buqi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 253
Registrován: 13.03.2008 20:53

30.06.2019 11:12

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Ledku uz tam daaavno mam ;-) Zrcatko jsem premyslel, ale zatim nevymyslel ;-) Ovsem kamera je jina liga :-D

Osobne si myslim, ze 223 je na celoformat asi strop, nevim, jak ta avizovana 308... toho bych se asi bal.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

30.06.2019 17:52

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

buqi> co te vedlo k tomu poridit zrovna Lee BLP?

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

01.07.2019 22:06

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Tak nevím co je špatně ale moc mi nevyhovuje jak držák Bullet Feeder na třetí matrici koliduje s převlečnou maticí na čtvrté matrici.
Respektive, že nemůžu manipulovat se čtvrtou matricí bez toho aniž bych vymontoval Bullet Feeder.
Mám hodně velkou chuť ten držák z této strany zlehka ubrousit :?:
Je to asi udělaný schválně od LEE. Uživatel má jenom jednu správnou pozici.

Obrázek

Zde je to taky vidět a borec to i vysvětluje:

https://www.youtube.com/watch?v=tnOAWcy_Ywc

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

01.07.2019 22:09

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Tak foto přiložit neumím a tak dávám odkaz:

https://ingramseznamcz.rajce.idnes.cz/L ... 90930A.jpg

mar.tan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 16.05.2016 13:59

02.07.2019 8:27

LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Není kvůli tomu ta 4. matrice vyvýšená? Viz

https://leeprecision.com/images/D/90900-ToolRack.jpg

Pokud je to blbost tak se omlouvám, lis budu mít fyzicky až dneska/zitra.

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

02.07.2019 22:09

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

mar.tan píše:Není kvůli tomu ta 4. matrice vyvýšená? Viz

https://leeprecision.com/images/D/90900-ToolRack.jpg

Pokud je to blbost tak se omlouvám, lis budu mít fyzicky až dneska/zitra.

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk


Tak Lock-Ring Eliminator úplně zamezuje použití Bullet Feeder. Má větší průměr a žádnou rovinou plochu na obvodě. Je spíše vhodnější pro jiné matrice než LEE nebo pokud potřebuješ jednou nastavit matrici a mít jí pak dlouhodobě pevně nastavenou.že matricí dlouhodobě nebudeš potřebovat přestavovat. Standardně asi stačí Breech Lock Quick Change Bushings.


Reklama

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

03.07.2019 15:53

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Mám dotaz na zkušené přebíječe víceoperačních lisů. Mám uzavřený jednooperák Lee classic cast, hodlám si pořídit víceoperační Lee ABL Pro, na přebíjení 300BLK, 45ACP, a možná .223 rem . Může mi prosím někdo jako začátečníkovi na víceoperáku vysvětlit jak čistíte zátravku na nábojnici (třeba .223 rem) při FL formingu a následně přebití celého náboje na jeden zátah??? Ať přemýšlím jak chci tak na to prostě nemohu přijít. :shock:
Jo a ještě jsem zapomněl na neméně důležitou věc jako zkrácení přeformátované nábojnice, jak to v tom lisu děláte???

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

04.07.2019 10:50

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Na jeden zátah se prostě nečistí.

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

04.07.2019 12:17

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Děkuji za "nahození" odpovědi, na kterou jsem čekal. Samozřejmě jsem přesně tuto odpověď čekal na moji "hloupou" otázku, na kterou odpověď znám. Předem se omlouvám, nemyslím to špatně. Tak tedy když to není možné na jeden zátah tak - Proč tady celkem pravidelně někdo řeší celoformát na víceoperačním lisu??? A to především lidi kteří podle jejich příspěvků evidentně vědí co dělají. To je věc nad kterou si dlouho lámu hlavu a doufám že se dozvím něco nového nebo mi to někdo prostě vysvětlí jakou a v čem to má výhodu??
Pokud chci přebíjet puškové náboje tak považuji jako základ především uzavřený jednooperák kvůli jeho pevnosti a přesnosti, s tím že když už na nic jiného tak minimálně na ten celoformát.
Pochopil bych že někdo začíná a chce ušetřit s tím že by koupil přímo víceoperák, ale to mi připadá nepraktické vůči ceně víceoperačního lisu a veškerého příslušenství se dostáváme na 1/4 nebo 1/5 ceny za uzavřený jednooperační lis. (A to v případě levnějších lisů jako Lee, kdyby šlo třeba o Dilon nebo Hornady tak v porovnání za jednooperák by jeho cena byla doslova zlomková.
Taky si chci pořídit tento víceoperační lis abych si urychlil a usnadnil přebíjení 300BLK, .223 rem do samonabíječek ale nechápu proč bych si kvůli ušetření za "levný" jednooperák měl ničit a zkracovat životnost podstatně dražšího víceoperačního lisu??? (Takže k víceoperáku považuji jednooperák jako za nezbytný!

Takže jestli to chápu správně tak za mě : 1. uzavřený jednooperační lis - celoformát, swaging a další "silové" úkony
2. víceoperační lis - od vložení přeformátované,zakrácené a vyčištěné nábojnice - po vypadnutí hotového přebitého náboje.

Předem děkuji za osvětlení důvodů celoformátu puškových nábojů na víceoperačním lisu.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

04.07.2019 16:12

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

1. Když chci na kropenku (LOS apod.), chci to mít rychle. Nechci se mazlit s každým kouskem. Takže víceoperák.

2. Kdo maže, ten jede. Při dobrém mazání minimálně u 223 nevidím dlouhodobě problém FL na víceoperáku.

3. FL protože samonabíječka.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

04.07.2019 17:35

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Grimpo píše:...
2. Kdo maže, ten jede. Při dobrém mazání minimálně u 223 nevidím dlouhodobě problém FL na víceoperáku.


V tomhle bode je nutne rozlisovat o jaky progresivni lis jde. U probiranych Lee to realny problem je, ackoliv je dostatecne mazane, porad je celoformat puskovych kalibru nespolehlivy proces (myslim hlavne diky tomu shellplatu). U me to bylo asi pul procenta chybovosti.
Proto jsem na Lee produkoval ve vetsim objemu .223REM jen s krckovou Lee matrici (samozrejme jen pro tutez AR-15 z ktere nabojnice pochazely).
Naposledy upravil v.k. dne 04.07.2019 18:29, celkově upraveno 1

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

04.07.2019 18:28

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

JJLBC píše:Tak nevím co je špatně ale moc mi nevyhovuje jak držák Bullet Feeder na třetí matrici koliduje s převlečnou maticí na čtvrté matrici.
...
Je to asi udělaný schválně od LEE. Uživatel má jenom jednu správnou pozici....


Tohle neni zamer,ale dusledek tesneho umisteni 4 der na male hlave. Cili specifikum Breech Lock Pro.
Lee Pro 1000 a myslim ze ani LM tim netrpi.

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

04.07.2019 19:14

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

to Grimpo:

bod 1. Pokud po přeformátování musím vyndat nábojnici pro vyčištění zátravky a někdo zkrácení nábojnice tak nevidím výhodu v tom to (formátování) dělat na progresivním lisu. Předpokládám že jednooperák máš taky.

bod 2. Nemožu se zbavit pocitu že celoformát nábojnice (byť dobře mazané) neovlivňuje životnost a nárůst vůlí na uchycení shellplate na progresivním lisu.

bod 3. (FL protože samonabíječka.) - naprosto chápu a souhlasím.


to v.k. :

1. Právě zrovna u tohoto lisu - Lee Auto Breech Lock Pro jsem předpokládal že nárůst opotřebení a zvýšení vůlí bude menší než u většiny progresivních lisů (ale bude tam taky), protože jestli se nepletu tak právě tento lis má píst přímo pod pozicí č.1 a né uprostřed shellplate jako většina ostatních progresivních lisů? - Je to pravda? nebo se mýlím?

2. Do ARky formát pouze krčku??? To jako fakt fungovalo bezproblémově když náboj (kromě krčku) byl natěsno do komory???

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

04.07.2019 21:37

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Rudi2079>
  1. V umisteni pistu mas pravdu. Presto ten lis neni pocitove dost tuhy. Nicmene, zasadni problem je uchyceni nabojnice v shell platu, ktery ma uz jako novy vetsi vule --> drzi nabojnici za podstatne mensi plochu --> strhne casteji rantl a nabojnici pak pacis ven klidne 5 minut. V tom umisteni pistu bohuzel nehraje roli. Je to nectnost specificka pro Lee, vcetne shellholderu pro Turret (i kdyz tam je to znatelne lepsi).
  2. Jasne ze to funguje, bezne se to dela. Kdyz naposledy ta nabojnice z te komory vypadla, neni duvod aby nesla volne zpet. Ma to i vyhody, nabojnice ma delsi vydrz (nedochazi k cyklovani plasticke deformace a tim unave) a prodluzuje se jen minimalne. Dokonce je to teoreticky i konzistentnejsi a tim presnejsi nez nabojnice formatovana na min. rozmer komory --> spolu s zihanim krcku se takhle hodne v U.S. prebijeji presne naboje. Ja zadny rozdil oproti celoformatu ale nepozoroval, (na obycejnych puskach, nic presneho - SIG-M400 a taky S&W MP15, nabojnice civilni S&B).

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

04.07.2019 22:28

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

JJLBC> Jak jsme rozebirali ucelne upravy Lee progresivnich lisu, tak jsem si jestei vzpomnel na dve dalsi "nutne", ktere jsem udelal na Pro 1000.
  1. Asi vubec prvni uprava bylo osazeni slabsi pruziny pro aretaci shell platu. To je ta pruzina pod kulickou v carrieru zajistujici pozicovani. Original je moc silna a aretovani zpusobuje "skok" - prilisne uhlove zrychleni. Navinul jsem cca o 30% slabsi pruzinu, resit se to da i zakracenim te seriove. Aretovani je pak o mnoho plynulejsi. Uprava hodne pomaha proti trouseni prachu z nabojnic mezi 2. a 3. pozici. Hlavne pro laborace, kdy je objemove hodne prachu a saha az pobliz hrdla nabojnice. Taky to pomaha proti kaceni nabojnic pri pohybu z podavace (kdyz clovek nema tu moji zavoru, tak je tahle uprava vazne nutna). Po uprave je celkove pohyb lisu hladsi a prijemnejsi.
  2. Dalsi upravou bylo vrchni ulozeni tycky indexace. Puvodni reseni je strasne volne, v podstate jde o letme ulozeni dole v Shell platu. Shell plate se tak pri aktuaci nahyba do te miry, ze muze zpusobit i sklouznuti zapalky pod shell plate. S upravou ve forme kluzne vlozky do hlavy lisu , viz obrazek, je podavani zapalek 100% a nechybuje (pokud si clovek drzi v zasobniku dostatecny pocet zapalek). Opet uprava dela chod lisu hladsi a presnejsi.
moje prebijeni 3D tisk turret Lee Pro 1000 centrovani unasece.jpg
Lee Pro 1000 vlozka turret


Ani jedna z techto neni aplikovatelna pro BLP, ale kdyz uz jsme ty upravy nacali, tak at je to komplet.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

05.07.2019 1:02

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

v.k. píše:JJLBC>
Ani jedna z techto neni aplikovatelna pro BLP, ale kdyz uz jsme ty upravy nacali, tak at je to komplet.


Kdyz nad tim premyslim, tak vlastne uprava te detent pruziny plati i pro BLP. Ackoliv se mi tam aretace zdala trochu lepsi, tak si to doladeni asi taky zaslouzi.

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

05.07.2019 11:39

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

v.k. píše:Rudi2079>
  1. V umisteni pistu mas pravdu. Presto ten lis neni pocitove dost tuhy. Nicmene, zasadni problem je uchyceni nabojnice v shell platu, ktery ma uz jako novy vetsi vule --> drzi nabojnici za podstatne mensi plochu --> strhne casteji rantl a nabojnici pak pacis ven klidne 5 minut. V tom umisteni pistu bohuzel nehraje roli. Je to nectnost specificka pro Lee, vcetne shellholderu pro Turret (i kdyz tam je to znatelne lepsi).
  2. Jasne ze to funguje, bezne se to dela. Kdyz naposledy ta nabojnice z te komory vypadla, neni duvod aby nesla volne zpet. Ma to i vyhody, nabojnice ma delsi vydrz (nedochazi k cyklovani plasticke deformace a tim unave) a prodluzuje se jen minimalne. Dokonce je to teoreticky i konzistentnejsi a tim presnejsi nez nabojnice formatovana na min. rozmer komory --> spolu s zihanim krcku se takhle hodne v U.S. prebijeji presne naboje. Ja zadny rozdil oproti celoformatu ale nepozoroval, (na obycejnych puskach, nic presneho - SIG-M400 a taky S&W MP15, nabojnice civilni S&B).


to v.k. : Díky za info.

1. Díky za objasnění pozice pístu , už mi to stihnul objasnit "Grimpo" formou "SZ" Lee ABLP má sice píst na pozici č.1 a ne uprostřed shellplate, ale na rozdíl od dražších progresivních lisů má Lee ABLP místo pevného pořádného pístu "párátko do zubů" :D

Co se týká nadměrných vůli v shellplate - dalo by se to nějak upravit ? - ( obvod v místech uchycení nábojnice dovařit laserem a následně profrézovat na menší vůle???) - pokud je to blbost, tak sorry.

2. Tebou popisovaným výhodám rozumím a znám je z výroby "přesnějších" nábojů na jednooperáku. Ale, přes tvé "garance" u mne přetrvává nedůvěra z důvodů zabezpečení spolehlivé funkce samonabíjení , ať už u AR nebo jiných samonabíječek. No asi mi nezbude než to vyzkoušet a přesvědčit se.
¨

A teď dotaz do placu více méně pro kohokoliv.

Hodlám přebíjet v celkovém objemu všech ráží cca 10000 ks/ročně , a to: 300BLK - 70% , 45ACP - 20% , .223 rem. - 10% .

Když budu používat Lee Classic cast pres na silové úkony jako forming, swaging atd. ( z důvodů nadměrných vůlí v shellplate na Lee ABLP) a na výrobu hotových nábojů s na hotovo předchystanou nábojnicí (vyčištění,zkrácení,odhrotování, vyčištěná zátravka) bude mi stačit Lee Auto Breech Lock Pro - s přihlédnutím na mnou popsaný objem přebíjení 10000 ks/ročně je strop, budu se pohybovat někde mezi 70% - 100% objemu??? (Když přihlédnu k tomu že tento lis není vhodný na silové úkony kvůli nadměrným vůlím v shellplate a budu ho používat hlavně na konečnou kompletaci nábojů - "rozhrdlit-nasypat prach, podat střelu, usadit střelu, zakrimpovat střelu = hotový náboj." ???) Bude mi na to tento lis stačit???


Vzhledem k několika násobně vyšší ceně (nedovolil bych si rozporovat poměr cena/výkon) a k vzhledem udávanému objemu přebíjení by pro mě nemělo smysl pořizovat "dokonalou" Dilon 650tku!

Díky za vaše postřehy, čas a odpovědi. Rudi

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

05.07.2019 12:29

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Rudi2079 píše:...na rozdíl od dražších progresivních lisů má Lee ABLP místo pevného pořádného pístu "párátko do zubů" :D


Paratko do zubu, to sedi ! :lol:

Co se týká nadměrných vůli v shellplate - dalo by se to nějak upravit ? - ( obvod v místech uchycení nábojnice dovařit laserem a následně profrézovat na menší vůle???) - pokud je to blbost, tak sorry.


Dalo by se to, ale technologicky uz je to docela narocne. Muzes to zkusit. Ja chvilku premyslel, ze si udelam vlastni shell plate (mam mj. CNC frezku i soustruh) , ale uznal jsem ze mi to uz nestoji za to. A to jsem celkem zarputily tuningar. :wink:

No asi mi nezbude než to vyzkoušet a přesvědčit se.
¨

Jasne, dokud to neoveris na svem hw a tvych podminkach, tak nikdy na jisto nevis. Ja touhle metodou prohnal SIGem neco pres 11 000 naboju a FTF zavady bych napocital na prstech jedne ruky. Ale faktem je, po vystrelenych nabojnicich nikdo nedupal a vetsinou i padaly do mekkeho. Pro jakou AR to planujes prebijet?

edit:

Když přihlédnu k tomu že tento lis není vhodný na silové úkony kvůli nadměrným vůlím v shellplate a budu ho používat hlavně na konečnou kompletaci nábojů - "rozhrdlit-nasypat prach, podat střelu, usadit střelu, zakrimpovat střelu = hotový náboj." ???) Bude mi na to tento lis stačit???



K tvemu hlavnimu dotazu. Pokud budes pripravovat nabojnici vc. celoformatu mimo progresivni lis...tak nejspis ano, bude ti stacit. Stejne tak, pokud bys pouzil pouze zminovanou krckovou matrici.
Jinak v tvem popisu procesu vidim asi malou nesrovnalost, pokud tedy popisujes proces formatovani mimo BLP.
Kdyz budu uvazovat Lee koncepci matric, tak pro .223REM (a dalsi puskove kalibry, narozdil od pistolovych), se rozhrdleni nekona v prachovaci matrici, ale o krok driv - pri formatovani/odzapalkovani. Cili rozhrdleni bys fakticky mel take mimo BLP, nabojnice by do nej sla geometricky zcela hotova.

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

05.07.2019 14:34

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

v.k. : Pro jakou AR to planujes prebijet?

Původně: Remington R-15 VTR 18" .223rem. (výroba Buschmaster) přestavba na 300AAC Blackout - hlaveň Daniel Defense 10,3" -povrchová úprava vývrtu + komora - chromováno. (prozatím)

v.k. : Jinak v tvem popisu procesu vidim asi malou nesrovnalost, pokud tedy popisujes proces formatovani mimo BLP.
Kdyz budu uvazovat Lee koncepci matric, tak pro .223REM (a dalsi puskove kalibry, narozdil od pistolovych), se rozhrdleni nekona v prachovaci matrici, ale o krok driv - pri formatovani/odzapalkovani. Cili rozhrdleni bys fakticky mel take mimo BLP, nabojnice by do nej sla geometricky zcela hotova.[/quote]

Nejsem si jist co tím rozhrdlení máš na mysli. Jde o rozhrdlení nábojnice pro osazení olověné poplastované střely Ares pro kalibr 300 AAC Blackout .Protože Lee nevyrábí puškové prachovací-rozhrdlovací matrice , hodlám použít upravenou pistolovou prachovací-rozhrdlovací matrici Lee Powder Thru Die 30M1 Carbin.

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

07.07.2019 8:06

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

v.k. píše:
JJLBC píše:Tak nevím co je špatně ale moc mi nevyhovuje jak držák Bullet Feeder na třetí matrici koliduje s převlečnou maticí na čtvrté matrici.
...
Je to asi udělaný schválně od LEE. Uživatel má jenom jednu správnou pozici....


Tohle neni zamer,ale dusledek tesneho umisteni 4 der na male hlave. Cili specifikum Breech Lock Pro.
Lee Pro 1000 a myslim ze ani LM tim netrpi.


Jo, jo. Taky jsem koukal, že u jiných lisů od LEE to není tak na těsno. Taky ten Bullet Feeder vznikl před LEE Auto Breech Lock Pro. Chlapci od LEE tam ten Bullet Feeder dostali a nemuseli vyvíjet něco speciálního pro LEE Auto Breech Lock Pro. Tedy já osobně ubrousím :wink:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků