Uživatelský avatar
Ross
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 20.01.2004 12:33
Bydliště: Brno

18.11.2004 10:15

LEE 1000 Pro, Load Master, Turret

Pouzivam taky tu diskovou hovadinu uz 3 roky s S020 a naprosto bez problemu .... a overoval sem si to i na vahach. Nicmene musim zduraznit ze ona diskova hovadina prosla malymi zmenami ... jako napr. pritlak rizeny pruzinkami, gumove tesneni atd ... naklady asi 50,- ... ale stoji to za to.

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

19.11.2004 10:39

se standardnimi disky nemam moznost stupnovat davky podle svych predstav a male davky do 7.65 nejdou prachovat vubec, prach S020 naprosto bez problemu, prach No.2 bez problemu a No.5 se po dvou cyklech dostane mezi disk a zasobnik prachu a je to v haji (a rozhazuje to prach vsude okolo sebe), problemy by se asi vyresily upravami, ktere popisuje Ross nebo zakoupenim neceho lepsiho a drazsiho :(

Uživatelský avatar
Ross
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 20.01.2004 12:33
Bydliště: Brno

25.02.2005 13:01

Tak konecne ... 8)

Jsou k tomu potreba tyto veci:
1 pruzinka z propisky ... rozstrizena na 2 pulky
2 izolacni podlozky pro vykonnove tranzistory
2 srouby M3-25 s pulkulatou hlavou
2 distancni sloupky M3-10
1 vodovodni tesneni (nevim jake, ale urcite ho poznate)

Vodovodni tesneni je nalepeno sekundakem na telo nasypky zespoda ... jenom ne proboha tak nakrivo, jak to mam ja 8)

Obr.1

... takze opatrnym upravenim puvodnich plastovych uchytu (pilnik a podobne) se docili toho ... aby bylo mozno prilepit distancni sloupky v ose puvodnich otvoru pro vruty. Zavit distancniho sloupku je take zkracen.

Obr.2
Obr.3

Nasledne (ob)lepeni sekundovym gelem ... zajisti potrebnou trvanlivost spoje ...

Smontovani setavy ... sroubek, podlozka, pruzinka ... asi netreba komentovat ... + distancni sloupek v puvodnim tvaru, tak jak ho koupite

Obr.4

A vysledek je jak vidno 100% 8)

Obr.5

Pruzinky poskytuji dostatecny pritlak ... ma to nabehano asi uz 20000 ... naprosto k plne spokojenosti a hlavne bez zbytecneho bordelu.

Pripadne dotazy rad zodpovim ... nazdar bazar!

... a kdybyste meli pocit ze mi za ten napad nekdo chcete poslat nejake penize ... toz neblbnete ... radsi tu casku poslete Standovi, at uz s tim uverem na ten byt nema takove starosti, a ty novinarske krysy ho pak konecne nechaji na pokoji. Uznejte sami, ze v takovem zmatku prece nemuze odvadet kvalitni praci. Nevim jak jinak bych vas presvedcil, ze to s nama mysli uprimne ... tak aspon pouziju znamy slogan "podporujte sveho serifa!" ... snad tim probudim vase strelecke citeni. Toz diky ... i za Standu. :wink:

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

26.02.2005 11:32

super, diky moc.
to vodovodni tesneni je gumove a kulove hlavy sroubu doufam nejsou nutnou podminkou k uspechu?

Uživatelský avatar
Ross
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 20.01.2004 12:33
Bydliště: Brno

26.02.2005 12:52

Ivoshek píše:super, diky moc.
to vodovodni tesneni je gumove a kulove hlavy sroubu doufam nejsou nutnou podminkou k uspechu?


technologicky vzato ne .. esteticky ano 8)
tesneni je gumove ... muze byt i jine, jde o to aby to byla tvrda guma.

Uživatelský avatar
freak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26.01.2006 20:46
Bydliště: Znojmo

11.07.2006 9:39

LEE 1000 Pro, Load Master, Turret

Prosil bych zdejší přebíječe o vyjádření ohledně rozdílů mezi Lee 1000 Pro a Lee Load Master - jedná se mi hlavně o spolehlivost - případné rozdíly při manipulaci se zápalkami?/ budou používány pláštové střely - budou stačit 3 matrice v 1000 Pro na produkci dostatečně kvalitního střeliva?(pokud to nebudu žehlit zvlášť, jako že se mi do toho moc nechce) / trvanlivost hardware lisu?/ nějaké další dle vás podtatné rozdíly. Hlavně sem nepište že Lee je na nic atd. - je mi jasný, že jinde je jiná kvalita, ale taky cena. Díky za odpovědi.
ps. Budu přebíjet 10mm Auto(cca 200 měsíčně - aspoň ze začátku, pak asi víc). Tak mi sem nepište, že se mi to ekonomicky nevyplatí, ať ot beru od Limitu...


Reklama

Uživatelský avatar
Voux
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 293
Registrován: 14.06.2004 22:59
Bydliště: Praha 4

11.07.2006 21:55

Taky sem vybíral mezi Lee 1000 Pro a Lee Load Master. Jelikož sem plánoval přebíjet něco kolem 1000 nábojů měsíčně a slyšel přebíječe že lisy Lee nejsou zrovna moc trvanlivý zvolil sem Load Master. S Lee 1000 nemám žádný zkušenosti. S lisem Load Master sem maximálně spokojenej. Konstrukce je robustní, po 25000 cyklech lis jeví jen minimální (očekávatelný) opotřebení jedný součásti (ta se ale dá natáčet, takže to pak slouží dál jako nová součást a navíc je k lisu dodaná 2 krát). Po dobrym seřízení jde práce jako po másle. Jedinym problémem je zápalkovací mechanismus lisu - mě nefungoval (vůbec). Nevim jak ten mechanismus soudruzi z USA vymysleli, ale já ho fakt nerozběhnul. Lisování zápalek bylo extrémně nekvalitní a nespolehlivý a ten mechanismus se po několika cyklech samozničil (poškození plastový součástky lisovacim trnem při nedotažení páky lisu do krajní polohy). Mechanismus sem z lisu "urval" a zahodil ho do kopřiv. Nábojnice přes lis ženu dvakrát (poprvý odzápalkuju a kalibruju nábojnici, podruhý laboruju náboj), zápalkuju ruční zápalkovačkou RCBS - maximální spokojenost s kvalitou nábojů (nezadaji si s továrníma).

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

11.07.2006 22:27

ja mam zas zkusenosti s Lee Pro 1000 - zapalkovani bez problemu, nekolik tisic naboju taky

cz858
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 30.06.2006 21:05
Bydliště: UH

12.07.2006 12:39

Rád bych se zeptal, jestli u PRO 1000 jde udělat postup jako na turretu: nejdřív si odzápalkuji, pak ručně ozápalkuji zápalkovačkou a potom na lisu laboruji náboje včetně zažehlení najednou. Dík za odpověď

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

12.07.2006 12:56

cz858 píše:Rád bych se zeptal, jestli u PRO 1000 jde udělat postup jako na turretu: nejdřív si odzápalkuji, pak ručně ozápalkuji zápalkovačkou a potom na lisu laboruji náboje včetně zažehlení najednou. Dík za odpověď

rekl bych ze vzheldem ke konstrukci ne

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

12.07.2006 13:06

šlo by to, ale při odzápalkování musíš odšroubovat všechny ostatní matrice :D

cz858
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 30.06.2006 21:05
Bydliště: UH

12.07.2006 13:51

A když koupím druhou matricovou hlavu?V jedné bude jen odzápalkovací matrice a ve druhé budou roztahovací( a prachovací), usazovací a žehlička? Zkoušel jste někdo prosím, jestli to bude fungovat? Dík

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

12.07.2006 14:12

Nezkoušel jsem to, ale fungovat by to mělo. A není lepší koupit nějakej "normální" lis kterej nemá problémy se zápalkováním????

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

12.07.2006 14:22

mě přijde jednodušší vyrobit pár procent zmetků než se s tím zdržovat

Uživatelský avatar
freak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26.01.2006 20:46
Bydliště: Znojmo

12.07.2006 14:35

to PiDiBi
Stačily ty tři matrice na kvalitní střelivo - používal jsi plášťové střely, nebo jsi přebíjel i olověné, nemusel jsi to potom ještě extra žehlit? Pokud jsi to teda nedělal stylem nejdřív odzápalkovat+zkalibrovat, vyprat, pak v ruce zalisovat zápalky a v lisu jenom komletovat.

to alfonss
Co si představuješ pod pojmem "normální lis"?

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

12.07.2006 15:29

"normální" lis je ten, kterej funguje tak jak má, tzn. že nemá problém se zápalkováním, naplní se prachovnice a zásobník zápalek, strčí se do něj hylzna a koule a vypadne hotovej náboj s minimálním procentem zmetků.

Tohle můj Dillon splňuje, mám jej zatím jen něco přes rok, ale zmetky nedělá vůbec. Je sice o fous dražší než poloautomaty od LEE, ale nemusím vymejšlet s prominutím "hovadiny" typu ozápalkování na ruční kapslovačce atd...
To je práce na prd...

Uživatelský avatar
freak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26.01.2006 20:46
Bydliště: Znojmo

12.07.2006 16:17

Řekl bych, že za ten cenovej rozdíl mi ta trocha snahy stojí.
O.T. - Taky bych radši neřešil problémy s pohodlím při dopravě mé osoby a koupil 7 Bavora, ale love jsou jen na Vectru ... :wink:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

12.07.2006 16:44

freak: A to se právě pleteš, ta snaha za ten cenovej rozdíl opravdu nestojí. Pokud děláš pár nábojů za měsíc, tak možná jo, ale uvidíš že časem ti to bude připadat jako šílenej vopruz. Ono totiž přebíjením neušetříš, jen za stejnej objem peněz budeš víc střílet. Možná tomu nevěříš, ale je to tak :)

Já jsem dal za Dillona SDB 12900 Kč a funguje naprosto skvěle. Jediná nevýhoda tohoto lisu je, že má nestandartní matricovej závit, takže konverze na jinou ráži přijde zhruba na 4k. Ale přebíjí spolehlivě a nedělá zmetky, což je pro mě důležitý. Když koupíš poloautomat od LEE, k tomu nějakou slušnou ruční kapslovačku tak toho zas tolik neušetříš a navíc se s výrobou budeš drbat stejně pomalu jak kdyby sis koupil jednooperák za patnáct stovek....

Přečti si stránky o přebíjení, který napsal LEDA, je to velice poučný a navíc se tam dočteš, že je fakt vhodný koupit lis, kterej je naddimenzovanej mým současným potřebám.

Já jsem to tak udělal, původně jsem chtěl přebíjet jen devítky na mířenku, pár tisíc za rok. Nakonec sem čichnul k IPSC a vyklubalo se z toho o dost víc tisíc 40 SW, takže jsem rád, že jsem nekoupil nějakej šunt, u kterýho bych se teď musel drbat s ručním ozápalkováním hylzen....

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

12.07.2006 19:06

ja jsem prebijel 45acp, olovo, bez zehleni
zapalkoval v pohode, procento zmetku minimalni

Uživatelský avatar
freak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26.01.2006 20:46
Bydliště: Znojmo

12.07.2006 19:41

alfonss
No, za pár let, až si přebíjení osahám, ujistím se, že to má v mém případě perspektivu a hlavně odrostou děcka a budu mít víc času se střelbě věnovat a pokud manželka najde práci, tak i peněz co do toho budu moct vrazit - tak se už nějakej kvalitnější hardware možná bude hodit. Ale teď by to bylo možná zbytečný vyhazování peněz - ta 1000 Pro vyjde z venku na cca 4tk, Dillon od 13tk vejš.

PiDiBi
A větší množství selhačů se nevyskytovalo?

Další

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků