filmovymaniak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 13.02.2005 16:25

13.02.2005 16:30

Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Zajímalo by mne jak u vašeho praktického lékaře probíhala lékařská prohlídka ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI pro získání zbrojního průkazu.

Chtěl-li psychologické vyšetření , co bylo obsahem tohoto vyšetření?

Děkuji Všem za odpověď

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

13.02.2005 17:36

Nechtěl. A pokud by chtěl, vážně bych zvažoval změnu lékaře, protože se u něj léčím léta, takže ví, jaké mám/nemám nemoci a problémy. :?

Uživatelský avatar
PETRGLOCK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 21.01.2004 8:32
Bydliště: su z Prahy

13.02.2005 20:26

Pokud by mě můj dotor/doktorka nutili k psychotestům, tak bych dotyčného poslal do prdele a našel bych si jiného obvoďáka.

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

13.02.2005 22:46

ma obv. nic nechtela

ale nechci vam do toho kecat, zkuste se podivat kolik obvodacek/obvodaku u vas bere nove pacienty

v brne lisni na poliklinice zadna

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

14.02.2005 0:14

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetř

filmovymaniak píše:Chtěl-li psychologické vyšetření , co bylo obsahem tohoto vyšetření?

Děkuji Všem za odpověď



Zcela zasadni pro psycho vysetreni je pocet psychologu-znamych tohoto doktora, kteri potrebuji body navic ...

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

14.02.2005 6:50

můj obvoďák má doma asi 50 zbraní z toho tak 12 koupil u mne, takže to mám celkem vyřešený


Reklama

McD
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15.06.2004 0:57
Bydliště: Pragl

14.02.2005 12:46

gunman píše:můj obvoďák má doma asi 50 zbraní z toho tak 12 koupil u mne, takže to mám celkem vyřešený


joj, takovej by se mi hodil...

Uživatelský avatar
Gustav
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 07.06.2004 23:21

16.02.2005 3:52

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetř

filmovymaniak píše:Zajímalo by mne jak u vašeho praktického lékaře probíhala lékařská prohlídka ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI pro získání zbrojního průkazu.

Chtěl-li psychologické vyšetření , co bylo obsahem tohoto vyšetření?

Me moje obvodacka prekvapila. Prisel jsem k ni poprve, od detske lekarky (je mi 21), v ruce jsem mel temer prazdnou dokumentaci (Ano, jsem furt, ale porad zdravy. Jen at mi to vydrzi!) a hned jsem chtel potvrzeni na zvrojak. Takze jsem byl smirenej i s tim, ze vyhodim 1000Kc za testy naprosto k nicemu.
No, vysetrila mne v ramci vstupni prohlidky zadarno a v pohode ;-)

Uživatelský avatar
ttommy
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 28.12.2004 19:02

20.02.2005 8:00

Před 6ti léty jsem dělal ZP, u obvodní lékařky prohlídka oči, sluch, TK a 500,- poplatek. Loni jsem ZP prodlužoval a opět oči, sluch, TK a 500,-. Zajímalo by mne, kolik jsou poplatky za vyšetření na ZP jinde. Když jsem doktorce říkal, že 500,- za cca 20 minut se mi zdá hodně, ukázala mi nějaký papír s tím, že to je standartní platba, která platí pro všechny. Já ale vím, že platby se různí...... :x

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

20.02.2005 11:41

Bylsem u sveho obvodniho a chtěl jenom 100 Kč , ale viděl sem 300 Kč podle mne to zaleži na lekařich jaké ma sazby .

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

20.02.2005 12:20

Lékaři si stanovují tento poplatek sami, mají jen nějaké doporučené rozmezí. Docela tím vyjadřují svůj postoj ke zbraním... Když je doktor myslivec, střelec, je to za kilo, když pacifistay... to se prohnete a navštívíte i mozkoškraba... :-)

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

15.03.2005 12:35

Hungry píše:Nechtěl. A pokud by chtěl, vážně bych zvažoval změnu lékaře, protože se u něj léčím léta, takže ví, jaké mám/nemám nemoci a problémy. :?


Já dělal zbroják v roce 1995, kdy psychotesty byly ještě povinné, a stálo mě to tehdy 8 stovek a jeden den. Jelikož tedy vímcoby po mě mohli chtít, a jak to probíhá, vadilo by mi jen že to dnes stojí kolem 2,5 tisíce.
A jen detail. To, že obvoďák po tobě bude chtít psychotesty taky může znamenat, že průměrná jedna návštěva ročně podle něj není dostatečná k tomu, aby tě poznal dostatečně podrobně a dokázal posoudit, že skutečně nejsi magor.
U nás to sice ještě není praktikováno, ale např. v Německu, pokud doktor vydá kladný posudek na šoféra a ukáže se že to byl magor, ten doktor za to NESE ODPOVĚDNOST. Nejen že může přijít o povolení k výkonu praxe, ale taky ho můžou zavřít, pokud se přijde na to že něco zanedbal.

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

15.03.2005 22:11

nekromancer píše:A jen detail. To, že obvoďák po tobě bude chtít psychotesty taky může znamenat, že průměrná jedna návštěva ročně podle něj není dostatečná k tomu, aby tě poznal dostatečně podrobně a dokázal posoudit, že skutečně nejsi magor.
U nás to sice ještě není praktikováno, ale např. v Německu, pokud doktor vydá kladný posudek na šoféra a ukáže se že to byl magor, ten doktor za to NESE ODPOVĚDNOST. Nejen že může přijít o povolení k výkonu praxe, ale taky ho můžou zavřít, pokud se přijde na to že něco zanedbal.


nojo, kdyz ty predpokaldas fungujici spolecnost a pravidla platna pro vsechny stejne. ale mas pravdu, nekdo zacit musi

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

16.03.2005 11:38

PiDiBi píše:
nekromancer píše:A jen detail. To, že obvoďák po tobě bude chtít psychotesty taky může znamenat, že průměrná jedna návštěva ročně podle něj není dostatečná k tomu, aby tě poznal dostatečně podrobně a dokázal posoudit, že skutečně nejsi magor.
U nás to sice ještě není praktikováno, ale např. v Německu, pokud doktor vydá kladný posudek na šoféra a ukáže se že to byl magor, ten doktor za to NESE ODPOVĚDNOST. Nejen že může přijít o povolení k výkonu praxe, ale taky ho můžou zavřít, pokud se přijde na to že něco zanedbal.


nojo, kdyz ty predpokaldas fungujici spolecnost a pravidla platna pro vsechny stejne. ale mas pravdu, nekdo zacit musi


Pokud společnost nefunguje, pak to není společnost a zákony jsou pak na draka. Protože na jedné straně na ně všichni kašlou, ale pak se taky nemůžou divit, že jim zákon neposkytuje oporu pro vynucení svých práv na gaunerech, jimiž jsou ve výsledku i oni sami.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

16.03.2005 17:28

nekromancer píše:
Hungry píše:Nechtěl. A pokud by chtěl, vážně bych zvažoval změnu lékaře, protože se u něj léčím léta, takže ví, jaké mám/nemám nemoci a problémy. :?


Já dělal zbroják v roce 1995, kdy psychotesty byly ještě povinné, a stálo mě to tehdy 8 stovek a jeden den. Jelikož tedy vímcoby po mě mohli chtít, a jak to probíhá, vadilo by mi jen že to dnes stojí kolem 2,5 tisíce.
A jen detail. To, že obvoďák po tobě bude chtít psychotesty taky může znamenat, že průměrná jedna návštěva ročně podle něj není dostatečná k tomu, aby tě poznal dostatečně podrobně a dokázal posoudit, že skutečně nejsi magor.
U nás to sice ještě není praktikováno, ale např. v Německu, pokud doktor vydá kladný posudek na šoféra a ukáže se že to byl magor, ten doktor za to NESE ODPOVĚDNOST. Nejen že může přijít o povolení k výkonu praxe, ale taky ho můžou zavřít, pokud se přijde na to že něco zanedbal.


Ale jelikož u nás neplatí, že by nesl odpovědnost a je to můj lékař X let, léčil už dědu s babičkou, byla by to jen buzerace. Navíc, pokud tě má od malička, tak by se k němu měla dost informace, že máš zdravotní problémy, problémy s návykovými látkami... Pak by to bylo něco jiného... Ale jsem proti povinným psychotestům v tomto případě.

Uživatelský avatar
Samuraj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 440
Registrován: 05.05.2004 12:43
Bydliště: Brno

16.03.2005 18:04

Hungry píše:Ale jelikož u nás neplatí, že by nesl odpovědnost a je to můj lékař X let, léčil už dědu s babičkou, byla by to jen buzerace. Navíc, pokud tě má od malička, tak by se k němu měla dost informace, že máš zdravotní problémy, problémy s návykovými látkami... Pak by to bylo něco jiného... Ale jsem proti povinným psychotestům v tomto případě.

Ja bych rekl, ze je treba odlisovat pravni a moralni odpovednost. Jasne, pravne ze to odpovedny neni, ale pokud ma urcitou pochybnost (nebo jen nema detailni znalost pacientova psyche) a nechce riskovat, ze priklepne kver nejakymu magorovi, ma pravo ho poslat na psychotesty.
Ono taky hodne zalezi, jak casto clovek chodi na prohlidky - pokud chodis pravidelne a relativne casto, ma doktor moznost zjistit (nebo alespon vytusit), ze mas nejake problemy (psych, dorgy, ...). Pokud ale chodis k doktorovi jen s anginou, nemusis se tam ukazat treba i nekolik let...

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

16.03.2005 22:24

Hungry píše:Ale jsem proti povinným psychotestům v tomto případě.

ja jsem pro, povinne, podrobne a pro vsechny
s odpovednosti lekare (aby se predeslo uplatkum)

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

16.03.2005 22:41

Tak mne celkem uráží představa, že by zákon automaticky předpokládal , že jsem magor a já pak musím dokazovat opak a ještě za to platit :-(

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

17.03.2005 9:12

Hungry píše:Tak mne celkem uráží představa, že by zákon automaticky předpokládal , že jsem magor a já pak musím dokazovat opak a ještě za to platit :-(

kdyz vidim, kdy vsechno ma zbran, tak to rad prekousnu a dokazu, ze to tak neni

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

17.03.2005 10:16

PIDIBI: Dal bych přednost jinému způsobu řešení této situace, než buzerací většiny...

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zdravotní aspekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků