Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

28.05.2010 13:59

Re: LOS a záložní pistole

ať si lidi střílijou klidně osmiranným malorážkovým revolverem divizi ZRe. budou zase znevýhodněný, budou li muset přebít. teda pokud je 22LR v pravidlech...

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

28.05.2010 14:23

Re: LOS a záložní pistole

albert píše:Určitě by to bylo zajímavé kdyby se záložka střílela 7+1 bez ohledu na typ zbraně....... A nechal bych to klidně i pro velkou pistoli. ........ Rychlé taktické přebití patří mezi základní střelecké dovednosti a jedna s ideí LOSu je i učit se praktickému použití zbraně, trénink různých dovedností apod. ........Střelec je povinen v průběhu situace min. jedenkrát přebít dle pravidel LOS,,. Určitě to je i další oživení závodů. :-)


Tak nevím jak si to myslel :wink: podle toho příspěvku máš podobné argumenty a když CMK napíše něco jiného tak otočíš o 180° :roll: Asi jsem to napsal blbě tak to zkusím ještě jednou?

Záložní pistole: povinný přebití by přitáhlo i střelce kteří záložku mají ale soutěž s ní nestřílí protože jsou proti 12ran G26 v nevýhodě. Ovládací prvky u těhle zbraní jsou většinou s ohledem na účel malý a hůř ovladatelný. Tohle pravidlo nikoho netrestá a nediskriminuje, jen si pocvičíš přebití a druhý šuple může být klidně dlouhý takže si i zakropíš (pokud o to jde)

Záložní revolver: Velmi podobné, s tím rozdílem že tady se střelec s 5ranákem vůbec nechytá. Situací do 10ti ran je minimum a přebití u těhle prcků zabere min.3 vteřiny ale spíš ještě víc.

Výhodou těhle změn by bylo že tyhle minimálně obsazované kategorie by přišlo střílet víc lidí kterým by se srovnaly podmínky. Asi jsem naivní když si myslím že LOS není sport kvůli kterému si pořídím speciální nářadí ale sport který se dá provozovat tím co mám doma a ještě se pocvičím v zacházení pod stresem. Jasně špičkový střelec nasřílí i s 7mi ranou pistolí a přebití stihne. Ale většina střelců nemá na to být mistrem republiky a střelba s handicapem je prostě nebaví.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

28.05.2010 14:25

Re: LOS a záložní pistole

krampus: .22lr pro záložku v pravidlech je, ale popry se kalibrují na 9Luger takže celkem mimo. Ted střílela jedna holčina .22WMR ale nevšim jsem si jak jí to padalo....

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

28.05.2010 14:46

Re: LOS a záložní pistole

Holčině s 22WMR popry padali celkem v poho, otázka je jestli to taky kluci v Čekanicích tak poctivě kalibrovali jako to třeba dělají v Žalanech ???
Jinak "sided" jak píšeš že jsem otočil o 180... Jo jasný :? psal jsem to někdy kolem třetí hodiny v noci v práci a jak píšu v dalším příspěvku asi jsem rychleji psal než myslel. Není to o tom že bych potřeboval papouškovat CMK, ale po tom co napsal se mi to prostě rozleželo v hlavě a postoje jsem kapku přehodnotil...

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

28.05.2010 15:09

Re: LOS a záložní pistole

slečně to padalo hezky, ale mam takový dojem, že mi říkala, že zas narazila na to, že na krátkou malorážku by jí WMR-ka neměli prodat, jen do dlouhých

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

28.05.2010 16:26

Re: LOS a záložní pistole

To je ňáká 3,14čovina, kupuju všemožný náboje různých ráží, přitom mám pouze pistoli ráže 9luger a prodejce se nikdy nezabíval tím proč kupuji do brokačky nebo třeba 6,35br.


Reklama

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

28.05.2010 17:02

Re: LOS a záložní pistole

rabbit, to je blbost. musej jí to prodat. možná by se mohli kroutit, kdyby měli jen expanzní střely...

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

28.05.2010 22:49

Re: LOS a záložní pistole

Pánové, ta slečna s WMRkama byla moje Lenka. Klasický .22WMR s FMJ střelou jsou naprosto v pohodě. Nic proti zákonu. Problém je, že je dělají i s JHP střelou a ty už do krátký nacpat nesmí (i když už jí je taky jednou prodali). Popry to v pohodě shodí, ale mám pocit, že když nastoupila na start, tak jí je trochu poštelovali. Problém je s přebíjením - rychlonabíječ už řešíme jinde, existuje, ale asi ne tady. Takže výhoda dvou ran navíc oproti šestiraňákům se ztratí v čase potřebném na přebití.

jbiker
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 351
Registrován: 13.11.2006 22:03

29.05.2010 22:38

Re: LOS a záložní pistole

Ale kdepak, nic jsme jí neštelovali :). Zkalibrováno přiměřeně. PPKáčkám to jen cinkalo, případně padalo po double na hlavu. WMR padalo velmi ochotně na první ránu. Koukal jsem na to jako trubka ...

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

30.05.2010 13:06

Re: LOS a záložní pistole

tak jen pro upřesnění příspěvků to je blbost to jí musejí prodat. Nechce se mi to hledat v zákoně, ale pokud se nepletu tak šběratel si může koupit jakékoliv střelivo a to v nejmenším balení jaké výrobce dodává. Já na to koukam jako ZP E, kde pokud si to dobře pamatuju můžu nabívat pouze střelivodo zbraní na které mám vydaný PZ. Další věcí je, že už x-krát se mi stalo, že bych si mohl koupit cokoliv a prodavačka za pultem na mě koukala jak na debila když jsem ji ukazoval i PZ a sdělil jí, že dle zákona by mi mohla prodat jen Lugery

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

30.05.2010 14:54

Re: LOS a záložní pistole

Na sk. B může koupit co chce. Ale JHP střely dle zkušebny jsou se zvýšenou ranivostí a do krátké zbraně tudíž nepatří. Ale to je z hlediska LOSu už trochu mimo. Problém s přebíjením byl vyřešen nákupem krásné, úžasné, no prostě super :) CZ RAMI v 9 Luger. Takže jsme zpět u tématu záložní pistole, protože RAMInka do této kategorie patří. Až vyjde čas, uvidíme se a uvidíme...

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

30.05.2010 19:28

Re: LOS a záložní pistole

2cmk
Problem je, ze kdyz mne pustis k PC,abych plnil, riskujes, ze budou vysledky druhy den. :lol:
Zatim jsem plnil jen 1x, Z.M. mel v Brne dojem, ze bych to mel vzhledem k .... :roll: .... zvladnout. No zvladnul jsem to nakrmit, ale nechat me v tom vrtat by nebyl dobry napad. Sorry. Jinak dik - zajimava tabulka. Celkem srozumitelna, protoze u rady strelcu vim, cim strili.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

31.05.2010 22:09

Re: LOS a záložní pistole

sided píše:Výhodou těhle změn by bylo že tyhle minimálně obsazované kategorie by přišlo střílet víc lidí kterým by se srovnaly podmínky.


Nu.. Jak to rict. Respektuji, ze si to myslis, zkus mi prosim napsat PROC si to myslis?

Ja si totiz myslim, ze kdo chce vyhravat, tak tak jako tak nebude chodit s PPSkem, PPKckem, ci Kevinem, ale G26, Rami, xD ci HK P2000.
Lidi, ktery je potreba pritahnout nenalakame na moznost vyhry, ale na to "ze si to zkusej" a zjistej, ze je jim to PPKcko uplne na hovno ne proto, ze ma jen 7 ran, ale proto, ze to proste neumej rychle a ucelne pouzit a to jde jen o "blbej" sport. Nedej boze, kdyby slo o zivot.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

01.06.2010 9:11

Re: LOS a záložní pistole

Ještě nedávno jsem měl zato, že „záložky“ typu G26 to záložkám kazí a mnohé střelce s normální záložkou od soutěže odrazuje. Nějak mi to do hlavy dostaly debaty na tohle téma s kolegy z práce. Ale… Jak píše cmk, kdo chce moc soutěžit, tak si na to pořídí odpovídající nářadí a kdo střílí pro radost a pro své uspokojení, tak nastoupí s tím co má za pasem pod košilou a ne s tím, co mu doma leží v trezoru. Důležité je umět se svou zbraní zacházet a trefovat. Teprve pak řešit tt data.

To, že záložky nejsou moc obsazeny bude spíš v tom, že je rozdíl střílet s velkou a malou pistolí. S velkou je to prostě „větší“ zábava. Zvlášť když spousta situací je postavena na počet terčů a vzdálenost, kde malá pistole nemá šanci a ani opodstatnění. Třeba 15 – 20 metrů a 5 – 6 terčů, z čehož je polovina poprů :twisted: .

Je škoda, že se při závodech může použít jen jedna zbraň. Spousta z nás má doma vekou i malou a bylo by to přinejmenším zajímavé udělat stage, kde by se použila hlavní i záložka. Třeba start s velkou na stole, pod polštářem a malou u pasu atd. Jde to vymyslet na mnoho způsobů, tak aby neutrpěla bezpečnost. Možná by se to mohlo vyzkoušet na nějaké klubovce.

Jinak si myslím a nejen já, že záložka by se měla hodnotit podle rozměrů a ne délky hlavně. Asi by se tím předešlo zbytečnému hádání. Ta krabice není špatný nápad.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

04.06.2010 22:26

Re: LOS a záložní pistole

Ono - realne lze vetsinou strilet vice zbranema. Ale jen jednou ofikl do zavodu, ostatnima mimo zavod. Tou do zavodu vzdy jako prvni.
DUvod, proc ostatnima do zavodu ne, ja zrejmy.

Ale nekdy z duvodu casove uspory a organizacni jednoduchosti se ale 2. zbran nepovoluje.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

04.06.2010 22:55

Re: LOS a záložní pistole

Já to spíš pochopil tak, že po vystřílení nábojů z hlavní zbraně tasíš záložku a situaci dokončíš. Jenže kdo nosí běžně dvě zbraně najednou.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

07.06.2010 14:01

Re: LOS a záložní pistole

Nejsme westernaci :-) Pro LOS je to nebezpecny... I kdyz jednou uz to pomerne uspesne probehlo (v Zalanech) - byl pevny pocet naboju v kratke a po dostrileni se kratka BEZPECNE polozila na stul, vzala se brokna a dostrilelo se to broknou. Ale to taky neni uplne to, co myslis.
Jde o to, ze zalozka by byla buh vi kde, "dostrilena zbran" taky ne vzdy musi byt dostrilena apod...

Uživatelský avatar
kibicz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 25.04.2008 18:23
Bydliště: Cajzlograd

07.06.2010 21:02

Re: LOS a záložní pistole

cmk: vidlě sem video tri-gun, kde se puška házela/vytahovala do pastový popelnice - bezpečně hlavní k zemi - to by snad šlo taky?
Taková stage stavěná na kosu, psitoli a záložku by byla opravdu zajímavá.

p.s. kdy se zacelí díra, která z LOS vylučuje Berettu 70 22lr?

p.p.s. přestanu kibicovat a konečně se dokopu k účasti na losu..

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

08.06.2010 10:17

Re: LOS a záložní pistole

Byla, ale pravidla LOS to neumoznujou...
Jak uz jsem psal, zavody LOS vznikly puvodne z myslenky, ze lidi, co maj doma v trezoru starou CZ50 ji vytahnou a zkusej si to, jaky by to bylo, kdyby meli zbran pouzit jinak, nez ji v krabici donest na strelnici, tam si vzit krabku naboju, na staticky terc to vystrilet a pak ji zase v krabici odnest domu s tim "ze to nejak strili a pripadne se ubranim". Tito lide meli zjistit, ze takto to nejde. Ze se postupne objevila skupina lidi, kterym to jde a strili to opravdu ciste jako zavody, na tom neni nic spatneho, pro ne se vymyslel pohar a podobny srandy kolem.
Nicmene ti puvodni zustavaji.
A kdyz nekdo takovy prijde na zavod s kosou a pistoli a mel by v prubehu strelecke situace vybijet a odkladat zbran (uz vubec si nedovedu predstavit odkladani nabite zbrane), je to hodne o hubu.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

09.06.2010 21:58

Re: LOS a záložní pistole

sided píše:krampus: .22lr pro záložku v pravidlech je, ale popry se kalibrují na 9Luger takže celkem mimo. Ted střílela jedna holčina .22WMR ale nevšim jsem si jak jí to padalo....

albert píše:Holčině s 22WMR popry padali celkem v poho, otázka je jestli to taky kluci v Čekanicích tak poctivě kalibrovali jako to třeba dělají v Žalanech ???


Popry se kalibruji na devitku a pokud padaji na mensi razi, neni to kalibrovano poctive? :shock: Teda ja nevim, ale niceho takoveho jsem si v pravidlech nevsim. I kdyz s tema starejma aususama, co mame, se nam to obcas nepovede, snazime se to vzdy nastavit tak, aby to padalo i na mensi raze.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků