JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

07.11.2018 22:07

LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Má někdo LEE AUTO BREECH LOCK PRO – novinka pro rok 2019. Mají ho v Reolader.cz. Nějaké už prodali. Nějaké zkušenosti a recenze i např. proti LEE Pro 1000 a LEE Load-Master? Začínal jsem před cca 15 lety na LEE 50th Anniversary Breech Lock Challenger Kitu a plynule přešel LEE 4 Hole Turret a LEE 4 Hole Classic Turret. Matrice vše LEE, další vybavení různé - prachovače Hornady, Lyman, zápalkovač LEE, RCBS, atd. Přebíjím 9 Luger, 38 Special, 357 Magnum, 45ACP, 308W a 223Rem. O tom LEE AUTO BREECH LOCK PRO + včetně veškerého příslušenství vážně uvažuji, že bych s pistolovýma trošku zrychlil ale zároveň měl stále rychlou možnost změny ráže. Takže včetně Lee Precision Universal Case Feeder, Lee Auto-Drum Powder
, LEE PRECISION Load-Master Small Primer Feed
, atd.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

08.11.2018 11:10

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

No, tak přidali další pozici na PRO1000 a ubrali automatické podávání zápalek. Nějak se mi nepodařilo dohledat (ale taky jsem tomu nedal dost času), jak by tenhle model měl souviset s LoadMaster Small Primer Feed.
Na můj vkus to vyžaduje příliš mnoho pozornosti, zejména kvůli tomu podávání zápalek. Leečkovej bulletfeeder nemá smysl komentovat, to je tristní záležitost.
Zajímavější by bylo, kdyby přišli s 6-7 station evolucí Loadmastera (tak jako RCBS se Pro Chucker 7), s překopaným zápalkováním, indexací a doplněný o swagování lůžka před zápalkováním... No prostě v podstatě s úplně jiným lisem... :lol:

Edit: Ne, 650XL neumí swagovat před ozápalkováním. Jedině v rámci samostatného cyklu.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

08.11.2018 15:27

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

A dali mu název XL 650 ...( nebo 1050 )

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

08.11.2018 21:48

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

To by jsme po LEE asi chtěli moc ale díky LEE i za malou evoluci. LEE Pro 1000 jsem vyloučil kvůli pouze třem místům pro matricí (u všech pistol/revolverových rážích používám žehličky) a Lee Load Master kvůli né příliš spolehlivému automatickému zápalkování které bych asi nepoužívál.

To automatické zápalkování je nejslabší místo automatických lisů a LEE obzvláště a tak jsem rád, že s ním u LEE AUTO BREECH LOCK PRO
nepočítájí. Je to řešeno manuálním Safety Primer Feed Small and Large (omluva za chybu).
Samozřejmě bych to vystrojil do maxima a tak doufám, že Auto-Drum Powder Measure už nesype Lovex mimo jako Lee Perfect Powder Measure. Kvůli tomu jsem přešel na Vectan BA9 a poté k prachovačům Hornady a Lyman. Znovu bych se ale chtěl vrátil k Lovexu u pistol/revolverových nábojů. O problému s LEE Bullet Feed Kit vím – problém se střelama s neplochým dnem (např. střely LIMIT). Používám Frontier pro 38/357 a 45, pouze u 9 Luger používám LIMIT ale asi též přejdu na Frotier. Též bych to vystrojil MULTI TUBE FEEDER abych maximálně zrychlil.
Předpokládám použití UNIVERSAL CASE FEEDER.
Na tom lisu se mi líbí (alespoň minimálně) čtyři pozice pro matrice v Lee Prescion Die Bushings a relatívně snadná změna ráže řešená výměnou PRO SHELL PLATE .

Momentálně používám LEE 4 Hole Turret s vyndanou index tyčkou. Hlavu používám pouze jako zásobník matric pro konkrétní ráži a přebíjím šaržovitě. 500/1000 nábojnic odzápalkování v lisu– praní – zápalkování mimo lis v ručním zápalkovači – kalibrace a roztažení na jeden sheel holder – dávka prachů mimo list – osazení střelou a žehlička na jeden sheel holder.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

08.11.2018 22:21

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Dodatečně jsem se podíval kolik by ten lis měl u nás stát. Z tohoto pohledu bych mu určitě dal přednost před PRO1000.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

09.11.2018 10:10

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

JJLBC a není lepší koupit hned Dillona, když koukám jaké máš požadavky, a ne zase objevovat slepé cesty ?


Reklama

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

11.11.2018 2:40

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Toto je přece jenom vlákno o LEE AUTO BREECH LOCK PRO.
A nejsem si jistý, že bych třeba neřešil nějaké problémy u Dillonu. Protože pokud přebíjíš a střílíš trošku více a déle, tak Tě prostě nějaké řešení problémů dožene. Dokonalá zbraň a ani zařízení neexistuje. Zázraky se nestávají – vlastně stávají, v bibli – výjimečně a to asi nebude tenhle případ. Nějakého Dillona si možná někdy koupím, ale asi né nyní. např. LEE 4 Hole Classic Turret používám mnoho let k plné spokojenosti, nezdá se to být slepá cesta – super list, vřele doporučuji - od 9mm Luger po 308W pro long range.
:wink:

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

12.11.2018 0:41

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Souhlasím že i D650 se občas musí poladit, a je to hlavně ve srovnání s LEE hrozná raketa na pořízení, ale dá LEE cca 1000 nábojů za hodinu? U D650 s el. podavčem střel a nábojnic to je realita, omezující je spíše pozornost kdy nepoužívám powder checker a sleduji vizuálně zda je v nábojnici prach...
Podle toho co slyším ve svém okolí, jsou automaty Lee dost o neustálem ladění. Co do výkonu a blbuvzdornosti bych rozhodně neporovnával LEE a Dillon, takový SDB mi přijde přednastavený včetně matric, dořeším délku náboje, kontroluji dotažení matric a nic velkého neřeším...

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

12.11.2018 16:40

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Ne, na AUTO BREECH LOCK udělat 1000 za hodinu z "čistý vody", je při polomanuálním zakládání zápalek, a ručním plnění tuby bullet a case feederu dle mého názoru při standardní anatomii uživatele nemožné.

Nabízí se tu ale několik otázek.

1. Je Dillon opravdu při zápalkování tak "blbuzdorný"? A tím nemyslím blbuvzdorný vůči uživateli, ale vůči nábojnicím s ostrou hranou zápalkového lůžka?

I přímo prodejce mi řekl, že proti tomu není imunní prakticky žádný lis. Ani ta opěvovaná 650tka.

2. Tenhle LEE, no - řekněme semi-progresivní, protože díky těm zápalkám to pořád nedokážu počítat mezi progresivní - lisy je i včetně LEE podavače střel (fuj) a podavače nábojnic (ale jo) schopen udělat odhadem 400 za hodinu. Možná víc. Pokud ano, pak pokud nemám nebo se necítím (a není to ani hanba, ani to není trestné) na investici 30k Kč pro to, abych se dostal na teoretických 1000/hod, oproti cca 6-7kKč za 400/hod (při osvědčené kombinaci střely a bulletfeederu), tak volba LEE BLP mi přijde jako vhodná. Vhodnější než PRO1000 či LoadMaster.

A to píšu jako, troufám si tvrdit docela zkušený tuner LMka, nutno říci částečně nuceně, protože jsem kupoval ojetinu s mouchama, a také proto, že Bullet Collator mám vlastní výroby, taktéž Case-Activated prachování, a vůbec ten proces jedu trošku jinak. Když nekravím, stovku lugerů dám za cca 7-8 minut.

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

12.11.2018 21:53

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Ten Breech lock pro je spíš dobrý levný začátečnický lis. Mít automatický zápalkovač tak by zlikvidoval vlastní konkurenci LM a Pro1000, asi proto ho tam nedlali. Ale těch 400 za hodinu je reálných když ho má člověk v ruce.
Ohledně hranatých SB zápalek a hilzen bez náběhu tak to je bez komentáře .... to umí řešit jenom 1050 s vestavěným svagerem

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

12.11.2018 22:34

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Od žádného LEE víceoperáku ( na rozdíl od všech ostatních výrobku LEE) za jeho peníze nelze očekávat žádné zázraky a nelze ho srovnávat s Dillonem. Sebeuspokojování, že stačí 400 nábojů/hod a podobné jsou k ničemu.
Za sebe mohu říct, že jsem si to sám prošel a vím, že Load Master bych nedoporučil nikomu,
jsou to vyhozené peníze a zničené nervy . Pak jsem si koupil první XL650,
bez el.podavače nábojnic, bez bullet federu a byl jsem spokojen, vše fungovalo bez stresu,
dělal jsem náboje jeden jako druhý a pro své střílení mi to stačilo. Nejde o to vyrobit
1000 nábojů za hodinu, jde o to být spokojen, že se práce daří. Samozřejmě pak jsem dokoupil el.podavač nábojnic se kterým to byl takový fofr, že jsem vyrobené náboje téměř
nebyl schopen vystřílet. Toto je můj názor, nikomu ho nevnucuji.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

12.11.2018 23:19

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Vejr: Asi jsi to trefil, včetně té vhodnosti jako začátečnického lisu. S poznámkou - hádám, že ten BLP tu PRO1000 pobíjí. Pro žačátečníka rozhodně lepší volba. Hledat low-endový lis pro pistolové-revolverové jako začátečník, asi bych mu dal přednost i před Turrety.

FrankJ: JJBLC si, dle toho co píše, vystačí s Felicií sedanem v základu, se kterou nemá problém. Ty mu furt melduješ Superba combi v plné palbě, na který třeba ani nedosáhne, určitě o něm neuvažuje (bo by to asi napsal). Nevidím nižádný smysl v tom, otírat mu stále o ústa Superba, kterej jede lépe, víc uveze, má luxusnější výbavu, ale pokud nejezdí na honit si triko na meetingy středního managemantu s kufrem plným golfového a squasového vybavení najednou, tak ho asi fakt nepotřebuje.

Odpovídající je srovnávat lisy stejné kategorie různých cenových úrovní. Tedy LoadMaster - APčko - XL650 - 550.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

13.11.2018 14:01

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Grimpo když to hrnu tak zničím tak do 5 ks zápalek s 1000 ks.Když jedu normálně a cítím , že tam zápalka nejde povolím páku nábojnici pootočím a zalisuju.A je to bez chyby.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

13.11.2018 16:57

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Grimpo tvoje přirovnání je zavádějící, Felicie stojí okolo 20tis a Super v plné palbě hodně
přes milion. Neznám cenu toho leečka, ale vím, že základ Dillonu XL 650 je 17tis. kč.
Tvuj Superb je asi 50x dražší než Felicie, avšak Dillon může být tak max. jednou tak dražší
než to Lee, což je asi o max 8tis více,za úplně jiný stroj.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

13.11.2018 18:26

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

FrankJ: Tenhle LEE BLP jsem našel za necelé 4k Kč vč DPH, takže asi tak. Jsme tedy víceméně na 1/5 ceny 650tky. Holé. Podávání hilzen - 6,3k Kč. Podávání střel - 12k Kč. Podavač nábojnic LEE - 1,1k Kč, střel 1,3k Kč (ano, nemá to collator).

Přepsal jsem se, nemyslel jsem Filcku, myslel jsem Fábku, takže ta 1/5 ceny docela sedí. Kdyby byl ten "Superb" jen 2x tak drahý, tak ani nemuknu. Jenže není.

Plus rozdíl, na kolik přijde konverze na jinou ráži u těch dvou, to je taky dost jinde.

Glock1719: Já věřím, že je to pravda. Ale stejně se těším, až to uvidím na vlastní oči. :lol:

Fide, sed cui fidas, vide...

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

13.11.2018 20:01

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Grimpo nevěř Glockovi - není to pravda úplná, to platí jen u S&B nbc. S ostatními se mi to vůbec nestává. Stala se mi jiná věc - střelila mi Federal zápalka při lisování, stává se to jednou za 5 let a jen když jsem spěchal. Samozřejmě se nic nestalo i když mám prachovač na stejné pozici.
Neviděl jsem to nové leečko naživo, ale když jsem si ho prohlížel znova na stránkách LEE
na tom videu, musím připustit, že vypadá jednoduše a nemá spoustu plastových dílů jako
LM a bude za tebou uváděné peníze pak asi to bude řešení do začátku a bude to daleko
lepší řešení než turret.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

13.11.2018 20:19

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Právě, v tom je to kouzlo. ZA TY PRACHY. Plastových dílů minimum. Jestli lepší, nebo horší než Turret - nevím. Ale za sebe si nic horšího než PRO1000 skoro nedokážu představit.

Zápalka mi v lisu (klep klep) nešla ani jednou. V žádném.

A vzhledem ke způsobu zápalkování, u tohoto lisu bude samozřejmě řádově spolehlivější než u PRO1000 nebo LM.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

13.11.2018 20:57

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Tak se nám trosku zamotalo . Bavím se 650 a za těmi pocty si stojím . Neznámena ze když to nejde jednomu takto nejde druhému .

LEE AUTO BREECH LOCK PRO ufo

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

15.11.2018 22:26

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Něco jsem vyčetl z různých US webů a též něco z YouTube ale je dobré se něco dozvědět z ČR+SR. Některé místní skutečnosti se můžou lišit.
Značku LEE a Dillon nelze moc srovnávat. Ani ten LEE 4 Hole Classic Turret a
LEE AUTO BREECH LOCK PRO, rozdílná konstrukce, účel i objem produkce.
Člověk si musí rozmyslet, co chce přebíjet a v jakém objemu a jak často, atd. Nábojnice SB bez sražené hrany, odzápalkování NonTox
(řešil jsem výrobou nového LEE Decapper), atd. bude člověk řešit u každého lisu i značky.
Jediný lis, který jsem viděl jako konkurenci pro LEE AUTO BREECH LOCK PRO je Hornady LNL
ale je též dražší. Na LEE 4 Hole Turret (hlíník) kalibruji příležitostně celou nábojnici 223 Remington i 308W, chce to tedy samozřejmě řádně ale přiměřeně mazat a už trošku větší cit proti LEE 4 Hole Classic Turret (ocel) ale jde to a nic jsem nezničil. Myslím, že LEE AUTO BREECH LOCK PRO nebude vhodný pro kalibraci celé nábojnice u puškových nábojnic.

Uživatelský avatar
Echo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 25.03.2009 23:56

15.01.2019 22:51

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Nějaké novinky od listopadu? Docela o tomhle lisu uvažuji.

Další

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků