Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

20.06.2019 7:59

Re: Laugo Alien

Tak to jsou teda přiblblá pravidla, když na tvrdo předepisují, že optika musí být upevněna na pohybující se části zbraně (závěru). To že tomu tak u Lauga není, je jeho největší výhoda :-)

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

20.06.2019 10:54

Re: Laugo Alien

pistole, kde je možno osadit kukátka na rám či jiný nepohyblivý části spadají do open,
nejsou to pravidla co je tu "přiblblý"

Grizzly1968
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 86
Registrován: 04.02.2017 17:31

20.06.2019 13:40

Re: Laugo Alien

Typicky česká cesta.
Nějak ty pravidla obejít.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

21.06.2019 8:07

Re: Laugo Alien

hledání skulin ve znění či výkladu technických regulí je úděl každého technikou vybaveného sportu (namátkou od motorsportu po atletiku)
je to součástí evoluce nikoliv "česká cesta"

každopádně dnes už asi nebude pochyb o výkladu slova slide 8)

Uživatelský avatar
flame
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 183
Registrován: 12.03.2012 17:24

22.08.2019 17:28

Re: Laugo Alien


Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

27.08.2019 7:00

Re: Laugo Alien

Tak litajici oko uz je na svete...
A fcil hura do PDO virit vodu...
retro.jpg


Reklama

LaVaza
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 120
Registrován: 29.02.2016 22:54
Bydliště: Prešporok

31.08.2019 0:20

Re: Laugo Alien

:lol:
tak to už vidím ako Hvansik rozšlape deťom túto hračku s tým waltrovským kopytom. Ak to niekomu nešlo predtým s klasikou, Alien z neho nespraví majstra cez noc. Aj naďalej platí, že to nie je tým šípom ale indiánom.
Tej topke to možno pridá percento/dve.
Je fajn, že si túto buchaňu kúpi vznešený princ z Perzie. Ale ak to má byť športový špeciál, tak pre väčší úspech treba túto buchaňu dať do rúk niekomu na vrchole. Tam sú v IPSC dvaja: Stoeger a Graufel: ten 1. má dostatočný príjem(nepotrebuje byť otrokom značky) z trénovania a ten 2. tiež + mu postavila Číza tréningové centrum.
Lovenie talentov v PDO, ktoré sa skoro vôbec neuchytilo , je strata času.
Záverom môjho skepticizmu by som si prial aby sa konala malá revolúcia, kt. posunie výkony vyššie. :-)

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

01.09.2019 10:12

Re: Laugo Alien

Nejak jsem nepochopil, co to meles... Uz jen to, ze to provetra S2 je dobre.
A od vas na leve strane Dunaje bych spis cekal, ze bude cerit vodu Palo Z.

Laugo je zajimava konstrukce, na trhu je kratce a jestli se uchyti ev. udela diru do sveta, treba na Evrope v Srbsku ted, jedine dobre.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

02.09.2019 19:10

Re: Laugo Alien

Je vidět, že malé firmy jsou pružné a rychlé, a ani administrativní překážky je nezlomí, designově hezké řešení... :D

vlad2001
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08.04.2015 2:08

06.02.2020 1:14

Re: Laugo Alien

Alien je určitě převratná konstrukce, samozřejmě hlavně ty nápady s nízko položenou hlavní, s nízko položenou hmotnosti závěru, pevnou (a výměnnou) horní lištou a pevnou hlavní díky plynovému pístu. Moc se mi líbí, kdybych to vymyslel sám, tak bych byl na sebe hrdý, i kdyby to měl být jen funkční model, natož sériově vyráběná zbraň. Mrzí mne jen ta cena, za tu si ji asi kupovat nebudu, ale chápu to. Pokud má výrobce za tu cenu zákazníky, tak proč by to prodával levněji, že? Aspoň se mu rychleji vrátí počáteční investice.
Ale mám k Alienu do diskuse několik úvah:
- asi bude nezbytné se kvůli té nepohyblivé horní liště přeučit způsob natahování závěru. Ti, kdo jste z ní stříleli: není to problém?
- nízko položená hlaveň resp. výhozné okénko budou možná představovat potíž pro leváky, protože si ho budou/můžou zakrývat palcem.
- nebude ten píst (a tudíž funkce zbraně) příliš citlivý na znečištění?
- soutěžní pravidla by se měla změnit, aby odpovídala vývoji, a ne naopak přizpůsobovat očividnou přednost nové konstrukce zastaralým pravidlům. Ještě že se ta pravidla netvořila v době, kdy existovaly jen předovky :-)
- a proč je toto téma v sekci CZUB?

tapik
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 92
Registrován: 05.09.2014 17:52
Bydliště: Brno

06.02.2020 23:32

Re: Laugo Alien

ta nízko položená hlaven, potažmo okno jak říkáš pro leváky problém nebude, protože kdyby měl palec tak vysoko aby si ho zakryl tak si bude už dávno brzdit závěr.
O "citlivosti" toho pístu už bylo něco řečeno a při použití FMJ střel by neměl být žádný problém.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

14.02.2020 1:01

Re: Laugo Alien

Měl ji na střelnici kamarád. Když to shrnu...
Klady:
+ super ergonomie, sedne prostě do ruky jako prdel na hrnec
+ precizní zpracování, dokonale dopasovaná, nulové vůle
+ super spoušť, krátký reset
+ nižší zpětný ráz v porovnání s podobnou zbraní (zkoušeli jsme porovnat s Shadow 2), střelba velice příjemná
+ super přesnost, na 25m téměř jednou dírou
Zápory:
- zásobníky jsou plnit jen velmi těžko a poslední náboje bez plničky téměř vůbec (zbraň byla ovšem téměř nová)
- při střelbě se zahřívá a to, že hodně. 4 zásobníky a téměř na tom člověk neudrží ruku a to bylo kolem 5 stupňů. V létě s 30 stupni si to neumím představit.
- střelba levou rukou je problematická, protože se palec dostává do dráhy nábojnice. Člověk na to musí myslet a tlačit palec vědomě dolů. Obouruční držení v levém gardu v podstatě vyloučené, nebo jen se změnou úchopu (palce dole).
- kromě pojistky na spoušti absence jakéhokoliv dalšího jištění bicího mechanizmu. Žádná blokace zápalníku. Osobně bych měl obavu o pádovou bezpečnost, ale třeba je to jen můj dojem a zbraň projde bez problémů.

Celkově: Super kvér, co má i nějaké mouchy, dané konstrukcí (odvod tepla, extrakce nbc nízko). Unikátní konstrukční řešení. Pokud by stála polovinu, stála by za hřích...

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.02.2020 20:08

Re: Laugo Alien

Za to přehřívání mě pěkně jebali ve skupinách na facebooku , že to není pravda.

SlashKO
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 04.01.2017 7:44
Bydliště: Olomouc

17.02.2020 13:23

Re: Laugo Alien

Tak pravda to je, na HotShots to bylo jako předváděčka a borec to dával chladit do mrazáku :-)

Ale jde o to, jestli to někdy projde takovou zátěží, aby to majitele limitovalo. Rozehřívá se to až po větším počtu ran.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

17.02.2020 15:38

Re: Laugo Alien

Otázkou je, co je větší počet ran... Když trénuješ, 4 šuplata nejsou zase tak moc, ale je to hold daň za pevnou, masivní hlaveň, uloženou v rámu. Fyziku prostě neojebeš...

Jinak se omlouvám, Alien má na bicím kohoutu bezpečnostní ozub, který jsem přehlédl.
Zkoušky pádové bezpečnosti na videu hír:

https://www.youtube.com/watch?v=3RBywrA7ZqE

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

17.02.2020 15:42

Re: Laugo Alien

Ano, má bezpečnostní ozub. Navíc má cca 5mm úderník, který nebude tak náchylný na pád.
No a pro leváky to skutečně není tak komfortní :)

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

20.06.2020 18:42

Re: Laugo Alien

Dneska jsem si z toho pár ran dal a jako levák jsem nic špatnýho nepocitoval.

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

23.06.2020 22:13

Re: Laugo Alien

Já jako levák bohužel ano, Dal jsem 4 zásobníky, pokud člověk jel mířenku tak nebyl problém, při dvostřelech 2x závada, prst se dostal do dráhy nábojnice, a to jsem se snažil palce tolik nezvedat.

Podle mě je pro leváka vhodná jedině po brutálním zažití změny úchopu. Ideál, a prý se to chystá, plně levoruká verze. Osobně jako levák bych za to současnou cenu nedal, ale pokud bude levoruká verze...

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

09.09.2020 12:25

Re: Laugo Alien

Tak sem si také vyzkoušel Aliena. 150 ran během jedné hodiny. Střídaní mířenka 10 ran obouruč, mířenka 10 ran prava ruka, mířenka 10 ran levá ruka a následně 15 ran rychlopalba zaměřená na vnímání vjemu zdvihu zbraně, kontroly a resetu spouště. A takhle do kola až do spotřebování třech krabek munice.

Ve zkratce celkově mi zbraň sedla doslova jak pr..l na hrnec, až se muj účet začína třást strachy :-)

Když jí srovnám se svou HK USP Expert, kterou používám na závody, tak Alien ji překonává ve všech směrech (Ergonomie uchopu, spoušť a samozřejmě zdvih a kontrola rychlých opakovaných výstřelů - to asi ale netřeba dál rozvádět, v tom je Alien prostě bezkonkurenční - pistoli s takovým chováním sem prostě ještě v ruce nikdy neměl).

Dvě lehké výtky bych měl. 1) Příliš široký bobřák (nalapený těsně pod závěr a tudíž musí kopírovat jeho šířku) mi trochu otlačil zadní kloubek na palci střílející ruky. Ale zásadní problém v tom nevidim, jen to chce nechat si tam trochu "ztvrdnout" kůži a bude to OK. Nicmeně tento problém ucití patrně všichni krátkoprsťaci.

2) Příliš tuhá pružina v zásobníku. Po naplnění oněch 150 ks lugrů mám malý mozol na palci.

No a ohledně zahřívání - na to sem byl zvědav dost, ale za mě a pro profil mého použití, žádný problém. Ano, rám se ohřeje, ale i po těch 150 ranách žádné drama. Nepálí to, ani to není jinak nepříjemné, prostě jsem to ani nevnímal. Kdo bude chrlit zásobník za zásobníkem v krátkém časovém rozpětí (hádám tak 300 ks v průběhu 1 hodiny) tak asi může zaznamenat problém, to asi jo.

Jinak hrozně moc mi seděla spoušť (poloha, uhel, tvar, chod, odpor i reset) Tu snad jako by ušili pro mě. I jednoruč z levačky (a ta mi moc nejde) jsem nastřílel na poprvé a opakovaně v podstatě líp, neš s HK s kterým sem již sžitý.

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

13.09.2020 17:38

Re: Laugo Alien

Mohl jsem pořádně vyzkoušet a musím doplnit svůj předchozí příspěvek, i levak pokud nezveda palce tak nemá problém. Co jsem měl v ruce tak zkušebně bral i SB 150grn. Co mě zarazilo tak můj, subjektivni, dojem je, že u něj pociťuji menší rozdíl v chování zbraně u různých hmotnosti střel. Zatímco u klasické konstrukce bylo chování nejlepší s prebijenym nábojem 140grn, cca 3,5grn RS12 vs 124grn a 4grn rs 12 taku Aliena mi rozdíl přišel menší... Jakou máte s tímto zkušenost?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků