Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

10.12.2015 11:20

Re: long range shooting


Uživatelský avatar
egerlander
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 715
Registrován: 12.11.2012 19:54
Bydliště: Divokej zapad

19.03.2016 13:55

Re: long range shooting

Zdravim ve spolek. Nema tu nekdo zkusenost se strelbou a soutezemi typu LR nebo vseobecne puska s optikou na uzemi SRN (Deutschland)?

Diky

T.

libor146
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 14.04.2011 22:24
Bydliště: Louny

25.07.2016 17:25

Re: long range shooting

Vážení,
v neděli 31.7.2016 máme na střelnici v Nečichách u Loun závod z velkorážné pušky.
Mám ještě dvě volná místa. Propozice a kontakt najdete na http://unitop-louny.xf.cz/

Lukas_K
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 594
Registrován: 11.11.2006 22:19
Bydliště: Praha

31.07.2016 16:58

Re: long range shooting

Díky organizátorům za dnešní Nečichy, zase něco nového na střelnici, kde se o dlouhé dlouho jen mluvilo. Pro ty kdo nebyli - zdánlivě jednoduchý závod na už ne tak snadné terče a méně obvyklé vzdálenosti (300, 175, 115m), 32 ran, hladký průběh a brzy odpoledne doma. Příště neváhejte a už dojeďte :)

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

22.09.2016 6:52

Re: long range shooting

Vážení střelci, přátelé, kamarádi

Vzhledem k narůstajícím tlachům, drbům a jiným řečem nezaloženým na pravdě jsem se rozhodl veřejně uvést věci na pravou míru.

Jak jsem již dříve avizoval ty pravé změny ohledně možností víkendových střeleb na střelnici VTÚ Bzenec, tak se ke mně donesl jiný šířený důvod těchto změn. Jeho zdroj mne nezajímá, i když svého adepta mám (dětské hry na to, kdo má větší hračku hrát nebudu a vynaložil jsem dost marné snahy na to, aby se jistý jednostranný osobní spor vyřešil z očí do očí) :-)

Co se týče neoficiálně šířené zvěsti - údajného vážného porušení bezpečnosti na střelnici VTÚ Bzenec, vyhazovu nájemce z onoho důvodu a v neposlední řadě byť nepřímého spojování s mou osobou - oficiálně mohu prohlásit, že mi není známo žádné takové porušení bezpečnosti, které by mělo za následek vyhazov JAKÉHOKOLI nájemce střelnice VTÚ Bzenec v poslední době. Toto vážné porušení bezpečnosti není známo ani správcům dané střelnice a ani můj osobní rozhovor s panem ředitelem na dané téma omezení víkendového provozu střelnice se netýkalo jakýchkoli výhrad k mým pronájmům střelnice, mým aktivitám zde a toho, co zde s jinými střelci plánujeme a propagujeme.

Naopak proběhl dohovor a vyjasnění si situace i pro další rok. Po zbytek tohoto roku budu i nadále plánovat akce na střelnici VTÚ Bzenec, ale své aktivity v zájmu VŠECH střelců přesuneme na pracovní dny, což nás jistě omezí, ale nezruší to plánování a zkoušení akcí pro další rok.

Tedy opakuji a ODMÍTÁM jakékoli nařčení či spojování s jakýmkoli porušením bezpečnosti na mých akcích, které jste mohli zaslechnout a třeba i nepřímo si s mou osobou a mými akcemi spojit.

A nyní k reálnému důvodu omezení víkendového provozu na střelnici VTÚ Bzenec:

Bohužel díky rozmachu komerčního využití střelnice, kdy je využívána i o víkendech, tak vznikl klasický problém dnešní doby - hluková zátěž. Vedení muselo nedávno řešit stížnost z Bzence, kdy bylo poukazováno na neúnosnou hlukovou zátěž o víkendu, která dříve nebývala. Nestřelecké neděle byly právě z důvodu snížení hlukového zatížení, bohužel se toto omezení nově vztahuje i na soboty až do odvolání.

Co se týče plánovaných akcí, tak dle slov pana ředitele budou PONECHÁNY pouze dvě akce - 1. a 8. října 2016. Právo na změnu je samozřejmě vyhrazeno. Jedná se o akce dlouhodobě plánované dopředu a v zájmu jak VTÚ tak ministerstva.

My, ostatní nájemci, se samozřejmě v zájmu všech přizpůsobíme a doufáme, že se v budoucnu opět dočkáme i střeleb a akcí o víkendu.

Pokud i nadále máte pochyby o pravých důvodech omezení, neváhejte kontaktovat přímo VTÚ a zjistit si více přímo u zdroje.
Kontakty jsou zde - http://www.vtusp.cz/kontakty

Omlouvám se za tento způsob uvedení na pravou míru, ale nějak nemám čas a ani chuť být spojován s nějakými pavlačovými řečmi, které nemají ani hlavu a ani patu :-)

Věřím, že ti, kteří rádi jezdí do Bzence, tak budou v budoucnu rádi za změny, které tam nastanou a že se možnosti střelby znatelně rozšíří ku prospěchu všech střelců.

Díky za případnou odezvu a hlavně PŘEPOSLÁNÍ všem Vašim známým, střelcům neb kontakty nemám na všechny!

Martin / www.GTac.cz

djgas
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 13.11.2016 7:58

16.03.2017 19:50

Re: long range shooting

Měl bych začátečnický dotaz, rád bych začal s long range střelbou,ale dost špatně se získávají informace o technikách, detailech, od práce s optikou až po čištění zbraně, samozřejmě počítám s vlastními přebíjenými náboji.Přečetl jsem si knihu o přebíjení, o balistice....ale stejně se to nevyrovná praktickým zkušenostem...Je někdo v okolí HK, kdo by byl ochoten se podělit.Chci začít nákupem první zbraně .308.Co se týče přebíjení, základy bych rád natrenoval na 9mm Luger.....


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

16.03.2017 21:35

Re: long range shooting

Přebíjení pistolové a přesné puškové munice je dost propastný rozdíl s hodně odlišnými postupy.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

16.03.2017 21:51

Re: long range shooting

Přečti si vlákno přebíjení .308 od začátku a budeš vědět většinu potřebného, zvlášť příspěvky od Shiva.

djgas
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 13.11.2016 7:58

17.03.2017 4:53

long range shooting

Vlakno o .308 jsem četl ,stejně tak loni Range Shooting ,stejně tak vlákno o me zbrani s stejně tak o optikach ,proto mám v hlavě vcelku jasno co a jak,jen chybí něco z praxe a jsem si jist ze nějaké základní věci mi taky unikly...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

17.03.2017 7:39

Nejjednodussi mas se jet podivat na nejaky zavod. Tam pochytis nejvice informaci a zaroven si muzes pusky osahat a podivat se optikou. Napr. ted je Senica.

vybyravy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 243
Registrován: 11.01.2013 23:15

29.03.2017 19:42

Re: long range shooting

K té Senici je něco bližšího?

Milan Zloch
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 03.05.2008 16:14

29.03.2017 19:49

Re: long range shooting


OSKAR
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 309
Registrován: 21.10.2009 8:35

25.05.2017 7:05

Re: long range shooting

Zdravím tak už kolegové z fóra něco poradili??
Pokud ne a budeš mít nějaký dotaz tak napiš jsem z VÝCHODNÍCH ČECH takže sousedi ;-)

Snypo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12.06.2012 19:16
Bydliště: Šalgovík (megalopola východu), Slovensko

26.11.2017 20:41

Príďte na víkend na striela.me a prakticky všetky dôležité princípy sa dozviete...

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

06.12.2017 8:50

Re: long range shooting

Zdravim, teď nevim, jestli píšu tento dotaz do správného vlákna, tak kdyžtak poprosim o přesun.

Jsem LR začátečník a rád bych si v příštim roce střelil pár závodů s mou odstřelovačkou .308Win., můžete mi doporučit, pár závodů ideálně střední čechy, ale v podstatě nemám problém dojet kamkoliv. Ani mi tak nejde o to atakovat bednu :-) jako spíš o závod, kde by se člověk nejvíc naučil.

Díky

Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 557
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

08.12.2017 9:50

Re: long range shooting

Jsi tu správně :-)

1. závody na Doupově
1-2x do roka
je nutné se předem registrovat
100-700 metrů
www.strelnicetachov.cz
http://www.strelnicetachov.cz/hlavni-me ... olo-poharu
http://www.strelnicetachov.cz/hlavni-me ... olo-poharu

2. závody v Ludvíkovicích u Děčína
5x do roka
není nutné se předem registrovat
www.strelniceludvikovice.cz
100-375 metrů

3. závody na Slovensku v Čachticích (výcvikové středisko RDA) Drapliak
cca 3x do roka
je nutné se předem registrovat
www.apss.sk
100-500 metrů

Pak jsou ještě občas v Olomouci na střelnici Lazce (100-300m). Dál v prostoru zkušební střelnice v Bzenci (100-600m) a ještě na Slovensku na zkušební střelnici VTSU Záhorie v Senici (100-1400m).

To by ti mohlo časově pokrejt choutky na celej rok. Pokud chceš podrobnosti napiš.

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

08.12.2017 10:47

Re: long range shooting

Jeste bych doplnil Dobrotice (Holesov).
6x do roka
100-300 metru.
Je nutne se predem registrovat.
http://www.sskp-holesov.cz/uvod/plan-zavodu-2018/

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

08.12.2017 13:26

Re: long range shooting

Díky všem za typy ! Akcí je tedy dost :-) A ještě se zeptám, který závod z výše jmenovaných je tak nějak nejvíce přátelský k začátečníkům ? Abych se hned necpal mezi elitu ;-)

Jinak v SZ jsem ještě dostal typ na Poříčanského odstřelovače, což mě vcelku nadchlo páč, jestli jsem to pochopil, tak je to na střelnici v Poříčanech což mám z domova tak 25km. Máte někdo s touto střelnicí zkušenost ? Dá se tam dostat i mimo závod ? Psal jsem jim, ale zatím bez reakce..

Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 557
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

08.12.2017 13:55

Re: long range shooting

spikelet píše:Jeste bych doplnil Dobrotice (Holesov).
6x do roka
100-300 metru.
Je nutne se predem registrovat.
http://www.sskp-holesov.cz/uvod/plan-zavodu-2018/


Pravda a ještě občas Nečichy u Loun.
www.unitop-louny.xf.cz

Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 557
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

08.12.2017 13:57

Re: long range shooting

Parabellum píše:Díky všem za typy ! Akcí je tedy dost :-) A ještě se zeptám, který závod z výše jmenovaných je tak nějak nejvíce přátelský k začátečníkům ? Abych se hned necpal mezi elitu ;-)

Jinak v SZ jsem ještě dostal typ na Poříčanského odstřelovače, což mě vcelku nadchlo páč, jestli jsem to pochopil, tak je to na střelnici v Poříčanech což mám z domova tak 25km. Máte někdo s touto střelnicí zkušenost ? Dá se tam dostat i mimo závod ? Psal jsem jim, ale zatím bez reakce..


Doporučuju pro začátek ty Ludvíkovice nebo Doupov ale v podstatě je to jedno a je dobrý vidět co a jak dělaj ti nejlepší, takže se nacpi kamkoliv :-)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník