Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 236
Registrován: 19.08.2010 14:41
Bydliště: zlínsko

26.08.2010 20:00

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

když se tady takhle bavite o halvnich...rad bych se pridal s jednim dotazem...pred par dny jsem s kamaradem diskutoval o moznosti zkraceni hlavne...ma starou brokovnici po dedovi, zadna archivalie a rad by si nechal zkratit hlaven...cislo by zustalo, tam by zkraceni nezasahlo...dle meho nazoru to nebude tak jednoduche jak si mysli...minimalne by mu to podle mně musel udelat nejaky puskar a jeste by muselo byt nejake povoleni od PČR a možna navsteva zkusebny...podle mne by to byla nedovolena uprava zbrane. co si o tom myslite vy panove? docela by mne to osobne take zajimalo...

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

26.08.2010 22:03

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny


Uživatelský avatar
RedCrown
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 201
Registrován: 24.09.2011 14:43
Bydliště: Liberecko ____________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

03.04.2014 21:20

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

PatrikV píše:Nechat doma nebo prodat na díly ???

Při nejbližším prodlužování ZP pokud tu zbraň budou chtít vidět tak mu vezmou PZ pro nezpůsobilost , možná pošlou na zkušebnu, nebo rovnou nařídí opravu, nebo doporučí znehodnocení či zničení. Nebo napsat na "A" jako sběratelský kus. Stejně tak novému majiteli ji nepřihlásí.
Zničení i znehodnocení obnáší vypsání žádosti a podle toho jestli je ta ráže v "registru podezřelých" nebo ne, ji můžou poslat na zkušebnu. Podle výsledku tě pak pošlou k puškaři a ten provede znehodnocení pokud ji chceš mít na památku vystavenou na polici, nebo zničení - pak si po domluvě s puškařem převezmeš díly které nejsou hlavními částmi zbraně.

Ahoj,
když puškař provede znehodnocení, tak mi zůstane komplet pistole včetně pajšlu a jde komplet z evidence? Kolik taková akce může stát u puškaře a kolik pak úřady?
Je zničení levnější? rád bych si nechal komplet střeva.
Můžu nějak provést tyhle akce a ještě prodat hlaveň? Jde nějaká taková kombinace? Každopádně chci všechen vnitřek jako náhradní díly.
Dík

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

04.04.2014 6:56

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

zaneseš zbraň na policii, že ji chceš nechat zničit, oni ji pošlou na balistiku/zkušebnu a vydají ti povolení ke zničení

s tímhle papírem zajdeš k puškaři a ten ji způsobem, který má schválený zničí - hlavní části zbraně

zbytek si můžeš nechat

my to řežeme na díly ne větší než 50mm

Uživatelský avatar
RedCrown
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 201
Registrován: 24.09.2011 14:43
Bydliště: Liberecko ____________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

04.04.2014 12:52

Re: Likvidace dilu a vymena za jiny

kolik to tak vyjde? zhruba

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků