

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

24.12.2009 22:28

Re: LOS a záložní pistole

cimprlich.

Uživatelský avatar
corwin22
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 17.10.2008 21:20
Bydliště: Praha

28.12.2009 1:06

Hm.....

Vaše debaty už jsem někde slyšel. A ne jednou. Ono není jednoduché vše skloubit dohromady.
Odpustím si znovu a znovu a znovu promílané věty a témata. Jen překopíruju pár svých věcí z http://www.gunlex.cz:
*******************************************
Corwin22 14. Srpen, 2009 v 9:47:

Chrániče kolen nejsou zákázány. Co není zakázáno – to je povoleno.
Měl jsem ze začátku přístup:„A na ulici nosíš chrániče?“ Po debatě se střelcem jsem musel uznat že je blbost to řešit.
Beru to jako že to není normální, ale LOS ať chceme, a snažíme se jak to jde. Nikdy stějně nebude úplně reálný nácvik sebeobrany se střelnou zbraní. Ostatně, jsem radši když přijede hodně lidí a má to jako střeleckou zábavu s ohledem na bezpečnou manipulaci a taktické návyky co jim může zachránit krk.
Než totální trvání na realitě situace. A závodit s těmi pár lidmi co by nám po represivních zásazích do pravidel dál jezdily na závody, je o dost smutnější představa, ne?
************************************************************
Corwin22 15. Srpen, 2009 v 7:58:

Coffee:
Nesportovní chování = diskvalifikace.
Pokud by jsi to chtěl takto brát, tak bych musel sem tam udělit diskvalifikaci i lidem kteří neprotestují, ale vysloveně se hádají. Stejně jako když máš blbé kecy ve fotbale.
A taky bych musel DQ všem kteří nosí diskutované chrániče kolen. Není to jedno procento, ale z cca. 80lidí co přijedou na závody je hádám má tak určitě pět a více lidí. (Nepočítal jsem.)
A Honza K. si je určitě pořídí taky..
Já o nich ostatně sem tam taky zauvažuji.
Snažím se hilzny odklízet z místa klečení, ale vždy to nevyjde..(Můžeš to rozebrat s
CMK a spoustou dalších. Mě už se taky podařilo mizerně kleknout.)

Pojem nesportovní chování je dosti obšírný. Jestli-že bych měl jít ad-absurdum.
Tak bych musel DQ dát taky všem co nepřijely v běžných typech bot ale mají vojenské-outdoorové kecky a na nich vzorek za který by se nemusel stydět leckterý traktor. A to ti dává výhodu oproti ostatním=nespor­tovní chování=DQ.
Máš žluté střelecké brýle? Zlepšují ti kontrast, není to normální=výhoda oproti ostatním=nespor­tovní chování=DQ
Máš pouzdro které je nakloněno o více stupňů oproti ostatním pouzdrům? Máš na něm větší výřez pro lepší tasení než ostatní?=výhoda oproti dalším=nesportovní chování=DQ.
Můžu ještě pokračovat..:/
Apropo:Ochranné pomůcky?
Kdo umí, umí. Kdo neumí, vozí kočárek…:D

Jinak pro všechny:
Díky lidičky za morální podporu. Stále vás hodlám „obtěžovat“ na závodech svojí přítomností a taky se nezdržím komentářů zde a na jiných fórech. Žiju a mluvím jak by zobák narostl:)
Pokusím se přetavit vaše rady do své praxe a snad to bude závod od závodu lepší;)
Tak zase příště na LOSu:)
***************************************************************
Zbytek celého vlákna se nachází zde:
http://www.gunlex.cz/?p=975

Samozřejmě dopuručuji pro lepší kontex celé vlákno přelouskat. Save swoop :(
Po přečtení můžete přemítat o tom že není život jednoduchý.
Tak zase příště na LOSu;)

Glenr
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05.02.2009 10:47
Bydliště: Praha

06.01.2010 10:57

Re: LOS a záložní pistole

Ahoj mám dotaz v pravidlech se píše že jako záložní zbraň je možno použít .22 LR jak je možné s touto ráží sestřelit popper když má s propperem problem 7,65? (střílí někdo z .22 vůbec los)

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

06.01.2010 11:17

Re: LOS a záložní pistole

S 22LR budeš mít problém :( . Například na posledním LOSu v Žalanech byly popry kalibrovaný na 9luger, jako referenční zbraň byla použita CZ75. To ale neznamená že s 22lr nemůžeš na LOS. Budeš muset poper zasáhnout víckrát, nejlépe v rychlém sledu, nebo se smířit s penalizací za nevyřešený terč.
Ono je to proto, aby si střelci s malorážkama uvědomily nedostatečnost právě ráže 22 pro obranu.

Uživatelský avatar
Pettson
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07.01.2010 19:50

07.01.2010 20:24

Re: LOS a záložní pistole

PaF píše:2CAR - G26 v zalozni pistoli LOS je jiz vyresena vec, klidne ji kup.



Mám stejný problém - řeším co koupit za záložku, abych s ní mohl i na LOS. V užším výběru je Spring. XD Subc., CZ RAMI a BULL M5 Ult.-X, G26 a SW MP9 C tam není jen kvůli délce hlavněJakje G26 vyřešená pro LOS, když výrobce udává délku hlavně 88 mm, tedy o 5 víc, než povolují pravidla LOS? Proč není pro LOS vyřešený i SW MP9C, když má hlaveň úplně stejně dlouhou jako G26?

Předem díky za seriozní opověď.

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

08.01.2010 0:21

Re: LOS a záložní pistole

No už se to tu někde řešilo... Takže ještě jednou: délka hlavně bez skluzavky max. 3,3" (84mm). Někteří výrobci udávají délku hlavně i se skluzavkou :? , takže nezbývá než šupléru a změřit.
Kdo z přítomných vlastní zbraně které výše zmiňuje "Pettson", prosím změřte a dejte vědět :) . Samotnýho mě docela zajímá ta G 26, zřejmě Glock udává celkovou délku.

TELESCOPIC.CZ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 59
Registrován: 27.03.2009 16:28
Bydliště: Praha

08.01.2010 16:06

Re: LOS a záložní pistole

jj od těch 88mm, které se udávají u g26 je potřeba odečíst ty 4mm - náběh. Takže to je akorát. U MP9c se uvádí 89mm, takže je dost možné, že pokud má náběh taky 4mm, tak se se už o jeden mm nevleze. Ale je potřeba to změřit, to byla jen moje úvaha. Mimochodem KOMPAKT Jericho 941 FBL má udávanou délku hlavně taky 89mm, takže by nebylo marné změřit opravdovou délku hlavně bez rampy atd., je určitá šance, že by se tam taky vlezl....Ale spíše bych řekl, že ne....

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

08.01.2010 17:43

Re: LOS a záložní pistole

telescopic... jericho/ tanfoglio má výstupek skluzavky 5.51mm

Uživatelský avatar
Pettson
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07.01.2010 19:50

08.01.2010 17:56

Re: LOS a záložní pistole

Díky. Hned jsem změřil jsem hlaveň u G19, výrobce opravdu udává délku hlavně i se skluzavkou. Odedneška k Brymové, tak jedině se šuplérou :mrgreen: . Kdyby byl někdo tak hodný a změřil mi lauf u SW MP9c, byl bych mu vděčně vděčný. U Brymové zrovna není k vidění.

TELESCOPIC.CZ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 59
Registrován: 27.03.2009 16:28
Bydliště: Praha

08.01.2010 19:50

Re: LOS a záložní pistole

To krampus: dík, takže to Jericho se taky vleze...A má kapacitu 13 nábojů

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

09.01.2010 3:32

Re: LOS a záložní pistole

telescopic, neber mě za slovo, jen říkám, jak daleko ten frňák tý skluzavky, ne ja je dlouhá celá hlaveň jerricha. ale klidně bych se ubíral směrem, že je to velmi pravděpodobné a zkusil bych to ověřit, pokud máš ke krátkýmu jerrichu přístup.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

09.01.2010 12:40

Re: LOS a záložní pistole

Pettson:
Nemám sice hlaveň 9mm, ale u pětačtyřicítkové je skluzavka dlouhá 3 mm, ovšem stejně tak je dlouhý uzamykací výstupek na horní části hranolu nábojové komory. Myslím si, že provedení skluzavky je stejné pro devítku i jiné ráže. Takže babo raď Osobně si myslím že kompakt Smith by mohl projít, protože oproti Glocku to je rozměrově skoro stejné, jen má trochu širší závěr – aspoň se mi zdá. Ale záleží jak se k tomu postaví náčelníci z Lexu. :wink:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník