Michal_S
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05.12.2014 0:29

18.06.2017 20:16

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Videa výše to krásně ukazují, na tomhle videu to má pan profesor pěkně pohromadě.
https://www.youtube.com/watch?v=1T7zZ_D8nqI&t=313s

Na videu je vidět, že se závěrový mechanismus vyvíjel s tím, jak se měnil výkon náboje. Nejvíc mě vždycky dostane úvodní představování modelů a decentní zmínka "moje" u každé flinty, která je přímo jeho. A to jsou skoro všechny.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

19.06.2017 21:29

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Hungry - zase špatně. Jako odborník by jsi mohl vědět, že je rozdíl ve spouštovém mechanismu 73, má o součástku víc než 66 nebo 60, a to se nebavím o pojistce.
Prosím o nastudování.
Danecek - a což takhle tření výtahu u 73,66 a 60, který 92 nemá ? To se nepočítá ?
Mimochodem, i 60,66 a 73 mají podobné péro vytahovače na závěru jako má 92 ...
Takže která je nejlepší opakovačka ?
A což takhle Coltův Burgess nebo Whitney Scharf ? Nebo Marlin 88,89 nebo 94 ?

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

19.06.2017 21:42

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

FrankJ- nauč se číst! Já jsem nerozporoval, že je/není rozdíl ve spouštovém mechanismu. Ale právě tento rozdíl jehož výsledkem je pojistka proti odpálení při nedovřeném závěru z ní činí lepší model pro CAS, než 1866, alespon pro některé střelce. I když Italové vyráběli i 1866tku se spouštákem ala 73...

W92 sice nemá výtah, ale zato má dva klíny... Až do minulého víkendu jsem si myslel, že znám jednu W92, která funguje a umí střílet hodně rychle...

CAS v česku nikdo s Burgessem nestřílí, i když pokusy byly.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

20.06.2017 8:25

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Hungry - zase vedle.Ta pojistka, kterou tak vychvaluješ, uvolnuje nebo blokuje jen jazýček spouště a nezasahuje do vnitřního mechanismu. A když někdo neumí střílet a jeho prsty jsou rychlejší než mozek pak potřebuje mechanickou pojistku. Jen pro vysvětlení ostatním -
střelci, kteří mají ambice být rychlejší než jejich stín mačkají spoušt dříve než zavřou
závěr a kohout sjede po závěru a neodpálí náboj a pak navíc ještě v tom chvatném spěchu otevřou závěr, čímž vyhodí tento nevstřelený náboj a jejich zbrklé snažení je vniveč.
Proto tito rádoby rychlí střelci s oblibou používají tuto mechanickou pojistku, která jim v této zbrklosti zabrání.
Že s Burgessem nikdo v ČR nestřílí neznamená, že to sním nejde.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

20.06.2017 9:13

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

FrankJ- nechápu, čím jsem vedle. To, co píšu, není v rozporu s tvým popisem. Pokud ano, tak v čem konkrétně?

Jinak ani tak není problém v tom, co popisuješ, protože to je jen ztráta času.
Jen pro vysvětlení ostaním - ale ono může dojít k výstřelu s pootevřeným závěrem. Výsledkem je brnění prstů silné ruky a ohnutí nabíjecí páky. Při silněším náboji je ohnutí takové, že puška není funkční, či začne drhnout.
Pokud by někomu tato součástka připadala zbytečná či dokonce přímo vadila, lze ji odstranit.

Jde střílet s ledasčím, i s Henry Big Boy... otázkou je, zda-li se s ním dá vyhrávat...

Pokud budu vybírat sportovní náčiní na nějakou disciplinu, stačí se podívat, co používá top16 ...

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

20.06.2017 14:48

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

No a já s Big Boyem střílím ( i s druhou kvalitní LA) ale vzhledem k mému věku už nevyhrávám. Takže to není v pušce. Jen nechápu, jak někdo polemizuje s Hungrym, který je opravdu znalec.


Reklama

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

20.06.2017 15:23

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Je to nejspíš proto, že FrankJ má špatnou náladu. Pokud se mu nevylepší a bude pokračovat kontinuálně v tomto tónu, dostane od moderátorů nějaký čas na přemýšlení.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

24.06.2017 23:21

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Dnes som mal zhodou okolnosti v ruke jedneho Marlina (usudzujem ze typ 1895 Cowboy - bolo to v razi 45/70 Gov, len som si to popri kupovani streliva vypytal na chvilu do ruky). Spracovanie bolo pekne, pekne aj drevo, aj kov, chod hladky ... ale dopekla - je to strasne mala pusticka :D. Dokonca mi prisla mensia nez moja ex - Winchester 1894. Takze pre mna vzhladom k dlzke ruk asi nepouzitelna :(. Niekomu ale moze sadnut.

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

29.07.2017 22:11

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Ahoj. Prosím o radu... Nedaří se mi dohledat, jaké závity má na pouzdru závěru Winchester 94AE. Jde mi o vršek, kde se montují kameny na montáž, origo v nich jsou rádoby červíky (záslepky) a na tom nic nezměřím... Díky!

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

24.08.2017 16:49

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

111.jpg


Už dříve se tu řešilo, že u Rossiny se posunuje hledí při střelbě, sjíždí ze ,,schůdků." Až teď jsem se rozhodl, že to v pozici, která mi vyhovuje zakápnu loctitem 243 a uvidím, co to udělá. No, ale až teď jsem si všiml :-), že pod drážkou v hledí, z pohledu shora, jsou 2 dírky se závitem. A kdybych tam narval nějaký vhodný červík, hledí se v příslušné poloze zafixuje. Díky dvěma dírkám, jsou dvě možnosti fixace. Neví někdo, zda jsou tam ty dírky určeny k tomuto účelu a hlavně, nezná někdo parametry toho závitu a kde a jaký červík do toho sehnat?

Uživatelský avatar
j.v.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 72
Registrován: 23.02.2015 13:18

24.08.2017 20:38

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Díry jsou tam celkem čtyři, je to příprava na přimontování weaver lišty pro puškohled. Rozměr závitu bohužel netuším.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

28.08.2017 16:26

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Mozna - 6/48''
Zdroj

Morris_3nec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 02.03.2015 20:24
Bydliště: Ostrava

04.10.2017 19:10

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Zdravím všechny LA "klikaře" :)

Vzhledem k tomu že nastal depresivní podzim, přítelkyni jsem věnoval jednu neděli v Ikea a sobě jsem se rozhodl obohatit trezor a nadělit si LA pušku ať mám taky z něčeho radost :D

Celé tohle téma jsem pročetl 2x plus další.
Má představa je taková :
Ráže 44Rem Mag, případně 357Mag, materiál nerez, hlaveň 20" plus mínus 2.
Puška bude pro radost, ať zase vyzkouším něco jiného, lovit s tím nehodlám a střílet CAS taky ne takže požadavky na dobovou věrohodnost nemám.

Je mi jasné že ideální by pro mě byl asi GreatGun ale čekat přez rok na pušku nechci ( každej asi zná ten pocit když se mu něco zalíbí a ví že to chce, a ví že to chce hned teď :) )
Druhá varianta by byla Marlin 1894 S, ale info z Caira - do evropy se tato verze v nerezi nedováží . . . .Nikdo jiný kdo ji má na eshopu ji nemá skladem už nějaký ten pátek.
Rossi 092 / 067S - vím že je to homodomo ale to mi vůbec nevadí, strojové výbavení a trochu té zručnosti mám.
Probém : opět se nedováží, natož ve 44Rem Mag (info Kozap)
Henry Big Boy All weather - nevím jak jsou na tom s kvalitou, na českém webu jsem toho moc nenašel, není to nerez ale pochromovaná ocel (otázka jestli se to časem nezačne loupat na hranách), no a tam mě taky nejvíc sere že to nemá nabíjecí klapku ale je třeba vytahovat celý tágo.

Abych to shrnul jsem asi v koncích, to co by vyhovovalo už neseženu. Nějaká rada, tip na něco jiného ? Případně někdo z dosavadních majitelů některé z těchto zbraní který by se s ní byl schopen rozloučit výměnou za platnou měnu ? Na inzerci aktuálně nikde nic není, a na poptávku taky nikdo nereaguje.

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

04.10.2017 19:53

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Njn, Rossina ve 44 v nerezu se už dávno nedováží a asi už nebude takže jedině jetou. Občas se objeví za nesmyslný peníz, nebo za rozumnej, ale s hranatou hlavní. Jednu sám vlastním, ale z nafouklou hlavní a za 10 let se mi nepodařilo v naší banánové republice sehnat nikoho kdo by jí vyměnil. :|

Morris_3nec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 02.03.2015 20:24
Bydliště: Ostrava

04.10.2017 20:50

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

S těma Rossinama je to bída, na funglovce netrvám. Klidně jetou pokud bude ok.
Hlaveň foukla při nějaké hardcore laboraci nebo co bylo příčinou ? To mě docela děsí :)

PS fouklý lauf : lidi co dělaj hlavně (např. Kuna) atd by to nebyli schopni z nějakého polotovaru udělat ? :)

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

04.10.2017 21:16

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Bohužel ani Kuna neumí. Před rokem mi puškař p. Stifter řekl že by uměl, ale nejdřív za rok a půl, tak snad to klapne. Byla to asi uvízlá koule v hlavni vystřelená druhou.

Morris_3nec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 02.03.2015 20:24
Bydliště: Ostrava

04.10.2017 21:20

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Aha, zbytek pušky vydržel ? No být to 1973 tak se páky asi ohnou/zlomí. Aspoň že to má pořádné uzamčení. Tak snad se povede a dočkáš se :)

No já doufám že něco čím jak nejdřív seženu páč mě svědí pazoury jako hrom

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

08.12.2017 11:06

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Potřeboval bych poradit. Neví někdo, jaký závit je použit na krku pažby u LA Winchester 94? Na Whitworth to nevypadá. Průměr je 5,4 mm a stoupání 11 závitů na 10mm (W7/32" ma mít průměr 5,55 a stoupání 9,44z/10mm).

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

11.12.2017 15:33

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Mám obavu, že by nová dělaná hlaveň stála víc než nová (bazarová) Rossina.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

11.12.2017 15:36

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Jo, Tome, stává se to, omylem málo prachu, jen to pšoukne a při fofrování pákou si nevšimneš slabé rány, pošleš tam další a je po střílení. Bohudík se mi to ještě nestalo.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků