gastly
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 12.05.2007 21:18

12.06.2015 23:03

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Frenkí, Frenkí teď sis to pokazil. Ty takové machr na flinty a pákovky obvzlášť a napíšeš že 92 je skoro 73. Já měl za to, že se tu řeší jestli a jak dlouho vydrží systém 60-66-73 plnotučný laborace, když závěr v přední poloze drží dvě soupáčí (poměrně subtilní konstituce) který má za úkol srovnat tři čepy do roviny a tím uzamknout závěr. V předu je čep o prúměru 5mm a styčná plocha páky je je široká 6mm. Uprostřed je to taky čep 5mm, ale šířka plochy je 2x2mm u přední a 1x 2mm u zadní páky. (víc železa se tam nevlezlo). V zadu je zesílené čep na 6mm.A to samý je z druhé strany. K tomu bokorys rámu je jedna velká díra a kolem ní troška mosazi ( ano 73 železo). Oproti tomu závěr 92. je špalek železa zaklínované párem klínů v souvislým plátu železa, který tvoří bok rámu. Tyto systémy mají společný jen přibližně stejný tvar nabíjecí páky.A zhruba stejný pohyb při nabíjení.Teď mi to docvaklo (Já hlava dubová zpomalená) Ty zastupuješ Karla Maye. Ten taky básnil o henryovce a netušil jak vlastně funguje. No a lidi mu to žrali 30 let. A ty to pokazíš po týdnu. To není žádná zábava. Jo já s Henryovkou závodím a střeva sem si tvořil doma, tak o tym systému něco málo vím. (A vzhledem k tomu, že když byla bitva u Hradce Králové (ta originální) ta ta flinta už měla šest let, tak jí drobné konstrukční nedostatky rád odpouštím). Pepa.
Jo a když se mě zeptáš co si máš koupit za pákovku, tak ti řeknu, že na opravdu rychlý střílení potřebuješ 73. a pokud potřebuješ udržet bubáky dost daleko od baráku a připadat si jak kovboj tak 92, Protože je nepoměrně pevnější. Tož asi tak. (těším se na další díl Winetoua)

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

13.06.2015 9:54

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Gastly, Gastly včera jsi měl asi těžký den, když jsi se dostal domů až tak pozdě a unaven
jsi neměl čas pozorně číst co je napsáno výše. prosím tě přečti si výše uvedené topiky
a tam nikde nenajdeš nějaké srovnání 73 x 92. Jen je tam uvedeno, že v tom westernu byla použitá 92. A nic víc. A nebo se zeptej Hungryho, ten ti to objasní.
Ale jinak jsi ty rozdíly popsal velice dobře protože to znáš a umíš si leccos vyrobit sám.
Ale s tím Mayem jsi to trefil přesně - jaké bylo mé rozčarování když jsem poprvé v ruce držel Henryovku, která vypadala úplně jinak než ji May popsal v knihách a nejen Henryovku, ale i spoustu otatních zbraní a to už nemluvě o zfilmované verzi, kde soudruzi neměli patřičné modely takže tam dali co našli.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

13.06.2015 9:55

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Jo a nejrychlejší pákovka je Colt Lightning.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

13.06.2015 11:01

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

No, chtělo by to projít aktuální pravidla SASS v AJ, jestli tam již něco není...
Páka můţe být řezána a svařována za podmínky, ţe základní vnější kontura a velikost se nezmění
Dost vágní formulace...
Ano, tlačítko v lučíku Pedersoliho, asi tak standardně funguje, ale minimálně na zakázku to umí udělat jinak... A když ne dp, pak určitě mr.Lassiter ano. :-)
Ano, s vhodností lahvičkovitých ráží pro minimálně pro Lighting souhlasím. Nicméně si nemyslím, že by, zvláště v mých rukách, byl Lighting o tolik rychlejší oproti 1866, že by to stálo za tu investici... Tolik jsem se do něj nezamiloval...
Ono obecně nemám pocit, že by Lightingy válcovaly 73jky. Drtivá většina těch opravdu rychlých dává přednost 73jkám...

api
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 111
Registrován: 07.02.2014 16:43

13.06.2015 11:43

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

FrankJ píše:Ale s tím Mayem jsi to trefil přesně - jaké bylo mé rozčarování když jsem poprvé v ruce držel Henryovku, která vypadala úplně jinak než ji May popsal v knihách a nejen Henryovku, ale i spoustu otatních zbraní a to už nemluvě o zfilmované verzi, kde soudruzi neměli patřičné modely takže tam dali co našli.


Ano, ano, to si trafil! Úplne presne. Moje pocity boli úplne rovnaké. :D
A neviete aké zbrane použili vo filmoch?

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

13.06.2015 12:39

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Hungry - jestli má pamět neklame Lassiter používá Light. od Ubertiho.
Proč by u Light, měl být nějaký přepínač ? Myslíš snad že by to mělo dvě polohy - semi auto a full auto ? Ale to bysme byli úpně jinde. Ne vážně, žádný přepínač to nepotřebuje,
for je v tom, že když držíš zmáčknutou spoušt tak v okamžiku zavření závěru se odblokuje kohout, který udeří na fire pin a ten na zápalku. Navíc je tam blokace přímo na fire pinu,
která ho nepustí na zápalku pokud není závěr uzavřen. Takže jednoduše když uvolníš spoušt a zavřeš závěr nic se neděje a vystřelí to až zmáčneš spoušt NEBO držíš spoušt
zmáčknutou a zavíráš závěr ( táhneš předpažbí dopředu ) a v okamžiku dovření závěru se
odblokuje kohout a vono to vystřelí. Tím ušetříš čas na mačkání spouště. Takto je konstruován originál Colt Lightning. A protože žijeme v v "crazy" době a každá další pojistka je něco jako plus, bonus proto makaroni dělají svoje kopie jen jako bezpečné
zbraně a bez toho systému. Ale u brokovnic to mají stále - nechápu to.
Api - vše co tenkrát našli, nejvíce brokové dvojky, jednoranné kulovnice a dvojčinné revolvery...


Reklama

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

13.06.2015 13:02

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Napsal jsem to asi trošku zmateně. Uberti to umí udělat i s variantou mechanismu jako původní Colt. A pokud mne pamet neklame, pak dokonce tak, že tam je přepínač, kterým střelec volí, jestli bude slam fire možný, nebo naopak ne. A Lassiter umí tuto úpravu=vyřazení přerušovače udělat svépomocí...
Jak to funguje vím, protože mám Winchester 1897 a Lightinga od Taurusu. Obě tyto zbraně umožnují střílet pouhým pohybem předpažbí...
Doba je poblblá a rapiděn se to zhorušuje :evil: , takže čí větší množství pojistek, tím lepší hodnocení zbraně... :-(

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

13.06.2015 13:35

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Musím tě zklamat - Uberti nic takovýho nedělal ani dělat nebude. Pedersoli a Uberti si
řekli, že orig systém je na nic a oni ho vylepší, takže jejich systémy jsou úplně někde jinde
a na hony vzdáleny originálů, jen jsou vzhledově podobné originálu. Navíc uberti prošel dvěmi stadiemi, první byla úplný propadák
a na americkém foru se omlouval za tento zmetek a proto vyšli s upravemým modelem, který taktéž nefunguje a má jen o 15 součástek více. Tak složitý mechanismus jak má Uberti jsem ještě neviděl a je to asi taková pitomost jako se škrábat pravou rukou za levým uchem. Právě v jednoduchosti je základ úspěchu. Pedersoliho systém je o něco jednodušší než Ubertiho a celkem slušně funguje hlavně s 44-40.
Nedívej se na Lassitera on se živí jako puškař, nikdo neví co se skrývá pod obalem Uberti.
Klidně mu napiš a zeptej se ho.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

13.06.2015 13:49

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Omlouvám se, to asi horko. Psal jsem Uberti, ale myslel Pedersoli. Ale moje info je takové, jak píšu.
Winchester 1885 od Ubertiho také nahahoval při zavření páky bicí kouhout jen na bezp. ozub... zatímco originál až na bicí. Ale úprava možná je. Takže není nemožné, aby to tak nešlo i u dp.

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

13.06.2015 17:25

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Pánové, nerad vám ruším debatu, ale nedá mi to.
Ty úpravy mechanismů oproti originálům vznikly shodou okolností v době, kdy jsem se o pákovky zajímal a anglina mi problém nedělala. Pokud si pamatuju co jsem zachytil, tak v US to nějakým šikulům ladícím metodou "ubrušuj až do blba" vypochodovalo ruky a do břicha.
Lightning proto, že druhý ozub byl s cílem dosažení co nejdřívějšího odpálení při práci předpažbím při stále zmáčknuté spoušti obroušen tak, že se kohout spustil ještě v okamžiku kdy závěr nebyl úplně zavřený a zamčený. Nicméně to stačilo na odpálení a chlapovi to trochu pocuchalo ruku.
A u Win šlo o to, že si podobný šikula metodou pokus-omyl zkracoval chod páky a hlavně se taky snažil mít kohout "na cestě" co nejdřív. Páku navíc vybavil kolíčkem aby za něj mačkal spoušť. Tahle úprava je krásně vidět v nádražní scéně Tenkrát na západě. No, povedlo se mu v pákách udělat vůle, takže zřejmě ani v "zamčeném" stavu nebyly čepy v ose a kolíček s moc brzkým odpálením udělal svoje. Chlapec se laborací nebál, takže mu závěr napochodoval do břicha :?

Aby se předešlo případným soudům, přistoupili výrobci k úpravě systémů tak, aby se o nich nedalo tvrdit že "inherently" z konstrukce nevylučují, že se něco podobného nestane i u fabrické pušky. A tak vznikly ty kurvítka, který znemožňují použití Win 60/66/73 a hlavně Lightninga tak, jak šlo používat originály.

Konec pohádky, která bohužel není pohádkou

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

13.06.2015 17:46

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

U Pedersoliho je to možné avšak vyžaduje to puškaře. Stejné to bude asi u Uberti.
Chci tady říct, že to není jen nějaká malá úprava a je to.Je to změna celého systému. Pedersoli snad údajně vyvinul
jednu výměnnou součást, která po výměně umožnila slam firing. Ale není možné to
koupit.
85 - vím jen, že orig. používá jednu listovou pružinu zatímco Uberti
má již vinuté pružiny. Musel bych se na znova podívat, rozebrat je, ale nechce se mi
ted to řešit. Dokonce již ani nevím jak to má řešena 85 od Winchestra/Miroku, ale i tam
budou vinuté pružiny.
Takže trénuj a já se přijdu na tebe podívat na MRČR do Opařan příští měsíc a doufám, že mi ukážeš jak střílí GG.
Franto B - pokud bys to znal, tak bys věděl, že 73,66 a 60 se vyrábějí úplně stejně v replikách tak jak byly originály.A 66 a 60 spouští uvolníš kohout kdykoliv i kus před uzavřením závěru. A že si někdo něco piluje je úplně jiná věc a týká se
obecně všeho nejen tady zminovaných zbraní. A co se týče Light. tam je druhý ozub mimo hru protože máš zmáčknutou spoušt. Navíc má blokaci fire pinu, viz mé minulé
příspěvky. Takže nechápu tvůj příspěvek, proč ho tady umistuješ.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

13.06.2015 23:24

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

FrantaB: To, co popisuješ mi moc smysl nedává... Pákovky 60/66/73 jsou konstrukčně de facto shodné s originálem. A spíš originál, se nedá používat tak, jak používají sportovní westernoví střelci ty své repliky, protože jejich chod je tak tuhý, že si musíš dát pažbu pod paži, abys vůbec nátahl mechanismus.... :lol: Henryovek moc nezávodí, to více je 66tek a nejvíc 73jek. Ty mají právě, stejně jako originál pojistku proti odpálení při nedovřeném závěru! Žádné další dodatečné pojistky jsem nikdy nikde neviděl. Na co jsem ale opakovaně narazil, byla 1866tka s pojistkou, jako měla pozdějiší 73, viz. foto! Výrobcem byl Uberti & C. Gardone pro Hege...
Jinak pokud dojed k nechtěnému odpálení dnešní standardní, westernové laborace před úplným dovřením závěru, stane se jen to, že zabrní prsty a dojede k ohnutí páky v místě tvořícím lučík... Co by udělal standardní náboj, tot otázka... Ale aby mohl vylítnou dozadu, musel by se rozpůlit?
Obrázek
Protože právě v tom směru je toho materiálu nejvíce...

U Lightingu to bude podobné.... Nedovedu si dost dobře představit, jak by mu to mělo pocuchat ruku...

Co já mám info, tak pojistky jsou přidávány k vůli jakémusi raitingu zbraní, kdy se bodují za to, co mají a nemají, a pak bud jsou zatíženi speciální daní, nebo ne. To prý je i důvod, proč v US se dá G26 koupit jen s terčovými mířidly...(jsou za ně plusové body, stejně jako za pojistky, kdežto za malé rozměry se dávají mínusové). Má to být součástí jakéhosi místního rituálu při uvádění zbraně na trh...

FrankJ: U Lightingu od dp to nemůže být změna celého systému, když na to stačí jedna součástka...
Komplet natahování u 1885 jsem viděl u pušky vyrobené firmou či pro fy Lyman (doufám, že mne pamět neklame). Ale netuším z kterého roku výroby, přivezl si to jeden rakušan. Může to být staré jak metuzalém, bo ta 66tka z přílohy je z roku 1972...

Tak to já si do Opařan tedy vezmu i nějaké náboje navíc, abys sis to mohl zkusit sám... ;)
Přílohy
5460790.183979360.jpg

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

14.06.2015 0:14

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Ježkovy voči... Je mi celý den zle, moc nevnímám, snažil jsem se dvěma lidem na něco odpovědět a napsat poznámku k Lightningu sem. Psal jsem to všechno snad na desetkrát mimo forum mezi pospáváním, pak na to koukám že to nedává smysl, blbě jsem to učesal a plácnul jsem to sem, i když to vlastně vůbec nedává smysl. Mea maxima culpa, takovéhle věci člověk nemá psát když neví co myslí, natož co píše :oops:

Platí akorát ta poznámka k Lightningu, ten zbytek je po té "zesmyslovací" úpravě samá kravina a nepatří ani sem. Původní post mi už nejde zeditovat... Smažte to prosím někdo!
Ten Lightning to dokázalo dost rozehnout, závěr dosáhl akorát aby mu rozlámal půlku zápěstí-držel to shora u boku.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

14.06.2015 10:05

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

FrantoB když již jsi nakousl bezpečnost tak ji dokousnem. Nebudeme řešit nějaké napadení
kutilem za jakýmkoliv záměrem, ale bavme se o továrním provedení. Je pravda, že 60 a 66
bys mohl teoreticky odpálit kdykoliv, ale pokud je náboj tlačen závěrem do komory a ještě není opřen o komoru prakticky nedojde k výstřelu i když zápalník udeří o zápalku. Avšak, a to se několikrát stalo, že se
náboj odpálí těsně před uzamčením pák, ale pak to odnese brnění prstů poř, ohnutí páky
protože závěr je již téměř zamčen a síla, která se snaží otevřít závěr je z důvodu rozkladu sil "poměrně" malá. Další aspekt je ten,že toto se může stát při CAS kde se ale používají
velice slabé navážky. No a s plnotučnou navážkou se zase nedá střílet rychle takže toto
riziko se blíží nule. U light. je situace odlišná, závěr je bud uzavřen nebo není, nic mezi tím není. A pokud dojde k odpálení z důvodu nežádoucích úprav držíš celý zpětný tlak rukou za předpažbí, který , samozřejmě, neudržíš a závěr jde nekompromisně dozadu.
Hungry - ohledně těch pojistek je to přesně tak. Nevím proč současná výroba Winchestrů 92,94,95,86,85 a dokonce i 73! a Rosi 92 mají pojistky!!! Zlatý Uberti.
Díky za nabídku, ale pokud dorazím přivezu si své kvéry i s municí a odstřílím celý závod.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

15.06.2015 12:32

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Ale vyzkoušení GG se přeci s účastí na závodě nevylučuje... ;)

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

09.09.2015 13:54

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Dá se "kobylí noha" nabíjet přemetem ve stylu "jako šéf" když má klasickou nabíjecí páku s malým okem, nebo je zapotřebí ji vyměnit za Large Loop páku s velkým okem...(mám možnost jí sehnat a asi do ní pujdu :twisted: :twisted: :twisted: )

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

10.09.2015 21:23

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Tak je doma :twisted: :twisted: :twisted: dodělám si jí k obrazu svému a pochlubím se :twisted: :twisted: :twisted:
Přílohy
142726-rossi-44-rem-magnum--0.jpg

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

13.09.2015 15:11

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Tak první zážitek z této opakovačky je vynikající! :twisted: :twisted: :twisted: Asi dám do hajzlu 858 pro úpadek zájmu :mrgreen: . Navíc dá se to přebíjet :mrgreen: 44mag je zajímavá ráže příjemný kopanec, který vám připomene respekt z této ráže :twisted:, vychází mi že to odliju a přebiju za 3kč což jde. Zatím nemám poladěnou laboraci s černým prachem ale to je otázka jednoho či max dvou doladění :-)

Live is good jak říká Hickok45 (youtube) :-)

martin99
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 16.07.2013 12:22
Bydliště: Praha

27.01.2016 17:54

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Chtěl bych požádat zkušenější o radu. Mám Winchester 1894 v r. 44Rem a chtěl bych snížit odpor kohoutu při natahování. Dají se sehnat slabší listová pera nebo se to ladí nějak jinak.
Ne, že bych s tím nedokázal žít, ale můj předchozí Marlin chodil daleko lépe, tak bych se k němu chtěl s Winchestrem alespoň přiblížit.
Díky předem

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

31.03.2016 14:14

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Tak jsem si koupil novou Rossinu 357 v nerezu, a musím uznat že zpracování je už opravdu žalostné. Špatně spasované dřevo, všechno má ostré hrany, hrubý drhnoucí chod páky a závěru. Fakt hrůza. :roll:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků