cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

21.10.2009 12:35

Likvidace dilu a vymena za jiny

Tak ted resim s nasim PCR zajimavou vec.
Zendl na strankach uvadi, ze pri vymene hlavne jsou 2 moznosti:
a) proste udela novou hlaven, ktera dostane cislo "cislo_zbrane/1"
b) udela novou hlaven se stejnym cislem a starou zlikviduje

Takze jsem si prislusnou stranku z WEBu vytisknul a poslusne jsem sel na PCR podat jak nakupni povoleni na novou hlaven (jak vul jsem uvedl i cislo shodne se starou) a zadost o likvidaci stare hlavne.

Policistka byla zaskocena tim, ze by lauf mel mit stejny cislo, nevedela co s tim, tak mi rekla, ze si to zjisti a zavola mi co a jak.

Vcera volala, ze pry jestli chci nechat zlikvidovat starou hlaven, ze prej zbran musi nejdriv na expertizu a az pak me ji povolej zlikvidovat.

A po pravde - na expertizu se jim muzu vy*rat. Po amnestii podle me nevedej kam driv skocit tam, kde delaj expertizi, takze bych na zbran cekal hezky dlouho.

Vyresim to tak, ze zmenim nakupku na "cislo_zbrane/1", necham si proste je udelat novej lauf, starej likvidovat prvoplanove nebudu. Az bude novej lauf, muzou si starej vzit treba na 10 let a zkoumat co chtej.

Akorat hold budu nosit 2 prukazy zbrane, no :-(

Nebo je nejaka jina obezlicka, jak to udelat, abych mel zbran s novym laufem, jeden prukaz zbrane a starej lauf sel na expertizu az po-te, co bude novej?

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

21.10.2009 12:41

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Teoreticky by ta nova hlaven sla napsat jako adapter do staryho prukazu.
Ja se na tohle ptal v souvislosti s tim, ze kdyz mam dve stejny pistole, jestli muzu zamenit hlavne (s tim ze budu mit oba dva prukazy) a bylo mi receno ze rozhodne ne, ze by to pak muselo jako celek na zkusebnu (protoze prej zkusebna plati pro pistoli jako pro celek :roll: ). Takze prase se v tom vyznej

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

21.10.2009 13:05

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Zjistoval jsem neco podobneho.
Takze vadny dil odevzdat na PCR at si s tim delaji co chteji? Nelze. Jedine celou zbran.

Vyplnis zadost o zruseni zbrane/casti zbrane.
Zaplatis.
Schvali, odevzdas ju na balistiku.
Dostanes ju zpet.
Nechas u autorizovaneho subjektu zrusit.
Zaplatis.
Posles PCR certifikat o zruseni.

Na balistiku jde cela krochna. A jak dlouho? No to zalezi na nich...

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

21.10.2009 14:13

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Jakým způsobem se na balistice zkoumá např. roztržená hlaveň? Nedalo by se té staré nějak pomoci (do věčných lovišť)?

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

21.10.2009 15:42

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Ad čísla - moje P08, kterou renovoval právě Zendl, má na nové hlavni vyraženo původní čtyřmístné číslo s dodatkovým písmenem + přidané číslo 1 za pomlčkou (nebo tak nějak), a v techničáku jsou uvedená obě čísla. Jak to probíhalo na policii nevím, už jsem ji takto koupil.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

21.10.2009 16:25

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Dělá se to jinak panáčci, necháš si zaregistrovat novou hlaveň, pak si necháš vystavit nový průkaz zbraně k pistoli s novou hlavní, a zvlášť na starou hlaveň. A tu pak prodáš, nebo prostě válíš po zbytek života v šuplíku, případně ji necháš zničit samotnou (když má samostatný techničkák tak ji musí přijmout).


Reklama

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

21.10.2009 19:05

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Taktak, jakýkoliv díl nechat napsat ke zbrani místo toho původního - v techničáku budou dvě čísla zbraně. Původní díl dostane vlastní techničák a s tím si dělat, co chci. Podobným stylem jsem před pár lety řešil Walthera P22, kde se mi roztrhl závěr. Žádost o zničení části zbraně - závěru. Zbraň šla celá na balistiku. Po návratu se závěr nechal zničit - potvrzení předáno na PČR. Ze zbylé hlavně a rámu ´´dvě nové zbraně´´ se stejným číslem, akorát každá s vlastním techničákem - rám, hlaveň. Mimochodem, postupně jsem to rozprodal a nebyl nikde žádný problém.

glock69
 
Příspěvky: 530
Registrován: 27.12.2005 22:36
Bydliště: UH

21.10.2009 19:34

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Taky jsem viděl reklamaci vyřízenou zbrojovkou novou hlavní s původním číslem a datem výměny, nová značka zkušebny. Původní hlaveň zůstala ve zbrojovce.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

21.10.2009 19:50

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Stejné číslo by hlaveň mohla dostat jen pokud to bude dělat puškař z polotovaru bez čísla a bude mít v ruce papír na zničení té původní.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

21.10.2009 21:30

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

SW_FOX píše:Dělá se to jinak panáčci, necháš si zaregistrovat novou hlaveň, pak si necháš vystavit nový průkaz zbraně k pistoli s novou hlavní, a zvlášť na starou hlaveň. A tu pak prodáš, nebo prostě válíš po zbytek života v šuplíku, případně ji necháš zničit samotnou (když má samostatný techničkák tak ji musí přijmout).


Ano, na toto jsem se ptal, jestl to jde... Takze jde... Parada. Dik.

PatrikV> podivej se na stranky Zendla (www.zendl.cz) a odpovez si sam :-)

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

21.10.2009 21:49

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Cmk: copak tam najdu? Vždyť jsem napsal to samé co tam píše on, jen je pravda, že jsem neodpovídal na tvou otázku:
cmk píše:Nebo je nejaka jina obezlicka, jak to udelat, abych mel zbran s novym laufem, jeden prukaz zbrane a starej lauf sel na expertizu az po-te, co bude novej?

ale jestli jde, aby nová hlaveň měla stejné číslo jako ta stará.
Když jsem se ptal jak na to tak se na oddělení koukli do počítače rovnou mi řekli, že ta ráže kterou jsem chtěl měnit není zrovna v "pátrání" a na balistiku se starou hlavní nemusím.

Edit: opakování je matkou moudrosti, kdyby to s tou hlavni někdo nevěděl i přesto, že to CMK píše hned ve svém 1 příspěvku. Upřesním - z toho vyplývá, že nemůžete ve zbrojovce objednat hotovou hlaveň bez čísla a pak dodatečně nechat sčíslovat.

Pol
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2007 17:49
Bydliště: Teplicko

23.10.2009 18:14

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Ještě prosím poraďte trochu nechápavému kam mám vepsat do žádosti,že chci nechat zničit jen hlaveň?
V žádosti se odkazujou jen na celou zbraň. A to samé se žádostí o novou hlaveň. :?: :cry:

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

01.08.2010 10:58

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Ahoj.Tak se mi dneska povedlo udělat krásný vydutí na mim PP od Manurhina.Skuste mi někdo poradit co s tim.Já bych ho nejradši prodal někomu na součástky.Případně kolik stojí likvidace a co to obnáší.Nebo je jednoduší to nechat doma v trezoru?A co až budu žádat o prodloužení zbrojáku,nepoženou mě s tim stejně někam na zkušebnu?Počitám že novej lauf se asi nevyplatí.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

01.08.2010 18:02

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

To se ti vyplati nechat doma nebo prodat na dily...

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

02.08.2010 22:19

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Nechat doma nebo prodat na díly ???

Při nejbližším prodlužování ZP pokud tu zbraň budou chtít vidět tak mu vezmou PZ pro nezpůsobilost , možná pošlou na zkušebnu, nebo rovnou nařídí opravu, nebo doporučí znehodnocení či zničení. Nebo napsat na "A" jako sběratelský kus. Stejně tak novému majiteli ji nepřihlásí.
Zničení i znehodnocení obnáší vypsání žádosti a podle toho jestli je ta ráže v "registru podezřelých" nebo ne, ji můžou poslat na zkušebnu. Podle výsledku tě pak pošlou k puškaři a ten provede znehodnocení pokud ji chceš mít na památku vystavenou na polici, nebo zničení - pak si po domluvě s puškařem převezmeš díly které nejsou hlavními částmi zbraně.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

03.08.2010 7:57

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Uplne klidne rozeberu qer na soucastky a po kusech prodam. A ty 3 hlavni dily jim dam do uschovy, at si s nima delaji co chteji.
Kategorii na A - sberatelsky - muzes zmenit bez zkusebny.
Na zkusebnu a balistiku jdes pouze v pripade, ze qer/cast budes rusit.

Nevidim co by me meli narizovat... Nikde neni psane, ze jim musim dat qer KOMPLETNI vcetne pajslu(nikde jsem to nevidel, kdo ma odkaz na provadeci predpis, vyhlasku, necht me opravi).
Dalsi moznost je nechat to doma v trezoru a reciprocne '' v ramci srotovneho '' koupit neco jinyho...

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

03.08.2010 21:56

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

No jen kdyby někde v Praze nějaký šrotovný bylo.Ale už mám zájemce co ji asi vezme celou na díly.Chci jít cestou co nejmenšího odporu,tudíž žádný papírování,zkušebna a tak.Tak snad to nakonec víjde.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

05.08.2010 11:03

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

ufo píše:Nevidim co by me meli narizovat... Nikde neni psane, ze jim musim dat qer KOMPLETNI vcetne pajslu(nikde jsem to nevidel, kdo ma odkaz na provadeci predpis, vyhlasku, necht me opravi).


Jak je libo: oprav si prosím svůj výklad zákona 119/2002 o novelu č. 148/2010 která zní:

Povinnosti držitele zbrojního průkazu:

1. V § 29 odst. 1 se za písmeno e) vkládá nové písmeno f), které zní:
„f) vzniklo-li při kontrole zbraně příslušným útvarem policie důvodné podezření na špatný technický stav zbraně, předložit zbraň na výzvu příslušného útvaru policie ke kontrole Českému úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva, a to ve lhůtě do 20 pracovních dnů ode dne oznámení této výzvy,“.

Dosavadní písmena f) až m) se označují jako písmena g) až n).

zdroj

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

05.08.2010 11:07

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Vidis tam nekde '' kompletni '' aneb strelby schopne? Dam jim 3hlavni casti a at se s tim poperou kluci jak umi...
Dalsi kontrola technickeho stavu pri vymene ZP. Do te doby muze lezet v trezoru...
Ev. zmena na sberatelskou...

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

05.08.2010 11:23

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

Na zkušebně tě s nekompletní zbraní vyhodí:

Na příjmu je nutné předložit:

Zbraň může být přijata jen v případě, že je předávána úplně dohotovená, nenabitá, schopná střelby, s nepoškozenou pažbou, vyčištěná a s požadovaným počtem nepoškozených spotřebních nábojů (2 ks na 1 nábojovou komoru). zdroj.

Policie ti zkontroluje stav zbraně (případně ANO třeba i jen hlavních dílů) ale pokud tě pošle na zkušebnu a ty ses mezitím zbavil byť jen pažby tak máš smůlu a zkouškou neprojdeš.

Edit: všechny tyto novely, nařízení , předpisy aj. jsou jen kvůli těm co snaží najít sebemenší skulinu aby mohli s někým vyj*bat, místo aby měli všechno v pořádku. A neplatí to jen pro zbraně. :cry:

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků