Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

17.03.2005 20:39

Hungry píše:PIDIBI: Dal bych přednost jinému způsobu řešení této situace, než buzerací většiny...

jakemu napriklad?

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

17.03.2005 23:40

Třeba tím, že znění zákonů a jejich aplikaci v praxi a vůbec vymahatelnost práva, umožní potrestání takových excesů... a i smáznutí maníka nebezpečně manipulujícího se zbraní na veřejnosti at už pod vlivem či střízlivého... Nevím, zda jsem to napsal dost srozumitelně, už mi to dnes moc nebere... Ale represe nejsou nikdy řešením. Lidi je třeba vychovat a ne ji udělat tak úzké mantinely, že není kam uhnout... :-/ Už jsem někde psal, že bohužel bude třeba zastřelit několik jinak vcelku neviných lidí, že ostatní pochopíme, že na oplocený pozemek souseda se nevstupuje bez jeho souhlasu a nedej bože v noci atd.

Konkrétně k těm ještě k těm testům, stejně když je pacient inteligetní, poznáš prd, že je pacient. A to přiznávají i doktoři. Takže nejen, že by to byla drahá buzerace, ale ještě by navíc nic neřešila...

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

18.03.2005 22:06

Hungry píše:Třeba tím, že znění zákonů a jejich aplikaci v praxi a vůbec vymahatelnost práva, umožní potrestání takových excesů... a i smáznutí maníka nebezpečně manipulujícího se zbraní na veřejnosti at už pod vlivem či střízlivého... Nevím, zda jsem to napsal dost srozumitelně, už mi to dnes moc nebere... Ale represe nejsou nikdy řešením. Lidi je třeba vychovat a ne ji udělat tak úzké mantinely, že není kam uhnout... :-/ Už jsem někde psal, že bohužel bude třeba zastřelit několik jinak vcelku neviných lidí, že ostatní pochopíme, že na oplocený pozemek souseda se nevstupuje bez jeho souhlasu a nedej bože v noci atd.

Nejak mi nedochazi souvislosti, souhlasim s tim, ze by se mela zlepsit vymahatelnost prava ale co to ma spolecnyho s tim, ze zbran dostane psychopat? Ja vim, ze ridicak dostane taky kazdej hnup, ale i tam jsme pro sprisneni. No jo tezko posuzovat z pohledu cloveka kterej je normalni (haha :)) ale zas pochop ze se chci branit proti prepadeni a utokum a ne se zbytecne dostavat do situaci do kterych nemusim, treba ze nekde nejakej pychous zacne tahat zbran protoze jsem ho predjel autem. Hmm ale asi mas pravdu kdyz bude kazdej predpokladat ze kazdej muze mit zbran tak by to vypadalo asi taky jinak.
Hungry píše:Konkrétně k těm ještě k těm testům, stejně když je pacient inteligetní, poznáš prd, že je pacient. A to přiznávají i doktoři. Takže nejen, že by to byla drahá buzerace, ale ještě by navíc nic neřešila...

hmm tak jo, zbran do kazde domacnosti, a moznost smaznout bez trestu nekoho kdo vytahl bezduvodne zbran na verejnosti ;)

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

21.03.2005 16:50

PiDiBi píše:
Hungry píše:Třeba tím, že znění zákonů a jejich aplikaci v praxi a vůbec vymahatelnost práva, umožní potrestání takových excesů... a i smáznutí maníka nebezpečně manipulujícího se zbraní na veřejnosti at už pod vlivem či střízlivého... Nevím, zda jsem to napsal dost srozumitelně, už mi to dnes moc nebere... Ale represe nejsou nikdy řešením. Lidi je třeba vychovat a ne ji udělat tak úzké mantinely, že není kam uhnout... :-/ Už jsem někde psal, že bohužel bude třeba zastřelit několik jinak vcelku neviných lidí, že ostatní pochopíme, že na oplocený pozemek souseda se nevstupuje bez jeho souhlasu a nedej bože v noci atd.

Nejak mi nedochazi souvislosti, souhlasim s tim, ze by se mela zlepsit vymahatelnost prava ale co to ma spolecnyho s tim, ze zbran dostane psychopat? Ja vim, ze ridicak dostane taky kazdej hnup, ale i tam jsme pro sprisneni. No jo tezko posuzovat z pohledu cloveka kterej je normalni (haha :)) ale zas pochop ze se chci branit proti prepadeni a utokum a ne se zbytecne dostavat do situaci do kterych nemusim, treba ze nekde nejakej pychous zacne tahat zbran protoze jsem ho predjel autem. Hmm ale asi mas pravdu kdyz bude kazdej predpokladat ze kazdej muze mit zbran tak by to vypadalo asi taky jinak.
Hungry píše:Konkrétně k těm ještě k těm testům, stejně když je pacient inteligetní, poznáš prd, že je pacient. A to přiznávají i doktoři. Takže nejen, že by to byla drahá buzerace, ale ještě by navíc nic neřešila...

hmm tak jo, zbran do kazde domacnosti, a moznost smaznout bez trestu nekoho kdo vytahl bezduvodne zbran na verejnosti ;)


Copak, nedochází ti souvislost? Tak se zamysli nad následujícím:
1) To že TY máš právo nabýt zbraň bez větších problémů znamená zároveň to, že bez větších problémů nabýt zbraň má právo též kdokoli jiný.
2) Pokud TEBE by neskutečně prudila povinnost podstoupit psychotesty a jsi rád žes té povinnosti byl benevolencí a do určité míry nezodpovědností svého obvodního lékaře ušetřen (ano, nezodpovědností, protože tento lékař za uznání způsobilým magora nenese žádnou odpovědnost), pak to znamená, že bez těchto psychotestů může zbroják a následně zbraň získat taktéž kdokoli jiný, tedy i totální magor, pokud dokáže alespoň chvíli předstírat že magorem není.

Z toho plyne nutnost vyrovnat se se dvěma možnými extrémy:
a) zbraň může mít skutečně kdokoli, a když neomezujeme magory, není důvod omezovat ani gaunery, nebo
b) zbraň nemůže mít nikdo.
Naštěstí zde máme kompromis, ovšem kompromis z mého pohledu postavený mírně na palici:
Zbraň může mít osoba právně poměrně bezúhonná (přitom však gauner, kontrole opisu rejstříku podléhající, na což se však poměrně často kašle a kontrola rejstříku jakoby povinná nebyla). Naopak zbraň nesmí mít magor, což ovšem není možno zkontrolovat, neboť praktický lékař nemá přístup ke kartám psychiatrů a naopak, takže pokud absolutní vyšinutec je schopen během vyšetření u prakt.lékaře předstírat normalitu, ten jej na psychotesty nepošle, neboť 1) se platí až vydané kladné potvrzení, 2) magor ti může večer rozbít hubu do krve, 3) doktor nenese žádnou odpovědnost za své rozhodnutí. Tak proč by to nevydal a dělal si problémy?

A to, že nemáme zákony a soudce podporující sebeobranu a naopak protěžují magory společnost poškozující a rozvracející, je fakt mající původ ve zvráceném přístupu volební většiny k životu:
1) mít na co koukat v bedně
2) co nejvíc se nažrat
3) hlavně ať nikdo jinej nemá víc
4) co největší sociální dávky
5) nemuset makat.

Tak na co si vlastně stěžujem?

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

22.03.2005 11:06

no vsak prave v tom prispevku zminuju oba extremy - zbran pro kazdeho a nebo prisne testy
ale gauner ti na testy bude stejne kaslat a poridi si zbran nelegalne
obecne je jakakoliv restrikce v tomto smeru asi nanic
ale na druhou stranu bez restrikce se dostane ke zbrani uplne kazdy a to i lidi, ktere by to normalne nenapadlo

proste nemam na to vyhraneny nazor v tuto chvilia proto na to tema diskutuju

filmovymaniak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 13.02.2005 16:25

22.03.2005 13:57

To by jste, pokud Vás praktický lékař pošle na psychologické vyšetření,
museli narazit na psychologa, který ví co po vás má chtít ,a ne na takového ,který vám dá číselný čtverec, který se používá k zjištění jak jste na tom s učením, a pak vám řekne že dosahujete patologických časů, a když po něm chcete aby vám vysvětlil co to je patologický čas , tak nedokáže odpovědět :wink: :idea:


Reklama

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

22.03.2005 15:06

NEKRO: I sami doktoři uznávají, že inteligentí psychopat dokáže za určitých okolností svou chorobu utajit. Tudíž ani psychotesty by nebyly všemocné. Navíc i za současného zákona, je možné žadatele na ně poslat. Např. za předpokladu, že lékař toho dotyčného nezná, protože se právě přistěhoval atd. Ale jde mi o to, aby to nebylo automatické. Navíc by mne zajímalo, zda je v současné době psycholog odpovědný za svůj posudek. A jak dlouho. Protože tyto choroby mohou propuknout de facto z ničehož nic.

PIDIBI: Lepší vymahatelnost práva by zlepšila chování lidí obecně. Bylo by pak snad lepší (výhodnější) být slušným člověkem, než hulvátem a gaunerem. V Kroměříži je jeden Cikán, který se vyhýbá vazbě, jezdí si ověšen zlatem v mercedesu pro sociální dávky a běda té úřednici, která by měla připomínky... Ten člověk ví, že co mu vlastně můžou. Nic. Když už ho dostali k soudu, tak po soudkyni hodil petku s vodou a ta musel případ předa jiném, protože byla podjatá... Bylo toho víc a bylo mi z toho nablití, jak je stát bezzubý, aby s ním zatočil... :-(

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

23.03.2005 18:31

Hungry píše:NEKRO: I sami doktoři uznávají, že inteligentí psychopat dokáže za určitých okolností svou chorobu utajit. Tudíž ani psychotesty by nebyly všemocné. Navíc i za současného zákona, je možné žadatele na ně poslat. Např. za předpokladu, že lékař toho dotyčného nezná, protože se právě přistěhoval atd. Ale jde mi o to, aby to nebylo automatické. Navíc by mne zajímalo, zda je v současné době psycholog odpovědný za svůj posudek. A jak dlouho. Protože tyto choroby mohou propuknout de facto z ničehož nic.


To já vím samozřejmě velice dobře. Ono to není jednoduché, osobně bych se přikláněl jen k testu způsobilosti ovládání zbraně, tzn. schopnosti určit a identifikovat cíl a zbraň při výstřelu zvládnout.
Na druhou stranu, povinné testy by možná vytřídily alespoň ty nejhorší případy. Snad. Když vidím, co všechno má profesní papíry na kamión a jak se s tím kšeftuje (viz ten 19tiletý mlíčňák co uhořel ve zvrhlé cisterně benzínu u Velkého Beranova, přestože neměl ani papíry na náklaďák, natož na nebezpečný náklad, a mít je ještě 2 roky ani nemohl a přitom nikdo sedět nešel), říkám si proč si vlastně se zákony a jejich dodržováním vůbec dělám násilí.

Hungry píše:PIDIBI: Lepší vymahatelnost práva by zlepšila chování lidí obecně. Bylo by pak snad lepší (výhodnější) být slušným člověkem, než hulvátem a gaunerem. V Kroměříži je jeden Cikán, který se vyhýbá vazbě, jezdí si ověšen zlatem v mercedesu pro sociální dávky a běda té úřednici, která by měla připomínky... Ten člověk ví, že co mu vlastně můžou. Nic. Když už ho dostali k soudu, tak po soudkyni hodil petku s vodou a ta musel případ předa jiném, protože byla podjatá... Bylo toho víc a bylo mi z toho nablití, jak je stát bezzubý, aby s ním zatočil... :-(


Jojo, uvažuju o založení telefonní linky 800-SEAL4U nebo něčeho na ten způsob :-) Jako na neziskovou organizaci bych na to možná dostal dotaci :-)

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.03.2005 21:18

nekromancer píše:To já vím samozřejmě velice dobře. Ono to není jednoduché, osobně bych se přikláněl jen k testu způsobilosti ovládání zbraně, tzn. schopnosti určit a identifikovat cíl a zbraň při výstřelu zvládnout.
Na druhou stranu, povinné testy by možná vytřídily alespoň ty nejhorší případy. Snad. Když vidím, co všechno má profesní papíry na kamión a jak se s tím kšeftuje (viz ten 19tiletý mlíčňák co uhořel ve zvrhlé cisterně benzínu u Velkého Beranova, přestože neměl ani papíry na náklaďák, natož na nebezpečný náklad, a mít je ještě 2 roky ani nemohl a přitom nikdo sedět nešel), říkám si proč si vlastně se zákony a jejich dodržováním vůbec dělám násilí.


Ano, i todle kšeftaření jsem měl na mysli, když jsem psal "lepší vymahatelnost zákona"

Proč zpřísňovat zákon, když nejsme schopni zařídit dodržování stávajících... :roll:

filmovymaniak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 13.02.2005 16:25

25.03.2005 15:04

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetř

filmovymaniak píše:Zajímalo by mne jak u vašeho praktického lékaře probíhala lékařská prohlídka ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI pro získání zbrojního průkazu.

Chtěl-li psychologické vyšetření , co bylo obsahem tohoto vyšetření?

Děkuji Všem za odpověď
:P :D :o

Tak už mám za sebou zkoušku odborné způsob. i lékařské vyšetření do měsíce bych měl dostat zbroják

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

25.03.2005 16:53

Vítej do klubu............

Uživatelský avatar
LuKu
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 27.09.2005 21:24
Bydliště: Brno

28.09.2005 0:31

Tak moje doktorka je, jak jsem v průběhu prohlídky zjistil těžce proti zbraním a celou dobu mluvila o tom jak má být vyšetření u psychologa povinné a že nechápe proč to tam není atd. tak už jsem se tam viděl - naštěstí mě nikam neposlala. Přišel jsem si pro potvrzení další den (čekalo se na výsledky krve), vyplázl 600,- Kč a za pár dnů jsem to všechno šel podat na policii.
Paní policistka u okénka se mě prvně zeptala co že to vůbec chci a já říkam že jdu podat žádost o vydánín ZP a ona zda mám "zdravotní způsobilost", říkám ano a ona zas a odbornou taky máte ? tak ji říkám ano a mám i dvě fotografie :). Všechno jsem to předal, i žádost o vydání ZP, napsala na ni ješte nějaké údaje z OP, pak chtěla jména rodičů (to teda nechápu proč - neodporoval jsem) a telefon na mě. Jen mě pak dostala otázkou: a budete si kupovat zbraň ? na což jsem odpověděl že ne a bylo po otázkách, ale pravděpodobně mě chtěla informovat o nákupním povolením, kdo ví :wink:
A teď na něho teda čekám.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

28.09.2005 11:08

LuKu: :shock: To by mne zajímalo, co ti dělali za rozbor krve. Na žloutenku? :roll:
Myslím, že bych si vzal kartu a vyměnil doktorku... :? Kdysi jsem měl podobný problém s doktorem, byl nepříjemný jak osina v ... Tak jsem ho vyměnil a mám klid.

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

28.09.2005 11:22

a navíc 600 za vyšetření kvůli zbrojáku ... to už je docela mazec ...

Uživatelský avatar
LuKu
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 27.09.2005 21:24
Bydliště: Brno

28.09.2005 13:05

ARES píše:a navíc 600 za vyšetření kvůli zbrojáku ... to už je docela mazec ...

A to mě do telefonu řírkala že to stojí snad 1000,-Kč, ale že ať se zeptám sestřičky u které je ceník :shock:

O změně doktorky vážně uvažuju :x

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

28.09.2005 13:07

tak to se docela máte ... odkud že jsi? Já tady platil tuším 250 nebo 350Kč ...

Uživatelský avatar
LuKu
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 27.09.2005 21:24
Bydliště: Brno

28.09.2005 13:13

ARES píše:tak to se docela máte ... odkud že jsi? Já tady platil tuším 250 nebo 350Kč ...

Už to mám v profilu Brno, doktorka Švaříčková na Kuklenské.

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

28.09.2005 13:15

hmm, no pěkně .. možná by to fakt chtělo změnit doktora ... kámoš má doktora který má zbroják a skupiny ABCDE, takže je velmi vstřícný :wink:

Uživatelský avatar
LuKu
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 27.09.2005 21:24
Bydliště: Brno

28.09.2005 13:23

Přece menůžu chodit po doktorech a ptát se jich jestli mají zbroják :D
Od doktora vyžaduji aby byl schopen dobře léčit a to tahle doktorka to relativně umí, jen mě zaskočila ta cena a ty keci kolem.

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

28.09.2005 13:25

to slovo RELATIVNĚ mě docela zaskočilo .. někteří léčí tak, že tě sice z jednoho vyléčí, ale pak tě ještě léčí na vedlejší účinky léčby ...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zdravotní aspekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků