BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

28.04.2010 17:47

Re: LOS a záložní pistole

Tak za tohle mne bude hodně lidí nesnášet, ale budiž:

Zákazník mne upozornil, že jsem se svým Kahrem E9 mimo pravidla pro záložní pistoli LOS. Toš to mne překvapil ... a šel jsem si to zjistit. No opravdu! Pravidla jasně říkají 3,3" (84mm) ... a Kahr má 3,6". A jsem v prd...

Tak jsem se jen tak ze zajímavosti koukl na technické parametry Glocka 26, se kterým střílí mnoho střelců, aby si "vypomohli". V technické dokumentaci je délka hlavně 3,46" ... což je také mimo pravidla pro tuto divizi. A co s tím včil ?! Protože 100% střelců střílejících tuto divizi je mimo pravidla ?!!!

Rozhodně vím co s tím udělám já: místo Kahr E9 začnu střílet Kahrem MK9 a budu jediný klasifikovaný střelec! A kdo se mi do "MÉ" divize nase..e s Glockem 26kou ... na toho podám protest a pošupajdí přesně tam kam patří: do kategorie "pistole".

Co vy na to pánové ???
S pozdravem a poděkováním za gratulace k jasnému prvnímu místu v divizi :D :) :lol:
Michal

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

28.04.2010 18:09

Re: LOS a záložní pistole

... jen pro jistotu ...

Pokud by se tu někdo zase chtěl "točit" na "se skluzavkou" a "bez skluzavky", tak zde přikládám přesný text pravidel, kde se o skluzavce vůbec nehovoří a rozměry udávané výrobcem jsou jednoznačné :)


Záložní (kapesní) pistole
Pistole ráže min. .22 LR smí mít maximální délku hlavně 3,3“ (t.j. 84 mm). Zbraň musí být nositelná skrytě a její úpravy nesmí toto základní kritérium znemožňovat. Jiné úpravy zbraně směřující k její vyšší spolehlivosti nebo zvýšení životnosti zbraně jsou povoleny. Úpravy, které mají za následek snížení bezpečnosti zbraně, jsou zakázány. Pojistné mechanismy mohou být upraveny způsobem usnadňující jejich obsluhu, nebo snižující jejich hlučnost. V této divizi je závodník povinen použít na řešení situace jako první výhradně zásobník dodávaný standardně ke zbrani. Není povoleno použít jako první zásobník se zvýšenou kapacitou, který není standardně dodáván spolu se zbraní.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

28.04.2010 18:35

Re: LOS a záložní pistole

No to je rychlost s jakou se mi to vrátilo ! :D Takže další upřesnění:

V pravidlech také není udána žádná metoda měření hlavně. Takže se bere celková délka, a ta je udávaná výrobcem na 88mm (a to podstatné není) a fakticky je taky 88mm (a to už doufám podstatné je. A je jedno že je to se skluzavkou).

:) Klasická metoda měření délky předmětu je změření délky dvou od sebe nejvzdálenějších bodů :) Nebo ne? Že bych ve škole v geometrii něco propásl? Že by se délka auta měřila třeba bez nárazníků?

Takže buďto doplnit pravidla o jasnou metodu měření hlavně, nebo respektovat stávající text pravidel, který žádnou specifickou metodu neudává. A nebo..?

Právě teď mne upozorňuje jeden můj kolega střelec přes Skype: "Pravidla jsou přece pružná věc. To že máš pravdu je jedno, stejně tě pošlou do prde....." Se mi líbí pojem "pružná pravidla", škoda že třeba nemáme pružné zákony :)


(To zas bude veřejné lynčování, už to tuším, jak se to na mne hrne :) )

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

28.04.2010 19:16

Re: LOS a záložní pistole

... a pritom by stacilo keby pravidla jasne definovali rozmery "krabice" do ktorej sa musi dat zbran napasovat, vid ipsc.

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

28.04.2010 19:59

Re: LOS a záložní pistole

No ja nevim, pokud se zmeri delka hlavne vcetne komory, je to srozumitelne a jasne.Nabehy, nalitky, skluzavky apod. asi opravdu neni treba resit. Nektere hlavne je maji, jine nemaji... G26 je jiz vydiskutovan, asi se k tomu nema cenu vracet. Mala pistole to je, delka hlavne s odrenyma usima vyhovuje. Jine zalozky, napr. Kahr PM9, Springfield XD subcompact, Taurus PT 145 apod.vyhovuji v poho. Takze sam asi hodnocen nebudes.

Je samozrejme otazka, proc je vyrobce trestan vyrazenim z kategorie, kdyz do male pistole dostanou dlouhou hlaven (Steyr S9). Krabice by byla resenim.

Taky by bylo dobre zvazit, zda neomezit kapacitu zasobniku nebo zavest misto ZPi a ZRe divizi "zalozni zbran"- petiranny revolver na nejmensim ramu vyrobce nebo jednorada pistole s max.5 naboji. Vsechny G26, Springy apod. poslat mezi velke pistole a zalozni zbran tak zpristupnit vsem PP, PPK, Kevinum, LCP apod. Zalozka by se pak pravidelne otevirala, ne jak ted, kdy se aspon Zpi obcas otevre, ZRe jen velmi zridka. Treba se to podari domluvit, az si poridim SW 2,5" na 8 ran v .357 Mag. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

29.04.2010 16:12

Re: LOS a záložní pistole

BestPatron: Tohle se tu řešilo kolem stránky č.3.


Reklama

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

29.04.2010 16:26

Re: LOS a záložní pistole

Jo jo... řešilo ... od stránky 2 až doposud. Každý pes jiná ves a řešení žádné. Každý si měření představuje jinak a ať by se tady na tomto fóru došlo k jakémukoliv závěru, tak je to naprosto vedlejší, neb jediným dokumentem, který je pro tento účel validní jsou pravidla dané disciplíny. A ty neupravují žádnou specifickou metodu měření ... a bohužel v sobě nemají ani tu zmínku, že "kopíruje metodiku ČÚZZS". I tím by to bylo vyřešeno (pokud by si někdo dal práci tu metodiku zapracovat aspoň do přílohy pravidel).

"Směroplatná" jsou pouze pravidla. A v těch není nikde ani zmínka o metodice měření, bohužel. Takže zůstává pouze "selské" geometrické měření. A chci vidět, jak tu hlaveň od Glocka narvete do 3,3" dlouhého prostoru :)

Někdo prokáže asi nadprůměrnou sílu, přesahující výdrž boxu do kterého to bude rvát :D

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

30.04.2010 10:45

Re: LOS a záložní pistole

nejpatrona
vhledem k tomu, že každý výrobce udává rozměr přes něco jiného,
použila se metodika tuším z IDPA, což jest vývrt + komora (bez skluzavek či kulis)
pokud Ti něco není jasné, dotazuj lidi, co mají pravidla na triku (např. Tratoma)
jinak jen plodíš šum :wink:

Boris
krabici pro záložky jsem navrhoval i s konkrétními rozměry cca 4 roky nazpět,
stejně jako ZRE a ZPI jak popisuje PaF
nechytilo se :(

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

30.04.2010 12:56

Re: LOS a záložní pistole

Ahoj Miku,
Neplodím šum. Šumem jsou právě všechny ty informace kolem.

"použila SE metodika" ... a "kde? SE? použila metodika" ? V pravidlech není. A jestli ji má uživatel hledat mezi chaotickými informacemi typu "každý pes jiná ves" na fórech, tak je něco špatně. Naprosto s tebou souhlasím, že je to otázka pravidel. V nich metodika není a evidentně to přináší nedorozumění. "To" však není způsobeno mnou, nebo mými "šumy", nýbrž chybějící oficiální metodikou která by byla zakotvena v pravidlech.

Nechat něco na "vydiskutování si na fórech" je to nejhorší řešení. Navíc to vlastně ani není řešení. Protože "cokoliv" si zde "kdokoliv" vydiskutuje, tak to stejně nic neznamená, dokud to nebude v pravidlech.

Nebo se mýlím v tomto malém ale ne bezvýznamném tvrzení ???

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

30.04.2010 15:05

Re: LOS a záložní pistole

od přelomu r 2006/2007 se tahle metodika začla aplikovat spolu s novým omezením záložek na 3,3" resp 2,65"
za znění pravidel neodpovídám, svého času jsem jen mírně participoval na jejich úpravách

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

08.05.2010 10:31

Re: LOS a záložní pistole

Pokud pravidla v tomto směru nejsou zcela specifická, je řešení na aplikační praxi. Orgán autoritativně aplikující pravidla je rozhodčí, v pochybnostech má rozhodující slovo ředitel závodu (tohle lze z pravidel dovodit).
Z toho vyplývá, že v situaci, kdy není přesně specifikována metoda měření hlavně je na rozhodčím/řediteli, aby posoudili přípustnost zbraně do dané divize.

Ano, při absenci harmonizujícího stanoviska od Lexu popř. konkretizace pravidel může dojít k situaci, kdy na jednom LOSu bude g26 v záložce a ve druhém ne. Ne, toto vskutku není ideální stav. Dokud nedojde k jednomu z předchozích řešení, zůstane to na odpovědné osobě toho kterého závodu, která by nicméně měla přihlížet k zavedené praxi - není tedy úplně pravda, že je nezbytné mít vše specificky upraveno, každopádně se tím ale předejde možným dohadům. Víc toho debatou asi nevyřešíme.

TELESCOPIC.CZ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 59
Registrován: 27.03.2009 16:28
Bydliště: Praha

10.05.2010 10:01

Re: LOS a záložní pistole

všichni co se pohybují kolem LOSu a zajímají se o záložky pravidlo měření znají a myslím, že je specifikované dost jasně. Jediný problém je, že z nějakého neznámého důvodu nebyl zapsán do pravidel. Tak ho tam dopište a je to ne... aby se tu nemuselo filozofovat ještě na dalších 5 stránkách...

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

10.05.2010 12:26

Re: LOS a záložní pistole

pravidla LOS jsou dokumentem vydaným a autorizovaným LEXem
do toho si nemáš co doplňovat :lol:

TELESCOPIC.CZ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 59
Registrován: 27.03.2009 16:28
Bydliště: Praha

10.05.2010 14:30

Re: LOS a záložní pistole

no já si tam ani nic doplňovat nechci, ale když to tam LEX doplní, tak to bude vyřešené, ne? Nechávat to jen na zvážení odpovědným rozhodčím je divné... Jsou lidi, kteří si kupují záložku kromě nošení i na závodění na LOS a to, jestli se tam vleze je pro ně důležitým kritériem při výběru zbraně.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

26.05.2010 16:01

Re: LOS a záložní pistole

Michale, Michale...
Existuji 2 dokumenty od jedineho uradu, ktery je v CR opravnen rict: "delka hlavne teto zbrane je...".
Jeden dokument mam v ruce ja a je to e-mail z CUZZS, kde jsem se ptal, dle jake normy se meri delka hlavne a jakou delku ma tedy Glock 26. Odpovedeli mi, ze dle normy CSN ..... a delka je 83_a_neco (to cislu uz z hlavy nevim).
A pak existuje druhy dokument, dokonce ve forme papiru s kulatym razitkem. Opet od CUZZS, ktery jasne rika, ze dle pravidel LOS platnych ke dni tomu a tomu je standardni hlaven pistole G26 dostatecna kratka na to, aby spadala do velikosti "do 84 mm", tudiz do divize zalozni pistole.

I kdyby LEX chtel, s timhle nic nenadela (krome zmeny pravidel) a myslim, ze je i dobre, jak to je.
Vyrobce si jako obchodni informace muze uvadet co chce. Glock hold do toho pocita i skluzavku.
Ale je tu jedna norma, kterou se ridej oficialni mista a ta norma byla vzata jako ta spravna vykladova.
Nic vic, nic min.

Kazdopadne - od jinak zkuseneho strelce, ale v LOSu temer novacka bych cekal jaksi umirnenejsi pristup, nez zacit hlasat na forech, jaky jsou vsichni hovada a jak maj vsechno blbe a jak jen ja mam pravdu.
Nemas.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

26.05.2010 16:55

Re: LOS a záložní pistole

Vubec obecne jsem se konecne dokopal, abych si precetl tohle vlakno cely.

A je to docela usmevny ;-)

Ja napriklad G26 nosim. Ale opravdu NOSIM - rano, nez jdu do prace vezmu zbran a sundam ji, az vecer, kdyz prijdu z prace a nikam uz nejdu. Pokud jdu, nosim dal, dokud neprijdu domu a dal uz nejdu.
A dle nekterych bych se mel skoro cejtit jako vychcanej hajzl, kdyz jdu ZPi strilet G26kou??? Hmmm.
Jestli vas se*e, ze Vam da nekdo s G26 na pr*el, tak si ji poridte taky a pojdte to drzitelum G26, RAMIk HK P2000, Springfieldu apod... ukazat.
A jestli Vam jde o "vyssi princip", pak nechapu, co na tom koho se*e. Vam jde preci o to prijet, zkusit si to, zjistit, jestli i pod mirnym tlakem jsem schopen jednat racionalne (protoze o tom LOS je, zkusit to a zjistit, jesli umim, nemumi, nebo jsem sam sobe a ostatnim nebezpecny) a resit situaci dle nejakych pravidel. Los nikoho nenauci se branit nebo strilet. Los predevsim ukaze lidem spoustu vlastnich chyb s manipulaci, bezpecnosti a trochu i ve vecech, souvisejicich se strilenim.
A ze nekdo zavodi a porizuje si na to specialni kvery? Tak at. Beztak porad vyhravaji ti, co dokazali velkou pistoli vyhravat s G17, obyc. CZ75 ci s K100 (coz mi nikdo nevymluvi - to jsou bezne nosene zbrane).
Ja osobne neznam nikoho, kdo by splnoval nasledujici 3 podminky:
a) byl prumerny ci lehce nadprumerny strelec, ale nevyhraval
b) koupil si sportovniho speciala za 50+ litru (Edge, TSko+tuning, ...)
c) zacal diky tomu vyhravat.

A aby me nekdo nenapadl, ze ja to tou G26 taky nestrilim. Sorry, kdybych strilel jenom LOS, bude to G26kou. Ale strilim i IPSC, kde tech ran vystrilim vic a neminim si kurvit pazoury uplne jinou zbrani (krom par vyjimek rocne). Zkusil jsem to v roce 2007 a strilel jsem blbe uplne vsim. Radost ze strileni byla ta tam a pro tu radost, kdyz strilim a jde mi to to delam.

Spis mi to prijde jako preventivni narek lidi, co vedi, ze beztak ty vysledky neprijdou a tak to maji alespon na co svest (ted nemluvim o M.V a Kahru - tam je ta nastvanost dana necim jinym) :-)

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

26.05.2010 17:03

Re: LOS a záložní pistole

přileju trochu oleje do ohně....

když je to záložní pistole, nemělo by se to střílet tou pistolí, co nosíte jako zálohu? a ne pistolí, kterou nosíte jako primár, byť je rozměrově v jistých mezích?

kolik z nás má takovou schízu,a by nosil dvě zbraně?
(já si občas vemu dvě,a le to většinou jen když jdu na střelnici a nechci mít těžkej batoh)

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

26.05.2010 17:49

Re: LOS a záložní pistole

Kvuli slovickareni se realne divize prejmenovala na Kapesni (zalozni) pistole (beztak uz vidim ty slovickarske narazky, jak chci G26 nosit v kapse) :-) - realne nosim - v kapse, co vypada jak pouzdro na doklady.
Realne se tak ta divize jmenuje rok a pul, mozna 2 a pul, ted nevim.

Jinak - divize se nejmenuje "zalozne nosena zbran" :-)... Kdyz uz jsme u toho slovickareni.
I zalozni zbran lze nosit na strane silne ruky v opaskovem pouzdre a vzhledem k tomu, ze se jedna o zavody, kde jde predevsim o bezpecnost, neumim si nejak predstavit, ze by to nekdo tahal odjinud (mozna krom ledvinky s urcitym omezenim).

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

26.05.2010 17:54

Re: LOS a záložní pistole

cmk, já věděl, že se chytneš...

kdo se chcete místo střílení na LOSu handrkovat, vyserte se na to uplně a neotravujte jinejm zábavu při Lidové Obrané Střelbě.
doufám, že se všichni poznáte, komu to platí.

JirkaLajty
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 22.04.2010 14:54
Bydliště: Praha

26.05.2010 20:07

Re: LOS a záložní pistole

Zdravím všechny, můj dotaz je na kategorii LOS - záložní pistole a jestli jí někdo střílí pistolí Walther PPS?
Jde mi hlavně o to, jak je velký hendikep zásobník na 8+1 s možností přebití na 7 (6)? A vůbec kvalita střelby s touto z braní v této kategorii.
Jen mi sem prosím nepiště, že jde o to se zúčastnit a ne kolik se vejde do zásobníku. Chci si jí totiž koupit a tohle je jedno z kritérií.
Všem díky za odpovědi :)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků