Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

20.10.2008 18:02

[quote="FantanPsycholog posudek nezpracuje, jde jen o posouzení zdravého člověka (psychicky nemocného by dostal do rukou lékař-psychiatr),[/quote]

Toto tak není, psychologický posudek je vyžadován principiálně vždy, je-li potřeba posoudit psychiku dotyčného hlouběji.

Psychiatr i psycholog mají k dispozici klinické diagnostické metody.

Psychiatr má právo a umí používat psychofarmaka.
Psycholog má právo a umí používat testové metody.

V praxi je to tak, že psychiatr požádá psychologa, aby pacienta vyšetřil, případně provedl diferenciální diagnostiku v případech, kdy sám (psychiatr) neví; kdy to není na první pohled jasné, co s pacientem je.

Např. zda jsou psychotické známky, které pacient vykazuje příznakem funkční psychózy či toxické psychózy. Obojí vypadá dosti podobně, ale liší se etiologie, terapie, prognóza.
Nebo například psychiatr pozná, že pacient má kognitivní deficit. Ale jak velký, zda reverzibilní či ne, to psychiatr jen zhruba odhadne, přesně to řekne na základě vyšetření psycholog.

Psycholog psychiatra požádá, aby zvážil nasazení farmak, když si myslí, že jsou indikována.

Psychiatr o tom rozhodne, případně je předepíše, nasadí, titruje dávku a zodpovídá za ni, a může požádat psychologa, aby mu dával podrobnou zpětnou vazbu, jak se mění emotivivita nebo kog. fce. nebo třeba kontakt s realitou pacienta - to co je potřeba léky ovlivnit, kvůli čemu jsou nasazována.


Bavíme se o klinickém psychologovi - tedy zdravotnickém pracovníkovi, který složil atestační zkoušku, nebo je v přípravě (pětiletá po získání magisterského titulu z jednooborové psychologie) a atestovaném psychiatrovi.

Takže co udělá kvalitní psychiatr, když přijde někdo "těžce a komplikovaně nemocný přes hlavu"? Vyždádá si vyšetření a posudek psychologa.
Co udělá kvalitní psycholog, když přijde někdo "těžce a komplikovaně nemocný přes hlavu"? Vyžádá si posouzení a medikaci psychiatra.

Uživatelský avatar
Globus
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 14.10.2008 14:59
Bydliště: Praha 6

21.10.2008 12:17

Tak to mám za sebou. V pátek budou výsledky...nevim proč mám po těch skoro třech hodinách pocit že se ty testy za podpory doktorky, snažej udělat za každou cenu z člověka magora :roll:

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

21.10.2008 16:36

popiš mi cos přesně dělal, jak to vypadalo, řeknu ti k tomu víc, jestli chceš

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

22.10.2008 9:22

Globus: ...me by to taky zajimalo jak takovy psychotest konkretne probiha. Diky.

Uživatelský avatar
Globus
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 14.10.2008 14:59
Bydliště: Praha 6

23.10.2008 11:15

Jericho: to bych byl velice rád


Takže po příchodu jsme vyplnil nějakej dotrazník:
Jméno, rok narození,
věk, stav, práce, nemoci u rodičů a ségry,
jestli jsen někdy měl problémy se zákonama - byl jsme trestanej
drogy, alkohol,
nemoci v rodině /psych./ sebevraždy...
Jestli těhotenství, porod a muj vývoj probíhalo normálnš, kdy jsme začal mluvit, chodit.
Škola - jaká, problémy
Práce - jaká, kolik míst vystřídáno, jak dlouho, jaký vztahy na pracovišti a s vedenim
Vztah/manželství - jak dlouho, kolik dětí, spokojenost
První sex kdy byl, jestli jsme nějak opožděnej
Jakej jsme povahově...

a ještě další otázky...cca 50 jich bylo celkem

ukazování barev která se mi nejvíc - nejmíň líbí... nejdrřív tři, pak čtyři, nakonec asi 8 /těch 8 se jednou opakovalo mezi tim bylo asi 4-5 4barvovejch testů a udělal jsme tam chybu - podruhý jsem přehodil pořadí dvou barev/

Pak víše zmiňovanej Rorschachův test u kerýho se mě asi po třech flecích ptala jestli jsem ho už dělal - a asi u třech obrázků jsem jí musel ukazovat jak tam vidim to co tam vidim.

Pak jsem měl nakreslit postavu a posléze opačný pohlaví - todle mě nejvíc rozsekalo - řekla mi že nemám rád ženský /no jo, ta ženská vypadala trochu jako smrtka, ale vinou nefungující tužky kerou mi dala/ a podle chlapa zjistila že toužim mít vlasy - nosim holou hlavu tak 8 let a krátký nebo hodně krátký vlasy nosim dobře 15 let

mezi tim občas ozázka proč chci zbraň, jakou mám náladu atd.

no a pak test CAQ /tušim bylo jméno/ kerej měl tak 260 otázek na kerý byli možný tři odpovědi, většinou ano ne , něco mezi. Těch něco mezi mělo bejt co nejmíň.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

23.10.2008 11:17

Tak kdyz pominu to, ze na pulku otazek bych odpoved bud nevedel, nebo bych neodpovedel, tak by mi z toho hrablo zarucene :twisted: :lol:


Reklama

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

23.10.2008 12:49

Hm tak minimalne na Rorschachův test nemaji jednotny nazor ani sami psychologove... navic na kvalitni vyhodnoceni je potreba kvalitni psycholog zde se obavam bude nejcastejsi kamen urazu.

Uživatelský avatar
Globus
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 14.10.2008 14:59
Bydliště: Praha 6

23.10.2008 13:51

Pufik: Asi takhle...dávám tomu tak 80% že mi to nedá :lol: :roll:

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.10.2008 20:55

Na část otázek bych odpověděl, že si to nepamatuju, neb byla tma... Já se narodil za pět minut půl dvanácté o zimním slunovratu... Jsem dítě noci... :lol:

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

24.10.2008 8:04

Ja zase 10 minut po pulnoci - take byla tma :)

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

24.10.2008 8:13

Ja nekdy okolo pul druhy rano, mozna proto mam dodneska problemy se vstavanim :lol:

Uživatelský avatar
Globus
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 14.10.2008 14:59
Bydliště: Praha 6

24.10.2008 16:07

Tak jsem asi EMO :D
Jsem emočně méně vyrovnanej, se sklonem k impulzivní reaktivitě v zátěži, cítím se nedoceňován a přetěžován, chci mít dlouhý vlasy a nemám rád ženský Obrázek
konečnym výsledkem je že mám A,B, ale E ne :evil:

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

24.10.2008 16:08

Hm, tak to je divné, protože si nemyslím, že by to lékař mohl omezit. Bud jsi způsobilý pro nakládání se zbraněmi nebo ne... :roll:

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

24.10.2008 16:09

Coze? Chran buh psychologa prede mnou :lol:

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

24.10.2008 16:30

Hungry: Vzhledem k tomu, že ve Vyhlášce č. 493/2002Sb. o posuzování zdravotní způsobilosti k vydání nebo platnosti zbrojního průkazu jsou popsány zvlášť nemoci vylučující či omezující zdravotní způsobilost k vydání nebo platnosti zbrojního průkazu skupin A a B a poté zvlášť nemoci vylučující či omezující zdravotní způsobilost k vydání nebo platnosti zbrojního průkazu skupin C, D, E, tak bych řekl, že to lékař omezit může.

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

24.10.2008 16:41

Globus píše:konečnym výsledkem je že mám A,B, ale E ne


Mne by zajímalo, jak přesně je to napsané? Můžeš to sem hodit (aspoň ten závěr) ?

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

24.10.2008 16:45

Hm, tak to potom jo... Stejně bych se jí zeptal, zda si vezme na triko, že ze mne bude snadný terč pro lumpa až jdoucí na střelnici ponesu arezenál nemaje ho čím chrátnit... :roll:

Uživatelský avatar
Globus
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 14.10.2008 14:59
Bydliště: Praha 6

24.10.2008 20:18

Prej jí to takhle vyjelo z PC kerý to vyhodnocuje....

Největší zadel an tom je že pokud mi fakt regulerně hrábne, tak mnooohem víc škody udělám s kosou, kerou budu mít buď SA na B, nebo v horšim případě FA na Ačko než s Glockem na Ečko :lol:


Kendziro: Závěr:u vyšetřovaného žadatele z psychologického hlediska se jedná o osobnost emočně méně vyrovnanou, se sklonem k impulzivní reaktivitě v zátěži. Žadatel je způsobilý pro získání a držení ZP jen sk. A, B. Nezpůsobilý pro sk. E.

Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

24.10.2008 20:46

a co si takhle zajít ještě za jiným psychologem? nezmiňovat se, že jsi ten test dělal jinde, schválně jestli vyjde podobně

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

24.10.2008 20:49

Globus píše:Prej jí to takhle vyjelo z PC kerý to vyhodnocuje....


Jó, dobrej programátor ví jak omezit počet lidí, kteří mohou zbraně nosit :twisted: , potom začne ubývat i těch, kteří je mohou vlastnit :evil: a to vše velmi nenápadnou úpravou programu.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zdravotní aspekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků